בולדוג צרפתי

בולדוג צרפתי – LADOG

בולדוג צרפתי – אופי ומאפיינים, היסטוריה, טיפול, ואילוף המתאים לבולדוג צרפתי. במרכז לאילוף LADOG ניסיון רב באילוף כלבי בולדוג צרפתי.

אילוף מקצועי לכלב בולדוג צרפתי - LADOG

אילוף מקצועי לכלב בולדוג צרפתי – LADOG

 

כלב הבולדוג הצרפתי (French bulldog) , הוא כלב קטן יחסית שנחשב לידידותי לבני האדם. מוצאו מצרפת, אולם דווקא היו אלה הבריטים והאמריקאים שפיתחו את גזע הכלבים הזה. לבולדוג הצרפתי אישיות חיננית, הוא אוהב להשתעשע ולזכות להרבה תשומת לב מהסובבים אותו. עם זאת ולמרות שהוא בעל תכונה ברורה של חברותיות, יש לו נטייה לעקשנות.

כלבי בולדוג צרפתי בצבע שחור ולבן - LADOG

כלבי בולדוג צרפתי בצבע שחור ולבן – LADOG

 

היסטוריה של הבולדוג הצרפתי-  את גזע הבולדוג הצרפתי פיתחו באנגליה, כורסיה קטנה יותר של הבולדוג האנגלי. בשנת 1860, צרפתי שנהג להרביע כלבים, ייבא כמה בולדוגים למדינתו ויצר עירוב עם הטרייר הצרפתי. לבסוף, נולד לו גזע כלבים מקסים להפליא.בבריטניה בולדוג צרפתי נחשב לכלב פופולארי.

בולדוג צרפתי מנומר - LADOG

בולדוג צרפתי מנומר – LADOG

מאפייניו של הבולדוג הצרפתי – לגזע זה ישנה שמחת חיים טבעית ותקשורת גבוהה מאוד לבעליו. ללא אילוף בגיל צעיר עלולים כלבי הבולדוג הצרפתי להיות עקשנים ודומיננטיים. באילוף מקצועי בגיל צעיר ניתן להגיע לרמות אילוף גבוהות מאוד עם גזע מדהים זה, וכל זאת אודות לאהבתם לתשומת לב מצד הבעלים. לכלבים אלה יצר משחק מצוין למשחקי נשיכה כגון: חבל עם קשרים כדור עם חוט ופפירול. את המשחקים הללו מומלץ לקשר עם פקודות האילוף למשמעת באופן ישיר. בהתניה נכונה של תשומת לב לאחר פקודה ושילוב של המשחקים לאחר הפקודות ניתן להגיע לרמת משמעת גבוהה והתלהבות מאימוני הצייתנות. לכלבים אלו אופי חזק לכן תרגילי היררכיה הכרחיים לכלבי בולדוג צרפתי. כאשר הבולדוג מודע למיקומו בהיררכיה ומקבל את בעליו כגבוהים ממנו, ניתן ליהנות מכלב משפחה  יציב ונוח. לגידול במשפחה ישנה עדיפות לנקבה. הזכר תמיד דומיננטי יותר. לבולדוג זכר ישנה גם נטייה להכנס לקרבות עם זכרים אחרים, לכן מומלץ לסרס את הזכר בגיל מוקדם, בצורה זו יהיה קל יותר לבעלים לשלוט על הבולדוג הצרפתי. גובהו של הבולדוג הצרפתי הוא כ 30 ס"מ והוא יכול להגיע למשקל של 11 ק"ג.

אימון בולדוג צרפתי - LADOG

אימון בולדוג צרפתי – LADOG

אילוף בולדוג צרפתי על ידי יצר המשחק- לבולדוג צרפתי אהבה גדולה מאוד למשחקי כדור ומשחקי נשיכה. את היצרים הללו מקשרים באופן מיידי לאחר פקודות המשמעת. בכך גורמים לכלב לאהוב את פקודות המשמעת. אסור לתת לבולדות הצרפתי את המשחקים באופן קבוע, בצורה זו יאבד עניין מהמשחקים ויצר המשחק שלו לאורך זמן ירד בהדרגה. בבית ניתן לתת לו באופן קבוע עצמות לכלבים, אך את משחקי האילוף חשוב לתת רק לאחר ביצוע פקודה. דוגמה לשילוב נכון של המשחק- בכל פעם שהכלב נענה לפקודה אליי יש להוציא באופן מיידי משחק נשיכה מתוך הכיס ולשחק עמו. בצורה זו לא תיהיה תלות במשחק, כיוון שלא ראה אותו קודם לכן. לבולדוג יצר קרב אותו ניתן לנצל במשחק נשיכה כמו חבל עם קשרים. משחק זה מעולה כיוון שהוא נוח לאחיזה לבולדוג. את המשחק יש להזיז לימין ושמאל בזמן שהכלב אוחז במשחק, בצורה כזאת ניתן להגיע לשיא יצר המשחק של כלבי בולדוג צרפתי.

לבולדוג צרפתי יצר משחק גבוה, אותו חשוב לקשר לפקודות - LADOG - אילוף מקצועי

לבולדוג צרפתי יצר משחק גבוה, אותו חשוב לקשר לפקודות – LADOG – אילוף מקצועי

אילוף לבולדוג צרפתי להיררכיה- ישנם מספר תרגילי מנהיגות שחשוב ביותר לבצע עם הבולדוג הצרפתי, ללא תרגילים אלה עלול הבולדוג לעלות בסולם ההיררכי, מה שיוביל לאיבוד שליטה מבחינת משמעת ובבגרותו עלול אף לאיים על הסובבים אותו. אילו תרגילי שליטה חשוב לבצע- אסור לכלב לקפוץ על הבעלים. בלהקה כלב שקופץ על כלב אחר מרגיש שולט יותר, גם אם קפץ בשמחה והתלהבות. מנהיג הלהקה תמיד היה מפסיק את הגור שמנסה לקפוץ עליו, ובצורה זו הוא נהפך למנהיג. לבני אדם קשה יותר להבין כי קפיצה היא סמל ראשוני להיררכיה. הם רואים קפיצה כמעשה חמוד של הכלב להראות אהבה, אך ישנם דרכים אחרות לתקשורת טובה עם הכלב, כמו ליקוק ומשחקי כדור. קפיצה היא כמובן משחק לא מאוזן עם הכלב. ישנם כלבי בולדוג צרפתי שבבגרותם עלולים לאיים על מי שיתקרב להם לאוכל. בכדי שתופעה זו לא תצוץ בעתיד חשוב ביותר לתת לכלב את האוכל מתוך הקערה שלו עם היד ומצד שני שהבעלים(המנהיג) קרוב לקערה אסור לו לאכול עד שהבעלים מתרחק. בגידול נכון הבולדוג הצרפתי יכול לשמש ככלב משפחה מצוין וזאת אודות שמחת החיים המתפרצת שלו בשילוב של כלב קומפקטי בעל פרווה קצרה המתאים לגידול בדירה וככלב משפחתי שמח.

 

ללא חינוך מקצועי עלול הבולדוג הצרפתי להיות הרסני בבית - LADOG

ללא חינוך מקצועי עלול הבולדוג הצרפתי להיות הרסני בבית – LADOG

שגרת טיפוח

כלב זה איננו מצריך מאמצים רבים בכל הקשור לשגרת טיפוח. כן מומלץ לסרק אותו ולהבריש את שיערו מידי פעם, כל עת בה עולה הצורך. אולם, מה שמאפיין אותו הוא פרווה קצרה וחלקה. את הבולדוג הצרפתי אין לרחוץ על דרך שגרה, אלא רק לעיתים רחוקות ורק אם מתעורר צורך לעשות זאת. הוא משיר את שיערו באופן ממוצע.

גור בולדוג צרפתי עם עצם דחוסה(חשוב מאוד עצמות זמינות כל הזמן לחינוך הבולדוג צרפתי)-LADOG

גור בולדוג צרפתי עם עצם דחוסה(חשוב מאוד עצמות זמינותׂׂ) ׂ-LADOG

מחלות אופייניות

בולדוג צרפתי סובל במיוחד מבעיות הקשורות לעיניים. והיה ומדובר על כלב כבד משקל, הוא עלול לסבול מבעיות נשימה. לעיתים הבולדוגים הצרפתים נוטים לנחור, לסבול מגזים והם מתקשים בשחייה, זאת בשל מבנה הגוף שלהם. בזמן שהנקבה ממליטה, לעיתים מתעורר הצורך בניתוח קיסרי. עניין זה נובע מכיוון שראשיהם של הגורים הבולדוגים הינם גדולים למדיי. מי שבחר לגדל בולדוג צרפתי, עליו לדעת כי יהיה עליו לבקר לא מעט פעמים אצל הוטרינר, ולכן עלות הטיפול בו הינה גבוהה. הבולדוג הצרפתי חי בין 11-13 שנים.

כלב בולדוג צרפתי נחשב לכלב מצויין לילדיםׁ(במיוחד נקבות) - LADOG

כלב בולדוג צרפתי נחשב לכלב מצויין לילדיםׁ(במיוחד נקבות) – LADOG

תנאי אקלים המתאימים לבולדוג

לבולדוג הצרפתי לא נוח עם שינויי אקלים קיצוניים. הוא רגיש מאוד לכך. לא רצוי שישהה בסביבה שהיא חמה מידיי, מה שעלול לגרום לכלב למכת חום, וככלל, לכלב זה נוח ונעים יותר באקלים קריר. הבולדוג הצרפתי מסוגל להסתדר מצוין בסביבה ביתית, ואין לו כלל צורך לשהות בחצר. רצוי מאוד לצאת איתו לטיול כמה שיותר פעמים ביום, מכיוון שמדובר על כלב שופע אנרגיות שאוהב לשחק.

בולדוג צרפתי יכול להיות נמרץ כאשר מזג האויר לא חם - LADOG

בולדוג צרפתי יכול להיות נמרץ כאשר מזג האויר לא חם – LADOG

תזונה

יש לדאוג לתזונה נכונה, כאשר התזונה מתאימה לכלב, בכוחה למנוע בעיות בעיניים שכה אופייניות לגזע זה. חשוב מאוד להקפיד על כמות האוכל הניתנת לכלב על מנת שלא יסבול מהשמנה. בעת קניית המזון בחנות לחיות מחמד, מומלץ להקפיד על הוראות היצרן. ישנם בולדוגים צרפתים שמפתחים רגישות לחלבונים שמקורם בבשר ועוף, ובמרבית המזונות הניתנים לכלבים עשויים מבשר עוף. אם כך, מומלץ ורצוי להחליף את המזון, למשל לחלבון שמקורו בדג או בכבש. על מנת לאבחן רגישויות למזונות מסוימים, יש להתייעץ עם הוטרינר, ולהחליף את המזון כל שלושה חודשים.

 

לקורס אילוף כלבים מקיף ומקצועי בחברת  LADOG , צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי.  לפרטים אודות קורס אילוף כלבים – לחצו כאן.

למחיר הקורס ומסלולים  בחברת LADOG – לחצו כאן 

לפרטים אודות קורס אילוף המטפל בבעיות התנהגות ומשמעת מתקדמת -לחצו כאן

לטיפים לגידול נכון של הבולדוג צרפתי שלכם -לחצו כאן

למה כלב מאולף נחשב לכלב שמח- לחצו כאן

איך הבולדוג שלכם צריך להתנהג בלהקה- לחצו כאן

לדף הבית של LADOG- לחצו כאן ותראו את כל פעילויות החברה

 

אילוף כלבים מקצועי לכלב בולדוג צרפתי - LADOG- כלבייה הממוקמת במרכז הארץ במושב מגשימים.

אילוף כלבים מקצועי לכלב בולדוג צרפתי – LADOG- כלבייה הממוקמת במרכז הארץ במושב מגשימים.