לנדסיר

לנדסיר – LADOG 

לנדסיר- Landseer -אופי ומאפיינים, היסטוריה, גידול נכון אילוף המתאים לכלבי לנדסיר. בחברת LADOG ידע מקצועי באילוף כלבי לנדסיר.

כלב לנדסיר זכר בוגר - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים.

כלב לנדסיר זכר בוגר – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

מקורו של הגזע הינו מאירופה

בעבר,כלבי הלנדסיר שימשו כליווי לדייגים ובסחיבת הרשתות המלאות וגם שומשו ככלבי הצלה עבור דייגים שנפלו אל הנהר.

שמו ניתן בעקבות צייר אנגלי מהמאה ה-19,בשם "סיר אדווין לנדסיר",שנהג לצייר כלבים שהזכירו מאוד את כלבנו המוכרים בימים אלו. גזע זה כמעט נעלם בזמן במלחמת העולם השניה, אבל לאחריה הגרמנים השתדלו לשמרו. כלבים אלו אנרגטיים ואוהבי אדם. הם מוכרים באהבתם למים, וכאשר הוא יראו או יריחו מים יתקשו הם שלא לטבול בהם. גודלו העצום של הלנדסיר אינו מעיד דבר על אופיו. למעשה, מדובר בכלב נעים וכיפי ונבון שלאחר אילוף יהיה מסוגל לפענח מתי בעליו נמצאים בסיכון והוא צריך להגן עליהם. מאידך הוא אינו תוקפני כלפי אורחים ובאימון נכון מקיים אינטראקציה טובה מאוד עם ילדים.

לכלבי לנדסיר יצר משחק גבוה ואהבה למים - LADOG - אילוף כלבים

לכלבי לנדסיר יצר משחק גבוה ואהבה למים – LADOG – אילוף כלבים

גידול וטיפול הלנדסיר

כלבים אלו גדלים במהירות בשנת חייהם הראשונה.

בזמן ההמלטה שוקל הגור כ-500 –750 גרם ולאחר שנה עשוי כלב זה להגיע למשקל-60 ק"ג. ולפי כך,מומלץ מאוד להגביל את פעילותו בשל כאבי גדילה. ניתן לשחק ולשחרר אותו שיפרוק אנרגיה, אך לא מומלץ לקחת אותו לריצות ארוכות. פעילות אינטנסיבית בזמן גדילה גורמת לכאבי גדילה.

מומלץ גם להגביל את כמות המזון, גדילה מהירה גורמת גם לכאבי גדילה. כלבים אלו מסיימים את הגדילה בגיל שלוש שנים.

הוא נהנה ממגוון של פעילויות, ובעיקר כאלו הכוללות סביבה רטובה.

ובנוסף לכך פרוותו העבה מקשה עליו במזג אוויר חם במיוחד בקיץ וכדאי להשאירו בסביבה מוצלת וקרירה.

גור לנדסיר - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

גור לנדסיר – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

אילוף וחינוך הלנדסיר

כלבי הלנדסיר אוהבים להשביע את רצון בעליהם ובעקבות זאת קל לאלף אותם. אך חשוב לדעת שכלב זה נמרץ, זהו כלב בעל אופי נוח ובחשיפה בגיל צעיר ניתן לקבל כלב עם בביטחון עצמי רב. היררכיה בגיל צעיר ונאמנות למשפחתו. אילופו צריך להיות עקבי למרות שהוא לומד מהר. בשל גודלו, כדאי לתרגל עמו את הליך ההוצאה לטיול כבר מימיו כגור. יש למנוע ממנו את מתיחת הרצועה ולגרום לו ללכת לצד בעליו.

לנדסיר כלב בעל שמחת חיים - LADOG - אילוף מקצועי

לנדסיר כלב בעל שמחת חיים – LADOG – אילוף מקצועי

הלנדסיר עלול להיות דומיננטי ללא גידול נכון 

הלנדסיר בבגרותו יכול להיות דומיננטי מאוד ללא מנהיג חזק בבית, גזע זה עלול לפתח שליטה וטריטוריאליות בבית בגידול שגוי, ישנם כלבים מגזע זה אשר בבגרותם מראים סימני תוקפנות כאשר הבעלים מתקרב לאוכל שלהם או למקום השינה שלהם ולמשחקים שלהם. בכדי שתופעת התוקפנות לא תגיע כלל בבגרותו של הכלב, חשוב מאוד אילוף למשמעת ביחד עם אימון שליטה של הבעלים על הכלב.

בעלי כלב זה חייבים לשדר דומיננטיות  מול כלבו כדי שהכלב יבין את מיקומו בהיררכיה של הבית. בעלי כלבי רבים טועים לגבי כלביהם שמאמינים שלא יגלו דומיננטיות ותוקפנות כלפיהם.

בגלל התבגרות האיטית וגדילתו הפיזית שמהירה אצל כלבים אלו ניתנת אשליה ם שברשותם שכבר גדול פיזית והתבגר למרות שלא כך, ויש לו עוד זמן להתבגר. בדרך כלל ניתן לראות את בעיות בהיררכיה רק בגיל שבו הכלב כבר בוגר.

לכן חשוב שהאילוף לגזע זה יהיה בעזרת מאלף כלבים אשר ידריך את הדרך ליצירת היררכיה נכונה מול הכלב.

לנדסיר בן ארבעה חודשים - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

לנדסיר בן ארבעה חודשים – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

חשיפה נכונה לכלבי הלנדסיר

כלבי הלנדסיר חייבים חשיפה מדויקת בגיל צעיר מאוד,מכיוון שהם עלולים להיות פחדנים. זהו גזע המצריך יותר השקעה מבחינת חשיפה לרעשים, אנשים זרים וכלבים אחרים. ללא חשיפה מספקת של הבעלים, עלול הלנדסיר להירתע מכל רעש. כאשר רואים שהגור מסרב להתקרב לאדם זר, ואף זז ומתרחק, יש לפתור מיד את הבעיה אחרת  ייתכן שייפתח תוקפנות מפחד. חשיפה נכונה לכלבים בגיל צעיר היא תנאי הכרחי לגידול כלב חזק זה. גיל החשיפה צריך להיות משלושה חודשים, לאחר סיום חיסון המשושה השלישי. חשוב לחשוף בזמן, פעמים רבות הבעלים או הוטרינר קובע את הזמנים בין החיסונים לפרקי זמן ארוכים, מה שמוביל בסוף, לסיום החיסונים בגיל שלושה וחצי חודשים במקום שלושה חודשים. נתון זה נראה לבעלים לא רלוונטי, אך בגיל הזה כל יום הוא קריטי לחשיפה של הלנדסיר.במידה והמגדל נתן את החיסון הראשון ממש בזמן, ניתן גם לסיים את חיסוני המשושה בגיל חודשיים ושלושה שבועות. בגילאים אלו החשיפה יעילה ביותר.

לנדסיר כלב הצלה במים - LADOG - מרכז מקצועי לאימון כלבים

לנדסיר כלב הצלה במים – LADOG – מרכז מקצועי לאימון כלבים

איך לחשוף את כלבי הלנדסיר

יש לקחת את הגור על בסיס יומי למקומות חדשים למשך לפחות לשעה ביום. למקום שהכלב מכיר וכבר לא יהווה לו איום, לכן לא כדאי לקחת למקום קבוע, אלה לשנות לכמה מקומות מגוונים. מקומות רועשים כמו מרכז עיר, תחנת אוטובוס ועוד. חשיפה לאנשים בגיל צעיר

חשיפה לכלבים – חשיפה לכלבים צריכה להיות לכמה שיותר כלבים, אך לא כלבים חזקים מידי, יש להתחיל עם כלבים עדינים ולאט לאט עם הביטחון של הכלב ניתן לקחת ליד כל כלב. חשיפה לכלב חזק מידי, יכולה לתת לכלב חוויה שלילית ואז ריחוק מכלבים. אך זכרו כמה שיותר כלבים נכונים בגיל צעיר.

גורי לנסיר - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף

גורי לנדסיר – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

 

תיאור מראה חיצוני של כלבי הלנדסיר

הלנדסיר הוא כלב גדול וגבוה. גבו ישר וחזק וכתפיו חזקות.פרוותו העליונה ארוכה,ישרה צפופה ורכה.הראש שלו רחב ומאסיבי, גודל אוזניו בינוניות.

צבעיו: שחור מוכתם לבלבן.

המשקל: הזכר ישקול: 59–68 ק"ג, הנקבה תשקול: 45–54 ק"ג;  גובה: זכר: 72-80 ס"מ ונקבה: 67-72 ס"מ.

תוחלת חיים נעה בין 11-13שנים.

 חשוב מאוד לתת לכלבי הלנדסיר שחרור בשטח פתוח על בסיס יומי - LADOG

 חשוב מאוד לתת לכלבי הלנדסיר שחרור בשטח פתוח על בסיס יומי – LADOG

בעיות רפואיות לנדסיר: סובל בעיקר מדיספלסיה של האגן והמפרקים וממחלות לב שונות. לכלבים אלה אסור להשמין, אחרת העומס על הרגליים יגרום לפגיעות ולשברים.

לנדסיר איננו מתאים לקיץ הישראלי, לכן חשוב לדאוג להם לפינה מוצלת ולכניסה חופשית לבריכה אם יש לכם אחת כזאת. אופיו של כלב הלנדסיר.

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG  צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי. לחצו כאן – לקורס אילוף בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הלנדסיר שלכם – לחצו כאן 

ללנדסיר מבט אנושי - LADOG - אילף כלבים

ללנדסיר מבט אנושי – LADOG – אילף כלבים