רועים קווקזי

 רועים קווקזי – LADOG

 כלב רועים קווקזי – הסטוריה, טיפול, אופי, מאפיינים, ואילוף המתאים לרועה קווקזי.בחברת  LADOG – ידע מקצועי באילוף באילוף כלבי רועים קווקזי.

זאזא – גור רועה קווקי בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG

כלב רועה קווקזי   Caucasian Shepherd מוכר גם בשמות אוברבקב קווקזי וכלב הרים קווקזי
מקורם של כלבי הרועים הקווקזים בארמניה, גאורגיה. וצפון קווקז. באזורים אלו נעזרו  בעבר בכלבי הגזע לרעיית צאן ושמירה מפני חיות טורפות כמו זאבים ודובים ומפני גניבות.זהו גזע כלבים עתיק שזכה להכרה מאיגוד הכלבים הגרמני רק בשנת 1930. הסיבה לכך היא שוני מסוים בין סוגי הכלבים הקווקזים שמגיעים מאזורים שונים.

אילוף מקצועי לכלבי רועים קווקזי - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי רועים קווקזי – LADOG

הרועה הקווקזי עצמתי, חזק וגדול מימדים. פרוותו סמיכה, עבה  וכפולה, מגנה עליו מפני קור ומפני נשיכות ,צבעי הפרווה הם אפור עם שילוב שחור, חזה לבן בעוד שאר הפרווה חומה עם כתמים לבנים, או שילוב של שניהם. קיימים גם מעט כלבי רועים קווקזים בעלי פרווה שחורה,. ראשו של הרועה הקווקזי גדול, אפו ארוך, זנבו מורם למעלה, אזניו כשאינן נחתכות שמוטות וכפות רגליו גדולות מאד. גדלו יוצא הדופן ופרוותו המלאה משווים לו מראה של דב.

משקלם של כלבי הרועה הקווקזי הוא 87 ק"ג בממוצע

גובהם הממוצע נע בין 65 ל 98 ס"מ

תוחלת חייו כ-13 שנה.

ללא אילוף מקצועי בגיל צעיר עלול הקווקזי להפוך לכלב מסוכן לגידול - LADOG -אילוף מקצועי

ללא אילוף מקצועי בגיל צעיר עלול הקווקזי להפוך לכלב מסוכן לגידול – LADOG -אילוף מקצועי

גידול כלב רועים קווקזי

כלב הרועים הקווקזי הוא כלב חזק באופן מיוחד הן מבחינה פיזית והן מבחינה מנטאלית. זה לא כלב שמתאים לכל אחד. זהו כלב דעתן, עיקש שלא מחפש לרצות את בעליו. הוא נוטה לחשדנות ולתוקפנות כלפי זרים, לא ימהר לקבל סמכות של בעליו, יחד עם זאת זהו כלב שמירה מעולה. בעליו של כלב רועים קווקזי חייב להיות בעל נסיון בגידול כלבים גדולים. אם זהו כלבכם הראשון מומלץ לבחור בגזע אחר. זה אינו כלב ידידותי באופן מיוחד, הוא יכול להגיב באפטיות כלפי בעליו ולהתעלם מפקודות. על בעליו של הרועה הקווקזי להעזר במאלף כלבים המכיר היטב את הגזע.כדי לאלפו. כלב רועים קווקזי לא מאולף יגדל להיות כלב מסוכן מאד.

רועה קווקזי נחשב לכלב שמירה הטוב בעולם - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

רועה קווקזי נחשב לכלב שמירה הטוב בעולם – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

על אף גודלו העצום, הרועה הקווקזי יכול לחיות בתוך בית, אבל יעדיף לבלות את רוב זמנו בחצר. זהו כלב הנוטה להשתעמם בקלות. חשוב לזכור שכלבי הגזע לא אוהבים להיות קשורים. תנו להם להסתובב בחצר סגורה בחופשיות. רועה קווקזי שקשור לרצועה לאורך שעות, יהפוך לכלב אגרסיבי שנע בין מצבי תוקפנות למצבי דכאון. מסיבות אלו על בעליו של הרועה הקווקזי לאלף את כלבו למשמעת מתקדמת ולהגיע לרמת תקשורת מקסימלית עמו. מומלץ שלא לגדל כלב רועים קווקזי בבית עם ילדים קטנים. אם בכל זאת בחרתם לצרף לבית עם ילדים כלב רועים קווקזי, עדיף לבחור בנקבה. נקבות הגזע מעט יותר רגועות, אולם גם הן חייבות לעבור אילוף מקצועי כדי לחיות לצד משפחה עם ילדים.

גור רועה קווקזי בן חמישה חודשים – LADOG -מרכז מקצועי לאימון כלבים

חשיבות ההררכיה בגידול רועה קווקזי

לרועה הקווקזי זכרון גנטי קדום של בעל חיים החי בלהקה. וככזה הוא ישאף באופן טבעי לטפס בסולם ההררכיה ולהנהיג את משפחתו.כאילו היתה הלהקה שלו.  תוכלו להבחין בהתנהגות המרמזת על נטייתו של הרעה הקווקזי שלכם כבר בהיותו גור. משחקים גוריים, נשיכות, וקפיצות שמחה אולי יראו כמחוות חמודות של הרועה הקווקזי הצעיר, אולם עבורו אלו גם משחקי שליטה. ומעבר לכך שהגור החמוד יגדל למשקל של כמעט 90 קילו וקפיצה של כלב כל כך גדול עליכם עלולה להיות מסוכנת, אם לא תתקנו את הכלב ותמנעו ממנו קפיצות ונשיכות הוא יתרגם זאת כאור ירוק להמשיך ולעלות בהררכיה. העזרו במאלף כלבים מקצועי המכיר היטב את כלבי הרועים הקווקזים, שידריך אתכם כיצד לתקן נכון את משחקי שליטה מבלי לפגוע בתקשורת בינכם ובין כלביכם.

בתמונה רועה קווקזי בצבע הנפוץ ביותר - LADOG- אילוף מקצועי

בתמונה רועה קווקזי בצבע הנפוץ ביותר – LADOG- אילוף מקצועי

חשיפה נכונה של גורי רועה קווקזי

כדי להתחיל ולחשוף בזמן הנכון את גורי הרועה הקווקזי, חשוב להוציא לטיולים מרגע שקיבלו את החיסון המשושה . מעבר להנאה שבטיול, עם גור הרועה הקווקזי, יש לטיול חשיבות גבוהה בהקניית בטחון לכלבכם. טיילו איתו בכל טיול במסלול אחר. חשוב שתחשפו את הרועה הקווקזי לרחוב סואן, לקולות של מגרשי משחקים, עברו איתו ליד בתי ספר ומגרשי ספורט וגם בגינות שקטות. בגלל נטייתו של הרועה הקווקזי לתוקפנות חשוב להרגיל אותו לכל סוג אפשרי של גירוי, לאנשים, ילדים, וכלבים., וזאת על מנת שלא יפתח פחד ותוקפנות כלפיהם בעתיד. הרועה הקווקזי עשוי לגלות עקשנות כבר בגיל צעיר , ועלול להחליט על דעת עצמו שהטיול נגמר , או שהוא מעוניין במסלול שונה . אם תתנו לו להביל אתכם, סביר להניח שהרועה הקווקזי הצעיר שלכם יבין שיש סיבה לחשש שלו, ויתחיל לפתח פחד כלפי גירוי מסוים. פחד זה עלול להפוך לתוקפנות.  על כן חשוב שתעצרו למספר דקות, שחקו איתו, תנו לו ממתק שהוא אוהב והרגיעו אותו, ולאחר מכן המשיכו לטייל. חשוב להתיעץ עם מאלף כלבים כדי שינחה אתכם כיצד לחשוף נכון את הרועה הקווקזי. חשיפה לא נכונה תהפוך לחשיפה שלישית ותצריך תהליך ארוך וזהיר מחדש.

 

 רועים קווקזי נקבה - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

רועים קווקזי נקבה – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

אילוף כלב רועה קווקזי

הרועה הקווקזי דעתן, עיקש ועצמאי. הוא לא ממהר לסמוך על בעליו ועל כן עלול לגלות תוקפנות גם כלפיו אם לא אולף באופן מקצועי כבר מגיל צעיר. זכרו שמדובר בכלבים מסוכנים  ואם בחרתם לגדל רועה קווקזי יהיה עליכם להיות ברורים כלפיו בכל הקשור להצבת גבולות. יצר הציד של הרועה הקווקזי יוכל לעזור לכם בתהליך האילוף אם תקשרו בין משחקי נשיכה ליצר הציד. מומלץ להשתמש בתהליך האילוף במחשקי נשיכה כמו כדור המחובר לחוט, או פפירול . את משחקי הנשיכה יקבל הרועה הקווקזי רק לאחד אימון כצ'ופר על ביצוע פקודות מדויק. חשוב לזכור שבמשחקי הנשיכה מותר לרועה הקווקזי לשחק רק כשהוא מבלה איתכם ורק כשאתם מחזיקים ברצועת הטיול. אם תתנו לו את המשחק בכל זמן, הוא יאבד בו ענין והמוטיבציה שלו ללמוד פקודות תלך ותעלם. מאלפי הכלבים של המרכז לכלבנות לה-דוג יוכלו להדריך אתכם כיצד לקשור בין המשחק לבין האילוף באופן הנכון שיגרום לרועה הקווקזי לחוש בטחון לצדכם ומבלי לפגוע בהנאתו מהמשחק. לפקודות האילוף ערך רב שהוא מעבר למשמעת. פקודת רגלי למשל, אותה תלמדו לבצע באופן מקצועי, תוכל לעזור לרועה הקווקזי להיות רגוע יותר ולבטוח בבעליו עד כדי כך שיוכל ללכת לצדכם , בקצב הליכתכם מבלי להביט להצידה גם אם יהיו שם גירויים כמו כלבים אחרים או אנשים. כך גם פקודת 'שב-השאר'.  זכרו שעל אף עקשנותו של הרועה הקווקזי, וגם אם נאלצתם לתקן אותו על התנהגות לא טובה, חשוב לסיים כל אילוף במשחק וצ'ופר בו יזכה הרועה הקווקזי שלכם עבור התנהגות יפה. הקפידו להשאיר לרועה הקווקזי שלכם זכרון אחרון חיובי מכל אימון. הדבר ישאיר את כלבכם עם מוטיבציה להמשיך וללמוד .

טיפוח וטיפול בכלב רועים קווקזי

פרוותם של כלבי הרועים הקווקזי נוטה לנשירה לאורך כל עונות השנה. הרפווה הצפופה מחייבת הברשה יום יומית, במיוחד אם תגדלו את כלב הרועים הקווקזי בבית בין היתר בגלל כמות השיער הנושר רבה. כלבי הגזע בריאים בדרך כלל,חשוב להקפיד על תזונה מתאימה ולהתאים את כמויות המזון להמלצת הוטרינר. זכרו שכלב רועים קווקזי שיסבול מעודף משקל , יפתח מהר מאד בשל גובהו וגודלו בעיות מפרקים. חשוב לצאת אם הרועה הקווקזי לטיולים ארוכים, הן כדי לשמור על מצב רוחו והן כדי לעזור לו לשמור על כושר.

לפרטים אודות קורס האילוף בחברת LADOG- צרו קשר: 052-3609028 אורן אלעמרי, מאלף כלבים ומנהל LADOG.

לחצו כאן – לקורס אילוף מקיף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הרועה קווקזי שלכם – לחצו כאן