אילוף כלבים עצמי

אילוף כלבים עצמי – LADOG

טיפים לאילוף כלבים עצמי-LADOG

טיפים לאילוף כלבים עצמי – LADOG

 LADOG- אילוף כלבים מציגה מאמר בנושא "כללי ברזל " באילוף כלבים עצמי למשמעת

מדריך אילוף כלבים עצמי חשוב לכל בעל כלב

 

יש לאמר לכלבכם את פקודות המשמעת בקול שקט – בצורה זו כלבכם יתרגל לקבל מכם פקודות בקול שקט ולא יהיה צורך בהרמת קולכם לביצוע הפקודות. כשאתם נותנים פקודה בקול שקט, לדוגמא: שב, ורק במידה והכלב לא ביצע את הפקודה יש לצעוק "לא!!!", בשינוי זה מפקודה שקטה למצב שבו יש שימוש בקול רם, לצעקה יהיה כוח רב, זיכרו אילוף כלבים מתחיל בנימה עקבית ונכונה.
אחת הטעויות הנפוצות ביותר כאשר מבצעים אילוף כלבים עצמי היא לצעוק על הכלב כל הזמן, כך הכלב מתחיל להיות אדיש לצעקותיו של הבעלים וכן הבעלים כל הזמן צועק על הכלב במקום להרגיל אותו לקול שקט.

אין לומר מספר פעמים את אותה הפקודה למעט פקודות ממושכות:

1) את הפקודה יש לומר פעם אחת בלבד (שב- על הכלב להתיישב במהירות. אליי- על הכלב להשמע לפקודה זו בצורה מהירה. ארצה- על הכלב לבצע את הפקודה במהירות.)
2) לפקודות ממושכות מותר לחזור ולהזכיר לכלב את הפקודה באמירה "השאר". בפקודה רגלי, על הכלב להצמד לרגלכם לאורך זמן ולכן יש להזכיר לכלב את הפקודה "רגלי".

חשיבות האינטונציה באילוף כלבים עצמי  כאשר אתם מעודדים את כלבכם על כך שביצע פקודה, חשוב לומר זאת בקול שמח ומתלהב. כאשר כלבכם לא מבצע פקודה או מתנהג בצורה לא רצויה, יש לצעוק "לא!!!" בקול תקיף. טעות נפוצה של אנשים רבים היא שהם אומרים לכלבם "לא" בקול שקט ומצד אחר מעודדים את כלבם "כלב טוב" בקול תקיף.
יש לזכור שהכלב מושפע רבות מהאיטונציה של בעליו, ולכן פעולה זו יכולה לבלבל אותו, במידה ובעל הכלב מלווה בשירותו של מאלף כלבים אז הוא פשוט יכול לחקות את הטונציה של המאלף, ובמידה ובעל הכלב מבצע אילוף כלבים עצמי חשוב שיזכור לא לתת לכלב האנשה -הכוונה בהאנשה היא שהכלב לא מבין את הכוונה של המילה אלה רק את האינטונציה בלבד, פקודות אילוף בקול שקט, לאחר ביצוע פקודה קול מתלהב מאוד וכשלא ביצע פקודה קול חזק ותקיף .

עבדו באילוף בשלבים נכונים באילוף כלבים עצמי  יש לבנות את הכלב בצורה איטית וממוקדת, מאחר ורבים מנסים להתקדם בצורה מהירה באילוף כלבים למשמעת, לרוב אותם כלבים נסוגים לאחור. ישנם שלבים שממולץ ללכת לפיהם, לדוגמא: יש להתחיל את האילוף עם רצועה קצרה, ורק לאחר שהכלב מבצע את הפקודות עם רצועה קצרה בצורה מוחלטת ליד גירויים, יש לעבור לרצועה ארוכה.
במיוחד שבעלי כלבים מבצעים אילוף כלבים עצמי יש לבעלי כלבים נטייה לאלף את כלבם מהר, צורת חשיבה זו יכולה להביא את בעל הכלב לתוצאות נמוכות מאוד, זכרו כלל חשוב – אילוף למשמעת ברמה טובה שמתבצעת על ידי אדם פרטי תיהיה לפחות שלושה עד ארבעה חודשים, כל זאת בתנאי של תרגול יומי של רבע שעה עד חצי שעה ביום.

כנסו לסרטוני אילוף כלבים למשמעת בחברת LADOG

שנו ככל האפשר את מקום האילוף של כלבכם – רבים מתרגלים את האילוף באותו שטח, כתוצאה מכך הכלב עלול להתקבע על השטח ולבצע את האילוף אך ורק שם. לכן יש לשנות שטחים, ויש לתרגל במקומות מגוונים כמו פארקים, גנים ציבוריים ואפילו בים. תרגול בסביבה שונה ומגוונת, מחזק את הסיכויים שכלבכם יקשיב לכם בכל מצב אפשרי שבו תיתקלו (סביבה רועשת, סביבה שבה אנשים נעים במהירות וכו).

עבודה עם עזרי אילוף שמתאימים לכלבכם – כאשר עובדים עם ציוד אילוף מתאים כגון קולרים ,רצועות וציוד אילוף נוספים יהיה ניתן להתקדם באילוף בצורה נכונה. הציוד הנדרש: רצועה קצרה מבד,רצועה באורך 10 מטר ,קולר משתנה מכלב לכלב אך כלב גדול וחזק עדיף עם קולר חנק.
ישנם עוד ציודי אילוף רבים, אך לא מומלץ להשתמש בציוד אילוף מקצועי כאשר אתם מבצעים אילוף כלבים עצמי ללא הדרכה של מאלף כלבים מקצועי.

תרגלו עם כלבכם בעזרת צ'ופרים – לדוגמא: נקניק, עידוד ומשחקים. יש לבדוק אילו מבין הדברים הללו כלבכם הכי אוהב כדי לעבוד בעזרתו. במידה וכלבכם אוהב את כולם, ניתן לעבוד בשילוב כולם יחד.

תירגול בנוכחותם של גירויים כלבים רבים שכבר חוו את תהליך האילוף מבצעים את הפקודות, אך מרביתם לא מבצעים פקודות אילוף למשמעת בנוכחות גירויים (כלבים, חתולים, אנשים וכו), לכן יש לזכור שבמצב שבו כלבכם מבצע את הפקודות בצורה מושלמת, יש לבצע את כל הפקודות האלו ליד גירויים לתקופה של מספר חודשים.

גם כלבים מאולפים צריכים תרגול – ישנם כלבים רבים שעברו אילוף ומבצעים את הפקודות מצויין, אך אינם מקשיבים לטווח של שנים. ולכן יש לזכור שגם לאחר שכלבכם מאולף, יש צורך בשמירה על רמה זו על ידי אימון של פעמיים בשבוע למשך כל חיי הכלב.

 לחצן כאן -לקורס אילוף כלבים למשמעת בחברת LADOG.

לפרטים אודות קורס אילוף כלבים במרכז , ניתן לפנות לצוות המאלפים המקצועיים של LADOG
למאלף הכלבים אורן אלעמרי- 052-3609028
לה-דוג – מרכז אילוף כלבים הממוקם בין העיר פתח תקווה לעיר יהוד במושב מגשימים.

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכלבכם – לחצו כאן

כנסו – אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

קשר עין – חשיבות קשר עין באילוף

לגידול נכון של גורים – לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס – לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך – לחצו כאן

מתי משחק עם כלב אחר נחשב לסביר ומתי המשחק יכול להפוך לתוקפנות – לחצו כאן – משחק נכון בין כלבים

כיצד ללמד כלב לאיזה אזורים בבית מותר ואסור להיכנס – לחצו כאן -שטחים אסורים בבית

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם – לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה – לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה – לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות – לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק – לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן – קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן