רועה צ'כי – זאב צ'כוסלובקי

 

רועה צ'כי – זאב צ'כוסלובקי

רועי צ'כי – Czechoslovak wolfdog – היסטוריה, אופי, מאפיינים, אילוף לרטעה צ'כי .

 

אילוף מקצועי לכלבי רועה צ'כי   - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי רועה צ'כי – LADOG

 

היסטוריה

בשנת 1955 ברפובליקה הסוציאליסטית של צ'כוסלובקיה התרחש ניסוי של הכלאת כלב רועה גרמני עם זאב קרפטי. הניסוי קבע שאפשר לזווג כלב זכר עם זאבה וגם זאב זכר עם כלבה. רובם המכריע של תוצרי ההזדווגויות הללו היו בעלי אותה גנטיקה הדרושה להמשך רבייה. לאחר 10 שנים בשנת 1965 הסתיים הניסוי, והתוכנית לגידול הגזע החדש הזה הסתדר. זה היה כדי לשלב את את התכונות השימושיות של הזאב עם התכונות החיוביות של הכלב. ובשנת 1982 באמצעות הוועדה הכללית של איגודי המגדלים ברפובליקה הסוציאליסטית של צ'כוסלובקיה, הוכר הכלב זאב צ'כוסלובקי כגזע לאומי. ידוע גם בשם קצר יותר, רועה צ'כי.

 

כלב רועים צ'כי – זאב צ'כוסלובקי – הכי קרוב במראה באופי לזאב הבר – LADOG – אילוף כלבים .

 

 

מאפיינים

לפי תקן הגזע של ה-FCI, הכלב צריך להיות ממש דומה לזאב במראה החיצוני שלו. אם זה מבנה גוף, תנועה ופרווה כמו של זאב קרפטי. זהו כלב צייתן מאוד ועם תגובות מהירות. בגלל שהכלב הזה הוא בעצם חצי זאב, וזאבים מטבעם יותר חשדנים, אז גם הכלב זאב צ'כוסלובקי מאוד חשדן. לכן חשוב להעביר לו חשיפה טובה עוד מהיותו גור קטן ולהרגיל אותו לכמה שיותר אנשים וכלבים אחרים. הוא מאוד עצמאי, ותמיד ינסה לבדוק את הגבולות. חשוב להקפיד איתו על תהליך אילוף ארוך טווח והתמדה. הם בעלי פרווה כפולה שבזכותה הם יכולים לעמוד בכל תנאי מזג אוויר. כלפי הבעלים שלו הוא יגלה נאמנות יוצאת דופן.

גובה: 60-70 ס"מ. משקל: 23-33 קילו. תוחלת חיים: 13-16 שנים.

 

רועה צכ'י – עלול להיות חששן ללא חשיפה מקצועית – LADOG – אילווף כלבים

 

אופי

רועה צ'כי הוא גזע מאוד יצרי. הוא תוסס ופעיל ברמה גבוהה, ובעל יכולת סיבולת מדהימה. בגלל שיצר הצייד שלהם עדיין טבוע בהם, לא מומלץ לגדל אותו עם חיות משק. ובכלל עדיף שיהיה כלב יחיד בבית. בגלל שהם מאוד חשדנים כלפי רעשים והסביבה בה הם חיים, הם חייבים לעבור חשיפה ברמה לא פחות ממעולה. אחרת יהיה קשה מאוד להסתדר איתם בחיי היום יום. לפני הכל ואחרי הכל חשוב לזכור שתהליך הביות שלהם קרה לא מזמן, ואם לא תשקיעו בחשיפה נכונה ובאילוף שמתאים לכלב זאב צ'כוסובקי תגלו שאתם חיים עם חיית בר מאוד יצרית בבית. טיפים לאילוף לחשיפה נכונה – לחצו כאן 

טיפול – כלב זאב צ'כוסלובקי אינו דורש טיפול מיוחד, הברשות תכופות ובעונת מעבר יותר פעמים, ומקלחת כל שלושה חודשים.

 

רועה צ'כי בוגר - LADOG - אילוף כלבים מקצועי.

רועה צ'כי בוגר – LADOG – אילוף כלבים מקצועי.

 

אילוף לכלבי רועה צ'כי 

רועה צ'כי הוא כלב מאוד עצמאי וחשדן מטבעו, מה שגורם לתהליך האילוף להיות מעט מורכב. הם צריכים אילוף ארוך שמתמשך הרבה זמן. אם הם לא יעברו את האילוף הנכון שמתאים להם, יהיה לבעלים קשה לגדל את הכלב וגם לטפל בו. ברגע שמכניסים את הכלב למסלול אילוף עם סדר יום קבוע וגורמים לו להבין שאתם בהיררכיה נמצאים בראש הרשימה, אתם תקבלו כלב מאוד נאמן ומסור שישמח להיות בחברתכם תמיד ויבצע את כל פקודות האילוף בהנאה גדולה.

אנו ב-LADOG מתמחים באילוף כלבי זאב צ'כוסלובקי ויודעים להוציא מהם את המיטב.

מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב זאב צ'כוסלובקי, וכך תהנו מחבר נאמן לחיים. לקורס אילוף למשמעת מתקדמת  עד קבלת התוצאה – LADOG- אילוף מקצועי.