אילוף כלבים תוקפניים

אילוף כלבים תוקפניים – LADOG

לפניכם מידע מקצועי חשוב מאוד לכל מגדלי הכלבים, מהם הסיבות שכלבים הופכים לתוקפניים ואיך למנוע ולפתור תופעה זו. במאמר שליפנכם כל סוגי התוקפנות- תוקפנות כלפי אנשים זרים, תוקפנות כלפי בני הבית ותוקפנות כלפי כלבים אחרים.

שפת גוף של תוקפנות כלבים-LADOG

שפת גוף הזיהוי הראשוני לתוקפנות כלבים-LADOG

 במרכז אילוף כלבים LADOG, מתמחים באילוף כלבים תוקפניים

תוקפנות כלבים היא אחת התופעות המעסיקות ביותר את רוב האנשים שברשותם כלבים," חברו הטוב של האדם הכלב". אך זכרו תמיד שבגידול ואילוף נכון הכלב יהיה באמת חברו הטוב ביותר של האדם, אך בגידול שגוי מצד הבעלים, הכלב עלול בהתבגרותו המלאה להפוך לסכנה ממשית לסביבה. לכן חשוב מאוד להבין מהם הגורמים להפיכתו של הגור המתוק לכלב המסוגל לתקוף בבגרותו המלאה. חשוב לדעת כי כלבים משתנים כל חייהם וגידול ואילוף נכון משמרים את הכלב יציב לכל חייו. במאמר נעסוק באילוף כלבים תוקפניים בכל ההיבטים, מכלבים תוקפניים לזרים לכלבים התוקפניים למשפחה ועד לכלבים תוקפניים לחיות ולשלל גופים בתנועה. אנו במרכז לאילוף כלבים LADOG מתמחים בשרותי אילוף ופתרון בעיות התנהגות לכלבים תוקפניים.

חשוב לדעת שרובם הגדול של הכלבים שהפכו לתוקפניים, הגיעו לשלב האיומים או התקיפות רק לאחר מספר שנים בחייהם, אצל כלבים צעירים תופעה זו פחות נפוצה אך יכולה להיות בכל גיל, ישנם כלבים שתקפו לראשונה רק בזקנתם בגילאי עשר ויותר. ניתן לטפל באילוף בכלבים תוקפניים בכל גיל אך חשוב למנוע התנהגות עתידית זו בהבנת המניעים לתוקפנות העתידית ואת דרך טיפולם, כך האילוף הרבה יותר קל.

לפניכם מספר סוגי תוקפניות-1:תוקפנות מפחד. 2:תוקפנות דומיננטית. 3:תוקפנות טריטוריאלית. 4:תוקפנות מצייד וטרף 5:תוקפנות הישרדותית. את התוקפנויות הללו ניתן לראות במספר צורות בחיי הכלב.

אילו מבין התוקפנויות, ניתן לראות בתוקפנות כלפי אנשים זרים

כלפי אנשים זרים ניתן לראות שלוש סוגי תוקפניות, הנפוצה ביותר היא תוקפנות מפחד, אחריה היא תוקפנות הקשורה לצייד וטרף והאחרונה מביניהם היא תוקפנות לטריטוריה.

תוקפנות מפחד-LADOG

תוקפנות מפחד-LADOG

כלבים תוקפניים מפחד כלפי אנשים זרים- תוקפנות זו נובעת מחשיפה לא נכונה של הגור או מחוסר חשיפה לאנשים זרים בגיל מוקדם .חשיבות גיל הגור היא קריטית ביותר לחשיפה נכונה, ככל שהגור נחשף נכון ובגיל מוקדם יותר לאנשים זרים, כך החשיפה תיהיה קלה יותר על מנת שכלבכם לא יהיה פחדן- לקישור בנושא אילוף חשיפה נכונה. תוקפנות זו מתחילה כאשר הגור פחד מאנשים זרים ולא היה הרבה בסביבת אנשים זרים. בתחילה הגור נובח ומגרגר על אנשים זרים מפחד ועם התבגרותו של הכלב פחדנות זו הופכת לתוקפנות.

אז איך קורה התהליך שהכלב הפחדן הופך לכלב מאיים ותוקפני, מה שנקרא בשפה המקצועית השתלשלות גירויים שלילית- בכל פעם שהכלב נבח על אדם זר מפחד, אותו אדם פשוט המשיך ללכת עם קשר או בלי קשר לכלב, הכלב הפחדן מבין כי מנביחתו לעבר האדם הזר הצליח להינצל. הכלב נבח והאדם המשיך, ועם הזמן הכלב נובח ומאיים יותר ויותר וכך בכל פעם מרגיש שניצל מחדש,הכלב מרגיש שבנביחתו האדם ברח וכך הוא מצליח להינצל מאותו אדם, עד שתופעה זו מגיעה לתוקפנות של ממש.

תוקפנות פחדנית - LADOG

תוקפנות פחדנית – LADOG

הרעיון הכללי של פיתרון הבעיה הוא להבין את גורמי התוקפנות של הכלב, מכאן חשוב לטפל בבעיה בשני מישורים, האחד נטרול התוקפנות של הכלב על ידי תיקון נכון של הבעלים ובמישור השני חשיפה נכונה לאנשים על מנת שהכלב יבין כי אנשים זרים אינם יכולים להזיק ובכך לפתח אמון בבני אדם. חשוב מאוד להעזר במאלף כלבים מקצועי על מנת לתקן תופעה זו ולחשוף את הכלב נכון לאנשים זרים. LADOG- אילוף כלבים, מומחים בפתרון בעיות תוקפנות בכלבים.

כלבים תוקפניים מיצר צייד וטרף, כלפי אנשים זרים- התסמינים של כלבים תוקפניים מצייד וטרף מופעים בצורות הבאות- במרדף אחר אנשים שרצים, מרדף אחרי רוכבי אופניים. זוהי תוקפנות מסוכנת מאוד שיש לנטרל אותה כבר בשלבים הראשונים. פעמים רבות רואים גור כלבים אשר רוצה לרדוף אחר אדם שבתנועה. חשוב לתקן את הגור בתקיפות אפילו אם התנהגותו נראית כמשחק. משחק זה יכול בקלות להפוך למרדף אחרי ילד שרץ ולהפלתו, או לתקוף רוכב אופניים. חשוב להבין הכלב מושפע גנטית מאבותיו הזאבים והכלבים הפראיים והכלב לא תמיד יודע את הגבולות בחיים האנושיים, לכן חשוב ללמדו את הגבולות הללו כיוון שמספיקה רק טעות אחת שיכולה להוביל לאסון בתוקפנות זו. לכן עליכם לפעול בכובד ראש ולתקן את הכלב בחומרה על כל התנהגות של מרדף אחרי אנשים.

שפת גוף של כלב תוקפני מיצר ציד וטרף-LADOG

שפת גוף של כלב תוקפני מיצר ציד וטרף-LADOG

למרות כל זאת ניתן להוציא מכלבים עם יצר צייד וטרף גם דברים חיוביים, כאן נכנס מה שנקרא בשפה המקצועית כיוון יצרים לעבודה. כלבים בעלי יצר צייד יכול להיות כלבי עבודה מצויינים. את היצרים של הצייד והטרף מקשרים באילוף נכון למשחקים, בכך בונים כלב שאוהב מאוד לשחק. את יצר המשחק מקשרים לאילוף למשמעת ובכך יוצרים כלב האוהב מאוד לעבוד ונהנה מהאילוף. אז איך מפתחים לכלב ציד את יצר המשחק- קחו רצועה ארוכה אליה מחובר משחק נשיכה ובכל פעם שהכלב בא למשחק תמשכו את המשחק במהירות, כך יצר הצייד של הכלב התקשר עם משחקים בלבד ולא עם בני אדם. אנו ב-LADOG מומחים בכל הקשור לאילוף כלבים תוקפניים ופתרון הבעיה לגופה. אנו מכוונים את היצרים של הכלב נכון, במקרה זה מתקנים בצורה יסודית את מרדפו של הכלב אחרי אנשים ומצד שני משתמשים ביצרים אלו למטרות אילוף למשמעת.

כלבים תוקפניים מיצר הטריטוריאלית כלפי אנשים זרים- תוקפנות מסוג זה ניתן לראות אצל כלבים אשר רוצים להגן על שטחם בחצר או בבית. תוקפנות זו יכולה להיות טובה רק במידה והיא מכוונת נכון. הכוונה כאן שהכלב יכול להגן רק במידה וזר מנסה לפרוץ לשטח או נכנס לבדו, ללא השגחת הבעלים, אך אם הבעלים פותח את השער על הכלב להפסיק לאיים על האדם שברצון הבעלים להכניס לשטחו. כיוון התנהגות בקורס אילוף כלבים תוקפניים הוא חשוב מאוד, כיוון שכלב שאינו מאולף למשמעת ובשליטה מלאה עלול לתקוף אורחים. בקורס אילוף כלבים בחברת LADOG כלבכם יהיה מאולף למשמעת מתקדמת, ברמת שליטה של תרגול ללא רצועה ובמצבי לחץ.

תוקפנות טריטוריאלית-LADOG

תוקפנות טריטוריאלית-LADOG

תוקפנות כלפי המשפחה, כלפי בני הבית

תוקפנות זו נובעת ממספר סיבות והמרכזית ביניהם היא תוקפנות הקשורה למעמד של הכלב בחיי המשפחה, הכוונה כאן היא להיררכיה, תופעה נוספת של תוקפנות כלפי המשפחה יכול להיות קשורה לטריטוריה וצייד. בהמשך המאמר נפרט על כל אחת מהתוקפנויות הקשורת לבני הבית.

אילוף לכלבים תוקפניים כלפי בני הבית, הקשורה במעמד ההיררכי של הכלב במשפחה- כלב חי וחושב בצורה של חיי להקה. חיי להקה של כלבים הם חיים הבנויים על המיקום של הכלב בחיי הלהקה,הכוונה כאן שלכל כלב יש היררכיה בלהקה ושמטרתו הבסיסית היא כשתבוא ההזדמנות לנסות לתפוס את המקום הגבוה ביותר בלהקה עד למנהיג. ישנם כלבים יותר דומיננטים ויש כאלה המשדרים פחות דומיננטיות, אך גם הכלב החלש ביותר בגידול לא נכון עלול להיות תוקפני ועל אחת כמה וכמה כלב שאופיו חזק שבעליו לא מציב לכלב גבולות ברורים, ובעלים שלא מבין מהם הקודים הבסיסית של חיי להקה. במאמר חשוב זה תבינו מהם הקודים של חיי להקה שגם המשפחה האנושית חייבת לדעת אותם. הכלב מבחינה היררכית חושב על משפחתו האנושית בצורה היררכית כצורת של להקת כלבים לכל דבר.

שפת גוף של תוקפנות דומיננטית-LADOG

שפת גוף של תוקפנות דומיננטית-LADOG

מהם הקודים של להקת כלבים הגורמים להם לעלות ולהתקדם בסולם ההיררכי ולהפוך לדומיננטים ושולטים על הכלבים בלהקה או דומיננטים ושולטים כלפי המשפחה האנושית.

קפיצות על בני הבית- כאשר כלב קופץ על בעליו או רק שם עליו את הידיים , הכלב מרגיש שולט עם הזמן. משחקים אלו של כלבים הם משחקים של שליטה. בעלי כלבים רבים אומרים " הכלב שמח לראות אותי ואוהב אותי אז הוא קופץ עליי". זה נכון הכלב באמת שמח לראות את הבעלים ואוהב אותם אך כאשר הכלב קופץ על הבעלים הוא מרגיש גבוה ושולט על הבעלים ללא קשר לאהבתו לבעלים. זהו קוד בסיסי בלהקת כלבים, כלב שעלה על כלב אחר ללא התנגדותו של הכלב הוא שולט. כלבים חיים וחושבים כל הזמן בצורה של היררכיה, וגם אם למראית העין נראה כי הכלב לא מראה סימני דומיננטיות בקפיצתו על הבעלים, עלול הכלב בבגרותו להפוך לדומיננטי בעקבות הקודים של להקת כלבים שאחד מהם הוא קפיצת הכלב וטיפוס על הבעלים.

אילוף כלבים תוקפניים למשמעת- גם לכלבים תוקפניים וגם לכלבים שעוד טרם נראה סימני אגרסיביות מומלץ לעשות קורס אילוף למשמעת מתקדמת. רמה כזו של משמעת מלמדת את הכלב גבולות ברורים ביחס לבעלים. דוגמא לכך היא שבאילוף למשמעת על הבעלים לומר פקודות מסויימות פעם אחת בלבד והכלב חייב לבצע.דוגמא שניה היא שבאילוף למשמעת מבצעים תרגילי שליטה כמו הליכה לאחור שהכלב חייב לעקוב אחרי הבעלים, זהו תרגיל מנהיגות. ישנם עוד נושאים רבים בתוך האילוף למשמעת אותם מטפלים בקורס אילוף כלבים למשמעת מתקדמת. אנו בחברת LADOG מתמחים באילוף כלבים תוקפניים למשמעת מתקדמת.

כלבים תוקפניים כלפי בני הבית, הקשור ליצר הטריטוריאליות של הכלב- לפניכם מספר סוגי תוקפנויות נפוצות של יצר טריטוריאליות כלפי בני הבית- כאשר מתקרבים לאוכל של הכלב, כשר מנסים להזיז את הכלב מהמקום שלו, וכאשר מתקרבים למשחק של הכלב. את כל התוקפנויות האלו רואים בדרך כלל שהכלב ממש מבוגר,אך ישנם גורים תוקפניים בגיל מוקדם. לפניכם פירוט של כל אחד מהתוקפניות כלפי בני הבית. חשוב למנוע תוקפנות זו על ידי הבנת החשיבה של הכלב העלולה להתפתח לתוקפנות. מאלפי הכלבים של LADOG ידריכו אתכם כיצד לאלף את כלבכם נכון בכדי למנוע תוקפנות בעתיד או לטפל ביסודיות בבעיות אגרסיה בקורס אילוף כלבים תוקפניים למשמעת המשולב עם פתרון בעיות התנהגות.

שפת גוף של רכושנות למשחק-LADOG

שפת גוף של תוקפנית רכושנית למשחק-LADOG

כלבים תוקפניים לבעלים, כאשר מתקרבים להם לאוכל- ישנם כלבים בוגרים אשר מגרגרים ואף תוקפים את בעליהם כאשר מתקרבים להם לאוכל, בכדי שכלבכם לא יהפוך לתוקפן כלבי הקערה של האוכל שלו, צריך לבצע תרגיל פשוט של התערבות בצלחת האוכל שלו. אז איך עושים זאת – האכילו אחת לשבוע את הכלב מצלחת האוכל שלו. חשוב שהצלחת תיהיה במקום הקבוע שלה, ובאותו מקום לוקחים חופן מהמזון ביד ונותנים לכלב בצמוד לצלחת שלו וקרוב לרצפה. בתרגיל זה הכלב מבין כי הבעלים הוא חלק מההאכלה ואינו גוף זר אשר חודר לטריטוריה שלו. כלבים בעלי סיכוי גבוה יותר לתוקפנות מסוג זה, הינם כלבים שאוכלים מהר מאוד, אלה כלבים הלחוצים מאוד על האוכל וללא תרגיל זה ישנו סיכוי גבוה שבבגרותם יהפכו לתוקפניים. במידה ואתם מבצעים את תרגיל ההאכלה מהצלחת וראיתם סימנים של הכלב הרוצה להזיז אתכם עם גופו או מנסה לאכול במהירות ולא מידכם , עדיף במקרה זה לטפל בעניין ביסודיות שתופעה זו לא תהפוך לתוקפנות. במקרה של כלב לחוץ על מזונו ניתן לכלב הדרכה מהמרכז לאילוף כלבים LADOG כיצד לפתור את הבעיה ולתקן את הכלב בצורה היעילה והמדוייקת ביותר.

כלבים תוקפניים לבעלים, כאשר מנסים להזיז אותם ממקומם- ישנם כלבים המפתחים טריטוריות על מקומות מסויימים בבית, כלבים אלה חושבים שמקום זה הוא רק שלהם ולא נותנים למשפחה להתקרב לאותו מקום או שהבעלים מנסה להזיז את כלבכם הם נתקלים לאיום מצד הכלב. ישנו תרגיל חשוב העוזר למנוע תופעה זו של כלבים בוגרים החשים כי הבית הוא שלהם. הכלב צריך להבין כי הבית הוא קודם כל של הבעלים ואחר כך של הכלב. אז איך מלמדים את הכלב ששטח הבית שייך לבעלים- כאשר מזהים מקום בו הכלב מרבה לרבוץ אומרים לכלב זוז במידה והכלב לא זז, מזיזים אותו עם הרצועה ואז יושבים לו במקום על הרצפה, במידה ותגובת הכלב לישיבת הבעלים על הרצפה היא קפיצה על הבעלים יש לתקן את הכלב .חזרה מרובה של הבעלים על תרגיל זה מלמדת את הכלב כי כל מקום בבית שייך קודם כל לבעלים ואין דבר כזה טריטוריות בבית. חשוב לשלב גם את הילדים בתרגיל זה, אך הבעלים חייב להיות המתקן. בקורס LADOG תלמדו כיצד לבצע תרגיל זה של אילוף כלבים תוקפניים או מניעת תוקפנות עתידית.

כלבים תוקפניים, כאשר מתקרבים למשחקים שלהם- ישנם כלבים המאיימים על בעליהם, כאשר הבעלים מתקרב למשחק של הכלב. בעיה זו נגרמת משילוב של שתי סיבות,הסיבה הראשונה היא מייצר הטריטוריאליות, והסיבה השניה מדפוסי הישרדות כלביים קדמונים. תקיפה על משחקים מיצר הטריטוריאליות- הכלב הרכושני, מפתח טריטוריה על המשחק שלו. כלבים אלו מנסים להגן על המשחק שלהם כאשר הם חשים כי הבעלים רוצה לקחת מהם את המשחק,או מתקרב מאוד למשחק. בעניין זה ישנם שתי פתרונות,הפתרון הראשון הוא להגיד לכלב "עזוב" ולתקנו על כך עד שיעזוב ואחרי מספר שניות לתת שוב, כך לחזור על הפקודה מספר פעמים לתת וקחת שוב שוב. פתרון זה לא מתאים לכל אחד,כיוון שחוסר דיוק בתרגיל זה עלול להביא לתוצאה הפוכה שהכלב הופך להיות לחוץ יותר על המשחק. פתרון זה מתאים רק לבעלים מאוד מקצועי ודומיננטי.

הפתרון השני שמתאים לרוב בעלי הכלבים בנוי על הורדת יצר ההישרדות של הכלב- לתת לכלב מספר רב של עצמות, אבל בכמות גדולה ומאותו סוג, כך הכלב לא יהיה לחוץ שהבעלים יתקרב לעצמות שלו. ההמלצה היא לתת לכלב בתור משחק אך ורק עצמות לכלבים ובכמות גדולה. חשוב מאוד לתת את אותו סוג של עצם בכמות של לפחות עשר עצמות שיהיו מפוזרות בבית. כמות זו של עצמות ומאותו סוג, יגרמו לכלב להיות רגוע יותר, פחות לחוץ שהעצם תיעלם. צריך להוציא את כל המשחקים האחרים מהבית ולהשאיר אך ורק עצמות. המטרה בתרגיל זה היא שהכלב לא יפתח טיריטוריאליות על משחקים בבית כיוון שאין משחק מסויים בבית שהכלב מרגיש קשור אליו ומפחד שהוא יעלם, אלא יש לכלב עצמות לכלבים בלבד ומאותו סוג, מה שגורם לכלב להורדה משמעותית של יצר ההישרדות.

ישנם כלבים תוקפניים, במצבים של נסיון הבעלים להוציא מהפה של הכלב אוכל שלקח מהרצפה- אילוף מקצועי לכלבים תוקפניים ימנע ויפתור בעיה זו בקלות. תופעת תוקפנות זו באה לידי ביטוי כאשר כלב מנסה לאכול משהו מהרצפה, לרוב מדובר בשאריות אוכל אשר הבעלים מנסה להוציא את המזון על ידי לחיצה בלסת. הטעות הנפוצה ביותר היא לנסות להוציא לכלב את המזון מפיו על ידי לחיצה של הלסתות. פעולה זו עלולה לגרום לתופעות חמורות ביותר, כך הכלב מרגיש תחרות על מזונו ומייצר ההישרדות עלול הכלב לתקוף את הבעלים. מאלף כלבים מצוות LADOG ידריך אתכם כיצד לתקן את הכלב נכון על פעולה זו, מה שיגרום לכלב לא לאכול מהרצפה ולא לתקוף את הבעלים. מרכז LADOG מתמחים באילוף כלבים תוקפניים ובפתרון בעיות התנהגות מורכבות.

התעסקות ישירה בכלב, כמו הרמה שלו או נסיון טיפול בו יכול להוביל את הכלב לתוקפנות כלפי הבעלים- ישנם בעלי כלבים רבים אשר נתקלים "באופן פתאומי" באיום של הכלב, כאשר הבעלים מנסה להרימו על הידיים או כאשר הבעלים מנסה לסרק את הפרווה שלו,ועוד מגוון מצבים היכולים לגרום לכלב לאיים על הבעלים. בפועל אין דבר כזה שהכלב יגרגר על בעליו באופן פתאומי, במידה והבעלים היה מרגיל את הכלב מגיל צעיר למצבים אלו. כיצד אילוף כלבים מקצועי יכול למנוע תוקפנות עתידית של הכלב הצעיר- ראשית יש להרים את הגור מידי פעם על הידיים עד לבגרותו המלאה, כך התרגל הכלב ולא יראה את זה כדבר חריג. חשוב גם לסרק את הכלב עוד בהיותו גור גם אם לא נדרש לכך. חשוב לעשות לגור הדמיות של בדיקות כמו לנגוע בשיניו ובאוזניו. כאשר מרגילים את הכלב להנהגות זו מהיותו גור ועד לבגרותו המלאה, הכלב לומד לסמוך על בעליו ולא רואה זאת כאיום.

כלבים תוקפניים כלפי כלבים אחרים

לתוקפנות כלפי כלבים אחרים ישנם מספר רב של סיבות הכולל את כל הסיבות שפירטנו עד עכשיו ביחד. ישנם כלבים תוקפניים- מפחד, מדומיננטיות, מטריטוריאליות, מייצר הצייד והטרף ומייצר ההישרדות. אך ישנם שני גורמים שבדרך כלל מביאים לתוקפנות כלפי כלבים בעתיד, מפחד (חוסר חשיפה נכונה לכלבים בגיל צעיר), והגורם השני הוא דומיננטיות בין שני זכרים בוגרים לא מסורסים.

תוקפנות בין כלבים-LADOG

תוקפנות בין כלבים-LADOG

נתחיל בחשיפה נכונה- חשוב לחשוף את הגור בגיל צעיר להרבה כלבים ולאורך זמן, עד לבגרותו. החשוב כאן שהחשיפה תיהיה נכונה, הכוונה שאסור לחשוף את הגור הצעיר עם כלבים תוקפניים, כלבים מבוגרים בדרך כלל פחות סובלניים לגורים, ויכולים לגרגר ואף לתקוף גור שינסה לקפוץ עליהם. לרוב כלבים אינם תוקפניים לגורים, אך במידה וגור נחשף לכלב תוקפן או כלב המתקשר במשחקי שליטה מוגזמים כגון טילטול הגור על הרצפה או ניעורו בחוזקה. למרות שישנם כלבים דומיננטים בחוץ, חשוב מאוד לקרב את הגור כמה שיותר לכלבים מתאימים. למאמר בנושא חשיפה נכונה של גורים, איך מאלפים כלבים לחשיפה נכונה.

הסיבה השניה לתוקפנות לכלבים היא דומיננטיות בין זכרים- זו התוקפנות המסוכנת ביותר בקרבות של כלבים שעלולה להסתיים במוות של אחד הכלבים. את התופעה הזו יכולים לראות בין שני זכרים שהגיעו לבגרות מלאה ואחד מהם הוא דומיננטי. על מנת שלא יתקפו את כלבכם מומלץ מאוד לסרסו בגיל צעיר, עד גיל עשרה חודשים. בסירוס מוסרים האשכים של הכלב, בכך מונעים מכלבים אחרים את הרצון לתקוף את כלבכם. ריח האשכים של כלב בוגר יכולים לגרום לכלב דומיננטי רצון אז להכנס עמו לקרב. אילוף כלבים תוקפניים למשמעת מול כלבים אחרים הוא חשוב מאוד, אך גם הכלב המאולף ככל שיהיה עלול לגרור אליו כלב תוקפן אחר במידה ולא סורס. אם הכלב שלכם מאולף זה כמובן מוריד את הסיכוי לקרב, אך זה לא פותר את הבעיה במלואה,כלב אחר עלול לרוץ לעבר כלבכם שלא סורס ולנסות לתקוף אותו. סירוס הינו דבר חשוב מאוד ויעיל בגיל צעיר. כלב אשר ניסו לתקוף אותו בעבר כיוון שלא סורס הופך בעצמו לתוקפן ואז צריך לעבור אילוף לכלבים תוקפניים. הקדימו את המאוחר וסרסו את כלבכם בזמן, בעיית תוקפנות כלבים יכולה להיות בכל גיל, ישנם כלבים שתקפו לראשונה בזקנתם. אצלנו ב- LADOG בקורס אילוף כלבים קבוצתי למשמעת, כלבכם יהיה רבות בסביבת כלבים ובחשיפה נכונה, ובכך ילמד לא לפחד מכלבים ושאסור לתקוף כלבים אחרים.

כלבים תוקפניים כלפי כלבים מייצר הטריטוריאליות שלהם- כלבים אלו תוקפניים לכלבים המתקרבים לשטח שלהם בבית ופעמים רבות גם בגן הקבוע, אליו רגילים ללכת. כאשר תוקפנות זו מתבטאת על הגדר של הבית היא יכולה להיות לגיטימית במידה ולבעלים ולשכנים זה לא מפריע, כיוון שכך הכלב שומר על שטחו. אך מחוץ לבית אסור לכלב לנבוח ולאיים על כלבים אחרים. יצר זה יכול להתפתח לתקיפה של ממש ללא תיקון נכון של הכלב למצב של איום מחוץ לבית.

כלבים תוקפניים מייצר צייד- כלבים אלו עלולים לנסות ולתקוף כלבים שרצים בקרבתם. ריצה של כלב אחר יכולה להעיר להם את ייצר המרדף והצייד ולגרום לכלב לתקוף תוך מרדף. את תופעה זו חשוב לתקן כאשר רואים כלב שרץ אחרי כלב אחר ומנסה לנשוך אותו תוך כדי ריצה.

לקורס אילוף למניעת תוקפנות כלבים, המשולב עם אימוני משמעת במרכז לאילוף כלבים LADOG , צרו קשר עם מאלף הכלבים אורן אלעמרי, 052-3609028.לחצו כאן-לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG

לחצו כאן- איזו שיטת אילוף מתאימה לכלבכם

לחצו כאן- לטיפים רבים לאילוף כלבכם

קשר עין- חשיבות קשר עין באילוף

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

נוסעים לחופשה, דואגים היכן לשים את הכלב שלכם-לחצו כאן לפנסיון לכלבים LADOG 

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".