קאירן טרייר

קאירן טרייר – LADOG

קאירן טרייר – Cairn Terrier – אופי ומאפיינים, גידול נכון, היסטוריה, אילוף המתאים לקאירן טרייר. במרכז לאילוף LADOG ידע מקצועי באילוף כלבי קאירן טרייר. 

ניתן להגיע עם כלבי קאירן טרייר לקשר העין במשמעת - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

ניתן להגיע עם כלבי קאירן טרייר לקשר העין במשמעת – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

היסטוריה – קאירן טרייר

הגזע הראשוני פותח בסקוטלנד במאה ה16. הגזע פותח במטרה להבריח שועלים ושפנים שהתחבאו בסלעים. מקור השם מאותם סלעים (קאירן בסקוטית סלע).הגזע שמר תמיד על מבנה קטן שיוכל להכנס בין הסלעים. לשם מטרות אלה יצרו כלב עם ביטחון עצמי גבוה ויצר מרדף חזק. במרוץ השנים שימש הקריאן טרייר גם לצייד של חולדות בבית. בשנת 1910 הוכר באופן רשמי כגזע מתועד.

כלבי קאירן טרייר צריכים שחרור יומי בשטח פתוח - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף

כלבי קאירן טרייר צריכים שחרור יומי בשטח פתוח – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף

אופי ומאפיינים – קאירן טרייר

הקאירן טרייר הוא כלב עבודה מעולה, בעל יצר משחק גבוה אותו ניתן לקשר לאילוף. גזע עם אופי חזק. ניחן ביצר מרדף גבוה אחרי חיות אחרות. מתאים לגידול בתוך הבית וגם בחצר. לקאירן טרייר ביטחון עצמי גבוה באופן טבעי. בעל פרווה היפואלרגנית המתאימה לאנשים רגישים. גזע דומיננטי ביחס לרוב הכלבים האחרים. יכול להיות רכושני בבגרותו. כלב שמירה מעולה, נובח כאשר זר מתקרב. נחשב לעקשן כמו רוב כלבי הטרייר. בעל שמחת חיים גבוהה מאוד. גזע אנרגטי המצריך שחרור של כארבעים דקות ביום מחוץ לבית. במידה ומתחילים עם הקאירן טרייר אימוני צייתנות בגיל צעיר, ניתן להגיע לרמות מאוד גבוהות של אילוף. מתאים מאוד לאימוני משמעת מתקדמת.

קאירן טרייר גור - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

קאירן טרייר גור – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

אילוף בגיל צעיר תוריד את העקשנות של הקאירן טרייר. גזע שפחות מתאים לילדים במיוחד הזכרים. השילוב של הדומיננטיות של הגזע עם יצר המרדף החזק הם תכונות שפחות מתאימות לילדים קטנים, אך גידול נכון של קאירן טרייר נקבה, יכול להיות הצלחה עם ילדים. הנקבה דומיננטית פחות מהזכר ורגועה הרבה יותר. באילוף נכון הכולל תרגילי היררכיה בגיל צעיר, נקבה של קאירן טרייר יכולה להיות בחירה מוצלחת. במידה ולקחתם זכר מומלץ לסרסו בגיל חצי שנה. אך זכרו שזכר מסורס זה עדיין לא כמו נקבה, אך הרבה יותר מאוזן מזכר שלא סורס. ללא אילוף מקצועי עלול הקאירו טרייר להיות הרסני – זהו גזע היפראקטיבי. חשוב לחשוף אותו בגיל צעיר לאנשים, שתתאפשר הכנסת אורחים הביתה. גם ריסון יצר המרדף בגיל צעיר הוא תנאי הכרחי לגידולו.

לקאירן טרייר יצר משחק גבוה מאוד אותו ניתן לקשר לפקודות - LADOG - אילוף מקצועי

לקאירן טרייר יצר משחק גבוה מאוד אותו ניתן לקשר לפקודות – LADOG – אילוף מקצועי

אילוף כלבים המתאים לקאירן טרייר 

מומלץ להתחיל את האילוף בגיל צעיר, כך יהיה ניתן לעצב את אופיים החזק בקלות ולהעזר ביצריי העבודה הטמונים בהם. כלבים אלו חכמים מאוד ובודקים את גבולות הבעלים שלהם, לכן חשוב שהאדם המוביל את הקאירן טרייר יהיה אדם אסרטיבי ועקבי ומוכן להשקיע בכלב אילוף למשמעת מוחלטת. על מנת שהכלב יאהב את פקודות האילוף יש לקשר לו את הפקודות עם יצריי העבודה שלו שזה למעשה המשחקים. ככל שהכלב אוהב יותר משחקי נשיכה, כך האילוף יהיה קל יותר. ישנם דרכים לחזק להקאירן טרייר את יצר המשחק שלו ובכך גם את התלהבותו מהאילוף. את יצריו של הקאירן טרייר קל לפתח בעזרת משחק נשיכה הנקרא פפירול. מאלף כלבים מצוות LADOG ידריך אתכם כיצד לפתח את יצר המשחק שלו וכיצד לקשר את המשחק למשמעת. הקאירן טרייר בבגרותו עשוי להיות דומיננטי ללא תרגילי שליטה נכונים וההבנה הבסיסית כי מנהיג הלהקה הינו הבעלים. בקורס אילוף כלבים למשמעת, חשוב מאוד לבצע תרגילי שליטה בכלב.

למי שמחפש כלב קומפקטי המותאם לאילוף -קאירן טרייר - LADOG - אילוף מקצועי

למי שמחפש כלב קומפקטי המותאם לאילוף – קאירן טרייר – LADOG – אילוף מקצועי

תרגיל  שליטה על טריטוריות בבית עם כלבי הקאירן טרייר

הקאירן טרייר נחשב לכלב דומיננטי, ולכן חשוב שהכלב יבין שהבעלים הוא מנהיג הבית. ללא מנהיג יכול להפוך לתוקפן או חסר שליטה כלל. קפיצה על הבעלים ונשיכה של הידיים בעיניי הכלב נחשב לשליטה, גם אם הכלב נראה שמח וקופץ על בעליו מתוך געגועים, זה עדיין אסור בגידול . גור שקופץ על מנהיג הלהקה ולא משנה הסיבה כלל, מיד יוכנע מצד המנהיג. ללא הצבת גבולות אלה, יטפס הקאירן טרייר בסולם ההיררכי אל מעל הבעלים. הכלב בבגרותו עלול לחשוב שמקומות מסויימים בבית הם רק שלו ולהפוך דומיננטי לכל מי שמתקרב אליהם, לכן חשוב שבעלי הכלב ישבו במקום בו הכלב אוהב לרבוץ בדרך כלל, ובמידה והכלב מנסה לקפוץ על הבעלים שיושב במקום מרבצו, יש לתקנו על כך. בצורה זו הכלב יבין כי כל מקום בבית הוא קודם כל מקום הבעלים ואחר כך מקומו של הכלב.

קריין טרייר נחשב לעקשן מטבעו, לכן חשוב לאלפו בגיל צעיר - LADOG - אילוף מקצועי

קריין טרייר נחשב לעקשן מטבעו, לכן חשוב לאלפו בגיל צעיר – LADOG – אילוף מקצועי

ישנם כלבי קאירן טרייר שאיימו על בעליהם בפעם הראשונה רק לאחר מספר שנים של גידול, מה שהפתיע מאוד את בעלי הכלבים – אך לא אותנו מאלפי הכלבים. חשוב בגידול נכון לכוון את הכלב בצעירותו על מנת שלא ישנה את אופיו בעתיד. קאירן טרייר לפעמים יכול להיות קצת מטעה בעקבות התבגרותו האיטית, הבעלים חושבים שאופיו של הכלב מתקבל סופית בגיל שנה, אך עם גזע ילדותי זה ניתן לראות את אופיו האמיתי רק לאחר מספר שנים. קל יותר לבצע עם הקאירן טרייר תרגילי שליטה בצעירותו, כאשר הוא גדל, הופך לכלב בעל אופי חזק. תרגילי שליטה וקשר עין יגרמו לכלב לאהוב את האילוף ולקבל בקלות את הבעלים כמנהיג הבית.

גורי קריין טרייר - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

גורי קריין טרייר – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

טיפול – הברשה של הפרווה פעם בשבוע. מעט מאוד נשירה.

תוחלת חיים – 13-15 שנים.

גובה – 26-34 ס"מ.

משקל – 6-9 ק"ג.

גוון הפרווה – שחור, חום, אפור, לבן, קרם ושילוב שלהם ביחד.

 אילוף למשמעת חשוב מאוד בגידול קריין טרייר - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

 אילוף למשמעת חשוב מאוד בגידול קריין טרייר – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG, צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל LADOG.

לחצו כאן -לפרטים אודות קורס אילוף כלבים בחברת – LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הקאירן טרייר שלכם – לחצו כאן