פינצ'ר ננסי

 

פינצ'ר ננסי – LADOG

פינצ'ר ננסי – אופי, היסטוריה, גידול נכון, אילוף המתאים לכלבי פינצ'ר. LADOG – אילוף כלבים מקצועי. 

מוצאו של הפינצ'ר הננסי (Miniature Pinscher) הוא בגרמניה. ישנה סברה שהוא צאצא של הטרייר וישנה סברה שגזע זה נוצר כתוצאה מהכלאה של שני סוגי כלבים – גרייהאונד איטלקי ורועה הולנדי. על כל מקרה, מדובר על גזע כלבים קדום. כיום זהו אחד מגזעי הכלבים בין הפופולאריים ביותר בעולם. כמו כן, הוא אהוד גם בארץ. הפינצ'ר ידוע ככלב שאוהב את חברתם של בני האדם ובנוסף, מדובר על כלב אמיץ מאוד.

 

פינצ'ר נחשב לכלב שמירה קומפקטי מעולה - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי פינצ'ר ננסי – LADOG

מבנה גופו של הכלב ואופיו

לפינצ'ר פרווה קצרה ולכן היא איננה מצריכה טיפול מיוחד. צבע הפרווה יכול להיות חום, או שחור משולב עם כתמים חומים. הכלב מגיע לגובה של בין 25-30 ס"מ ומשקלו נע בין 4-7 ק"ג. מה שמאפיין את הכלב הזה הוא האופי הספורטיבי שלו, יש לו הרבה מאוד אנרגיות ותמיד הוא יהיה מוכן ומזומן לשחק. אלה הם כלבים חברותיים במידה רבה, והם גם ידועים ברמת הנאמנות שלהם לבעליהם. יחסית לגודלם שאיננו גדול, הם נחשבים לחזקים, אמיצים מאוד, לא יודעים מהו מורא, ואינם מגלים כל פחד גם מול כלבים אשר גדולים מהם בהרבה. הפינצ'ר נוטה לנבוח לעיתים קרובות. בנוסף, מבנה הפינצ'ר הוא צר, הוא בעל תכונות אתלטיות, פרוותו קצרה, יש לו אוזניים קטנות והוא בעל זנב קצר.

פינצ'ר נחשב לכלב מצוין ללימוד טריקים ומעברי מכשולים- LADOG

פינצ'ר נחשב לכלב מצוין ללימוד טריקים ומעברי מכשולים- LADOG

אילוף

את הפינצ'ר לא מסובך לאלף. קל מאוד ללמד אותו פקודות חדשות מכיוון שהוא נחשב לכלב חכם ואינטליגנטי. למעשה, הוא עושה למאמן חיים קלים. אין צורך לחזור על הפקודות יותר מידיי פעמים. הפינצ'ר קשור מאוד לבעליו ומגלה כלפיו חיבה רבה. הוא יעשה הכל על מנת לרצותו ולא לשם קבלת תגמול כלשהו. לפינצ'ר הנטייה והיכולת להתריע בפני בעליו על התקרבותם של אנשים זרים, אין צורך ללמד אותו לעשות זאת. חשוב מאוד שבעל הכלב יהיה אסרטיבי, זאת מכיוון שלכלבים אלה נטייה לפתח בעיות התנהגות. לעיתים הפינצ'רים עלולים לגלות תוקפנות כלפי אנשים אשר מנסים להתקרב לבעליהם. לכן, על בעלי הכלב לגלות שליטה, כדאי מאוד להציב לו גבולות וללמדו לציית לפקודות.

יש לפנות למאלף כלבים אשר יגלה סובלנות כלפי הכלב ויעבוד בשיטה המבוססת על חיזוקים שליליים וחיוביים. חשוב מאוד שהכלב יצור מערכת של אמון עם המאלף ורצוי שבעליו יהיה נוכח במהלך האילוף.

היסטוריה

כאמור, הדעות חלוקות באשר למוצאו של הכלב. בעבר, הפינצ'ר הננסי נועד לצוד מיני מכרסמים. גזע זה של כלב, יכול לאתר את טרפו באמצעות חוש ריח מחודד במיוחד וחוש שמיעה יוצא מן הכלל. ברבות הימים, הפך הפינצ'ר להיות כלב שעשועים, זאת בניגוד לימים עברו, אז שימש לצרכי ציד. הפינצ'ר הננסי נפוץ בכל מדינות העולם.

שגרת טיפוח

פינצ'ר איננו מצריך שגרת טיפוח מיוחדת, הוא מטופח באופן טבעי. כל שיש לדאוג הוא שהכלב יעסוק בפעילות גופנית, יוציא אנרגיות, יש לשמור על הרגלי תזונה נאותים, וכמובן, מידי פעם, יש לקחת אותו לווטרינר. לפינצ'ר פרווה קצרה, אך יש להברישה לפחות כמה פעמים מידי שבוע. ההברשה תסייע לשמירה על בריאות העור, והיא גם תסלק לכלוך.

מחלות

לגזע כלב זה אין מחלות המצריכות התייחסות מיוחדת. ככלל מדובר על גזע בריא. יש אשר נוטים לקצץ את אוזני הכלב והזנב, זאת על מנת שהכלב לא יפצע ועל מנת שהזנב שלו לא ישבר. על עניין זה אין קונצנזוס ולכן יש להתייעץ עם הווטרינר. באופן כללי, כלבי הפינצ'ר הם כלבים בריאים יחסית לגזעי כלבים אחרים, והם אינם נוטים לסבול ממחלות גנטיות או פגמים גנטיים. עם זאת, את הכלבים הללו אין להחזיק במלונה, הם רגישים מאוד לקור, וקשה להם לחמם את עצמם.

תזונה

כלבים אלה יקבלו באהבה סוגים רבים של מזון לכלבים. לא רצוי לרכוש בעבור הכלב אוכל ברמה ירודה, תמיד כדאי לקנות מזון איכותי. מן הסתם, איכות האוכל אותו אוכל הכלב, תשפיע רבות גם על איכות חייו, ולכן יש להשקיע בתזונתו. שמירה על תזונה נאותה ופעילות גופנית ימנעו גם השמנה, וכך יש סיכוי שהכלב יחיה יותר שנים.

שעשועים

כלבי הפינצ'ר אוהבים מאוד לשחק, זוהי אהבת חייהם. מומלץ מידי פעם, כאשר רוכשים בעבורם מזון, לרכוש גם צעצוע אטרקטיבי. יש מידי יום להקדיש לכלב זמן לטובת משחק, זה רק יעשה לו טוב. ואין מדובר רק על המלצה חמה, המשחק מהווה חלק לא מבוטל משגרת יומו של הפינצ'ר. כאשר הכלב נמצא בחברת ילדים, רצוי מאוד לשמור עליו, מכיוון שהוא קטן, ילדים עלולים לפצוע אותו תוך כדי משחק או תוך כדי הרמתו על הידיים.

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הפינצ'ר שלכם – לחצו כאן