פוקס טרייר

פוקס טרייר – LADOG

 פוקס טרייר- אופי ומאפיינים, אילוף מקצועי לפוקס טרייר, הסטוריה, גידול נכון, טיפוח. בחברת LADOG ידע מקצועי באילוף כלבי פוקס טרייר.

סרטון אילוף של פוקס טרייר בחברת LADOG

פוקס טרייר Fox-Terrier –  בעבר שימש לציד של שועלים, הוא חדר לתוך מחילותיהם, ולמרות שאין מדובר על כלב גדול, הוא נחשב חזק פיזית ובעל אופי חזק עוד יותר. לכן לא התעורר אצלו כל קושי אפילו להרוג את אותם שועלים איתם נתקל. הגזע שימש להברחת שועלים, אך היתקלות מול שועל יכלה להביא גם לקרב. מוצאו של הגזע הוא באנגלייה.בשל תכונת העקשנות, יצר הטרף הגבוה שלו, ומכיוון שהוא בעל מבנה קליל, הוא מותאם לרדוף אחר שועלים שהם בעצמם נחשבים לבעל חיים זריז במיוחד ומהיר.

פוקס טרייר נחשב כלב מצויין לאימוני צייתנות- LADOG

פוקס טרייר נחשב כלב מצויין לאימוני צייתנות- LADOG

אופי ומאפיינים  -כלב זה נחשב לעקשן ודומיננטי מאוד. הוא נוהג לבדוק את הגבולות של הבעלים. יש לו יצר משחק מפותח מאוד, אותו ניתן לקשר למשמעת, בכדי לגרום לכלב לאהוב את האילוף. יש לו נטייה לעקוב אחרי גופים בתנועה כגון :מכוניות, רוכבי אופניים וחתולים. גם משחק עם כלב אחר תוך כדי ריצה, יכול להפוך אצל הפוקס טרייר לתוקפנות פתאומית. רצוי מאוד שבעל הכלב יהיה מודע לאופיו של הפוקס טרייר ויכיר היטב את תכונות הגזע שלו. חשוב מאוד לבצע תרגילי היררכיה מגיל צעיר בכדי שיהיה ניתן לשלוט עליו בבגרותו, ללא תרגילי שליטה הוא עלול להיות אף תוקפן לבני המשפחה. הנקבה בגזע זה מאוזנת יותר מהזכר. את הזכרים מומלץ לסרס במידה ורוצים כלב בית ומשפחה אידיאלי שגר בסביבה עירונית. את יצר המרדף שלו אחרי חתולים ורוכבי אופניים חשוב מאוד לנטרל בגיל צעיר, במידה ולא יתוקן על כך בצורה מקצועית, הוא יכול להפוך סכנה אמיתית לעצמו ולסביבה. הפוקס טרייר נחשב לכלב נמרץ מאוד, לכן חשוב  לתת לו להיות משחורר לפחות שעה ביום, בצורה זו יהיה רגוע יותר. אך קודם לכן יש להתמקד בתרגילי משמעת מתקדמת (אילוף ללא רצועה בגירויים). ללא אילוף כזה שחרור הפוקס טרייר יכול להיות מסוכן מאוד. לגזע זה נטייה טבעית לחפור בורות בחצר, לכן חשוב לאלף אותו להפסקת החפירות בשלב מוקדם ככל הניתן בכדי שבעיה זו לא תהפוך להרגל. הפוקס טרייר מזכיר במראהו את כלב השנאוצר. תוחלת החיים של הפוקס טרייר היא כ 15 שנה, גובהו נע בין 33-40 ס"מ ומשקלו נע בין 8-10 ק"ג.

כלבי פוקס טרייר אוהבים מאוד משחקים - LADOG

כלבי פוקס טרייר אוהבים מאוד משחקים – LADOG

אילוף פוקס טרייר להיררכיה במשפחה – כיוון שגזע זה נחשב לדומיננטי מאוד בבגרותו, ישנם מספר תרגילי שליטה שכל בעל פוקס טרייר צריך לדעת.  באילוף מקצועי, קפיצה על הבעלים נחשבת לעלייה בסולם ההיררכי והתקדמות הכלב לראש הפרמידה. בלהקת כלבים קפיצה על המנהיג נחשבת לסיכון מעמדו של המנהיג. לכן במצב זה יגיב המנהיג בצורה תקיפה על כך. הבעיה המרכזית היא שהבעלים רואה בקפיצה של הכלב כמעשה חמוד, ככלב שנותן אהבה ושמח לראות את הבעלים, כל הדברים האלו נכונים אך לא משנה למה הכלב קפץ משנה איך הבעלים הגיב לאותה קפיצה. כלבי פוקס טרייר מאוד קופצניים מטבעם ולכן חשוב לנטרל התנהגות שתלטנית זו. ישנם עוד שני קודים מרכזיים של להקה אשר יכולים לגרום לפוקס טרייר לדומיננטיות. נשיכות של ידי הבעלים במשחק והתקרבות לאוכל בקרבת הבעלים. נשיכה של הבעלים במשחק היא גורם מרכזי לבדיקת מיקום הכלב ביחס לבעליו והתנהגות זו מחייבת תיקון. מומלץ לתת לפוקס טרייר עצמות דחוסות בבית ולשבחו על כך ובמידה ונשך את היד יש לתקנו על כך. התיקון חייב להיות בעזרת רצועה ולא מכה. כלבי פוקס טרייר שהוכו יכולים להפוך פחדניים או תוקפניים. באילוף מקצועי ישנם טכניקות מסוימות בתיקונים הגורמים לפוקס טרייר להפסיק את ניסיונות השליטה. תרגיל נוסף שחשוב לבצע הוא תרגיל האכלה נכונה. ללא תרגיל זה עלול הפוקס טרייר בבגרותו להפוך לתוקפן כאשר מתקרבים לו לאוכל. חשוב להתמיד שהכלב אוכל רק כאשר הבעלים מתרחק מהקערה. מנהיג הלהקה היה מתנהג בצורה זהה ביחס לאוכל, לכן חשוב ליצר תרגילי הזהים לתרגילי המנהיגות. בקורס אילוף כלבים בחברת LADOG לומדים כיצד להפוך למנהיג של הפוקס טרייר בצורה המדויקת ביותר, וכיצד לנצל את אהבתו של הפוקס טרייר למשחקים בשילוב אימוני משמעת.

 

פיתוח יצר המשחק וקישורו לאילוף חשוב מאוד בעבודה עם הפוקס טרייר - LADOG

פיתוח יצר המשחק וקישורו לאילוף חשוב מאוד בעבודה עם הפוקס טרייר – LADOG

כיצד נכון לקשר בין המשחקים לאילוף לכלבי פוקס טרייר- לגזע זה יצר משחק גבוה מאוד. יתרון של יצר זה יכול להוות הנאה גדולה גם לבעלים וגם לכלב. כלב שמח באילוף גורם לבעלים להתמיד באילוף. מומלץ לא להשאיר לכלב את המשחקים מפוזרים בבית, מלבד עצמות דחוסות או עצמות קשר לכלבים (שאותם הכלב חייב קבוע). את משחקי הכדור ומשחקי הנשיכה השונים צריך לתת לכלב רק לאחר ביצוע פקודות המשמעת. מתן משחקים בבית מלבד עצמות יכול לגרום לכלב לאורך זמן לאבד עניין במשחקים. זכרו כי למשחקים כוח רב באהבתו של הכלב לאילוף. כלב עם יצרים חלשים יותר, פחות התלהב מפקודות האילוף. לפוקס טרייר אומנם יצר משחק מצוין, אך בהצפה של משחקים, גם כלב מדהים זה יכול לרדת ביצר באופן יחסי. יש מגוון סוגי אהבה למשחק, לפוקס טרייר יצר משחק חזק הנובע מיצר הקרב.  ניעור של משחק חבל מצד לצד תגרום להתלהבות מצידו, כאשר מצד אחד אוחז הבעלים ומצד שני הכלב. משחק זה דומה לקרב, לכן הפוקס טרייר התלהב מאוד ממשחק זה. לאחר פקודת אליי מומלץ מאוד לתת לכלב את משחק הנשיכה בצורה זו, כך תגרמו לכלב לרוץ אליכם בפקודת אליי. בקורס אילוף בחברת LADOG תעברו הדרכות מקצועיות כיצד לפתח את יצר המשחק בעזרת – כדור עם חוט, חבל עם קשרים, משחק נשיכה מקצועי הנקרא פפירול.

לגידול עם ילדים עדיף פוקס טרייר נקבה - LADOG

לגידול עם ילדים עדיף פוקס טרייר נקבה – LADOG

מה מייחד את הפוקס טרייר?

ישנם שני סוגים של פוקס טרייר: אחד בעל שיער חלק והשני בעל שיער מסומר. לראשון מבנה גוף שרירי ומוצק ויש לו פרווה קצרה בגוונים של חום, שחור ולבן. יש לו זנב ארוך וראש חד וקטן. לפוקס טרייר מהסוג השני, מבנה גוף צר יותר, הפרווה שלו אמנם קצרה אבל מתולתלת. גווני הפרווה הם שחור ולבן. יש לו זנב קצר ומבנה ראשו מרובע. לכלבים אלה ראייה יוצאת מן הכלל וחוש שמיעה אבסולוטי, ולכן הן מתאימים להיות כלבי שמירה.

גור של פוקס טרייר -LADOG

פוקס טרייר צעיר-LADOG

טיפוח

מכיוון שישנם שני סוגים של פוקס טרייר, כל אחד מהם דורש דרך טיפוח שונה. אולם לשני סוגי הכלבים פרווה שהיא קצרה. את הפוקס טרייר בעל הפרווה החלקה, יש להבריש פעם בשבוע. את הפוקס טרייר בעל הפרווה המסולסלת, יש להבריש מידי יום.

גור של פוקס טרייר -LADOG

גור של פוקס טרייר -LADOG

מחלות

הפוקס טרייר הינו כלב בריא, אין לו מחלות אופייניות, אך כמובן שיש לקחת אותו אל הוטרינר לשם מתן חיסונים. ישנם גם כלבים הנוטים לסבול מבעיות עור. זה יכול לנבוע מאלרגיה למזון כלשהו, מאלרגיה לבעלי חיים אחרים, או רגישות לחרקים מסוימים ועקיצות. חשוב מאוד לטפח את הכלבים הללו במיוחד בימות הקיץ, על מנת למנוע בעיות עור.

גור של פוקס טרייר -LADOG

גור של פוקס טרייר -LADOG

אוכל

כלבי הפוקס טרייר אינם בררניים בכל הקשור לאוכל, למעשה כל סוגי המזון לכלבים יכולים להתאים להם, עם זאת, לעיתים נדירות הם כן עלולים לפתח אלרגיה לעוף.

אילוף מקצועי לכלבי פוקס טרייר - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי פוקס טרייר – LADOG

לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG, המתאים לפוקס טרייר שלכם -לחצו כאן

איזו שיטת אילוף מתאימה לכלבכם- לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף הפוקס טרייר שלכם- לחצו כאן