לוגוטו רומניולו

לוגוטו רומיולו

 

 

היסטוריה:

כלבי הלגוטו רומניולו עתיקים מאוד. בעבר האיטלקים השתמשו בהם לצייד ברווזים בביצות גדולות באיזורים רבים. הם התאימו למשימה בזכות הפרווה הצפופה שלהם שעמידה למים. לאחר שנים כשהביצות הייבשו, לא מצאו לכלב הזה תעסוקה כמו שאליה היה רגיל במשך שנים. ובשנות ה-70 כמעט ונכחדו. אבל חובבי הגזע לא ויתרו ועבדו קשה כדי להרבות ולהשביח את הגזע. בזכות יכולת ההסתגלות שלהם למגוון סגנונות חיים, לימדו אותם להיות ציידי פטריות כמהין. עד היום משתמשים בהם לאיתור פטריות כמהין. נכון להיום, כל איכר שמתעסק בצייד פטריות כמהין מחזיק לפחות שלושה כלבי לגוטו רומניולו. לצד זה שמדובר בגזע שובב, נמרץ ונלהב, יש להם נשיכה העדינה וכך הם לא פוצעים את הפטריות והן נשארות שלמות כדי למכור אותן בשוק במחיר גבוה יותר מפטריה פצועה. רק בשנת 2015 כלבי הלגוטו רומניולו הוכרו כגזע רשמי ע"י ה-FCI.

 

אופי ומאפיינים:

הלגוטו רומניולו אוהבים מאוד מים, מלאי מרץ, וקשורים מאוד לבעלים שלהם. הם ערניים, מלאי ביטחון עצמי ויכולת למידה מהירה. בזכות זה הם מסתדרים נהדר עם כלבים אחרים ועם אנשים. במיוחד עם ילדים. מראים חיבה לבעליהם בצורה יוצאת דופן ולכן הוא יתאים ככלב ראשון למשפחה פעילה. הוא אינו מנשיר הרבה שיער ולא דורש טיפוח מיוחד חוץ מתספורת קצרה פעמיים בשנה. כלבי הלגוטו רומניולו יכולים להגיע במגוון צבעים חוץ מצבע שחור.

גובה: 41-48 ס"מ. משקל: 11-16 ק"ג. תוחלת חיים: 14-17 שנים.

 

אילוף:

כלבי הלגוטו בעלי יצר ציד גבוה ואוהבים לרוץ ולשחק. וזה יכול לעזור לנו מאוד בתהליך האילוף. למרות יכולת ההסתגלות שלהם למגוון סגנונות חיים וסיטואציות שונות, כדאי להעביר את הכלב שלכם חשיפה טובה בסביבה עירונית וכפרית כאחד. כך שבכל מקום שנהיה בו עם הכלב, הוא יקשיב לנו ויהיה בתקשורת מצויינת איתנו.

הבאתם לבית כלב לגוטו רומניולו? מעולה. תתחדשו וצרו איתנו קשר בהקדם.

מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב הלגוטו רומניולו שלכם.