פומסקי

פומסקי

פומסקי – Pomsky – אופי, מאפיינים, היסטוריה, אילוף המתאים לפומסקי. לחברת LADOG – נסיון רב באילוף כלבי פומסקי . 

רייפומסקי בסיום קורס אילוף למשמעת מתקדמת בחברת LADOG

היסטוריה

כלב פומסקי זה שילוב של שני גזעים רשמיים, של האסקי סיבירי ופומרניין. בגלל הבדלי הגובה בין שני הגזעים, ההרבע מתבצעת על ידי הזרעה מלאכותית. בשנת 2011 נכתב באתר באזפיד מאמר אשר העלה רעיון של שילוב כלב האסקי סיבירי עם פומרניין, ואפילו העלה תמונות הדמיה שמראות עד כמה הכלב שיצא מהשילוב הזה יהיה יפה וחמוד. ומאותו רגע, התחילו אנשים לנסות להרכיב את הגזע הזה על ידי הרבעה טבעית. דבר זה גרם לתמותה גבוהה אצל הנקבות שהורבעו, והחילו לבצע הרבעות מלאכותיות. כך נוצר הפומסקי אשר תפס תאוצה בארץ ובעולם. יש לציין שהפומסקי עדיין לא מוכר כגזע רשמי על ידי ה-FCI.

פוסקי בוגר שיצא במראה יותר לכיוון האסקי מאשר על הפומרניין – LADOG – אילוף כלבים

מאפיינים

פומסקי זה כלב מאוד שמח ומלא חיבה. יש לו מלא אנרגיות והוא נורא שובב. מוכר יותר בזכות גודלו והמראה שלו שמאוד דומה להאסקי סיבירי קטן ועם זנב מסולסל כמו של פומרניין. בגלל שהפומסקי מגיע משני הורים במגוון צבעים, גם הפרווה של הפומסקי יכולה להגיע במגוון שילובי צבעים וגם בצבע לבן. העיניים שלהם יכולות להיות בצבעים חום, שחור, כחול ושילוב של שני צבעים במקביל.

גובה: 25-38 ס"מ. משקל: 9-14 קילו.

תוחלת חיים : נכון לשנת 2022 הפומסקי קיים רק 10 שנים, ומאחר והפומסקי הוא כלב חדש, לא ניתן לדעת בדיוק מהי תוחלת החיים שלו. מההערכה של תוחלת החיים של הוריו ההאסקי סיבירי והפומרניין ההשערה היא שתוחלת החיים של הפומסקי היא כ- 13-15 שנים בערך.

גור של פומסקי - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

גור של פומסקי – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

אופי

כלבי הפומסקי שובבים ומצחיקים מאוד. הם אוהבים לשחק ולהיות בקרבת הבעלים שלהם. הם עצמאים ממש כמו האסקי סיבירי. לכן חשוב לדאוג להם תמיד לגירויים פיזיים ומנטלים כדי שלא ישתעמם מהר וימצה את מה שהוא עושה. זה יכול גם להוביל להרס של דברים בבית בגלל השיעמום. האסקי סיבירי ופומרניין הם כלבים די נבחנים, ומהשילוב הזה של שניהם נוצר הפומסקי שגם הוא די נבחן ורעשן. חשוב ללמד אותם להיות שקטים לחיים נוחים יותר בבית וכדי לא להסתבך עם השכנים. פומסקי  די חשדן כשמגיעים זרים. לכן חשוב להעביר את הכלב חשיפה טובה וגם להרגיל אותו לחיות קטנות שלא יראה בהם ציד וירדוף אחריהם. טיפים לאילוף לחשיפה נכונה – לחצו כאן . 

טיפול

לפומסקי יש פרווה כפולה ועבה, ועם נשירה בתדירות גבוהה. לכן חשוב מאוד להבריש את הכלב כל יום כדי למנוע מהפרווה שלו להשתלט על כל הבית וכדי לעזור לכלב לקרר את עצמו על ידי זה שנכנס אוויר לתוך הפרווה ומקררת את גוף. כשמברישים אותו, חשוב לזכור שזה כלב קטן ושיש לו עור עדין. לכן צריך להבריש בעדינות, אבל גם להגיע עם המברשת אל תוך הפרווה. את הפומסקי לא מספרים בכלל. מקלחת אפשר כל חודשיים שלושה, תלוי עד כמה הכלב מלוכלך ואיך הוא מריח.

פומסקי שיצא במראה יותר על הפומרניין מאשר על האסקי - LADOG - אילוף מקצועי

פומסקי שיצא במראה יותר על הפומרניין מאשר על האסקי – LADOG – אילוף מקצועי

אילוף  פומסקי 

אילוף כלבי פומסקי זה דבר חשוב מאוד. הרבה אנשים נוטים לוותר לכלב קטן וחמוד, אך צריך לזכור שמדובר בכלב עם שילוב של האסקי סיבירי ופומרניין והוא סופר עצמאי. כדי לשלב לו פרקת אנרגיה מנטלית בנוסף לפריקת אנרגיה פיזית, חשוב להפעיל לו את הראש שיחשוב. ואת זה אפשר לעשות על ידי תרגילי אילוף. ככל שהכלב ידע יותר פקודות, ככה הראש שלו יחשוב יותר והוא יתעניין בתהליך האילוף. וזה יגרום לשניכם לתהליך מהנה יותר, תהיו עם תקשורת טובה והקשר בניכם רק יתחזק ויהיה הרבה יותר טוב.

אנו ב-LADOG מתמחים באילוף כלבי פומסקי .

מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב פומסקי, ולהיות עם תקשורת טוב מאוד של שניכם. לקורס אילוף בחברת LADOG – לחצו כאן .