לווצ'ן

לווצ'ן 

לווצ'ן -Lowchen – הגזע הנדיר בעולם . מידע אודות לווצ'ן – אופי, מאפיינים, היסטוריה, אילוף המתאים ללווצ'ן. .  

לווצ'ן - בגרמנית אריה קטן - LADOG -  אילוף כלבים מקצועי.

לווצ'ן – בגרמנית אריה קטן – LADOG – אילוף כלבים מקצועי.

היסטוריה

לווצ'ן זהו כלב שארץ המוצא שלו היא גרמניה. ומשמעות השם הוא כלב אריה קטן. בגלל זה גם מתהפורת האופיינית להם היא בצורת אריה. מגלחים להם את החלק האחורי עד אמצע הגוף בערך, ומשאירים להם פרווה ארוכה שנותנת להם מראה כמו רעמה של אריה. עוד במאה ה-15 הופיעו כלבי הלוצ'ן על ציורי קיר ועל שטיחים אצל אנשים אמידים ובעלי מעמד גבוה. במשך מאות שנים היו כלבי הלוצ'ן פופולרים מאוד בגרמניה, אך לאט לאט הגזע הזה ירד וכמעט נכחד. עד שהגיעה מגדלת בשם מדליין בנרט בשנת 1897, והחליטה שהיא מצילה את הגזע מהכחדה. והיא הצליחה לעשות זאת. התהליך לקח לה הרבה שנים, אך זה השתלם. גם היום גזע הלוצ'ן די נדיר וקשה למצוא אותם כי אין הרבה פרטים מהגזע הזה. אפילו בשנת 1960 נכנס גזע הלוצ'ן לספר השיאים של גינס כגזע הנדיר ביותר בעולם. זה הגביר את הפופולריות של הגזע בקרב מגדלי כלבים, וכך הוא יצא מהרשימה של הכלב הכי נדיר בעולם.

גור של לווצ'ן - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים.

גור של לווצ'ן – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים.

אופי ומאפיינים

כלבי הלוצ'ן הם כלבים מאוד שובבים ואנרגטים. שדורשים המון פעילות משותפת עם הבעלים. בגלל שהגזע פותח להתריע על הגעת זרים לבית, הוא משתמש ביכולת הזאת עד היום. הוא יכול לעמוד הרבה זמן ליד החלון ולחכות שמישהו יגיע ולנבוח. אפילו סתם לנבוח על זרים שעוברים ברחוב. בגלל זה חשוב שכלב הלוצ'ן שלכם יעבור חשיפה טובה כבר בגיל צעיר לאנשים, כלבים ורעשים. איך לאלף לחשיפה נכונה – לחצו כאן . הוא מסתדר מעולה עם ילדים ובני הבית, והוא לא אוהב להיות רחוק מהם. תמיד ירצה להיות בחברת הבעלים שלו. לכן הוא לא יתאים לאנשים שנמצאים הרבה שעות מחוץ לבית. אך יכול להתאים מאוד למשפחה שמטיילת הרבה ועושה ספורט ובלי ניסיון קודם בגידול כלבי לוצ'ן.

גובה: 30-36 ס"מ. משקל: 4-8 קילו. תוחלת חיים: 13-15 שנים.

טיפול – גזע הלווצ'ן אינו זקוק לטיפול הפרווה באופן יום יומי, אך כדי לשמור על פרווה רכה ונעימה מומלץ להבריש אותו לפחות פעם בשבוע. ההברשה שלו מאוד קלה והופכת את התהליך של ההברשה לקצרה יותר. ואם תרגילו אותו להברשה כשהוא גור, הוא גם יהנה מזה. מקלחת אפשר כל שלושה חודשים, אלא אם כן הוא התלכלך או מריח לא טוב. לגבית תספורת, אפשר להשאיר אותו מתולתל ואפשר לעשות לו תספורת גזע. מגלחים את החלק האחורי עד אמצע הגוף, משאירים רעמה מקדימה ומשאירים פרווה באיזור כפות הרגליים.

 לווצ'ן  בצורה הקלאסית  - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים.

לווצ'ן בצורה הקלאסית – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים.

אילוף

הלווצ'ן קל מאוד לאילוף. הוא לומד מהר ואוהב לרצות את הבעלים שלו. יש לו יצר משחק ממש גבוה וזה יכול לעזור לנו מאוד באילוף. בהתחלה נתחיל לעבוד איתו עם אוכל, בהמשך נשלב לו פקודות עם אוכל ומשחק, ויותר מאוחר נצ'פר אותו עם משחק אחרי כל פקודה. זה יתן לכלב מוטיבציה גדולה יתר לבצע את הפקודות.

אנו ב-LADOG מתמחים באילוף כלבים קטנים ובעלי אופי שובב שרוצים רק לשחק וללמוד.

מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב לוצ'ן, והוא יהיה החבר הכי טוב שלכם. קורס אילוף לבעיות התנהגות משולב עם משמעת עד קבלת התוצאה הרצויה – לחצו כאן.