שטחים אסורים לכלב

שטחים אסורים בבית – LADOG אילוף כלבים

כיצד מלמדים את הכלב לא לעלות על ספות, מיטות, לא להיכנס לחדרים מסוימים, לא להיכנס לאזור מסוים בבית לדוגמא: מטבח, לא לדרוך על שטיח מסוים.

עקב נשירה מרובה של הכלב ישנם בעלי כלבים שלא רוצים שהכלב היכנס לחדרים מסוימים בבית ולא יעלו על המיטות, ישנם כאלה שלא רוצים כי הכלב יתקרב לאזור הספות בסלון בגלל אורחים, וישנם כאלה כי מפריע להם תנועת הכלב באזור המטבח כיוון שהם עובדים ואוכלים באזור זה, ונוכחות הכלב במצב זה מפריע לבני הבית.

בכל הקשור לכניסת הכלב לכל הבית או לא זה כמובן החלטת הבעלים, אך עלייה של הכלב על ספות או על מיטות היא אסורה בהחלט, כיוון שבעלים שמאפשר עלייה של הכלב על ספות גורם לו לעלות בהיררכיה ביחס לבעלים. בלהקת כלבים היררכיה נתפסת קודם כל בהבדלי גובה. כלב שנמצא בגובה יותר מהבעלים מרגיש כי הבעלים נחלש ביחס אליו. בלהקת כלבים כלב אשר יהיה גבוה יותר ממנהיג הלהקה, יתקל בתגובה תקיפה ביותר מצד המנהיג.בלהקת כלבים למנהיג לא משנה מה הסיבה שהכלב עולה מעליו בגובה, הוא תמיד התנהג בצורה תקיפה על כל עלייה בגובה של חבר הלהקה. בני אדם רואים את עליית הכלב על ספות ומיטות כדבר חמוד, שלכלב נוח וכיף, אך לא חשוב למה הכלב עולה,אלא חשוב מה הכלב חושב על הבעלים שנתן לו לעלות. מנהיג להקה לא היה מאפשר עלייה לעולם וכך גם הפך למנהיג. מעוניינים לקנות מזרון לכלב לחצו כאן

ישנו הבדל גדול בלימוד כלב לא להיכנס לאזור מסוים בבית לבין לימוד הכלב לא לתפס על דברים בבית- תיקון עליה של הכלב על ספות ומיטות יהיה ברור ומובן בעיני הכלב, כיוון שבלהקה עליה בגובה מהווה עליה בהיררכיה. מנגד לזה תיקון של כניסת הכלב לאזורים מסוימים בבית, זה אינו דבר ברור לכלב באופן מיידי. לכן התיקון של עלייה על ספות צריך להיות חזק יותר כמו מנהיג להקה, ואילו תיקון על כניסה לחדרים צריכה להיות באופן הדרגתי וברור. תחילה יש ללמד את הכלב שאסור להיכנס לחדר, ורק בהדרגה לעלות את רמת התיקון בשונה מעלייה על ספות ששם ההיררכיה חייבת להיות חדה ותקיפה.

טיפים ללימוד שטחים אסורים- אסור לתת לכלב מכה עם היד, פעולה זו יכולה לגרום לכלב פחד ואף תוקפנות עתידית. תחילה חברו לקולר רצועה קצרה וטיילו עם הכלב בכל האיזורים בבית כאשר הרצועה בידכם , באזור שמותר אמרו לו כלב טוב וכאשר אתם נכנסים לחדר שאסור אמרו לו לא ומשכו קלות ברצועה לכיוון שמותר לכלב לשהות בו. הראו לכלב כי באותו אזור לכם מותר להיכנס ולכלב אסור. לאחר שתיקנתם את הכלב גשו אליו למקום המותר ועודדו אותו עם חטיף. לאחר מספר ימים שאתם יוזמים לכלב טיולים בתוך הבית עם רצועה קצרה, קחו רצועת שש מטר(רצועת אילוף הקיימת בכל חנות חיות המחולקת ל 4+6), תנו לכלב לגרור את הרצועה הזו שאתם בבית ורק שאתם בהשגחה מלאה, כאשר הכלב נכנס לחדר שמוגדר כאסור יש לצעוק לא ולתקן את הכלב לכיוון האזור המותר. אסור לרדוף אחרי הכלב, לכן רצועה ארוכה תפתור את הבעיה. בצעו זאת למשך שבועיים לפחות עם רצועה ארוכה בהשגחה. בקורס אילוף כלבים בחברת LADOG אנו מלווים את הבעלים באופן התיקון וטכניקות מתקדמות לפתרון שטחים אסורים.

כאשר לא רוצים שהכלב יתקרב למטבח פתוח עם הסלון ואין דלת ברורה כמו בחדר- במצב זה האימון יותר מסובך כיוון שהגבולות לא ברורים. בכדי ליצור גבולות ברורים לכלב, יש ליצורתיחום עם כסאות בכניסה למטבח, ולהשאיר רווח של 80 ס"מ של מעבר, ולתרגל עם הכלב כפי שהסברנו בכניסה לחדר. וכל מספר ימים יש להוציא כיסא אחד הקרוב לפתח של ה 80 ס"מ, וכך להגדיל בהדרגה את גודל הפתח מ 80 ס"מ ל 120 ס"מ וכך הלאה. כמו קודם התחילו עם רצועה קצרה למספר ימים ואז עברו לרצועה ארוכה.

לימוד הכלב לא להיכנס בעזרת עזרים אלקטרוניים- ישנם גדרות אילוף אלקטרוניות, מרבדים מצפצפים וקולרי אילוף עם שלט. עזרים אלו נועדו לתקן כלב גם שהבעלים לא בשדה הראייה של הכלב. ישנם שטיחונים מצפצפים או אלקטרונים שבכל פעם שהכלב עולה הוא מקבל תיקון או צפצוף חזק, ישנם גדרות בלתי נראות איתם ניתן לתחום אזור מסוים ובכל פעם שהכלב נכנס לאותו אזור אסור הוא מתוקן לבד, וישנו קולר עם שלט שכל פעם שהכלב עולה על ספא או נכנס לאזור אסור, הבעלים צריך לתקן את הכלב ללא צורך במרדף אחרי הכלב. בעזרים אלו ניתן להשתמש רק לאחר לימוד השטח האסור והמותר בבית, ללא לימוד ראשוני עלול הכלב להיות מבוהל מהתיקון ללא הבנה על מה הוא באמת תוקן. לא מומלץ להשתמש בעזרים אלה ללא ליווי של  מאלף כלבים מקצועי. עזרים אלו נועדו לתקן כלב שנכנס או עולה למקומות האסורים שהבעלים לא בבית.

בקורס אילוף כלבים בחברת LADOG מאלפי כלבים מקצועיים ילוו אתכם בבניית תכנית נכונה לאילוף כלב לשטחים אסורים בבית, ופתרון מגוון בעיות התנהגות -לחצו כאן לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG

חינוך כלבים לא להרוס חפצים בבית-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

כיצד מרגלים כלב לכלוב אילוף, ומה עדיף לכלבכם, כלוב אילוף, כלוב טיסה או גדר גורים- לחצו כאן

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכלבכם-לחצו כאן

מניעת תוקפנות בכלבים-לחצו כאן