קוקר ספניאל

 

קוקר ספניאל – LADOG

קוקר ספניאל – גידול נכון, טיפול, היסטוריה, אילוף המתאים לקוקר ספניאל. בחברת LADOG – ידע מקצועי לאילוף כלבי קוקר ספניאל.

אילוף מקצועי לכלבי קוקר ספניאל - LADOG (בתמונה קוקר ספניאל אנגלי)

אילוף מקצועי לכלבי קוקר ספניאל – LADOG (בתמונה קוקר ספניאל אנגלי)

הקוקר ספניאל ׁ(cocker spaniel),הינו כלב בעל גודל בינוני והוא שימש לצרכי ציד. מוצאו של הכלב הוא באנגליה. ישנם שני סוגים של קוקר ספניאל: אנגלי ואמריקאי. זהו אחד מהגזעים החכמים והאינטליגנטיים ביותר, הם חברותיים, צייתנים, ובארץ, המשטרה נעזרת בהם בשל כישוריהם לאתר סמים ואמל"ח. כל זאת מכיוון שחוש הריח שלהם מאוד מפותח ומכיוון שהם כלבים נאמנים.

קוקר ספניאל אוהב מאוד מים - LADOG

קוקר ספניאל אוהב מאוד מים- LADOG

תיאור הכלב

הקוקר ספניאל הינו כלב בעל גודל בינוני, הוא אנרגטי מאוד ובעל רמות טמפרמנט גבוהות. לכלבים אלה פרווה מדהימה ביופייה ומרשימה, והיא גם ארוכה. ראשו של הקוקר ספניאל נראה ככיפה בשל האוזניים שלו שהינן ארוכות ונוטות להתנדנד והן גם מכוסות בפרווה. לקוקר ספניאל אף ארוך ועיניים עגולות. מכיוון שהוא בעל פרווה ארוכה הוא נראה יותר כבד ממשקלו האמיתי. הקוקר ספניאל מגיע לגובה שבין 35-38 ס"מ ומשקלו נע בין 11-14 ק"ג.

קוקר ספניאל בגוון שחור לבן וחום - LADOG

קוקר ספניאל בגוון  שחור לבן וחום – LADOG

אופיו של הקוקר ספניאל

מדובר בכלב ידידותי וחברותי, שמח מאוד, ולכן הוא כלב המומלץ למשפחות עם ילדים. מכיוון שהשמחה מאפיינת אותו, הוא נוהג לקשקש עם זנבו גם כאשר הוא בא במגע עם אנשים זרים. זהו גזע צייתני שאיננו אגרסיבי כלפי אנשים לא מוכרים. בנוסף, הקוקר ספניאל גם ידידותי כלפי כלבים אחרים, ואין לו בעיה לצרפם לטריטוריה שלו. כמו כן, אין לו בעיות מיוחדות עם חתולים. כלבים אלה הינם פעילים מאוד, אוהבים לשחק, ומגלים חיבה כלפי ילדים. לא רצוי להשאיר אותם יותר מידיי זמן לבד, הם חייבים בקשר עם בעליהם, זה גם מה שגורם להם להיות מאושרים ומסופקים. כאשר הכלבים הללו אינם זוכים לתשומת לב מספקת, ישנה אפשרות שהם יפתחו כל מיני הרגלים שאינם חיוביים.

קוקר ספניאל בגוון חום אדום - LADOG

קוקר ספניאל בגוון חום אדום – LADOG

בריאות

ההכלאה של הקוקר ספניאל לא תמיד הייתה מוצלחת, ולכן חלקם סובלים מבעיות בריאותיות לא קלות. הם עלולים לסבול מגלאוקומה, לעיתים מחלה זו מובילה לעיוורון. הם נוטים לסבול מדלקות אוזניים, אלרגיות, זיהומים בעור, אנמיה, ניוון שרירים ואפילו מחלות לב אינן זרות להם. יש להבריש את הכלב מידי יום, למעשה הם אוהבים את פעולת ההברשה ואינם מתנגדים לה. מידי פעם יש לרחוץ אותם ולהשתמש בסבון איכותי, כל זאת על מנת שלא תיגרמנה להם בעיות עור. יש לנקות את אוזני הכלב, על מנת למנוע דלקות אוזניים ויש גם לטפל בעיניו באמצעות צמר גפן ספוג במים.

באימון נכון ניתן להגיע עם כלבי קוקר לרמות גבוהות מאוד של משמעת - LADOG

באימון נכון ניתן להגיע עם כלבי קוקר לרמות גבוהות מאוד של משמעת – LADOG

פעילות

כלב זה נחשב לפעיל מאוד, במיוחד בעת צעירותו. הם אוהבים ללכת למרחקים ארוכים, להשתעשע ולרוץ בפארקים. הם מסוגלים ליהנות ממגוון רב של פעילויות גופניות, ואוהבים מאוד לשחק, גם עם ילדים. אין שום מניע לא להשאיר את הקוקר ספניאל עם עוד כלב על מנת לשמש לו כחברה ועל מנת שהם יעסיקו אחד את השני.

גור קוקר ספניאל אמריקאי בצבע שחור - LADOG

גור קוקר ספניאל אמריקאי בצבע שחור – LADOG

אילוף הקוקר ספניאל

את האילוף רצוי להתחיל כמה שיותר מוקדם. יש לנסות ולסייע לכלב להיות עד כמה שיותר חברותי ולמנוע בעתיד ביישנות או הסתגרות. כלבים אלה אוהבים מאוד לרצות את הבעלים שלהם, ולכן הם כן נהנים ללמוד פקודות. לעומת זאת, אין זה קל לאלף אותם לעשות את צרכיהם מחוץ לבית, אולי בתחילה יש לנסות וללמדם לעשות את הצרכים בארגז הנמצא בבית. אין להתייחס באגרסיביות לכלבים הללו בזמן אילוף, ואין להרים עליהם קול. כמו כן גם עונשים לא יועילו כאן. יש לחזור פעמים רבות על הפקודות על מנת שהכלב יפנים אותן, ויש ללמד כל פעם פקודה חדשה ולא כמה ביחד.

תזונה

ישנם גזעי כלבים להם נטייה לצבור משקל עודף, ביניהם גם הקוקר ספניאל. יש לרכוש בעבור הכלב את המזון המתאים, מה שיתרום רבות לאיכות חייו ורווחתו. מומלץ גם לרכוש צלחת עשויה מנירוסטה לקוקר ספניאל. זוהי צלחת המיועדת הן למים והן לאוכל. הצלחת היא ייחודית מכיוון שהיא מונעת את כניסת האוזניים לצלחת.

משחקים

כמו כל כלב אחר, מידי פעם רצוי לקפוץ לחנות חיות מחמד ולצ'פר את הכלב עם איזשהו צעצוע נחמד. כלבים אלה יכולים לחיות הן בתוך הבית והן בחצר, בין אם היא קטנה ובין אם היא גדולה. הקוקר ספניאל מטבעו אוהב לעסוק בכמה שיותר פעילות גופנית ולהוציא אנרגיות. זהו גם כלב שאוהב מאוד לשחק. עם זאת, כאשר מוציאים את הכלב לטיול, יש למנוע ממנו לבוא במגע עם שיחים או צמחייה סבוכה, בשל הפרווה הסמיכה שלו והמקורזלת.

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הקוקר ספניאל שלכם – לחצו כאן