אירדייל טרייר

 אירדייל טרייר – LADOG

אירדייל טרייר – LADOG אילוף כלבים מציגה מידע רב אודות הגזע , היסטוריה, אופי ומאפיינים, בעיות בריאות, אילוף כלבי אירדייל טרייר למשמעת והגנה. אנו במרכז לאילוף כלבים LADOG בעלי ידע מקצוי ונסיון רב באילוף כלבי אירדייל טרייר.

טדי – אירדייל טרייר בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת – LADOG

אירדייל טרייר – Airedale Terrier – היסטוריה:
גזע ששיך למשפחת כלבי הטרייר. מקור מוצאו הוא בבריטניה כבר במאה ה- 19. האירדייל הוא גזע הגדול ביותר ממשפחת הטרייר. גזע שפותח בראש ובראשונה למטרת ציד- ציידים היו נעזרים בלהקות כלבים מסוג האירדייל ונעזרים בהם בכל מהלך הציד במרדפים ולכידות. אט אט צמחו לערוכות גזע ברחבי העולם הכוללות גם את ארה"ב וקנדה בסוף המאה ה-19.
הטריירים היו מצטיינים בעבודת ציד במים. לכן האירדייל הוא גזע נחוש וממוקד מטרה.

אילוף אירדייל טרייר- LADOG

אילוף אירדייל טרייר- LADOG

גזע זה פותח בכלבי ציד שונים ואט אט נוצר גזע עם פרווה מקורזלת וקשה, שהתאים לעבודת הציד בין שיחים שבקרבת מים, ובתוך המים. כלב זה הינו בעל רגליים ארוכות וחזקות המקנות לו מהירות מדהימה, דבר ההופך את הכלב לאחד מכלבי הציד הטובים ביותר. לגזע יש פרווה מקורזלת, קשיחה ובעלת גוונים של חום ושחור. אחת התכונות הייחודיות של הגזע היא בפרווה שמקורזלת וקשה בשכבה החיצונית אך מנגד, רכה ודקה בשכבה הפנימית. פרווה זו מקנה יתרון בכל נושא הציד ובנוסף מאפשרת לכלב להתקרר בטמפרטורות גבוהות.
כאמור, אירדייל טרייר מאופיין בפרווה מקורזלת וקשה בכל גופו ובנוסף פרווה ארוכה יותר באיזור הפה והאף. כלב שמאופיין באתלטיות, כמידה זקופה, אוזניים נופלות ורגליים ארוכות.

אילוף מתקדם לכלבי אירדייל טרייר- LADOG

אילוף מתקדם לכלבי אירדייל טרייר- LADOG

אירדייל טרייר אופי והתנהגות:
כלבי אירדייל משמשים גם ככלבי עבודה וגם ככלבי ציד. יש להם את יצר הציד של מרדף, ואין להם בעיה להשתלב עם בעלי חיים אחרים כמו בקר ומרעה. בכל מקרה בטרם שילוב עם בעלי חיים נוספים, יש לאמן את הכלב בהתאם ולשלב אותו בצורה נכונה. כלבי האירדייל הם כלבים צייטנים וממושמעים לאחר שעבורו אילוף. כמו רוב כלבי הטרייר אופיים עקשן וחזק, ביחוד האירדייל טרייר, אך בעבודה מקצועית ניתן להגיע איתם לרמות תקשרות ואילוף גבוהות מאוד, על אף אופיים החזק. הם אוהבים לרצות את בעליהם. הם מאופיינים באינטילגנציה שגורמת להם להבין במהירות את הרצון של בעליהם. מומלץ מאוד מאימון לאימון לשלב אתגרים חדשים לכלב. אך גם אימונים סדירים חשובים מאוד, על מנת שהכלב יהיה רגוע יותר המקבל את בעליו כמנהיג הלהקה. גזע זה הוא אחד הכלבים שסקרן ללמד ואוהב מאוד את עבודת האילוף. האירדייל כמו כל משפחת הטרייר הוא כלב ששימש כציד עצמאי וכתוצאה מכך הכלב מאוד אינטליגנט, חדור מטרה וחזק. במידה ומרגילים את האירדייל לילדים, הוא יכול להיות בחירה מעולה ככלב משפחה. האירדייל יכול להסתדר גם עם חתולים וחיות קטנות אחרות במידה וגדלו ביחד.

גור של איירדייל טרייר -LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

גור של איירדייל טרייר -LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

בעזרת מנהיג טוב, האירדייל יכול להיות כלב מאולף ברמה גבוהה מאוד, לתרום להנאת המשפחה וגם לשמש ככלב שמירה מעולה. לאירדייל יתרונות אחרים בנושא שמירה והגנה. גזע זה יכול לתפקד ככלב מצוין לשמירה והגנה במידה ואומן בצורה נכונה לכך. יש לציין כי בכדי להפוך אותו לכלב שמירה והגנה טוב, יש לבצע אימונים אינטנסיביים בכדי להוציא ממנו את המיטב בנושא זה.
תכונות הגנה, שמירה ושילוב עם ילדים הופכות את הגזע הזה לגזע מצוין כבחירה לכלב משפחה.
בנוסף, חשוב לזכור כי האירדייל הוא כלב עבודה, לכן יש להקדיש לו זמן מינמלי לאימוני אילוף. מומלץ מאוד להוציא את הכלבים להליכה או ריצה בכל יום. הם אוהבים לשחק עם כדור או משחקים ובנוסף רובם אוהבים גם לשחות. כמו כל גזעי הכלבים, בגילאים הצעירים, כלבי האירדייל פעילים מאוד בהיותם גורים אך עם הגיל, אופיו מתמתן והופך ליותר רגוע מבעבר.
ממוצע החיים של כלבי אירדייל הוא בין 12-14 שנים.

אירדייל טרייר צעיר - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

אירדייל טרייר  צעיר – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

תנאי גידול של איירדיי ל-מבחינת תנאי הגידול, מומלץ לגדל את האירדייל בחצר שכן יוכל לרוץ ולפרוק את המרץ שלו, אך ניתן לגדל אותם גם בדירה כל עוד נותנים להם את הזמן הקצוב ביום בכדי לרוץ בפארק או בכל מקום המיועד לכך. כאמור, הגזע מתאים לגידול מחוץ לבית ומסתגל בצורה טובה לתנאי אקלים שונים. חשוב לתת לו מכסה מפני גשם ישיר ושמש ישירה אך מעבר לתנאים אלו, אין לא כל בעית הסתגלות.
חשוב לאפשר לכלב להוציא את האנרגיות שלו על ידי נשיכת עצמות המתאימות לכלבים.

פיתוח יצר המשחק לכלבי אירדייל טרייר- LADOG

פיתוח יצר המשחק לכלבי אירדייל טרייר- LADOG

נושא חשוב בגידול כלבי אירדייל טרייר הוא להקפיד על היררכיה נכונה בבית. כמו כל הכלבים, גם כלבי אירדייל הם חיית להקה אשר מנסה לטפס במעלה ההיררכיה המשפחתית. לאירדייל אופי חזק ודומיננטי המסגול לפתח שליטה על בעלים חלש. כלומר, האירדייל ינסה להגיע למצב שהוא "השליט" בבית. לכן, חייבים להקפיד על גידול נכון, עם מתן גבולות ברורים שיקנו לכלב את התחום שלו. בכל נושא חינוך גורים לשליטה, יש להעזר במאלף כלבים מוסמך עם ידע, בכדי לגדל בצורה נכונה. חשוב להבין כי גידול נכון בהווה יעניק שלווה בעתיד.יש להדגיש כי כלבי האירדייל אשר אולפו, משמשים ככלבי משפחה נהדרים.

כלבי אירדייל טרייר בפקודה ארצה הישאר - LADOG - אילוף כלבים

כלבי אירדייל טרייר בפקודה ארצה הישאר – LADOG – אילוף כלבים

חשיפה לכלה אירדייל טרייר- בנוסף בעת גידול גור כלבים מסוג אירדייל, חשוב לבצע תהליך של סוציאליזציה ( היכרות חברתית ) – בתהליך זה אנו חושפים את הגור לסביבה מלאת גירויים הכוללת אנשים, מכוניות , בעלי חיים , ילדים , רעשים ועוד מגוון גירויים. תהליך זה הוא חיוני מאוד לכך שהכלב שלכם יגדל ויפתח אופי נורמלי, ללא פחד מגירויים מסוימים לכשיגדל. לכן, חשוב להוציא את גור האירדייל שלכם לטיול, לתת לאנשים אחרים ללטף אותו, ולהקפיד להפגיש אותו בכל יום עם גירוי חדש.

כלבי אירדייל מאוד אוהבים מים - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

כלבי אירדייל מאוד אוהבים מים – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

אילוף כלבים המתאים לכלבי אירדייל טרייר- כלבים אלו מצויינים ככלבי עבודה וספורט. כלבים אלו מתחרים בספורט כלבני הכולל אילוף למשמעת, הגנה, גישוש ומכשולים. לכלבים אלו יצר משחק חזק מאוד ודבקות במטרה, ואלו התכונות הנדרשות מכלב בכדי להגיע לרמות עבודה גבוהות באילוף. הדבקות במטרה היא חלק מעקשנותו של הכלב, לתכונה זו יש יתרון וחסרון, למטרות עבודה תכונה זו היא יתרון, לדוגמא: כלב שנשלח למרדף אחר עבריין, חשוב שיגיע ללכידתו גם אם המרדף ממושך ומלווה במצבי לחץ שונים, אך בבניה הראשונית של הכלב באילוף למשמעת עלולים הבעלים להיתקל בכלב עקשן בעל אופי חזק המסרב לקבל את מנהיגו, לשם כך מומלץ להתחיל את האילוף בגיל צעיר בו הכלב רך יותר ובכך מקבל את הבעלים כמנהיג הבית ואת האילוף כמשהו חיובי . במידה והתחלתם את האילוף לאירדייל בגיל מאוחר חשוב קודם כל בתחילת העבודה לבצע תרגיל מנהיגות ובמקביל להכנס לפקודות האילוף.רק כאשר הכלב יראה בכם כמנהיגו המוחלט תוכלו להתקדם בפקודות האילוף.

חשוב מאוד לאלף את האירדייל טרייר להליכה נכונה - LADOG - אילוף כלבים

חשוב מאוד לאלף את האירדייל טרייר להליכה נכונה – LADOG – אילוף

בגידול גזע האירדייל טרייר חשוב מאוד כי הבעלים יהיה מנהיג אסרטיבי ועקבי בעל ידע בסיסי באילוף, וזאת בשל אופיים העקשני כמו כל משפחת הטריירים. כאשר עובדים עם כלבי אירדייל טרייר באופן מקצועי באילוף, הם מגיבים לאילוף בשמחה והתלהבות וזאת אודות לייצרי המשחק הגבוהים של הגזע, אשר אותם מקשרים לכלב עם פקודות המשמעת. לדוגמה- כאשר הכלב נשמע לפקודה אליי הוא מקבל בהפתעה משחק נשיכה המכונה פאפירול. את יצריו של האירדייל טרייר ניתן לשפר על ידי משחק נשיכה, יש להזיז את משחק הנשיכה במהירות, תוך החבאת הפאפירול, תנועה זו גורמת לאירדייל להתלהב מאוד ממשחק הנשיכה. מאלף כלבים מקצועי מצוות LADOG ידריך אתכם כיצד לפתח את היצרים של הכלב ולקשרם לאילוף, בכדי שהכלב יתלהב מהאילוף. רובד נוסף בו מאלפי LADOG יטפלו בו הוא איך לנצח את עקשנותו של האירדייל טרייר ולהפוך למנהיגו המוחלט, תוך שהכלב יהנה מאילוף ויבצע הפקודות בתקשורות טובה עם הבעלים.

קישור פקודות האילוף למשחקים המתאים לאירדייל טרייר-LADOG

קישור פקודות האילוף למשחקים המתאים לאירדייל טרייר-LADOG

אילוף כלבי אירדייל טרייר להגנה- כלבים אלו באימונים נכונים יכולים להיות כלבי מרדף תקיפה מצויינים, וכלבי הגנה אישית טובים מאוד. בבגרותם יכולים לשמש גם ככלבי שמירה יעילים ביותר. כיום כלבים אלו מתחרים בתחרויות אילוף המשלבות גם אימוני הגנה וסריקות. יכולות ההגנה הטובות של האירדייל טרייר, זה אחד הפרמטרים שנותנים לו את נקודות הזכות בתחרויות האילוף. את אימוני ההגנה של האירדייל טרייר מומלץ להתחיל בגיל צעיר ולסיים בגול בוגר, כלבים אלו בחודשים הראשונים לחייהם פתוחים מאוד ואופיים רך, לכן יוכלו ללמוד את אימוני ההגנה בקלות רבה ( במיוחד עם אומנו בסביבת כלבים אחרים שכבר יודעים את עבודת ההגנה), וסיום בגיל בוגר- כיוון שכלבי אירדייל טרייר בבגרותם הופכים קשוחים ורציניים מאוד וכך גם אימוני ההגנה הופכים אמיתיים יותר, לכן מומלץ לתרגל עם הכלב באופן איטי ולאורך תקופה ארוכה, כך ניתן לקבל את התוצאות הגבוהות ביותר עם כל הגנה זה. בתחילת האילוף יש לחזק לכלב את הנשיכה על ידי משחק הנשיכה שציינו קודם בשם פאפירול, ורק לאחר חיזוק הנשיכה מתחילים לעבור בהדרגה לאובייקט המחיק שרוול ובסוף האילוף גם חליפת תקיפה.

מאלף כלבים מחברת LADOG ילווה אתכם בתהליך ההגנה השלם, מחיזוק הנשיכה, לצבירת הביטחון של הכלב ועד למרדפי תקיפה. אנו במרכז לאילוף כלבים LADOG בעלי ידע מקצועי באילוף כלבי אירדייל טרייר.

מידות ומשקלים:
זכרים במשקלים: 22-30 ק"ג. ובגובה: 53-62 ס"מ.
נקבות במשקלים: 17-21 ק"ג. ובגובה: 50-58 ס"מ.

לאירדייל טרייר תקשורת טובה מאוד לאנשים - LADOG- אילוף מקצועי

לאירדייל טרייר תקשורת טובה מאוד לאנשים – LADOG- אילוף מקצועי

אידייל טרייר -טיפוח ושמירה על בריאות:
ניתן לספר את הכלב בתדירות של פעמיים בשנה. כמו כל הכלבים, אסור לקלח את הכלב בתדירות העולה על פעם בחודש מאחר והכלב מפריש שומן על פרוותו אשר משמש להגנה מתנאי מזג האויר השונים.
חשוב להקפיד על תזונה נכונה הכוללת אוכל מתאים ובכמויות נכונות. את הכמויות ניתן לראות בהתאם למשקל הכלב. על כל שק מזון לכלבים, ישנה טבלה מסודרת המפרטת לגבי כל משקל והצריכה היומית המומלצת. זכרו כי מי שמאכיל יותר מידי, יוצא כלב עם עודף משקל אשר עלול לגרום לעומס באגן, מחלות לב ומגוון תופעות שליליות.
בנוסף בתור גידול גור, חשוב להאכיל את הגור מספר רב של פעמים במידת היכולת שלכם. לדוגמא : אם הכלב אמור לאכול 400 גרם ביום, אז חלקו לו את המנה לארבע ארוחות בנות 100 גרם. חשוב להקפיד שהגור יקבל מינימום של שלוש ארוחות לשם גדילה מיטבית ונכונה.
ישנם אנשים אשר מגדלים כלבים ונותנים להם מזון מעבר לכמות הנוכנה עוד בהיותם גורים ממחשבה כי מתן אוכל רב יגרום לגדילה מהירה יותר וכי יגיע למימדים גדולים יותר. אך בדיוק ההפך הוא הנכון, האלה מוגזמת של הגור תגרום לבעיות בגדילה ואף תגרום לגור להיות קטן יותר במימדיו אילולא אכל בכמות הנכונה לו.
כמו כל הכלבים הגדולים, גם לכלבי אירדייל יכולה להתפתח בעיה באגן אלא אם שומרים כל כללים ברורים:
– יש להקפיד על מזון איכותי
– יש להאכיל את הכמות הנכונה של המזון.
– בהיותו גור, יש להקפיד כי הגור יצא לטייל בתדירות גבוהה בכדי שיחזק את שרירי הרגליים והאגן שלו.
– יש להקפיד על פעילות גופנית מספקת לגזע (לפחות פעם ביום לתת לו להשתחרר ולפרוק אנרגיה בריצה או משחקים)

איירדייל טרייר בתערוכה - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

איירדייל טרייר בתערוכה – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

לסיכום סקרנו כאן את גזע הכלבים אירדייל טרייר על כל רבדיו. נקודות כלליות לסיכום:
– האירדייל טרייר הוא אחד הגזעים הכי פופולארים בעולם ממשפחת הטריירים.
– האירדייל טרייר הוא הגזע הכי גדול מכל משפחת הטרייר , בעל אופי פעיל ושמח.
– האירדייל הוא כלב צייד בשורשיו וחשוב להתנהג איתו בהתאם.
– גזע מצוין לכל נושא אילוף כלבים ומתפקד בצורה נפלאה באילוף כלבים לטריקים.
– גזע אשר יכול לשמש גם למטרת שמירה.
– חשוב להקפיד על שחרור יומי לכלב (לתת לו לפרוק את המרץ שלו).
– יש להקפיד על אימונים של אילוף כלבים ( לאמן את הכלב בכל נושא פקודות למשמעת הכוללות: שב, ארצה, רגלי, אלי ועוד ועוד).
– חשוב לגדל את הכלב בצורה נכונה הכוללת חשיפה נכונה, גידול עם אילוף, מתן משחקים, חום ואהבה.
– יש לזכור לשמור על בריאותו של הכלב עם מזון המותאם לו ובכמויות נכונות.

לכלבי אירדייל יצר משחק מעולה -LADOG- אימון כלבים מקצועי

לכלבי אירדייל יצר משחק מעולה -LADOG- אימון כלבים מקצועי

 

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG


לחצו כאן- האם האירדייל טרייר שלכם נחשב לכלב עבודה טוב, כללי ברזל חשובים לאילוף אירדייל טרייר.

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לאירדייל טרייר שלכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".