בוסטון טרייר

בוסטון טרייר – LADOG

בוסטון טרייר – טיפול, גידול נכון, אופי ואילוף המתאים לכלב בוסטון טרייר. במרכז לאילוף כלבים LADOG נסיון רב באילוף כלבי בוסטון טרייר. 

כלב בוסטון טרייר בשם בוסטון – בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG

כ

הבוסטון טרייר ׁ(boston-terrier) זכה לכינויים "הג'נטלמן של ארצות הברית" ו"הכלב הלאומי של ארצות הברית", הוא מהגזעים הבודדים שפותחו בארה"ב. הגזע פותח בשנת 1889 בבוסטון והוא הכלאה של בוקסר, בולדוג צרפתי וטרייר אנגלי. ב1976 נבחר הבוסטון טרייר להיות "הכלב הרשמי" של מדינת מסצו'סטס ובאותה שנה הוגדר גם כקמע של אוניברסיטת בוסטון.

canine-634020_640

אילוף מקצועי לכלבי בוסטון טרייר – LADOG

משקלם של הבוסטון טרייר מחולק ל-3 קבוצות
מתחת ל-6.8 ק"ג
בין 6.8 ל-9 ק"ג
מ-9 עד 11.5 ק"ג
גובהו: 38–43 ס"מ
תוחלת החיים נעה בין 12–15 אם כי בעלי בוסטון טרייר מדווחים על בוסטון טריירים שהגיעו לגילאים מופלגים בהרבה.
רובן הגדול של המלטות הבוסטון טרייר מתבצעות בהליך של ניתוח קיסרי, הסיבה לכך היא רוחב הראש של הגורים שמקשה על הנקבה המלטה טבעית.

בוסטון טרייר סטנדרטי בצבע שחור לבן- LADOG

בוסטון טרייר סטנדרטי בצבע שחור לבן- LADOG

אופי ומאפיינים של הבוסטון טרייר- שמחת חיים וטוב הלב של הבוסטון טרייר משתקפים מעיני ה"גולות" העגולות שלו. זהו כלב "קומפקטי" אך חסון, שרירי, בעל קו גב ישר וחזה בולט. הליכתו קלה ואלגנטית, רגליו חזקות וישרות, זנבו קצר ופניו פחוסות. עיניו גדולות ומרוחקות אחת מהשנייה, ואוזניו זקופות וקטנות. פרוותו של הבוסטון-טרייר קצרה, חלקה, מבריקה ועדינה למגע, וצבעיו מנומר, שחור ואדמדם עם כתמים לבנים. כלבי הגזע מלאי חיים, נחושים, וחכמים. הם מסורים לבעליהם ושמחים להפגין כלפיהם אהבה. הבוסטון טרייר אוהב חברת ילדים, ואופיו הנח מאפשר לו להיות בן לוויה לבעלים מבוגרים. הזכות אופיו הייחודי הוא משמש לעיתים קרובות ככלב טיפולי ושיקומי לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים. הבוסטון טרייר אוהב לרצות ועל כן לומד מהר יחסית פקודות חדשות. רגישותו לטון דיבור ולצלילים גורמת לו להניע את ראשו מצד לצד כשהוא מבחין במשמעות ייחודית לכל טון דיבור. כלבי הגזע לא מרבים לנבוח אלא בשעת הצורך ובעליהם מספרים שהם כלבי שמירה טובים ונוחים. הבוסטון טרייר אינו פעיל במיוחד ורגיש לתנאי מזג אויר קיצוניים של חום וקור, הוא מתאים למגורים בדירה אם תיהיה לו מספיק פעילות, הוצאה של הכלב לחצי שעה ביום למשחק או טיול מאפשרת לגדל את הגזע המקסים הזה גם בתוך דירה. בוסטון טרייר שגר בבית עם גינה יהנה מהגינה, אך זה אינו כלב שמתאים למגורים במלונה שבחצר.

בוסטון טרייר בצבע חום לבן - LADOG

בוסטון טרייר בצבע חום לבן – LADOG

גידול בוסטון טרייר – הבוסטון טרייר הוא כלב מלא שמחת חיים שבמהירות יוצר רמת תקשורת גבוהה עם בעליו. תהליך ההתבגרות שלו איטי ביחס לכלבים אחרים ומגיע לשיאו לאחר גיל שנתיים, עובדה זו עלולה להטעות את בעליו של הבוסטון טרייר והוא עלול להתייחס אל הכלב כאל גור תמים ולגלות סלחנות כלפי התנהגותו הגורית. אולם כשהוא יגיע לבגרות הוא עלול לגלות דומיננטיות וטריטוריאליות שיבואו לידי ביטוי בתוקפנות כלפי קערת האוכל שלו, מקום השינה וחפצים שיאמץ לעצמו. אילוף מקצועי מגיל צעיר של גזע מקסים זה, יניב תוצאות ברמות אילוף גבוהות מאוד, ובזכות אהבתם לתשומת לב מצד הבעלים. יצר המשחק של כלבי הגזע מצוין, וחשוב להרגיל אותם למשחקי נשיכה כמו חבל עם קשרים, פפירול, או כדור. חשוב שמאלף מקצועי המכיר את גזע הבוסטון טרייר, ילמד אתכם כיצד לקשר בין פקודות האילוף למשמעת. בניית התניה נכונה בין תשומת הלב לאחר פקודה ושילוב משחק כצ'ופר לאחר ביצוע הפקודה תביא את הבוסטון טרייר לרמת משמעת גבוהה. הכלב שיודע שבסופו של אימון יקבל מנות גדושות של תשומת לב ומשחק, ישתף פעולה עם שעורי האילוף ויגיב אליהם בהתלהבות רבה .

בוסטון טרייר בוגר מהסוג הגדול- LADOG

בוסטון טרייר בוגר מהסוג הגדול- LADOG

חשיבות החשיפה הנכונה של כלבי הבוסטון טרייר – על אף אופיו הידידותי והמתחשב של הבוסטון טרייר חשוב לחשוף אותו כבר מגיל שלושה חודשים לאזורים בעלי אופי, קולות וריחות שונים וכן לאנשים, לילדים ולכלבים על מנת שירגיש נינוח ובטוח בכל מקום וכדי למנוע גילויי תוקפנות הנובעת מפחד. ככל שהבוסטון טרייר יחוש ביטחון בכל סביבה כך יהיה פחות חששן מפני כלבים ויפחת הסיכוי שיגלה תוקפנות כלפי ילדים שאינם נמצאים באופן קבוע בסביבת ביתו.
אילוף בוסטון טרייר למשמעת הבוסטון טרייר מתבגר לאט מאד ביחס לכלבים אחרים, בעליו עלול לטעות ולחשוב שהכלב תמים וידידותי למשפחה ולזרים, וכתוצאה מטעות זו, לוותר על הצבת גבולות ואילוף למשמעת. אלא שבגיל שנתיים הבוסטון טרייר שלא עבר אילוף נכון, עלול לשנות את התנהגותו, תכונותיו הדומיננטיות יבואו לידי ביטוי בתוקפנות וברכושנות כלפי קערת האוכל, מקום השינה שלו ולעיתים גם כלפי חפצים שיאמץ לעצמו. לעומת זאת, בוסטון טרייר שגודל נכון, יתאים לחיי משפחה וילדים וירגיש חלק בלתי נפרד מהמשפחה.

לכלבי הבוסטון טרייר יצר משחק גבוה, אותו חשוב לקשר לפקודות - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

לכלבי הבוסטון טרייר יצר משחק גבוה, אותו חשוב לקשר לפקודות – LADOG – אילוף מקצועי

הביטחון העצמי של הבסטון טרייר גבוה, והוא חברותי מאד, על כן חשוב לאלף אותו לציית לפקודות כבר מגיל רך. בוסטון טרייר שלא חונך לציית, יגלה בבגרותו נטייה לעצמאות מוזמת, יגלה אדישות לפקודת 'אלי' ויהיה בטוח שמי שאחראי על זמן האיכות שלו זה הוא עצמו על אף החברותיות שלו. מאלף כלבים מקצועי יוכל להנחות אתכם כיצד לאלף נכון את הבוסטון טרייר למשמעת, זכרו שאילוף לא מקצועי עלול להזיק לכלב ולהפכו לכלב עצוב. לעומת זאת, בוסטון טרייר שגודל נכון, יתאים לחיי משפחה וילדים וירגיש חלק בלתי נפרד מהמשפחה. הביטחון העצמי של הבסטון טרייר גבוה, והוא חברותי מאד, על כן חשוב לאלף אותו לציית לפקודות כבר מגיל רך. בוסטון טרייר שלא חונך לציית, יגלה בבגרותו נטייה לעצמאות מוזמת, יגלה אדישות לפקודת 'אלי' ויהיה בטוח שמי שאחראי על זמן האיכות שלו זה הוא עצמו. על אף החברותיות שלו,

גור בוסטון טרייר - LADOG

גור בוסטון טרייר – LADOG

משמעות ההיררכיה לכלבי בוסטון-טרייר- כלב הבוסטון טרייר חייב לדעת את מיקומו בהיררכיה המשפחתית ולקבל את בעליו כמי שנמצא בראש סולם ההיררכיה ולא להיפך. גם כלב טוב מזג כמו הבוסטון טרייר עלול להפוך לדומיננטי ולגלות תוקפנות, אם בעליו לא תרגלו איתו תרגילי היררכיה. חלק מההתנהגויות ה"גוריות" של הבוסטון טרייר נראות כמחווה חמודה, כמו קפיצה על הבעלים ונשיכות "משחק". בלהקת כלבים בטבע, אלו איתותי ניסיון לכבוש את המקום הגבוה בהיררכיה, והבוסטון טרייר המשפחתי יתחיל גם הוא לחשוב שבעתיד הקרוב יהיה הוא מי שמוביל את כל המשפחה. חשוב לאפשר לבוסטון טרייר להביע שמחה אבל חשוב לתקן אותו וללמדו שאסור לו לקפוץ על הבעלים ובטח שלא לנשוך תוך כדי משחק. התיקון הזה מחכה את ההתנהגות הטבעית של להקת הכלבים. בטבע מנהיג הלהקה לא יאפשר לגור לקפוץ עליו וכך יבהיר לגור מי מנהי גאת הלהקה. בעלי הבוסטון טרייר צריכים ללמד אותו דרכים אחרות לתקשורת והבעת שמחה כמו ליקוק ומשחקי כדור. בנוסף חשוב לדעת שהבוסטון טרייר עלול בבגרותו לאיים על מי שיתקרב לקערת האוכל שלו. כדי למנוע את התופעה יש לתרגל עם הכלב מצבים של האכלה עם היד מתוך קערת המזון שלו, ובנוסף לאלפו שאסור לו להתקרב לקערת המזון אם בעליו נמצא. פידבק חיובי ימלא אותו במוטיבציה ללמוד עוד פקודות. הוא ילמד פקודות ויחכה בכליון עיניים וקשקוש זנב כדי לקבל ליטוף ולשמוע שהוא כלב טוב. קשר טוב ואוהב שיתפתח בין הבוסטון טרייר לבין בעליו, יהווה בסיס מצוין לאילוף .

קורס אילוף מקיף לבוסטון טרייר שלכם עם דגש על קשר עין - LADOG

קורס אילוף מקיף לבוסטון טרייר שלכם עם דגש על קשר עין – LADOG

כיצד להתמודד עם הרס חפצים של גורי הבוסטון טרייר – לגורי בוסטון טרייר נטייה לכרסם חפצים בבית. חשוב ללמד את גור הגזע שהדבר היחיד שמותר לכרסם בבית הן עצמות דחוסות אותן ניתן לרכוש בחנויות לבעלי חיים. חשוב לפזר מספר עצמות דחוסות במקומות שונים בבית. כאשר הבוסטון טרייר הצעיר שלכם יתקרב לעצמות חזקו אותו באמצעות ליטוף ועידוד, כשיתקרב לכרסם כל דבר אחר בבית, תקנו אותו. בהדרגה הוא יתרגל לטעם ולמרקם הייחודיים של העצמות הדחוסות והצורך לכרסם כל דבר אחר יעלם. אל תתנו לבוסטון טרייר שלכם משחקים אחרים בבית מלבד עצמות כרסום, כדי למנוע הרגלים שגויים. חשוב שמאלף מקצועי שמבין בגזע, ידריך אתכם כיצד לגמול את גור הבוסטון טרייר מהרס החפצים בבית. חשוב לזכור כי טיפול בגיל צעיר בבעיית הרסנות יהיה מהיר וקל.
במרכז לאילוף כלבים LADOG תלמדו את הדרכים המקצועיות ביותר לאילוף הבוסטון טרייר, כיצד לפתח את יצר המשחק שלו, למנוע את נטייתו להרס חפצים ולאהוב את אימוני המשמעת.

בוסטון טרייר מתאים לגידול בדירה - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

בוסטון טרייר מתאים לגידול בדירה ( בתמונה- בוסטון מנומר) – LADOG – אילוף במקצועי

טיפוח ובריאות של כלבי הבוסטון טרייר – כלבי הבוסטון טרייר נוטים לקוצר נשימה בתנאי מאמץ, לחץ, ובתנאי מזג אויר קיצוניים שלחום וקור. הסיבה לכך היא מבנה הפנים הפחוס. כלבי הבוסטון טרייר נוטים לנחור בזמן השינה מאותה סיבה ולרייר כשהטמפרטורות עולות. חום או קור). בנוסף, הם עשויים לנחור או לרייר. יש לשים לב ולבדוק מדי פעם את העיניים של כלבי הגזע, עיניהם שבולטות החוצה מארובות העיניים רגישות יותר מעיניהם שלכלבים אחרים. חשוב להקפיד על תזונה נכונה, ועל אף הרצון לפנק את הבוסטון טרייר, יש להקפיד שלא יעלה במשקל כדי למנוע בעיות מפרקים ואגן . חשוב לזכור שדיאטה לא תעזור לכלב שפיתח בעיות אגן ומפרקים כתוצאה ממשקל עודף.
את פרוותו של הבוסטון טרייר מומלץ להבריש אחת לשבוע, זמן הברשתת השיער הוא ם זמן איכות בין הבוסטון טרייר עם בעליו. מבחינתו של הכלב זהו זמן בו הוא זוכה לליטוף ותשומת לב, מבחינת בעליו זוהי הזדמנות טובהב להרגיל את הבוסטון טרייר למגע בראש, ברגליים ובפה, הרגל שיקל עליו את הביקור אצל הוטרינר.

לקורס אילוף מקיף לבוסטון טרייר שלכם בחברת LADOG לחצו כאן- קורס אילוף כלבים. לפרטים נוספים אודות הקורס צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי.

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לבוסטון טרייר שלכם – לחצו כאן.

לבוסטון טרייר נטייה לפתח תוקפנות לכלבים – לחצו כאן למשחק נכון של כלבי בוסטון טרייר עם כלבים אחרים

לבוסטון טרייר נטייה לעקשנות וסגירות באילוף לא מקצועי, כיצד עיקרון התיקון וזיכרון חיובי יכול לשנות את כל הגידול עם הבוסטון טרייר שלכם- לחצו כאן