מלטז

מלטז – LADOG

מלטז – אופי,היסטוריה, טיפול, מאפיינים, ואילוף המתאים לכלבי מלטז. בחברת LADOG – ידע מקצועי באילוף כלבי מלטז.

 

מייפל – מלטז בסיום קורס אילוף למשמעת  בחברת – LADOG

כלבי המלטז MALTESE הן מהכלבים העתיקים ביותר, המונצחים בכתביו של הפילוסוף אריסטו, הונצחו ביצירות אומנות ביוון העתיקה, מצרים ורומא. ביוון נהגו לבנות מצבות לכלבי מלטז שהלכו לעולמם , ובמקומות שונים בעולם יוחסו לכלבי הגזע תכונות ריפוי. כלבי המלטז פותחו ככל הנראה באי מלטה ומכאן שמם.

 

אילוף מקצועי לכלבי מלטז - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי מלטז – LADOG

במאה ה16 הפכו כלבי המלטז לכלביהן של נשות האצילים ושל המלכה ויקטוריה. וציירי המאה השש עשרה והשבע עשרה ציירו את כלבי המלטז לצד דיוקנאות של נשים.

בארצות הברית הוכר הגזע על ידי מועדון הכלבנות האמריקאי בשנת 1888

כלבי המלטז כולם לבנים וצחורים , אפם השחור יהפוך לורוד אם לא יחשפו לשמש, ויחזור להיות ככה לאחר החשיפה לשמש. עיניו העגולות קרובות וגדולות, ומוקפות "איפור" שחוק המדגיש אותן. ראשו של המלטז עגול, גופו מעט פחוס, אורכו וגובהו זהים. פרוותו רכה וחלקה ואינה נושרת.

משקלו של המלטז 2.5 – 4.5 ק"ג

גובהו כ 20 ס"מ בממוצע

תוחלת חיו של המלטז כ 15 שנה.

מלטז לאחר תספורת - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

מלטז לאחר תספורת – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

כלבי המלטז שובבים, בעלי אופי טוב, חברותיים, מלאי אנרגיה וישארו כאלו גם בגיל מבוגר. ויחד עם זאת, מדובר בכלבים שללא אילוף עלולים בבגרותם להיות שתלטנים ותוקפניים במיוחד כלפי ילדים, ולפתח חרדת נטישה כלפי בעליהם. מצב רוחם של כלבי מלטז שלא עברו אילוף עלול להיות הפכפך והם יעברו ממצב שמח למצב רגזני בבת אחת. זה אינו כלב המתאים לגידול בחצר. המלטז אוהב להיות בבית, זקוק למקום חמים בימים קרים, ובמקום צונן ומאוורר בימי הקיץ. שמיעתם של כלבי הגזע רגישה, הם יזהו רחשים ממרחק רב וימהרו לנבוח. נטייתם לנבחנות יתר הפכה אותם לכלבים הננטשים ביותר באוסטרליה ובדרום קוריאה.

מלטז מעולה במעבר מכשולים ביחס לגודלו - LADOG -אילוף מקצועי

מלטז מעולה במעבר מכשולים ביחס לגודלו – LADOG -אילוף מקצועי

חשיבות ההררכיה עבור גורי מלטז

קשה לעמוד בפני מבטו של גור מלטז הקופץ על בעליו משמחה, או נושך נשיכות עדינות את ידיו כזהוא דורש תשומת לב, גור המלטז נראה כמו בובת פרווה מתוקה ועיניו העגולות שובות לב. אבל משחקים גוריים כאלו מעבר להיותם הבעת אהבה ורצון לתקשורת, הם גם משחקי שליטה שגורי מלטז מתחילים לשחק כבר מגיל מספר שבועות. גור מלטז שנושך וקופץ תוך כדי משחק בודק האם בעתיד הקרוב יוכל לעלות בסולם ההיררכיה המשפחתית וישאף להגיע לתפקיד מנהיג הבית.  על כן חשוב להתחיל ולתקן התנהגות זו מיד כשהיא מתחילה. מומלץ לתת למלטז להסתובב בבית בחודשים הראשונים כשרצועת טיול מחוברת לו לקולר כדי שתוכלו לתקן בעזרתה כל התנהגות אסורה. התיעצו עם מאלף כלבים מוסמך שיראה לכם כיצד אפשר לתקן בזהירות גור של מלטז מבלי לחבל ברצון שלו להביע שמחה ומבלי לחבל ברצון שלו לשחק. תגובה נכונה במקרים כאלו , יאפשרו למלטז שלכם לגדול ולהיות כלב מאושר ואוהב.

עלייה על ספות גם מקדמת את המטלז שלכם במיקום ההיררכי  -LADOG - מרכז מקצועי לאילוף

עלייה על ספות גם מקדמת את המטלז שלכם במיקום ההיררכי  -LADOG – מרכז מקצועי לאילוף

כיצד למנוע מגורי מלטז לכרסם חפצים

בבעיית כירסום החפצים יש לטפל מיד כשהיא מופיעה, גורי מלטז הסקרנים ינסו לכרסם כל דבר שימצאו בבית. כדי למנוע את בעיית הכרסום חשוב לפזר בבית עצמות כרסום דחוסות אותן אפשר למצוא בחנויות למוצרים של בעלי חיים. למדו את מלטז שלכם ללעוס את העצם, בכל פעם שיקרב את האף או יטעם את העצם עודדו אותו במילים מחזקות, . בכל פעם שהגור המתוק יכרסם חפץ אחר, חשוב לתקנו , ומיד לאחר מכן לקרב אליו עצם דחוסה ולעודד אותו לכרסם אותה. בהדרגה יתרגל המלטז שלכם לטעם ולמרקם הייחודיים של עצמות הכרסום ויאבד עניין בכרסום חפצים אחרים. עצמות רבות שיהיו מפוזרות בבית יתנו לו הרגשה של רוגע. הוא ידע שהוא יכול ללעוס ולהעסיק את עצמו בכל פינה בבית. ולא יכנס למתח כאשר אחת העצמות תעלם.

המלטז נחשב לכלב פעיל מאוד - LADOG - אימון כלבים מקצועי

המלטז נחשב לכלב פעיל מאוד – LADOG – אימון כלבים מקצועי

חשיבות החשיפה הנכונה של כלבי מלטז

התחילו לטייל עם המלטז שלכם מייד לאחר שקיבל את החיסונים ולאחר שהוטרינר אישר לכם לצאת איתו מהבית. טיילו איתו במסלולים שונים בכל יציאה מהבית, במקומות רועשים כמו מגרשי משחקים ובתי ספר וגם במקומות שקטים כמו פארקים וגינות. הפגישו אותו עם אנשים טיילו איתו במקומות בהם התנועה סואנת , הפגישו אותו עם ילדים, ועם בעלי חיים אחרים. אך הזהרו שלא להפגיש את המלטז הצעיר עם כלב דומיננטי ותוקפן כדי שלא לגרום לו לטראומה. ככל שהמלטז יחשף ליותר סוגים של קולות , ריחות אנשים וגירויים הוא יהיה בטוח יותר ושמח יותר. מלטז שאינו חשוף עלול להפוך לכלב פחדן או תוקפן כלפי זרים . יתכן שבמהלך הטיול המלטז שלכם יתנגד להמשיך לטייל. אם תיכנעו לו , הוא שיש לו סיבה לחשוש ואז החשיפה תהפוך לשלילית ומזיקה. במקום בו אתם רואים שמלטז שלכם חושש להתקדם עצרו ושחקו איתו, תנו לו חטיף שהוא אוהב. עד שירגיש רגוע וימשיך לטייל. ככל שתחשפו אותו יותר, כך יהפוך המלטז שלכם לידידותי ופחות חשדן כלפי זרים. שימו דגש על חשיפה לחברת ילדים בגלל נטייתם של כלבי הגזע להגיב באופן שלילי כלפיהם.

המלטז נחשב לכלב תקשורתי מאוד באימוני המשמעת - LADOG - אילוף מקצועי

המלטז נחשב לכלב תקשורתי מאוד באימוני המשמעת – LADOG – אילוף מקצועי

אילוף כלבי מלטז

כלבי המלטז חרוצים שובבים ואינטיליגנטיים, הם ילמדו בשמחה ובמהרות פקודות חדשות . ויחד עם זאת מדובר בכלבים דעתנים שינסו לשכנע את בעליהם לעשות את הדברים בדרך שונה . אל תתנו למבטו המתוק של המלטז לבלבל אתכם, חשוב לאלף את המלטז למשמעת אחרת תמצאו את עצמכם עם כלב שתלטן ותוקפן.

המלטז אוהב לשחק ועם בני משפחתו, ייצר המשחק מהווה יתרון גדול בתהליך למידת הפקודות. כדי להגיע לתוצאות אילוף גבוהות חשוב להשתמש במשחקי נשיכה ורדיפה כמו פפירול או כדור המחובר לחבל . חשוב לזכור שלא לתת למלטז לשחק בצעצועים אלו לבד, אלא רק כשהוא משחק בחברתכם. למדו את המלטז שלכם את פקודה חדשה ולאחר מספר תירגולים שחררו אותו מהפקודה באמצעות הפפירול , או הכדור. הראו לו את המשחק והחביאו מאחורי גבכם מספר פעמים, תנו למלטז להתרגש ולחפש את הפפירול ורק אז תנו לו לנשוך אותו , אל תשחררו מייד את המשחק מידיכם, תנו לו קצת "להלחם" כדי להרוויח את המשחק ורק אז הניחו לו לשחק. בשלב זה חשוב שלא לשחרר את המלטז מהרצועה ולרוץ איתו כשהוא מחזיק בצעצוע.. ברגע שיעזוב את המשחק, החביאו אותו במהירות מאחורי גבכם. חזרה על משחק כזה תגרום לכלב המלטז לאהוב את תרגילי האילוף ולצפות להם. מאלפי הכלבים של המרכז לכלבנות LADOG יינחו אתכם כיצד לקשר בין יצר המשחק הגבוה של המלטז לבין פקודות האילוף.

לפקודות האילוף יש ערך מוסף. הן יעניקו למלטז בטחון ויציבות. פקודת שב-השאר למשל תאפשר למלטז שלכם לסמוך עליכם עד כדי כך שלא ירגישו צורך לקום ממקומם גם אם יעבור לידם כלב אחר או אם מישהו יציע להם אוכל שהם אוהבים. , כל פקודת אילוף שתתרגלו עם המלטז תהפוך את התקשורת שלו איתכם ועם בני המשפחה לגבוהה ביותר.

מלטז מאולף וממושמע הוא כלב שמח שחי בשלום עם משפחתו. אך חשוב לעשות זאת נכון עם הדרכה של מאלף כלבים המכיר היטב סוג זה של כלבים.

מלטז מומלץ מאוד ככלב משפחה, הוא אנרגטי ובעל שמחת חיים - LADOG - מרכז אילוף

מלטז מומלץ מאוד ככלב משפחה, הוא אנרגטי ובעל שמחת חיים – LADOG – מרכז אילוף

טיפול וטיפוח כלבי מלטז

על אף שפרוות המלטז רכה וחלקה, חשוב להבריש אותה בכל יום ולהתיר קשרים, הקפידו לסרק במסרק קטן ועדין את הפרווה שסביב עיניו ולייבש את האזון כדי למנוע כתמי דמעות ורודים המאפיינים את כלבי הגזע. זמן הסירוק יהפוך לזמן איכות שלכם עם המלטז,

כלבי הגע סובלים לפעמים מ"עיטוש הפוך" שנשמע כמו קולות מחנק, או נחירה. תופעה זו נובעת מהתרגשות יתר, ומופיעה גם בזמן שהם מתעוררים משינה. זו לא תופעה מסוכנת, אבל מומלץ להרגיע את המלטז כשתופעה כזו מופיעה .

הקפידו על מזון שאינו מכיל כמות גבוהה של חיטה, נקבות הגזע נוטות לפתח קטרקט מאכילת מוצרים המכילים חיטה.

חשוב שספר כלבים מקצועי יקצר באופן קבוע את הפרווה הצומחת בתוך אוזניו של המלטז כדי למנוע היווצרות של דלקת. והקפידו לנגב בכל יום את אוזניו עם צמר גפן יבש כדי למנוע הווצרות של פטריות.

המלטז כמעט ואינו שוחק את ציפורניו במהלך טיולים. חשוב שספר או וטרינר יקצרו את ציפורניו כדי למנוע עיוות אצבעות.

 

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף המלטז שלכם – לחצו כאן