רוטווילר

רוטוויילר –  LADOG

רוטווילר – גידול נכון, היסטוריה, אופי, אילוף המתאים לכלבי רוטווילר. LADOG – אילוף מקצועי לכלבי רוטווילר.

מרקיז – רוטווילר בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת  – LADOG 

סטיב – רוטווילר בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת  – LADOG 

רוטווילר – Rottweiler – היסטוריה

הרוטווילר הוא צאצא של המולוסוס, כלב מגזע מסטיף. הכלבים הראשוניים צעדו לגרמניה לצד הרומאים ועזרו ברעיית הבקר. כלבים אלו הזדווגו עם כלבים שונים במהך המסע. הרומאים התיישבו בדרום גרמניה בכדי לנצל את האקלים המתאים לחקלאות, ובנו שם מבנים מפוארים עם ריצוף אדום. לאחר שש מאות שנה, כאשר בנו כנסייה, התושבים מצאו את המבנים עם הריצוף האדום, והחליטו לקרוא למקום על שם הריצוף האדום das Rote Wil.

רוטווילר זכר בוגר גדול במיוחד - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

רוטווילר זכר בוגר גדול במיוחד – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

במהלך השנים גזע הרוטוויילר שימש בעיקר כרועה בקר, המלווה את הקצב. הקצב היה קושר את הארנק לצוואר של הרוטווילר ובכך שמר כל הכסף מפני שודדים. כלבי הרוטווילר גם היו מושכים את העגלה.

תקופת הרכבות התחילה וכך גם הגזע כמעט נעלם,עד שב-1901 הוקם מועדון רוטוויילר, והגזע זכה להכרה אמיתית. מאז נשמר אופיו התקיף והחזק. עם השנים הפכו לכלבי משטרה מעולים. והפכו לאחד הגזעים הנפוצים בעולם.

כלבת רוטווילר צעירה - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

כלבת רוטווילר צעירה – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

 

רוטווילר – Rottweiler אופי ומאפיינים

כלב אינטלגנטי מאוד ובעל קליטה מהירה. כלב עבודה מדהים, מתאים לתחרויות אילוף, שימש בעבר ככלב משטרה. כיום משמש בעיקר ככלב לשמירה על שטח. נהנה מאוד מתרגילי משמעת. כלב עם אופי חזק ודומיננטי. יכול להיות רכושני כלפי האוכל שלו ואף למשחקים. גידול מקצועי הוא תנאי הכרחי בגידול כלב דומיננטי זה, ללא גידול נכון הכלב יכול לשנות את אופיו בגיל שנתיים ולהפוך להיות דומיננטי, אך בגידול נכון הרוטווילר יכול להתאים גם לחיי משפחה. הוא כלב מאוד חד ובעל בטחון עצמי גבוה. יש לו אופי חזק, לכן הוא חייב בעלים שהוא מנהיג חזק, עקבי ועם בטחון עצמי גבוה שיכול להוביל את העדר. גזע המתאים מאוד למטרות אילוף למשמעת מתקדמת. בבגרותו כלב שמירה מעולה באופן טבעי. הוא כלב מאוד חברותי ומומלץ לאלף אותו לציות בגיל צעיר שאופיו עדיין רך. הוא חייב בצעירותו להיחשף נכון לאנשים על מנת שלא יהיו מסוגרים ותוקפניים בבגרותם. הם חייבים פעילות פיזית ומנטאלית יום יומית. חלק מהרוטווילרים יכולים להיות דיי קנאים לגבי חדירה לשטח שלהם ויכולים להיות אגרסיביים, לרוץ ולתקוף זרים וכלבים משוטטים, אפילו שהם מחוץ לטריטוריה שלהם. לכן חשוב שהחצר בו גדל הכלב תיהיה סגורה בצורה תיקנית. הרוטווילר הוא גזע מאוד דומיננטי, בגיל ההתבגרות הוא עלול להיות תוקפני כלפי זרים ולכן חשוב לשלוט ביצריו של הכלב . מכיוון שלרוטווילר יש יצר קרב חזק מאוד הוא עלול לריב עם כלבים בעיקר הזכרים. הרוטווילר יכול לחיות בדירה אם יהיה לו מספיק פעילות, הוצאה של הכלב לחצי שעה ביום למשחק או ריצה מאפשרת לגדל את הגזע המקסים הזה גם בתוך דירה.

רוטווילר אוהב מטבעו מים ומשחקים - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

רוטווילר אוהב מטבעו מים ומשחקים – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

אילוף המתאים לרוטווילר

מומלץ להתחיל עם הרוטווילר בגיל צעיר, כך יהיה ניתן לעצב את אופיו החזק בקלות ולהעזר ביצריי העבודה הטמונים בו. כלבים אלו חכמים מאוד ובודקים את גבולות הבעלים שלהם, לכן חשוב שהאדם המוביל את הרוטווילר יהיה אדם מבוגר, אסרטיבי,עקבי ומוכן להשקיע בכלב אילוף למשמעת מוחלטת. על מנת שהכלב יאהב את פקודות האילוף יש לקשר לו את הפקודות עם יצריי העבודה שלו שזה למעשה המשחקים. ככל שהכלב אוהב יותר משחקי נשיכה, כך האילוף יהיה קל יותר. ישנם דרכים לחזק לרוטווילר את יצר המשחק שלו ובכך גם את התלהבותו מהאילוף. את יצריו של הרוטווילר קל לפתח בעזרת משחק נשיכה הנקרא פפירול. מאלף כלבים מצוות LADOG ידריך אתכם כיצד לפתח את יצר המשחק שלו וכיצד לקשר את המשחק למשמעת. רוטווילר בבגרותו עשוי להיות דומיננטי ללא תרגילי שליטה נכונים וההבנה הבסיסית כי מנהיג הלהקה הינו הבעלים. בקורס אילוף כלבים למשמעת, חשוב מאוד לבצע תרגילי שליטה הכלב.

רוטווילר קו גידול גרמני, קטן יותר מהקו גידול האמריקאי - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

רוטווילר קו גידול גרמני, קטן יותר מהקו גידול האמריקאי – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

תרגילי שליטה וטרטוריה עם כלב רוטווילר

הרוטווילר בבגרותו עלול לחשוב שמקומות מסויימים בבית הם רק שלו ולהפוך דומיננטי לכל מי שמתקרב אליהם, לכן חשוב שבעלי הכלב ישבו במקום בו הכלב אוהב לרבוץ בדרך כלל, ובמידה והכלב מנסה לקפוץ על הבעלים שיושב במקום מרבצו, יש לתקנו על כך. בצורה זו הכלב יבין כי כל מקום בבית הוא קודם כל מקום הבעלים ואחר כך מקומו של הכלב. ישנם כלבי רוטווילר שאיימו על בעליהם בפעם הראשונה רק לאחר מספר שנים של גידול, מה שהפתיע מאוד את בעלי הכלבים אך לא אותנו מאלפי הכלבים. חשוב בגידול נכון לכוון את הכלב בצעירותו על מנת שלא ישנה את אופיו בעתיד. רוטווילר לפעמים יכול להיות קצת מטעה כשהוא גור ולאחר מספר שנים הוא עלול בעיות תוקפנות שונות. קל יותר לבצע עם הרוטווילר תרגילי שליטה בצעירותו, כאשר הוא גדל, הופך לכלב חזק מאוד ובעל אופי חזק. תרגילי שליטה יגרמו לכלב לאהוב את האילוף ולקבל בקלות את הבעלים כמנהיג הבית. חשוב מאוד להקפיד על כך שהכלב לא יקפוץ על הבעלים גם אם זה נראה משחק ואהבה, בבגרותו מחווה זו תסתמן לרוטווילר כחולשה של הבעלים. יש לבצע תרגילי שליטה על האוכל להראות לכלב שהאוכל קודם כל של הבעלים ורק אחר כך שלו. ללא תרגילי שליטה מדוייקים עלול בבגרותו להפוך רכושני על האוכל שלו גם כלפי בני הבית.

לכלבי רוטווילר חשוב ליצור תרגילי היררכיה בגיל צעיר - LADOG - אילוף מקצועי

לכלבי רוטווילר חשוב ליצור תרגילי היררכיה בגיל צעיר – LADOG – אילוף מקצועי

בעיות בריאות אצל הרוטווילר

מבחינה בריאותית זהו כלב יחסית בריא, חוץ מבעיות כרוניות של מחלת אגן תורשתיות. כמו לרוב הגזעים הגדולים והמסיביים, כך גם הרוטווילר עלול לסבול מבעיות אגן בבגרותו. ישנם כלבי רוטווילר שבעיות האגן שלהם נראות רק בגיל עשר שנים ויש כלבי רוטווילר שבעיות האגן שלהם נראות כבר בגילאי שש שנים. רוב בעיות האגן המוקדמות קשורות לגידול שגוי של הבעלים ללא קשר לבעיות אגן תורשתיות. בכדי לשמור על אגן תקין יש להקפיד כי כלבכם לא יהיה בעודף משקל כלל. ככל שמשקל הכלב גדול יותר כך שחיקת האגן מהירה יותר, אפילו אם הכלב קצת מעל המשקל. רוב בעלי הכלבים סבורים כי כלבם במשקל הנכון ובפועל הכלב שוקל מספר ק"ג יותר. אצל כלבים קשה לראות כרס כמו אצל בני אדם. אז איך יודעים מהו המשקל התקין? חשוב שצלעותיו של הכלב יראו בקלות לעין, ובאיזור הבטן חשוב שיהיה כניסה פנימה של הבטן, ממבט על אתם צריכים לראות צורה של משולש, אך הגבול התקין הוא שעצמות הגב לא יהיו בולטות. צריך שהכלב יהיה כמה שיותר רזה חוץ מעצמות הגב שאסור שיראו לעין. כלב עם עצמות גב בולטות נחשב לתת משקל.

רוטווילר יכול לקפוץ גבוה, אך קפיצה לכלב כבד מסוכנת למפרקים - LADOG - אילוף מקצועי

רוטווילר יכול לקפוץ גבוה, אך קפיצה לכלב כבד מסוכנת למפרקים – LADOG – אילוף מקצועי

דבר נוסף העוזר לכלבכם לשרוד את בעיות האגן החמורות של הגזע הוא חיזוק הרגליים – כאשר הרגליים של הכלב חזקות יותר, כך התמיכה של הכלב במשקל שלו טובה יותר וישנה פחות שחיקה של האגן. הקפידו על הליכות או ריצות על בסיס קבוע על מנת לשמור על מסת שריר תקינה ברגליו של הכלב. משחקי כדור ומשחק עם כלבים אחרים יכולים כמובן גם הם להיות תחליף טוב לחיזוק השרירים של כלבכם. עדיף ריצה על דשא או חול.

גור של רוטווילר - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

גור של רוטווילר – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

חשיפה נכונה לכלבי רוטווילר

כלבי רוטווילר ללא חשיפה מדויקת בגיל צעיר מאוד, עלולים להיות מסוגרים ומרוחקים. זהו גזע המצריך יותר השקעה מבחינת חשיפה לאנשים זרים וכלבים אחרים. ללא חשיפה מספקת של הכלב לזרים, עלול הרוטווילר לפתח תוקפנות לכל אדם. חשיפה נכונה לכלבים בגיל צעיר היא תנאי הכרחי לגידול כלב חזק זה, ללא חשיפה הוא עלול לנשוך כלבים. גיל החשיפה צריך להיות משלושה חודשים, לאחר סיום חיסון המשושה השלישי. חשוב לחשוף בזמן, פעמים רבות הבעלים או הוטרינר קובע את הזמנים בין החיסונים לפרקי זמן ארוכים, מה שמוביל בסוף, לסיום החיסונים בגיל מאוחר. נתון זה נראה לבעלים כזניח, אך בגיל הזה כל יום הוא קריטי לחשיפה של הרוטווילר. במידה והמגדל נתן את החיסון הראשון ממש בזמן, ניתן גם לסיים את חיסוני המשושה בגיל חודשיים ושלושה שבועות. בגילאים אלו החשיפה מאוד יעילה.

רוטווילר נקבה תתאים יותר למשפחה, הזכרים דומיננטיים יותר - LADOG - אילוף מקצועי

רוטווילר נקבה תתאים יותר למשפחה, הזכרים דומיננטים יותר – LADOG – אילוף מקצועי

גובה

זכרים: 62-72 ס"מ
נקבות: 56-63 ס"מ

משקל

זכרים: 44-55 ק"ג
נקבות: 39-52 ק"ג

תוחלת חיים

11-14 שנים

חשוב מאוד לאמן את הרוטווילר למשמעת בגיל צעיר - LADOG - אילוף מקצועי

חשוב מאוד לאמן את הרוטווילר למשמעת בגיל צעיר – LADOG – אילוף מקצועי

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הרוטווילר שלכם – לחצו כאן