פנסיון לכלבים עוזר לכלבים עם חרדת נטישה

פנסיון כלבים- איך הוא עוזר בחרדת נטישה לכלבים ?

פנסיון כלבים עוזר לכלבים בעלי חרדת נטישה לפתח עצמאות, ובכך להפסיק או להפחית את החרדה שלהם מנטישה.

חרדת נטישה זהו מצב שבו הכלב שרוי בדיכאון כאשר הבעלים עוזב אותו לבדו.
הוא תהליך פסיכולוגי אצל כלבים שגורם להם להיות במצב של חרדה בזמן שבעליהם נעלם מעיניהם. יש לציין שישנן דרגות שונות של חרדת נטישה המשפיעות שונה על כל כלב. הסימן הבולט ביותר בזיהוי התופעה הוא, שהכלב נכנס למצב לחץ חמור ברגע שהבעלים יוצא מטווח ראייה, וזאת בעקבות תלות בבעלים. כלב שהורגל להיות לזמן ארוך לבד, ובעליו לא נהג לפנקו יתר על המידה, לא יפתח חרדת נטישה. חרדת נטישה בדרך כלל מתחילה בתהליך שבו הכלב נמצא בסמוך לבעלים ברוב שעות היום או שקיבל פינוק מוגזם. לדוגמא: (הבעלים לא עבד תקופה ארוכה ונשאר בבית ברוב שעות היום, או לחלופין, בעלים שמאפשר לכלבו לעלות על הספה כשהוא יושב ונותן לכלבו ליטופים ופינוקים). בצורה הזאת הכלב יכול לפתח תלות בבעליו ודבר זה גורם להתנהגות לחוצה כאשר הבעלים יוצא מהבית.
פנסיון לכלבים מפחית חרדת נטישה

ישנם כלבים שנובחים המון, ישנם כלבים שעושים את צרכיהם בבית והורסים חפצים. כל אלו הן דוגמאות לתופעות הנובעות מתלות בבעלים ולעיתים רבות זה נראה לאנשים טרוויאלי ואף חיובי שכלבם תלוי בהם ברמה כזאת. אך יש לזכור כי בעוזבם של הבעלים, הכלב שרוי במצב נפשי קשה מאוד בקשר תלותי שכזה. (חשוב מאוד לפתח תקשורת טובה עם הכלב אך ללא כל קשר לתלות).

בעת השארת כלב בעל חרדת נטישה בכלביה/ פנסיון כלבים, נוצר מצב ובו הכלב מתרגל להיות ללא בעליו. בכך פוחתת התלות הרבה של הכלב בבעליו, דבר המפחית את חרדת הנטישה.
נשאלת השאלה, למה השארה של כלב בידי פנסיון כלבים עדיפה מלהשאירו לבד בבית לצרוך הפחתה של חרדת נטישה?

ראשית, יש להבין כיצד הכלב "חושב". כאשר הכלב נשאר בבית ונובח ללא הפסקה או הורס חפצים, ובאותו זמן הבעלים שמע אותו ונכנס הביתה כתוצאה מהנביחות. הכלב לומד שבכל פעם שהוא ינבח או יהרוס, הבעלים יחזור אליו, ובכך הכלב נהפך תלותי כי נביחותיו וההרס "השתלמו" ובעליו אכן חזר אליו.
השכנים פעמים רבות סובלים מבעיות חרדת נטישה של הכלב כתוצאה מנביחות ללא הפסקה. תקופת שהות של הכלב ברשות פנסיון כלבים עשויה להועיל בשיפור מצבו הנפשי של הכלב, ולהוביל להפחתת התלות בבעליו.

לקורס אילוף כלבים בפנסיון-LADOG

איזו שיטת אילוף מתאימה לכלבכם-לחצו כאן

בחזרה לעמוד הראשי – פנסיון לכלבים