צ'או צ'או

צ'או צ'או 

צ'או צ'או – Chow Chow– אופי, מאפיינים, היסטוריה, אילוף המתאים לכלבי צ'או צ'או. 

לכלבי צ'או צ'או  אופי דומיננטי מאוד העלול להוביל לתוקפנות, לכן חשוב לבצע תרגילי היררכיה בגיל צעיר - LADOG- אילוף כלבים

לכלבי צ'או צ'או אופי דומיננטי מאוד העלול להוביל לתוקפנות, לכן חשוב לבצע תרגילי היררכיה בגיל צעיר – LADOG- אילוף כלבים

היסטוריה

ארץ מוצאו של גזע הצ'או צ'או היא סין הרחוקה, וזהו אחד הכלבים העתיקים ביותר בעולם. ישנם כמה עדויות על הגזע אשר נראה כבר מעל שלושת אלפים שנים. הצ'או צ'או שימש בעבר ככלב מלחמה ושמר על מקדשים מונגולם. אפילו יחסו לו בעבר כוחות מיסטיים כדי להרחיק רוחות רעות מהמקדשים של המאמינים המונגולים. בעבר הלא כל כך רחוק שימש הכלב את הסינים למאכל אדם ואף לסחר בפרוותו. בתחילת המאה ה-19 הגיעו מספר כלבים לבריטניה וצברו שם פופלריות רבה עד שהגיע אפילו לגידול על ידי המלכה ויקטוריה ובעלי מעמד נוספים.

צ'או צ'או מבוגר - LADOG - אילוף כלבים מקצועי.

צ'או צ'או מבוגר – LADOG – אילוף כלבים מקצועי.

אופי ומאפיינים

צ'או צ'או הוא כלב שקט ונוח לגידול, לא נבחן ויכול להסתגל מהר לחיות בדירה. יחד עם זאת, בבגרות שלו הוא יכול להפוך בקלות לכלב מסוכן מאוד לגידול. אם לא נלמד את הכלב את ההיררכיה במשפחה, הוא עלול להיות תוקפני למי שהכי חלש מבני הבית. טיפים לאילוף להיררכיה.  כלבי הצ'או צ'או חייבים חשיפה טובה לאנשים וכלבים. ללא חשיפה טובה הכלב עלול לפתח אגרסביות כלפי אנשים זרים וכלבים. טיפים לאילוף לחשיפה נכונה. הצ'או צ'או לא נחשב לכלב הגנה או שמירה טוב כמו הרועה גרמני המפורסם, אך עדיין יכול להיות מסוכן לסביבה מסיבות אחרות ובעייתיות. צ'או צ'או בדרך כלל תוקפן מחשדנות, רכושנות והיררכיה. בשונה מחלק גדול מהכלבים שמבצעים עבודת הגנה ושמירה מיצר הצייד שלהם או מתוך הגנה על הטריטוריה.

לכלבי צ'או צ'או לשון סגולה - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

לכלבי צ'או צ'או לשון סגולה – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

בדרך כלל כלבי הצ'או צ'או הזכרים פחות מתאימים לגידול במשפחה. אם כבר לקחתם זכר מומלץ לסרסו עד גיל שבעה חודשים. סירוס בגיל נכון ממתן את האופי הדומיננטי שלו. אך זכרו – גם זכר מסורס עדיין לא יציב כמו נקבה. רבים אינם באמת מכירים את אופיו של הצ'או צ'או ומתפתים לרכוש אותו בשל יופיו המרהיב. כלבים אלו עקשנים ועצמאים מאוד. אילוף מקצועי בגיל שלושה חודשים הוא תנאי הכרחי בגידולו. אילוף בגיל מאוחר יותר נחשב למשימה מורכבת ולתוצאות לא בטוחות. כמו כן, מדובר בכלב ערני, אולם כזה שכמעט ואינו נובח אלא אם כן קיים גירוי גדול בסביבה. עם אילוף נכון, מגיב הצ'או צ'או באיפוק, שליטה וביטחון בסיטואציות מגוונות. זה לא כלב שמתאים לכל אדם, רק לבעלים דומיננטני וחזק עם ניסיון בגידול כלבים מסוג זה.

צ'או צ'או בצבע בז' - LADOG - אילוף כלבים ופתרון בעיות  התנהגות.

צ'או צ'או בצבע בז' – LADOG – אילוף כלבים ופתרון בעיות התנהגות.

כלבי הצ'או צ'או מוכרים יותר בזכות הפרווה המפוארת שלו שנראת ממש כמו רעמה של אריה והלשון הסגולה שלו.

הצ'או צ'או יכול להיות בצבעים חום בהיר, אפור, שחור ואפילו קצת אדמדם.

גובה הכלב נע בין 45 ל-52 ס"מ ומשקל של 24 עד 31 קילו.

תוחלת החיים של כלב צ'או צ'או בריא הם 10-14 שנים.

צ'או צ'או בצבע שחור נחשב לנדיר יותר - LADOG - אילוף מקצועי לכלבי צ'או צ'או.

צ'או צ'או בצבע שחור נחשב לנדיר יותר – LADOG – אילוף מקצועי לכלבי צ'או צ'או.

אילוף כלבי צ'או צ'או 

מומלץ להתחיל את האילוף עם חשיפה נכונה של הכלב לסביבה הכוללת רחובות סואנים, ילדים, כלבים, בני אדם זרים וכמובן בני הבית. כלבי הצ'או צ'או נוטים להיות חשדניים ללא חשיפה נכונה, ולכן יש לדאוג לכך עוד כשהם גורים, מהשלב שניתן כבר להוציא אותם החוצה. יש להגיב להתנהגות חששנית בביטחון וסבלנות. אם הגור מתקשה בהתחלה, ניתן להביא לו אוכל, צ'ופרים, או משחק על מנת שיהיה הכלב אפשרות להתנתק לרגע מהסיטואציה ולהרגיע את עצמו. אילוף מקצועי יש להתחיל בגיל מוקדם,  ולהקפיד על חינוך למשמעת, מכיוון שמודבר בכלב עקשן ודעתן שבמידה ולא יחונך כראוי, יוכל להגיע לבגרות עם תכונות אלו, שיהפכו עם הזמן לאגרסיביות מסוכנת. שימו לב שאתם לא מקלים ראש בקפיצות על הבעלים ובנשיכות קטנות, מכיוון שמשחקים תמימים אלו יוכלו להפוך לתחושת שליטה בכם בהמשך.

אם אתם מתקשים לעשות זאת נכונה מבלי לפגוע בשמחתו של הגור או הכלב, צרו עימנו קשר ומאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב הצ'או צ'או שלכם. לקורס אילוף עד קבלת התוצאה הרצויה בחברת LADOG.

גור של צ'או צ'או  - LADOG - אילוף כלבים מקצועי.

גור של צ'או צ'או – LADOG – אילוף כלבים מקצועי.