בוביה דה פלאנדר

 בוביה דה פלאנדר – LADOG

בוביה דה פלאנדר – חברת LADOG אילוף כלבים מציגה מידע מקצועי רב אודות הגזע, היסטוריה, טיפול, אופי ומאפיינים, בריאות, אילוף כלבי בוביה דה פלאנדר למשמעת והגנה.

אילוף מקצועי למשמעת לכלבי בוביה דה פלאנדר-LADOG

אילוף מקצועי למשמעת לכלבי בוביה דה פלאנדר-LADOG

גזע השייך למשפחת כלבי רועים שמקורו בפלנדריה שבבלגיה. הם במקור שימשו ככלבי חוואים, לעבודת שמירה על הכבשים, המרעה, משיכת מזחלת, וכיום משמים גם ככלבי שמירה וכלבי משטרה. פירוש שם הגזע בצרפתית הוא "רועה פרות של פלנדריה".

ההסטוריה של הגזע התחילה במאה ה-19 והמשיכה במאה ה-20 במלחמת העולם הראשונה. כלב זה אומץ על ידי הבלגים והכוחות הצבאיים. גזע זה ביצע עבודה מעולה ככלב צבא ולאט לאט הוקם סטנדרט גזע. בשנת 1936 הוכר בבלגיה ובצרפת. לפתע פרצה מלחמת העולם השניה וזו עיכבה את הכרתו כגזע עם תקנים עולמיים. לאחר מלחמת העולם השניה שגם בה שירת הכלב בנאמנות, הוחלט על הכרה בגזע ב-FCI בשנת 1965 באופן רשמי.

בוביה דה פלאנדר נחשב לכלב מעולה למטרות משמעת והגנה - LADOG

בוביה דה פלאנדר נחשב לכלב מעולה למטרות משמעת והגנה – LADOG

בוביה דה פלאנדר – Bouvier des Flandres – אופי והתנהגות
כלבים מגזע בוביה דה פלאנדר הם נאמנים, נעימים, ושומרים מטבעם
. גזע זה מתאפיין באופי מעולה שהופך אותו לכלב משפחה נהדר ובעת ובעונה אחת גם כלב שמירה מצוין. בשונה משאר הגזעים השומרים מטבעם, כלבי בוביה דה פלאנדר חזקים בשמירה אך גם מעולים בנושא אילוף כלבים למשמעת. הם כלבים מאוד אינטליגנטים, חכמים וניתן לשלוט בהם היטב עם אילוף כלבי מקצועי ונכון.

כלבי בוביה דה פלאנדר הם כלבים מאוד צייתנים עם טבע המאפיין שלוה נעימה. הם למראית עין נראים פעלתנים אך הם יחסית רגועים. הם מגיבים בהתלהבות, בעלי חום ועליזות, וקל מאוד לאלפם למטרות שונות. הם כלבים שלומדים פקודות אילוף במהירות רבה, אך משעממים במהירות וחשוב לאתגרם עם אימונים חדשים בכדי להגיע כל פעם מחדש לגבולות היכולות שלהם. יש ליצור איזון של אימונים שישאיר אותם נשלטים. חשוב להיות איתם חזקים כדי שתמיד יבינו כי הבעלים הוא הבוס ולא להיפף. גזע זה דורש בעל כלבים מנוסה או בעל כלב שיבצע קורס אילוף כלבים בכדי למנוע תופעות של דומיננטיות ושליטה בינו לבין הכלב ובין המשפחה לכלב. כלבים מגזע זה שלא מאמנים מאופיינים באופי שמנסה לשלוט בבני האדם ואת התופעה הזו יש לעקור מהשורש.

בוביה דה פלאנדר מסופר - LADOG- אילוף כלבים מקצועי

בוביה דה פלאנדר מסופר – LADOG- אילוף כלבים מקצועי

חשוב לבצע תהליך סוציאליזציה של הכלב עם הסביבה. כלבים שלא עוברים תהליך של מפגש עם החברה ועם גירויים שונים, נעשים פחדנים או תוקפנים כלפי אותם גירויים שאינם פגשו בעבר. גם כאן ניתן להבין כי קורס אילוף כלבים הכולל אילוף כלבים קבוצתי תורם רבות בנושא חשיפה לגירויים והסוציאליזציה של כלבכם. יש להקפיד בנוגע לחשיפה לגירויים בגיל מוקדם בכדי להוציא ממנו את הפחד או החשש מזרים.
בוביה דה פלאנדר הוא כלב שמירה מטבעו, אך עם זאת חשוב לזכור כי בכדי שיתפקד ככלב שמירה שיודע לעמוד מול אדם זר שמגיע לטריטוריה שלו, הוא חייב לעבור אימוני שמירה. במילים אחרות, הגזע כמו כל גזעי הכלבים שיכולים לבצע שמירה, חייב לעבור אילוף כלבים להגנה ולשמירה בליווי צוות מאלפים מקצועי. בוביה מוגדר ככלב משפחה פנטסטי אך יש כאמור יש לשים לב לכל נושא הדומיננטיות. חשוב לעבוד איתו על חינוך לבית, חינוך גורים ועוד. האימונים של הגזע מתחילים מהיותו גור והתנהגותם תלויה ביכולות בעלי הכלב לתקשר ולהקנות מה מקובל ומה איננו מקובל. הם בדרך כלל טובים עם כלבים אחרים במיוחד עם כלבים שאיתם גדלו מאז שהיו גורים. תהליך ההתבגרות של הגזע לא מסתיים לפני גיל שנתיים וחצי.
הגזע מתאים לגידול בתוך הבית ומחוץ לבית. אך מומלץ לגדל אותו מחוץ לבית בכדי לאפשר לא את המרחבים לרוץ ולפרוק מרץ. כלב שמוגד בתור גזע מהיר יחסית ומסוגל לרוץ למרחקים.

קורס אילוף מקיף לכלבי בוביה דה פלאנדר-LADOG

קורס אילוף מקיף לכלבי בוביה דה פלאנדר-LADOG

אילוף כלבים המתאים לכלבי בוביה דה פלאנדר

כלבי עבודה מעולים, המשמשים גם כלבים לתחרויות אילוף משולבות במשמעת, הגנה וגישוש. מה שהופך את הבוביה דה פלאנדר לכלב עבודה חריף הוא יצר המשחק שלו. את משחקי הנשיכה נותנים לכלב לאחר ציות לפקודות האילוף למשמעת, במיוחד לאחר הפקודה החשובה ביותר באילוף שהיא למעשה "אליי". את משחקי הנשיכה חשוב להטמיע מגיל צעיר, בוביה גור לרוב יאהב את משחקי הנשיכה, אך אם הבעלים יפסיק לשחק איתו במשחקים אלו, עלול הבוביה להפסיק לשחק בבגרותו, חשוב לשמור על רצף של משחקים ובצורה נכונה. את משחקי הנשיכה ניתן לחזק לכלב כאשר מבצעים אילוף כלבים מקצועי. חשוב כי הבעלים של הבוביה ישדר לכלב מנהיגות וגבולות ברורים.

כלבים אלה ללא מנהיג וגבולות יכולים להיות דומיננטיים בבגרותם, לכלבים אלו אופי חזק וקשוח וללא בעלים אסרטיבי ועקבי הם עלולים להפוך לאגרסיבים ולחסרי משמעת בבגרותם. במידה ומבצעים עם כלבי בוביה דה פלאנדר משחקי שליטה נכונים ומאלפים אותם למשמת מתקדמת, כלבים אלו יכולים להיות כלבי משפחה נהדרים. בחברת LADOG אילוף כלבים, ידע ונסיון רב באילוף כלבים בוביה. מאלפי LADOG ילוו אתכם בכל תהליך האילוף, כך שתהפכו להיות מנהיגי הבית ושהכלב מאוד התלהב לבצע את פקודות האילוף ע"י חיזוק יצרי העבודה הטבעים של הבוביה.

לבוביה מבט אנושי - LADOG- מרכז מקצועי לאימון כלבים

לבוביה מבט אנושי – LADOG- מרכז מקצועי לאימון כלבים

אילוף כלבי בוביה דב פלאנדר להגנה: כלבים אלו מתאימים ביותר לאילוף למטרות -הגנה על הבעלים, אילוף למרדפי תקיפה וכלבים לשמירה על הבית. כלבים אלו משמשים כלבי תקיפה במשטרה במקומות רבים בעולם, ובספורט תחרותי הם משתתפים ככלבי סריקה ותקיפה במגוון מצבים. לכלבים אלו דבקות חזקה במטרה, דבר שהופך אותם לכלבי הגנה מצויינים. בכדי להעיר את יצר ההגנה שלהם, צריך לדמות בתוך אימוני ההגנה מרדפים רבים. כלבי בוביה מגיבים בצורה הטובה ביותר למרדפי אחר האובייקט. לאחר שהכלב החל להגיב למרדפים ניתן לשלב גם תקיפה ישירה של הבעלים ועוד מגוון מצבים באילוף להגנה.

חשוב מאוד כבר בקורס אילוף כלבים למשמעת לשלב לבוביה את משחק הנשיכה הנקרא פאפירול ורק לאחר שחיזק את נשיכתו במשחק מתחילים את אימוני ההגנה . לכלבים אלו בבגרותם יצר טריטוריאלי חזק, אך חשוב לאמן את הבוביה מגיל צעיר להגנה ועד לבגרותו, בצורה זו של אימון יצליח הבוביה בצעירותו לקלוט טוב יותר את המוטל עליו וככל שיתבגר והאימונים ימשיכו, יהפוך הבוביה לכלב הגנה אמיתי. אנו במרכז לאילוף כלבים LADOG בעלי ידע ונסיון רב באילוף כלבי בוביה דה פלאנדר להגנה ותקיפה.

Bouvier des Flandres

Bouvier des Flandres

מראה ומידות:
גובהם של הזכרים נע בין 55-72 ס"מ ומשקלם נע בין 35-52 ק"ג.
גובהן של הנקבות נע בין 52-66 ס"מ ומשקלן נע בין 26-35 ק"ג.

בוביה דה פלאנדר הוא כלב די גדול ועוצמתי, בעל פרווה צפופה. גזע בעל ראש מרשים עם פרווה ארוכה יותר בראשו. לרוב בעולם ימצא הגזע עם זנב ואוזניים חתוכות אך בארץ ישנו איסור ולכן ימצא עם אוזניים נופלות וזנב עבה. הכלב מתאפיין בפרווה עבה וכפולה אשר מגנה עליו מנזקי הסביבה והופכת אותו לכלב מים נהדר. בוביה דה פלאנדר יכול להמצא בגוונים של אפור, שחור ואפור עכבר. כלבי הבוביה משירים שיער כמו רוב הכלבים ובפרט בעונות המעבר. הם דורשים הברשה שבואית כדי לטפח את פרוותם ותחזוק שוטף. יש לציין כי הברשה על בסיס שוטף תפחית את נשירת השיער מאחר והשיערות החלשות יצאו בהברשה ובכך תיהנו מכלב שמנשיר פחות פרווה.

אימונים לבוביה:
בוביה דה פלאנדר מוגדר ככלב בעל אנרגיה ממוצעת ודורש אימונים בהתאם. הוא חייב לצאת איתכם להליכה לפחות פעם ביום בכדי לפרוק את האנרגיה שלו. לכל החובבים של אופניים, זהו אחד הכלבים המתאימים לרוץ לידכם בעת רכיבה על אופניים מאחר ויש לו רגליים אחוריות ארוכות וחזקות מאוד. במהלך גדילתו, אימונים חייבים להתבצע באופן מושכל מאחר והוא בתהליך גדילה ולכן אין להכביד יותר מידי.

קורס אילוף מקיף לכלבי בוביה - LADOG

קורס אילוף מקיף לכלבי בוביה – LADOG

גידול בוביה דה פלאנדר 
האכלה-
כמו כל הכלבים, גם כלבי בוביה דה פלאנדר דורשים גידול מושכל ונכון. אחד הדברים החשובים ביותר בגידול גורים הוא האכלה נכונה. חשוב להאכיל אתה גור מספר רב של פעמים ככל הניתן. יש לחלק את כמות האוכל הנכונה למספר ארוחות. לדוגמא: אם הגור צריך לאכול 500 גרם ביום. מומלץ להאכיל אותו 5 ארוחות ביום כשכל ארוחה תכיל 100 גרם. האכלה מסודרת ובתדירות גובהה, תורמת רבות לגידול נכון ובריא של הגזע. בנוסף, חשוב להאכיל את הגור בכמות הנדרשת לו ולא יותר. ישנם אנשים שחושבים שהאכלת יתר תגרום לגור לגדול יותר, אך מחקרים הראו כי האכלת יתר של הגור גורמת לגדילה שאינה בריאה והגור לא יגיע לגודלו המקסימלי.

אילוף-הקניה של חינוך בסיסי חשובה מאוד בשלב הגורות. בדיוק כמו חינוך ילדים, חשוב לעצב את אופיו של הכלב בעודו גור. הכי קל לשנות את הכלב בעודו גור ולהקנות לא ערכים של מותר ואסור.
אילוף כלבים בשבל הגורות הוא הדבר הנכון ביותר לעשות. כאשר אתם פונים לאילוף כלבים מקצועי, אתם בוחרים לגדל את הגור שלכם בסביבה של אילוף וחינוך, וכך אתם בונים את הכלב שתרצו באופיו. לכן ההמצה החמה היא להתחיל את קורס אילוף הכלבים הנכון כבר בהיותו גור.
חשוב להדגיש כי עבודה על נושא הדומיננטיות אשר חשובה מאוד בגזע הבוביה דה פלאנדר, היא חיונית מאוד בעודו של הכלב גור.

גור של בוביה דה פלאנדר בצבע חום - LADOG - אילוף מקצועי

גור של בוביה דה פלאנדר בצבע חום – LADOG – אילוף מקצועי

פעילות גופנית-נושא פעילות גופנית חשוב מאוד בגידול הכלב. כאשר בוביה דה פלאנדר הוא גור, חשוב מאוד לחזק את שריריו בפעילות גופנית סדירה. יש להוציא את הכלב להליכה ולמשחקים לעיתים קרובות. פעילות יומיומית היא חשובה והכרחית לגידול הגור. בנוסף בניה של כושר גופני תתרום רבות לבריאותו הכללים כמו בני האדם.

בריאותו של הבוביה דה פלאנדר
ממוצע החיים של בוביה דה פלאנדר בין 12-15 שנים. אורך החיים תלוי מאוד במשקלו של הכלב ובכושר הגופני שלו. כמו לרוב הגזעים הגדולים, גם כלבי הבוביה עלולים לסבול משחיקה מוקדמת של האגן, לכן חשוב לבדוק שכלבכם אינו סובל ממשקל יתר, דבר מרכזי הגורם לשחיקה מועצת של האגן. פעילות גופנית סדירה מחזקת את השרירים של רגליו האחורית של הכלב, מה שגורם בפועל לתמיכה במשקל העצמי של הכלב ובכך להרבה פחות שחיקה של האגן.
כאמור, חשוב להקפיד על מזון איכותי ביותר במיוחד בעודו גור. יש להקפיד על כמויות האכלה נכונה ובחלוקה נכונה. חשוב מאוד להקדיש תשומת לב לפרווה ולהבריש אותו מידי שבוע. כלבי בוביה דה פלאנדר מנשירים פרווה ובמיוחד בעונת המעבר ולכן הברשה שוטפת במהלך השבוע תפחית רבות את הנשירה שתהיה לכם בבית.

לבוביה יצר משחק חזק - LADOG- אימון כלבים

לבוביה יצר משחק חזק – LADOG- אימון כלבים

לסיכום: בוביה דה פלאנדר הוא גזע מצוין לגידול בבית או בחצר, הוא כלב שמתאים מאוד לגידול ככלב משפחה. גזע זה מתאים גם ככלב שמירה אשר חושד בזרים, אך מנגד מתאים ככלב משפחה ומצוין עם ילדים.
מדובר פופלארי בעולם בגלל אופיו המיוחד אשר מצד אחד מתאים לעבודת שמירה ומצד שני יציב מאוד לבית. חשוב לזכור כי בכדי להצליח בעבודת השמירה של הכלב, חייבים לאמנו לכך בכדי שידע לעמוד מול אדם זר המגיע לטריטוריה שלו.
בנוסף נושא הדומיננטיות של בוביה דה פלאנדר הוא ניכר ויש להקפיד על עבודה נכונה עם מאלפי כלבים מקצועיים בכדי לנטרל תופעה זו.

– גזע מצוין בקטגוריית אילוף כלבים לשמירה והגנה.
– מתאים מאוד לעבודת אילוף כלבים למשמעת.
– חשוב להקפיד על בריאותו ושמירה על פעילות גופנית סדירה.
– כלב שמתאים גם לעבודה צבאית ומשטרתית.

ההמלצה היא לעבוד עם הכלב בקורס אילוף כלבים למשמעת הגנה ושמירה. כלב זה בעל פוטנציאל אילוף פנטסטי שיאפשר להגיע לרמה גבוהה מאוד ולשליטה אולטימטיבית.
בכדי ליהנות הקדישו את הזמן הנכון לאימון ואילוף ותצליחו להגיע רחוק.
מקווים שעזרנו לכם להכיר את הגזע בוביה דה פלאנדר והעשרנו את הידע שלכם.

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

כנסו-האם הבוביה דה פלאנדר של נחשב לכלב עבודה טוב? טיפים חשובים לאילוף כלבים שיעזרו בגידול הבוביה שלכם.

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לבוביה שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".