סכיפרקה

סכיפרקה – LADOG

 

היסטוריה

מקורו של גזע הסכיפרקה הוא בלגיה. ומשמעות שמו בניב פלמי הוא "רועה קטן". בגלל גודלו והאופי שלו הוא היה אהוב מאוד על סנדלרים ואיכרים בבריסל. היה עוזר להם לצוד עכברים, חולדות ושאר חיות שדה קטנות. זכה לפופולריות רבה בזכות המלכה מארי הנרייט מבלגיה.

 

אופי ומאפיינים

כלבי הסכיפרקה נחשבים נאמנים, חכמים, צייתנים ומאוד פעילים. הם אוהבים להשתולל ולשחק במשחקי נשיכה. מסתדרים מצוין עם אנשים, ילדים וכלבים. גזע נורא סקרן ותמיד אוהב לחקור הכל. ובגלל זה חשוב להעביר אותם חשיפה טובה כבר מגורות. בגלל הסקרנות הרבה שלהם, הם עלולים להיבהל מכל דבר קטן ולהמנע מלהתקרב אליו שוב. בנוסף לכל הוא גם כלב עירני מאוד שמתריע על התקרבות זרים לאיזור. בגלל העבר שלו עם צייד ערברים וחולדות, כדאי להרגיל אותו גם לחיות קטנות בכדי שיוכלו לחיות ביחד בשלום. נחשב לגזע די בריא.

גובה: 25-33 ס"מ. משקל: 5-10 קילו. תוחלת חיים: 15-17 שנים.

טיפול – צריך רק הברשה לעיתים קרובות בגלל הפרווה הכפולה שלו.

 

אילוף

בכדי להצליח באילוף של כלבי סכיפרקה מומלץ להניע אותם בזכות הכישורים הטבעיים שלהם. למשל עם יצר הציד, נוכל לצ'פר אותם בסיום פקודה. בפקודה רגלי הכלב צריך להתעלם לחלוטין מהסביבה ולהתמקד אך ורק בבעלים. אם הוא ביצע את הפקודה מצוין והתעלם מהסביבה, נוכל לתגמל אותו במשחק נשיכה וכך בפעם הבאה הוא יבצע את הפקודה בשמה והתלהבות.

אנו ב-LADOG מתמחים באילוף כלבים יצריים ומלאי אנרגיה.

מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב סכיפרקה.