בול מסטיף

בול מסטיף – LADOG

בול מסטיף – אופי ומאפיינים,  גידול נכון, אילוף המתאים לכלבי בול מסטיף. בחברת LADOG ידע מקצועי באילוף כלבי בול מסטיף. 

הבול מסטיף הינו כלב מגזע גדול. כלב פופלארי מאוד עם מבנה גדול ורחב פנים קצרים. כלב שהורבע במאה ה-19 למטרת שמירה. דורותיו הקודמים הוא מסטיף אנגלי. הגזע הוכר באופן רשמי באנגליה בשנת 1924. הם כלבים מאוד שקטים שנובחים רק במידת הצורך.

אילוף לכלבי בול מסטיף- LADOG

אילוף לכלבי בול מסטיף- LADOG

מידותיו של בול מסטיף:
זכרים נעים בגבהים של 65-70 ס"מ ובמשקל של 50-60 ק"ג.
נקבות נעות בגבהים של 60-65 ס"מ ובמשקל של 44-53 ק"ג.
גווני פרוותו של בול מסטיף היא בצבעים של חום, כתום או מנומר. לפי התקנים של הגזע, צבע החום יכול להיות בהיר עד לכתום. צבעי הכתום – אדום יכולים לנוע בין כתום בהיר, לכתום כהה מאוד. באופן כללי, לבול מסטיף לא צריך להיות כתמים לבנים בכלל למעט כתם קטן לבן בחזה שמאושר על ידי תקנון הגזע.

bullmastiff -LADOG- בול מסטיף זכר בוגר

bullmastiff -LADOG- בול מסטיף זכר בוגר

אופיו של הבול מסטיף:
מתאים מאוד לגידול בדירה, כלב רגוע ונוח. כלב יציב מאוד המתאים לגידול במשפחה עם ילדים קטנים, במיוחד הנקבה. קשה לו עם הקיץ הישראלי, השילוב של אף מבנה ראש קצר המקשה על הנשימה ביחד עם המשקל הרב של הבול מסטיף. הגזע נעד בראשית דרכו למטרת שמירה ולכן הופיו טומן בו אופי של כלב שמירה טבעי. הגזע אינטליגנטי שמעניק חום ואהבה לבני ביתו. הוא מרתיע, טריטוריאלי וחזק מאוד. חשוב להבין כאן כי אף על פי שהכלב נועד מטבעו למטרת שמירה, יש לאמנו בצורה מסודרת באילוף כלבים לשמירה בכדי שיוכל לעמוד מול בנאדם שחודר לטירטוריה שלו. באופן כללי הכלב רגוע, אינו נבחן מטבעו, אך ינבח כאשר מרגיש שמשהו לא מתרחש כשורה. הוא כלב שמחפש מנהיג שיוליך אותו וישלוט בו אך ינסה תחילה לשלוט במנהיג בעצמו. לכן חשוב לבצע איתו עבודה על כל נושא הדומיננטיות בכדי שלא יהפוך לכלב בלתי נשלט או תוקפן. חשוב לבצע איתו תהליך של סוציליזציה שיחשוף אותו לגירויים חדשים עוד בעודו גור. חשוב להיות איתו קשוחים בגידול בכדי שתוכלו לשלוט בו. הם כלבים שייציתו במידה ועברו אילוף כלבים עם צוות מקצועי שידריך את הנוהגים. חשוב לדבר אליו בטון אסרטיבי בכדי למשוך את תשומת ליבו. באופן כללי אופיו אינו קשה אבל מצריך אדם שידע לגדל כלב או שיודרך בצורה נכונה על ידי בעלי מקצוע.

אילוף מקצועי לכלבי בול מסטיף- LADOG

אילוף מקצועי לכלבי בול מסטיף- LADOG

בול מסטיף – בריאות:
ממוצע החיים של הגזע הינו 10 שנים. כלבי בול מסטיף כאמור הינם כלבים מגזע גדול ולכן אורך חייהם אינו ארוך ביחס לכלבים הקטנים. לכלבי בול מסטיף יכולה להיווצר בעית אגן בגיל מבוגר שבדרך כלל היא זו שמסיימת את חייהם של הכלבים הללו. בנוסף כלבים אלו רגישים מאוד להיפוך קיבה – מצב שבו הקיבה מתהפכת כתוצאה מאכילה ומיד אחרי זה ריצה ואו השתוללות. לכן לכלבים גדולים וביניהם בול מסטיף, חשוב לבצע הפרדה בין הזמן שאכל לבין הזמן שיצא לפעילות. חשוב להוציא את הכלב לפעילות גופנית סדירה בכדי לחזק את שריריו ואגנו. פעילות גופנית סדירה שומרת על הכושר של הכלב ומאריכה את חייו באופן מובהק. בנוסף, פעילות גופנית יוצר סיבולת לב ריאה, שמונע סתימות עורקים ומחלות לב שונות.
חשוב להקפיד על מזון איכותי בכדי להאריך את חיי הכלב, ויש להאכילו כמה פעמים ביום בחלוקה נכונה. אין להאכיל את הכלב יותר מהכמות המומלצת על שק האוכל ובהתאם למשקלו.

קורס אילוף מקיף למשמעת מתקדמת לכלבי בולמסטיף- LADOG

קורס אילוף מקיף למשמעת מתקדמת לכלבי בולמסטיף- LADOG

תנאי גידול:
בול מסטיף מתאים לתנאי גידול חות ביתיים וגם לתנאי גידול ביתיים. הכלב אמנם גדול אך גם בבית ניתן להסתדר איתו היטב מאחר והוא כלב רגוע. חשוב לזכור כי אם הכלב גדל בתוך דירה, יש להוציא אותו לטיול אחת ליום לפחות.

חשוב מאוד לכלבי בול מסטיף, שמירה על משקל תקין-LADOG

חשוב מאוד לכלבי בול מסטיף, שמירה על משקל תקין-LADOG

לסיכום:
מדובר בכלב נעים, רגוע ונוח לגידול. חשוב להבין כי בכדי לגדל אותו יש להפגין אסרטיביות, ונחישות בשילוב עם אילוף כלבים נכון. בול מסטיף הינו כלב שמירה נהדר אך יש לאמנו לנושא ההגנה והשמירה. באופן כללי הוא כלב נהדר לבית ולמרות גודלו הוא נוח מאחר והוא איטי ורגוע. כלב אינטליגנטי שיעניק חום ואהבה למשפחה.

LADOG-אילוף מקצועי לכלבי בול מסטיף, צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי. כנסו-לפרטים אודות קורס האילוף ב-LADOG

לטיפים חשובים לאילוף הבול מסטיף שלכם – לחצו כאן

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לבול מסטיף שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

עיקרון התיקון וזיכרון אחרון חיובי-לחצו כאן 

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

התחשלות כלבים לתיקונים-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".