רועה יוגוסלבי שרפלנינה

רועה יוגוסלבי – שרפלנינה

רועה יוגוסלבי – שארפלנינה-  Yygoslavian Shepherd Dog Sarplaninac – אופי, מאפיינים, היסטוריה, אילוף המתאים לרועה יוגוסלבי  שארפלנינה.

רועה יוגוסלבי - שארפלנינה - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

רועה יוגוסלבי – שארפלנינה – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

היסטוריה

כלבי השרפלנינה גדלו בדרום אזורי ההרים המזרחיים של יוגוסלביה, ונקרא על שם רכס הרי שרפלנינה. שם הוא נפוץ יותר. מקורו עד היום שנוי במחלוקת אם הגיע מסרביה או מקדוניה. הוכר כגזע רשמי על ידי ה-FCI בשנת 1939. הגזע פותח ונשמר עד היום לארצות שיש בהם עדרי בקר גדולים. השרפלנינה ממלא עד היום את תפקידו המקורי כשומר עדרי בקר מפני חיות טורפות.

גור של רועה יוגוסלבי שארפלנינה - LADOG - אילוף גורים מקצועי.

גור של רועה יוגוסלבי שארפלנינה – LADOG – אילוף גורים מקצועי.

מאפיינים

גזע השרפלנינה הוא כלב חסון ובעל עצמות גדולות וחזקות שמאפשרות לו לעמוד במרעה למשך זמן רב. עיני השקד החומות שלו גורמות לכולם להתאהב בו. הפרווה שלו עבה וארוכה. בגלל הצבעים של הפרווה שלו, הרבה מתבלבלים במראה שלהם עם הרועה קווקזי. אך השרפלנינה שונה ממנו באופן משמעותי גם בגודל וגם באופי. במדובר בכלב יציב מטבעו ובעל מזג טוב. הוא אמין ומאוד מסור לבעלים שלו. למרות שהוא משמש ככלב שמירה גדול, אין לו הרבה מרץ.

גובה: 58-62 ס"מ. משקל: 30-45 קילו. תוחלת חיים: 10-13 שנים.

כלבי רועה יוגוסלבי שרפלינונה מתפקד מצויין בשלג  - LADOG - אילוף כלבים מקצועי.

כלבי רועה יוגוסלבי שרפלינונה מתפקד מצויין בשלג – LADOG – אילוף כלבים מקצועי.

אופי

השרפלנינה אינו דורש הרבה פריקת אנרגיה כי את האנרגיה שלו הוא מוציא בשמירה על עדרי הבקר. הגידול שלו לא מתאים לדירה, אבל יכול להתאים מעולה לבית עם חצר גודולה כיאה לכלב שצריך מרחבים. יכול גם לשמש ככלב שמירה על חווה, כי בדיוק בשביל זה פיתחו את הגזע הזה. אין צורך לאלף אותו לשמירה, זה משהו שטבוע בו. אך לבני הבית ולבעלים שלו הוא מאוד נאמן. כשמגדלים אותו נכון בגיל צעיר עם הבקר, במהלך כל חייו אפשר להתמוגג מהעדינות שלו עם עגלים ועם ילדים. הוא ממש מתייחס אליהם כאילו הם הגורים שלו.

טיפול – אין איזה טיפול מיוחד לכלבי השרפלנינה למעט הברשה לפחות פעם אחת בשבוע, ומקלחת כל שלושה חודשים. אחרי הכל מדובר בכלב מאוד בריא.

נקבה של רועה יוגוסלבי שארפלינונה עם הגורים שלה - LADOG - אימון כלבים מקצועי.

נקבה של רועה יוגוסלבי שארפלינונה עם הגורים שלה – LADOG – אימון כלבים מקצועי.

אילוף המתאים לרועה יוגוסלבי – שרפלנינה

בגלל הגודל והעוצמה שלו כי בכל זאת מדובר בכלב שמירה, חשוב מאוד להשקיע באילוף בסיסי ומתקדם לכלבי שרפלנינה. בכדי לגדל את הגזע הזה חייבים שליטה מלאה בכלב. ולצד זה, גם חשיפה טובה לאורך כל חייו כדי לקבל כלב שהוא הרבה יותר מאופק כלפי הסביבה בה הוא חי. חשוב לזכור שזהו כלב בעל יצר הגנה גבוה. וכל דבר שמהווה לו איום, הוא ינסה בכל מחיר להרחיק אותו מהעדר או מהבעלים שלו. למרות שהוא אוהב ליטופים ומראה חיבה רבה כלפי הבעלים שלו, לרוב נעדיף באילוף שלו להשתמש הרבה בחיזוקים של משחק נשיכה ומשיכה עם הבעלים. כי זה מה שיתן לכלב להוציא את יצר ההגנה שטבוע בו מלידה.

אנו ב-LADOG מתמחים באילוף כלבי שמירה והגנה.

מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב שרפלנינה יצרי. לקורס אילוף משולב למשמעת והגנה בחברת LADOG  עד קבלת התוצאה הרצויה – לחצו כאן .