פומרניאן

אילוף פומרניאן 

מידע מקיף אודות כלב פומרניאן – אילוף, גידול נכון, היסטוריה, אופי, טיפוח ועוד. בחברת LADOG נסיון רב באילוף כלבי פומרניאן.

שלג – כלב פומרניאן בסיום קורס אילוף בחברת LADOG

גור פומרניאן בשם לואי, בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG

 כלב פומרניאן בוגר בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת LADOG

 

מדובר בגזע כלבים מזן שפיץ. הכלב קרוי על שם פומרניה, אשר נמצאת בחלקה המרכזי של אירופה. הכלבים הללו הם למעשה הצאצאים של כלבים מסוג שפיץ. אף על פי גודלם הקטן, כלבי הפומרניאן יכולים גם לשמש ככלבי התראה טובים מפני זרים. הם גם מתאימים לגידול בבית.

אילוף מקצועי לכלבי פומרניין - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי פומרניין -LADOG

היסטוריה של כלבי פומרניאן- כאמור, מוצאם של כלבים אלה הוא ממחוז פומרניה אשר בגרמניה. בעבר, כלבים אלה שימשו ככלבי שמירה כמו גם כלבי לוויה, הם היו אהודים במיוחד על אנשי האצולה. בימים עברו הכלבים הללו היו גדולים יותר, אולם עם הזמן, נוצר גזע שהוא קטן יותר. מדובר בגזע כלבים בעל היסטוריה ענפה, והוא הפך להיות פופולארי במיוחד בעת שהמלכה ויקטוריה, אימצה אותו אליה. הם שימשו ככלבי לוויה של שכבת האצולה ומאוחר יותר, גם האנשים הפשוטים, שאינם היו קשורים למעמד הגבוה, שמחו לאמץ אותם. זהו אחד מהכלבים הפופולאריים ביותר בעולם, במיוחד בארה"ב.

קורס אילוף לכלבי פומרניין -LADOG

קורס אילוף לכלבי פומרניין – LADOG

אופיו ומאפיינים של פומרניאן- הפומרניאן נחשב לכלב עקשן עם אופי חזק ודומיננטי ביחס לרוב כלבי השעשוע המוכרים. הוא נחשב לכלב בעל תקשורת גבוהה מאוד לבעליו .אף על פי גודלו הקטן הפומרניאן יכול לשמש ככלב התראה מצויין, כיוון שהוא חשדן כלפי זרים. לרוב הפומרניאן נחשב לכלב חביב מאוד, בעל שמחת חיים טבעית. הפומרניאן נחשב לכלב דומיננטי, במיוחד הזכרים. ללא בעלים חזק ואסרטיבי עלול הפומרניאן בבגרותו לאיים על בני הבית. הצבת גבולות ותרגילי שליטה חשובים מאוד מגיל עשרה שבועות,בגילאים אלה מתחיל הכלב ללמוד את המשפחה ואת המקום ההיררכי שלו בבית. ישנם תרגילים שחשוב מאוד לבצע עם הפומרניאן בגיל מוקדם זה כגון: תפיסת המקום בבית- להראות לכלב שכל מקום בבית הוא קודם כל של הבעלים ורק אחר כך של הכלב. תפיסת המנהיגות על האוכל של הכלב- הכלב אוכל רק שמתרחקים לו מהקערה. אסור לנשוך במשחק ואסור לתפס בגובה בסולם ההיררכי. מאלף מכלבים מקצועי בחברת LADOG ידריך אתכם כיצד לבצע תרגילי שליטה נכונים. תרגילי משמעת מגיל צעיר חשובים מאוד לא רק בשביל להינות מכלב צייתן, אלא בכדי להוריד את עקשנותו הרבה של הגזע. אילוף למשמעת בצורה מקצועית גורמת לכלב ביטחון רב ומעלה בצורה משמעותית את רמת התקשורת הטבעית של הפומרניין.

Pomeranian dog  

Pomeranian dog  

יצר המשחק וקישורו לאילוף– לכלבים אלה יצר משחק מעולה ביחס לרוב כלבי השעשוע האחרים, ליצר זה יתרונות רבים באילוף למשמעת. את משחקי האילוף מקשרים באופן ישיר לפקודות, בצורה זו יוצרים כלב שמאוד נהנה לבצע פקודות אילוף. חשוב מאוד לא להשאיר לפומרניין את המשחקים כל הזמן, בצורה זו יאבד עניין במשחקים. את הצעצוע יש לתת רק אחרי פקודת אילוף. לאורך זמן יבין הכלב כי המשחק מותנה בפקודה ובכך יחפש לרצות את בעליו. חשוב להשאיר באופן קבוע עצמות לעיסה קשר או דחוסות לכלבים, אך את משחקי הכדור והחבל יש לתת מחוץ לבית ולאחר פקודה. באילוף מקצועי חשוב שרמת התקשורת תיהיה גבוהה דווקא באזורים בעלי גירויים ומחוץ לבית. הפומרניין מאוד סקרן מטבעו לכן כל הסחת דעת עלולה לגרום לו לצאת מריכוז. בקורס אילוף כלבים בחברת LADOG , גורמים לכלב להיות בתקשורת גבוהה עם הבעלים מחוץ לבית ובו זמנית מקשרים את המשחקים בצורה נכונה לאילוף. בצורה זו יוצרים כלב ציייתן ושמח באילוף. בקורס שלנו מלמדים כיצד לפתח את יצר המשחק הטבעי של הכלב לרמות גבוהות יותר וכיצד נכון לקשרם לאילוף.

כלב פומרניאן חום לבן - LADOG

כלב פומרניאן חום לבן – LADOG

מבנה גוף של הפומרניאן– לגזע כלבים זה יש פרווה שהיא למעשה כפולה. השכבה התחתונה של הפרווה הינה רכה מאוד ושופעת, ואילו השכבה החיצונית גסה יותר. לפומרניאן זנב מפואר ומרשים והוא נוטה לשכב על הגב. הפומרניאן הוא כלב בעל מרץ רב והוא קל תנועה. יש לו צוואר קצר, לסת קצרה, גב קצר וכך גם באשר לרגלים ולאוזניים. הוא נישא לגובה של לא יותר מ 22 ס"מ, והמשקל שלו נע בין 1.5-2.8 ק"ג. לפומרניאן פרווה בעלת גוונים שונים. היא יכולה להיות חומה, אדמונית, שחורה, בגוון דבש, לבן וגם ישנם כלבי פומרניאן אשר צבע פרוותם אינו אחיד.

פומרניין בגוון קרם - LADOG

פומרניין בגוון קרם – LADOG

טיפוח כלב פומרניאן- מכיוון שלפומרניאן פרווה ארוכה, היא מצריכה טיפוח. יש להבריש את הפרווה שלוש פעמים בשבוע עם מברשת המיועדת לפרווה ארוכה, ומידי חודשיים, רצוי לקלח את הכלב, זאת למרות שהוא איננו אוהב מים. ללא הברשה סדירה עלול הפומרניאן לפתח אמון קשרים בפרווה.

Pomeranian

כלב פומרניאן בוגר – LADOG

בריאותו של הפומרניין –  יש להם נטייה לסבול מבעיות במפרקים ובעצמות. הרגליים שלהם דקות ומופעל עליהם עומס לא מועט. כלב זה גם נוטה לחלות במחלה הנקראת – מחלת העור השחור. כתוצאה ממחלה זו הפרווה עלולה לנשור, ועור הכלב מקבל גוון שחור ומכאן גם שמה של המחלה. כלבים אלה נוטים לסבול מתנאי אקלים חמים. לכן, עוד בטרם בואו של הקיץ, רצוי לספר את פרוותם, למצוא להם בבית פינה עם טמפרטורה מתאימה, ורצוי להוציא אותם החוצה, במיוחד בימות הקיץ, בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות הערב המאוחרות.

תזונה בכלבי פומרניין- הפומרניין אכלן מטבעו ולכן לא מומלץ לתת לו אוכל חופשי, השמנה בגזע זה יכולה להביא לבעיות אגן ומפרקים בבגרותו.

פומרניאן- כלביית LADOG

פומרניאן- כלביית LADOG

פומרניין לבית ולמשפחה – ככלל מדובר על גזע כלבים מתוק, שופע פרווה וקל משקל. אלה הם כלבים שכל אחד יוכל להעיד עליהם כחמודים ובעלי שמחת חיים. הם אוהבים מאוד חברת אנשים ולמעשה זוהי אהבתם העיקרית. כלב זה בשל גודלו, איננו תופס מקום רב בבית, ולכן מתאים גם לדירות קטנות . לגידול עם ילדים מומלץ לגדל נקבה, בגידול זכר ישנה השקעה רבה יותר בכל הקשור לדומיננטיות של הגזע.

לקורס אילוף מקיף לפומרניין שלכם, צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי, מאלף כלבים מקצועי ומנהל LADOG

לחצו כאן -לפרטים אודות קורס אילוף כלבים ב- LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הפומרניין שלכם – לחצו כאן