קייסהאונד

קייסהאונד – LADOG

מידע מקצועי ומקיף עבור כלבי קייסהאונד – keeshond – היסטוריה, טיפול, אופי, מאפיינים, ואילוף המתאים לכלבי הגזע. LADOG – אילוף כלבים מקצועי.

אילוף מקצועי לכלבי קייסהאונד - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי קייסהאונד – LADOG

מקורם של כלבי הקייסהאונד הצפון גרמניה ובהולנד והוא מאבותיו הקדמונים של כלבי ה סמויאד, אלקהאונד, צ'אוצ'או, שפיץ ופומרניאן , שמו היה "שומר הדוברות" הוא גודל למטרת שמירה על עדרי בקר, שמירה על דוברות נהר ומשפחותיהם. את שמו קבל הגזע ממנהיג המפלגה הפטריוטית בהולנד של המאה ה 18 קורניליוס דה גייסר שכינויו היה "קיס". פרוש השם ההולנדי "האונד" הוא כלב. הכלב הפך לסמלה של המהפכה הפטריוטית אולם לאחר שמפלגתו של קורנליוס הוצאה מהחוק, כמעט ונכחד גזע הקיסהאונד בגלל האיסור על גידולו אולם האיכרים בכפרים הרחוקים המשיכו לגדלו וכך הצילו את הגזע.   בשנת 1905 הגיע נערה אנגליה בשם גיינדלין המילטון לחופשה בהולנד והתאהבה בכלבי הקייסהאונד. היא חזרה לאנגליה עם שני גורים ובמהלך השנים הבאות עשתה כל מאמץ להביא גורי קייסהאונד נוספים לאנגליה. גיינדלין למעשה הצילה את גזע כלבי הקייסהאונד שהוכר בשנת 1925 על ידי התאחדות הכלבנים האנגלית. ככלב דוברות ומאוחר יותר כקייסהאונד .

גורי קייסהאונד משחקים - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

גורי קייסהאונד משחקים – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

כלבי קייסהאונד- גודל ומאפייני גזע

הקייסהאנוד הוא כלב בגודל בינוני, בעל פרווה כפולה ארוכה מרשימה בצבע שחור לבן ואפור. מבנה פניו הייחודי העניק לו את הכינוי הכלב המחייך, אזניו של הקייסהאונד משולשות וזקופות, עיניו קטנות וכהות בדרך כלל, זנבו קצר ומגולגל כלפי הגב, רגליו חזקות וקצרות, וכפות רגליו קטנות יחסית לגופו.

גובהו של הקייסהאונד נע בין 45-  55 ס"מ

משקלו הממוצע בין 15 ל 22 ק"ג

ותוחלת חיו הממוצאת היא 12-16 שנים

לכלבי קייסהאונד מבט אנושי - LADOG - אימון כלבים מתקדם

לכלבי קייסהאונד מבט אנושי – LADOG – אימון כלבים מתקדם

גידול כלב מגזע קייסהאונד

כלבי הקייסהאונד מלאי חיים ידידותיים לאנשים ולילדים ונאמנים מאד. הם חדי קליטה והבנה, ושמחים ללמוד כל פקודה חדשה. כלבי הגזע אינם כלבי שמירה אידיאליים,אך יכולת ההתרעה שלהם מצויינת.הם אמנם ינבחו בכל הכח כלפי זר שיתקרב אליהם אך לא ימהרו לתקוף אותו.  הקייסהאונד ישמח לגדול בבית עם חצר שתאפשר לו לשחק ולרוץ, אך הוא עדין מספיק כדי לחיות בדירה בתנאי כמובן שבעליו יצאו איתו לטיולים ארוכים. הקייסהאונד אוהב להשתולל ולכן על אף אופיו הידידותי חוב לאלפו אילוף מקצועי אחרת יהפוך את ביתכם למגרש משחקים. הוא אוהב חברת אנשים וילדים, אך חשוב שלא להשאיר את הקייסהאונד עם ילדכם ללא השגחה בגלל נטייתו להשתולל. למשפחה עם ילדים שבוחרת לגדל קייסהאונד , מומלץ לגדל נקבה, משום שנקבות הגזע יציבות יותר והתנהגותן ליד ילדים תהייה מתונה יותר. כלבי הגזע סקרנים, ולעיתים סקרנותם תגרום להם לרצות ולצאת לטיול עצמאי, הקפידו לאלף את כלביכם אילוף מקצועי כדי לטפל בנטייה זו. כלבי הקייסהאונד משתעממים בקלות וינסו לקבל תשומת לב באמצעות נביחות .לעיתים ינסו להפיג את השעמום על ידי חפירות עמוקות בחצר. שמרו שהקיסהאונד שלכם לא יחפור עמוק מתחת לגדר כדי למנוע ממנו יציאה עצמאית לטיולים.

גור של קייסהאוד - LADOG - אילוף מקצועי

גור של קייסהאוד – LADOG – אילוף מקצועי

חינוך גורי קיסהאונד

כיצד למנוע הרס חפצים גורי הקייסהאונד ינסו לשחק עם כל חפץ שימצאו בבית, ושיסיימו לשחק יתחילו לכרסם. כדי למנוע הרס של חפצים בבית ובחצר פזרו לקייסהאונד שלהם ברחבי הבית והחצר עצמות דחוסות אותן ניתו לרכוש בחנויות לבעלי חיים. חשוב להעזר במאלף כלבים המכיר את גזע הקייסהאונד על מנת שיראה לכם כיצד לתקן את כלבכם כשהוא מנסה לכרסם חפץ שמצא בבית, לאחר שתתקנו אותו קרבו אליו עצם כרסום ועודדו אותו בליטוף ובמילים אוהבות כשיתחיל  לרחרח את העצם וללעוס אותה. ככל שתעודדו אותו לעשות זאת, כך יתרגל לכרסם רק את העצמות הדחוסות ויאבד ענין בכל חפץ אחר. חשוב שבכל מקום בבית תחכה לקיסהאונד שלכם עצם כזו, כך שהוא ישאר רגוע גם אם אחת מהן תעלם לו.

קייסהאוד צעיר - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

קייסהאוד צעיר – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

חשיבות ההררכיה לקייסהאונדים הצעירים דרכים מתוקות מאד להביע שמחה ורצון לשחק, אולם חשוב לדעת שחלק ממשחקים אלו מהווים למעשה משחקי שליטה, כך שתוך כדי התלהבות לראות אתכם, או לשחק איתכם,הקייסהאונד שלכם גם יבדוק האם  יש לו אור ירוק לעלות בהררכיה המשפחית ולהנהיג את ה"להקה" שלו המורכבת מבני הבית. הקוד ההתנהגותי של הקייסהאונד הוא קוד של כלב החי בלהקה. בלהקתם של אבותיו היה מנהיג אחד וכלבים אחרים שמדי פעם בדקו האם יוכלו לתפוס את מקומו. הקייסהאונד שלכם יעשה את אותו הדבר בדיוק . הבעת השמחה שלו יכולה להיות מלווה בקפיצות עליכם ועל בני הבית, משחקים עשויים להיות מלווים בנשיכות "גוריות"  ויתכן שהקייסהאונד שלכם ינסה לקפוץ על שולחן האוכל כדי לכבד את עצמו בארוחה. אלו הם חלק מהמאפיינים של משחקי השליטה, ועליכם להתיעץ עם מאלף כלבים מקצועי כדי שיעזור לכם לזהות את משחקי השליטה וידריך אתכם כיצד לתקן את הקייסהאונד מבלי לפגוע בחיוניות שלו ובשמחת החיים שלו.

לכלבי קייסהאונד תקשורת טובה -LADOG - אילוף כלבים

לכלבי קייסהאונד תקשורת טובה -LADOG – אילוף כלבים

חשיפה נכונה. התחילו לטייל עם הקיסהאונד שלכם מיד לאחר שקיבל את החיסון המשושה.  צאו איתו לטייל במסלולים שונים והפגישו אותו עם אנשים ילדים וכלבים, טיילו איתו ליד מקומות ררועשים , וליד מקומות שקטים, ככל שתחשפו אותו ליותר גירווים , קולות, ריחות ואנשים, כך הקיסהאונד שלכם יהיה רגוע יותר ובטוח בעצמו ולא יפתח נטייה לחשדנות או תוקפנות.  זכרו כי לכלבי הקיסהאונד נטייה לנבחנות יתר, חשיפה נכונה מגיל צעיר יכולה למנוע את תופעת הנבחנות. חשוף לאפשר לקיסהאונד שלם להפגש עם כלבים אחרים כחלק מתהליך החשיפה, אך חשוב להמנע ממפגש עם כלבים מאיימים או דומיננטים שעלולים ליצור לחשיפה אפקט שלילי.

חשוב מאוד לתת לכלב הקייסהאונד שחרור על בסיס יומי בשטח פתוח - LADOG

חשוב מאוד לתת לכלב הקייסהאונד שחרור על בסיס יומי  – LADOG

אילוף כלב מגזע קייסהאונד

כלבי הקיסהאונד אוהבים לרצות את בעליהם וישמחו לשחק איתם ולשעשע אותם בכל עת. אהבתם של בקייסהאונדים למשחק נובעת מיצר הציד שלהם ומומלץ מאד להשתמש באהבתם למשחק לצורך לימוד פקודות חדשות בתהליך האילוף. מומלץ להשתמש במשחקי רדיפה ונשיכה בתהליך האילוף של הקיסהאונד.. תוכלו להשתמש בכדור המחובר לחוט חצר או בחבל שקצותיו קשורים.. את המשחק לעולם אל תתנו לקיסהואונד שלכם סתם כך, אלא רק כשהוא מזחק איתכם ורק כצ'ופר לאחר אימון או לאחר שביצע במדויק פקודה חדשה. החביאו את המשחק בכיז אחורי ולאחר שהקיסהאונד ביצע את הפקודה הראו לו את המשחק ושחררו אותו  מהפקודה, אולם עדיין את תתנו לו אותו, חזרו על אותה פעולה לפחות עוד פעמיים, הדבר דומה לרדיפה אחרי ציד, רק לאחר מספר פעמים תנו לקיסהאונד שלכם לנשוך את המשחק ורוצו איתו כשהוא מחזיק את המשחק בין השיניים, אל תקחו ממנו את המשחר אלא רק לאחר ששחרר אותו מהפה, וכשיעשה זאת מיד החביאו שוב את המשחק. מאלפי הכלבים של לה דוג ידריכו אתכם כיצד להעלות את יצר המשחק של לה דוג ולקשור אותו נכון לתהליך האילוף. ככל שתתרגלו עם הקיסהאונד שלכם יותר פקודות, כך הקשר ביניכם ילך ויתחזק וכלבכם יהיה בטוח יותר בעצמו וביטח בכם.

כלב קייסהאונד בוגר - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

כלב קיסהאונד בוגר – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

טיפול וטיפוח כלבי קיסהאונד

פרוותו הכפולה של הקיסהאונד נוטה לנשור לאורך כל השנה נשירה מתונה , ובעונות המעבר נשירה מאסיבית. חשוב להבריש את הפרווה לפחות פעמים בשבוע, הקיסהאונד אוהב ליטופים ופינוק . עודדו אותו תוך כדי הברשת הפרווה במילים מחזקות וצ'ופרים וכך תהפוך הברשת השיער לזמן איכות ותתרום לתקשורת גבוהה בינכם ובין הקיסהאונד שלכם. הקפידו לנקות את אזניו של הקיסהאונד בשל נטייתם לאגור לכלוך, והרגילו אותו לצחצוח שיניים עם משחה דנטלית המיועדת לכלבים כדי למנוע הצטברות אבן שן האופיינית לכלבי הגזע.

כלבי קייסהאונד מתאים לגידול בדירה - LADOG - אילוף כלבים

כלבי קייסהאונד מתאים לגידול בדירה – LADOG – אילוף כלבים

חשוב לצאת עם כלבכם לטיולים ארוכים ותוכלו לצאת איתו מדי פעם לריצות שיעזרו לו לפרוק את אנרגיה.  הקפידו על תזונה נכונה, ובדקו שהמזון שאתם נותנים לו לא גורם לו לאלרגיה ובעיות עור.  במקרה של אלרגיה התיעצו עם הוטרינר על מנת שימליץ על תזונה נכונה.  חשוב להקפיד על כמויות מזון מדוייקות לכלבי קיסהאונד ולמנוע משקל עודף בשל נטייתם לסבול מדיספלזיה.

 

 

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הקייסהאונד שלכם – לחצו כאן