צ'יוואווה

צ'יוואווה – LADOG

צ'יוואווה- Chihuahua – אופי ומאפיינים, היסטוריה, אילוף המתאים לכלבי צ'יוואווה.

צ'יוואווה בוגר וגור - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

צ'יוואווה בוגר וגור – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

כלב צ'יוואווה הינו הסוג הכי קטן בעולם, ונקרא כך על אזור צ'יוואווה במקסיקו. ההתפתחות הראשונית של הגזע לא ידועה, אלא רק בגדר השערות (ישנם מספר אזורים במקסיקו). אך כן יודעים שהרבעות סלקטיביות הביאו לכך שהגזע עם השנים הפך לקטן הרבה יותר. בשנת 1850 במדינת צ'יוואווה במקסיקו, יש כבר ממצאים ברורים לכלבי צ'יוואווה הדומים בגודלם להיום, ונראים כמו הצ'יוואווה של היום בדיוק. בשנת 1904 התאחדות בכלבים האמריקאית הפכה אותו לגזע רשום (מתועד).

ללא חשיפה מרובה עלול הצ'יוואווה להפוך לפחדן - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

ללא חשיפה מרובה עלול הצ'יוואווה להפוך לפחדן – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

אופי ומאפיינים – צ'יוואווה

גזע מתאים מאוד לגידול בדירה, כלב שמירה טוב, נובח כאשר מתקרבים זרים. עלול להיות רכושני גם כלפי בני הבית. רוב כלבי הצי'וואווה פחדנים, קשה מאוד לחשוף את הצ'יוואווה לרעשים, לכלבים ולאנשים חדשים. אף על פי התאמתם לגידול בדירה, זהו לא כלב המתאים לילדים קטנים – ילדים לא תמיד עדינים עם כלבים, וכלב הצ'יוואווה עדין פיזית ורגשית ולכן לא יעמוד בזה. לכלבי הצ'יוואווה נטייה לרכושנות, התקרבות של ילד לאוכל של הכלב יכולה להיגמר באיום מצידו. דבר נוסף שהצי'וואווה עלול לאיים על חברים של הילדים שבאים, כתוצאה מפחד של הכלב. זהו גזע לחוץ מאוד ולכן אינו מתאים לגידול עם ילדים. לגידול עם ילדים עדיף גזע שיהיה רגוע עם ביטחון עצמי גבוה יותר ואופי פחות אגרסיבי. לצד החסרונות הרבים של הגזע ישנו יתרון מרכזי בגידול בבית, המאפשר ללמד אותו לעשות צרכים בארגז חול בבית בדומה לחתול, ארגז החול צריך להיות גדול יותר מזה של חתול. ניתן לאמן אותו לארגז חול כיוון שהוא שוקל 2-3 ק"ג. בלי קשר ללימוד הצרכים בארגז החול, חייבים להיות עם הצ'יוואווה הרבה בחוץ, ללא חשיפה מספקת יהפוך בקלות לפחדן ומשם כמובן לתוקפן מפחד. כלב גם צריך לצאת כל יום כל חייו לטיול בכדי שלא יהיה מתוסכל. זהו גזע נבחן מאוד, מומלץ ללמד אותו את הפקודה 'שקט'. לגידול עם ילדים עדיף את הגזעים הבאים – שיצו, קבאליר קינג צ'ארלס, פאג סיני.

לכלבי צ'יוואווה קר מאוד בחורף בשונה מרוב הכלבים האחרים - LADOG - אילוף מקצועי

לכלבי צ'יוואווה קר מאוד בחורף בשונה מרוב הכלבים האחרים – LADOG – אילוף מקצועי

אילוף כלבי צ'יוואווה

בכדי להצליח באילוף הצ'יוואווה יש להשקיע בחשיפה באופן עקבי, ללא חשיפה הכלב לא יבצע את פקודות האילוף בחוץ. כלב שפוחד לא יכול לתפקד מחוץ לבית. הצ'יוואווה לרוב פחדן מאוד ומצריך הרבה מאוד עבודה על חשיפה. לצורך ההסבר עבור כלב ממוצע בגיל שלושה חודשים עד עשרה חודשים צריך שעה חשיפה ביום מחוץ לבית שלא יהיה פחדן, הצ'יוואווה צריך שלוש שעות ביום. רק שהכלב כבר לא פוחד בחוץ ניתן להתקדם באילוף. מבחינת חשיפה לאנשים – שזרים יתנו לו אוכל בכדי ליצור לו אמון. חשיפה לכלבים – רק כלבים רגועים ועדינים, וכמה שיותר כלבים. חשיפה לאזור חדש – מקומות רועשים ומקומות שונים ככל שניתן. חשוב לבצע תרגילי היררכיה שהצי'וואווה יבין את מקומו בבית.

טיפול – חשוב לסרקו על מנת שיתרגל להרגשה ולא ילחץ מזה בבגרותו. התחילו עם סירוק עדין ולאט לאט יהיה ניתן לבצע סירוק רגיל.

כלבי צ'יוואווה עלולים להיות אגרסיבים ללא גידול נכון - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

כלבי צ'יוואווה עלולים להיות אגרסיבים ללא גידול נכון – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

משקל – 2-3 ק"ג.

גובה – 16-24 ס"מ.

תוחלת חיים – 14-18 שנים.

צ'יוואווה מתאים מאוד לגידול בדירה קטנה - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף

צ'יוואווה מתאים מאוד לגידול בדירה קטנה – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף

לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG, צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל LADOG.

לחצו כאן -לפרטים אודות קורס אילוף כלבים בחברת – LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הצ'יוואווה שלכם – לחצו כאן