איך מאלפים כלבים לחשיפה נכונה

איך מאלפים כלבים לחשיפה נכונה- לכלבים,לאנשים למקומות חדשים ורעשים ?

חשיפה נכונה = כלבכם לא יהיה פחדן.

חשפיה לאנשים שונים בגיל צעיר חשובה מאוד- LADOG

חשפיה לאנשים שונים בגיל צעיר חשובה מאוד- LADOG

במאמר זה LADOG – אילוף כלבים תציג בפניכם איך מאלפים כלבים לחשיפה נכונה , בכדי שכלבכם לא יהיה פחדן מפני אנשים, כלבים, סביבה ורעשים. חשוב מאוד לחשוף את כלבכם לגירויים הללו בצורה נכונה.

חשיפה נכונה בגידול גורים וכלבים בוגרים היא חשיפה שבה הכלב ימצא בסמוך לאנשים, כלבים, מקומות חדשים ורעשים וכל זאת עד להגעה למצב שבו הכלב מבין שכל הדברים הללו אינם פוגעים בו. החשיפה הנכונה היא חשיפת הכלב בעודו גור או צעיר מאחר ובמצב זה האופי שלו אינו מעוצב וקל יותר להרגיל אותו לגירויים האלו. ככל שהכלב גדל, החשיפה שלו תהייה ארוכה יותר וקשה יותר.

LADOG מציגה אילוף לחשיפה נכונה מול כלבים ואנשים זרים, ובשטח בפארק המורכב בגירויים רבים.

איך מאלפים כלבים לחשיפה לכלבים אחרים: חשוב מאוד להפגיש את כלבכם עם מגוון רחב של כלבים עוד בצעירותו, על מנת שיתרגל ולא יפחד, אך יש לבצע זאת בצורה נכונה- יש לחשוף את כלבכם לכלבים שאינם תוקפנים (מאחר וחשיפה לכלבים תוקפנים יכולה להוביל למצב שבו כלבכם יהפוך לפחדן או לתוקפן בעצמו). לכן עדיף להפגיש את כלבכם עם כלבים צעירים (עד גיל שנה), מאחר ואלו בדרך כלל אינם תוקפנים ובעלי אנרגיות של משחק. בשונה מכלבים בוגרים או קשישים שהם חסרי סבלנות, דומיננטים ולעיתים יכולים להיות תוקפנים. יש לציין שישנם גורים וכלבים צעירים שהם תוקפנים אך תופעה זו פחות נפוצה.

חשיפה לאנשים וכלבים בגיל צעיר - LADOG

חשיפה לאנשים וכלבים בגיל צעיר – LADOG

אילוף לחשיפה נכונה לאנשים: איך מאלפים כלבים לחשיפה כלפי זרים (שכלבכם לא יפחד מאנשים זרים)- אנשים רבים משחררים את כלבם ללא השגחה, אך תופעה זו עלולה ליצור הרס מוחלט בחשיפה של הכלב כלפי אנשים. דוגמא לכך היא, שכלב המסותבב לבד וחופשי, עלול להתקל בשכן או כל אדם אחר המתגלה כי אינו אוהב כלבים ואף מפחד מהם, ותגובה רגילה של בני אדם שמפחדים יכולה להוביל לכך שיזרקו חפץ לעבר כלבכם או יעשו תנועות שיגרמו לו לפחד ולברוח מאנשים ברחוב. וכל זה, בזמן ששיחררתם את כלבכם ולא ידעתם בכלל מסיטואציות אלו, ולכן על בעלי הכלב להיות תמיד בהשגחה על כלבו ולא להגיע למצב שכלבו יוצא מטווח הראייה שלו.

חשוב מאוד לתת לאנשים ללטף את כלבכם: ישנה חשיבות רבה לזמן שבו כלבכם עוד גור ושאנשים זרים ילטפו אותו, כך כלבכם לא יהיה פחדן מאנשים זרים.

חשיפה למקומות חדשים-LADOG

חשיפה למקומות חדשים-LADOG

אז איך מאלפים כלבים לא לפחד מאנשים ?

חשוב מאוד שכלבכם בצעירותו יהיה רבות בסביבת אנשים חדשים, כך כלבכם יבין שאין לו סיכון באדם שבקרבתו,ממולץ שאנשים זרים ילטפו את כלבכם כך יבנה לגור בתחונו העצמי וישאר כך גם ככלב בוגר,במידה והבעל הכלב לא ינהג כך,ישנו סיכוי שכלבו יהפוך לכלב פחדן בבגרותו.
אנו נתקלים רבות במקרים שבהם לקוחות רוצים שכלבם יהיה כלב שיקשיב רק להם או שיהיה כלב הגנה, ומבצעים טעויות חמורות המובילות לתוצאה הפוכה, יש לזכור כי בגידול לא נכון, הכלב יכול לגדול ולהיות לכלב פחדן. ישנה דעה שגויה שרווחת בקרב בעלי כלבים והיא: "כלב שלא יהיה חשוף לאנשים זרים, יהיה כלב הגנה יותר טוב!" אך זו שגיאה מוחלטת!! בדיוק להפך. דוגמא: כל הכלבים של הצבא והמשטרה באירופה, עברו חשיפה לאנשים. כלב הגנה צריך להיות קודם כל כלב עם ביטחון, ובמידה ויש צורך, אפשר יהיה לאמן אותו להגנה, ולאמנו שלא יקשיב לזרים. הסיטואציה היחידה שבה מומלץ שאנשים זרים לא ילטפו את כלבכם היא מצב שבו הכלב עבר אילוף לשמירה והוא נמצא בטריטוריה שלו (בחצר), ופתאום צץ אדם זר ומתחיל ללטף את כלבכם דרך הגדר, זו היא סיטואציה לא ממולצת מאחר והכלב יתחבר לאנשים ויהיה פחות יעיל בעבודת השמירה. לכן מומלץ מאוד שהחלק הקדמי של הבית (החלק שבו עוברים אנשים ברחוב), יהיה אטום וכך הכלב לא יראה את האנשים שעוברים ושבים, ולא יפתח אליהם אדישות. יש לזכור כי במידה ובעל הכלב פתח את השער לאורחים, ניתן שאלו ילטפו אותו מאחר ובעל הכלב הכניס אותם לביתו.

LADOG- אילוף כלבים מציגה, סירטון חשיפה נכונה לכלבים, אנשים ומקומות חדשים כגון חוף הים.

אילוף כלבים לחשיפה נכונה למקומות חדשים ולרעש: בכדי שכלבכם לא יהיה פחדן ממקומות חדשים ורועשים, קחו אותו איתכם לכל מקום שביכולתכם לקחתו, ובכך הכלב יראה מקומות חדשים. דוגמא לכך: כלבים שגדלו במרכז תל אביב במקומות הומי אדם ורעש, בדרך כלל אינם פוחדים מכיוון שהם חשופים נכון. אך מנגד ישנם המון כלבים פחדנים במושבים מכיוון ושם החשיפה לרעש כמעט ואינה מתבצעת. ההמלצה שלנו לגבי גידול גורים נכון -לקחת את הגור כבר מגיל חודשיים וחצי(לאחר שעבר את החיסונים של המשושה) ועד לגיל שמונה חודשים, בכל יום לפחות חצי שעה למקום רועש כמו מרכז העיר, תחנה מרכזית ועוד, ובכך כלבכם יתרגל לרעשים ויבין שבפועל לא קורה לו דבר, ויתרגל לכל סביבה חדשה במהלך חייו.

לסיכום: חשוב מאוד בחודשים הראשונים של גידול הכלב, לחשוף אותו לכמה שיותר אנשים, מקומות חדשים וכלבים, על מנת שלא יהיה פחדן. יש לזכור כי חשיפה נכונה של גור יכולה למנוע מהכלב להיות פחדן. תופעה שבה פחד אצל כלב בוגר קשה הרבה יותר לתיקון והיא נחשבת לאחת מבעיות ההתנהגות הבעייתיות ביותר. אז השתמשו במידע זה בתבונה! בהצלחה…

רוצים לדעת עוד איך מאלפים כלבים לחשיפה נכונה ?
לפרטים נוספים אודות קורס אילוף כלבים 052-3609028- אורן אלעמרי, מאלף כלבים מקצועי.
לדוג- מרכז אילוף כלבים , פנסיון כלבים בפתח תקוה,מכירת כלבים מאולפים מסוג רועה גרמני

כנסו- למחיר של קורס אילוף כלבים בחברת  LADOG

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכלבכם-לחצו כאן 

כנסו- כיצד לעצב את אופיו של הגור בצורה נכונה

מתי משחק עם כלב אחר נחשב לסביר ומתי המשחק יכול להפוך לתוקפנות-לחצו כאן- משחק נכון בין כלבים

כיצד ללמד כלב לאיזה אזורים בבית מותר ואסור להיכנס –לחצו כאן -שטחים אסורים בבית