כלב צאן אנגלי עתיק

כלב צאן אנגלי עתיק – LADOG

כלב צאן אנגלי עתיק – אופי, מאפיינים, טיפול, ביסטוריה ואילוף המתאים לצאן אנגלי עתיק.בחברת  LADOG ידע מקצועי באילוף כלב צאן אנגלי עתיק.

אילוף מקצועי לכלבי צאן אנגלי עתיק - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי צאן אנגלי עתיק – LADOG

היסטוריה
כלבי צאן אנגליים (Old English Sheepdog) עתיקים הופיעו באנגליה בתחילת המאה ה 18. במהלך המאה ה18 הוענק פטור ממס לחקלאים שגדלו את כלבי הגזע לצורך רעיית צאן. כדי לזהות את כלבי הרועים האנגלים נהגו לקצוץ את זנבותיהם.
באותן שנים נגזזה פרוותם של כלבי הזגע ונעשה בהם שימוש לאריגת שטיחים ובדים חמים. החל משנת 1873 החלו כלבי הצאן האנגלים להופיע בתערוכות כלבים ולאחר תקופה קצרה החלו מגדלי כלבים אמריקאים וקנדים לגלות בהם ענין ולגדלם.

כלב צאן אנגלי עתיק. oes)   Old English Sheepdog) 
כלב צאן אנגלי עתיק הוא כלב גדול, בעל מבנה שרירי ופרווה ארוכה ופרועה על גופו ועל פניו, המשווה לו מראה של דובון פרווה ענק ומתוק.  פרוותו בצבעי לבן שחור ואפור נוטה להסתלסל, משירה כל השנה ודורשת טיפוח באופן שוטף. רגליו האחורית של כלב צאן אנגלי עתיק חזקות ושריריות יותר מרגליו הקדמיות, מבנה ייחודי זה מקנה לכלבי הגזע הליכה "דובית" אך זריזה.

כלב צאן אנגלי עתיק - LADOG - מרכז מקצועי לאימון כלבים

 כלב צאן אנגלי עתיק – LADOG – מרכז מקצועי לאימון כלבים

גובהו של כלב הצאן האנגלי מגיע בממוצע ל 59 ס"מ. גובהן של נקבות הגזע הוא כ 50 ס"מ בממוצע.
משקלם של כלבי הגזע הוא 29 ק"ג בממוצע, ונקבות כלבי הצאן האנגלי ישקלו בממוצע כ 27 ק"ג.
כלבי הצאן האנגליים  הם כלבים שמחים ואינטיליגנטיים. אלו כלבי עבודה במהותם בעלי הבנה מהירה, ועל אף גודלו הרב, זהו כלב עדין שמסתגל בקלות לחיי משפחה, כלבי הגזע מתבגרים לאט ונשארים עד גיל מאוחר בעלי אופי גורי., פרועים, להוטים לשחק ולעיתים בזמן משחק נוטים לשכוח את הגבולות ולהתפרע. כלב רועים אנגלי עתיק לא מכיר את המושג פחד, ואם יעבור אילוף מקצועי יהפוך לכלב שמירה מצויין. כלבי הגזע ידידותיים וסקרנים, הם מסתדרים היטב עם כלבים וחיות בית אחרות. חשוב לזכור שכלב צאן אנגלי עתיק נוטה לחשוב שהוא אחד מבני הבית, ועלול להשתולל עם ילדים כאילו היה אחד מהם, על כן חשוב להתחיל ולאלפו באופן מקצועי כבר מגיל צעיר, אל תאפשרו לכלב מגזע זה שאינו מאולף להשאר בחברת ילדים ללא השגחתכם. למשפחה עם ילדים המעוניינת לצרף אליה כלב צאן אנגלי עתיק, מומלץ לבחור בנקבה. אופיין של נקבות הגזע יציב יותר והן פחות נוטות לבדוק גבולות.

גור של כלב צאן אנגלי עתיק -LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

גור של כלב צאן אנגלי עתיק -LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

חינוך גורי כלב צאן אנגלי עתיק
גורי כלב צאן אנגלי עתיק הם מהמתוקים שבגורי הכלבים בזכות מראם הדובוני והפרווה שמכסה להם את העיניים. אבל אל תתנו למראה החמוד הזה להטעות אתכם .אמנם מדובר בכלב טוב לב ושמח, אבל משחקי הגורים של כלבי הגזע הם גם משחקי שליטה בהם הם בודקים עד כמה בעליהם חזקים והאם בעתיד יתפסו הם את מקומו של ראש המשפחה .על כן חשוב להעזר במאלף כלבים המכיר טוב את גזע רועה צאן אנגלי, כדי שינחה אתכם כיצד להבהיר לכלביכם את מיקומו בהיררכיה המשפחתית וכיצד לתקן את גור רועה הצאן האנגלי כשהוא נושך במהלך משחק וכשהוא קופץ עליכם לאות שמחה.  אילוף נכון ישאיר את רועה הצאן האנגלי חברותי ומאושר ויחד עם זאת יבהיר לו שמקומו בבית אינו בראש המשפחה.

כלב צאן אנגלי עתיק בוגר - LADOG - אילוף כלבים

כלב צאן אנגלי עתיק בוגר – LADOG – אילוף כלבים

כיצד לטפל בבעיית כרסום החפצים
בעית כרסום חפצים מאפיינת את גורי רועה הצאן האנגלי ומייד כשילמדו ללכת, יתחילו לנסות וללעוס כל דבר שימצאו בבית או בחצר. מומלץ לקנות לגורי הגזע עצמות דחוסות המיועדות לכלבים, ולפזר כמות נדיבה מהן בבית ובחצר. לעצמות הדחוסות ריח ומרקם ייחודי שאינו דומה לשום חפץ שגורי רועה הצאן האנגלי ימצאו בבית. למדו אותם להעסיק את עצמם בלעיסת העצמות. הדחוסות עד שיתרגלו אליהם ויאבדו ענין בכל חפץ אחר. כשתמצאו את הגור שלכם לועס נעל או רגל של כסא תקנו אותו כפי שינחה אתכם מאלף כלבים מקצועי, ומיד לאחר מכן הניחו מול אפו את העצם הדחוסה. חזקו אותו בליטוף בומילים מעודדות מיד כשיתקרב לעצם וירחרח אותה ומייד כשילעס אותה. בשלב הבא עשו זאת בכל פעם שתראו את רועב הצאן האנגלי שלכם לועס את העצם, הידיעה שעצמות כאלו מחכות לו בכל פינה תרגיע אותו מכרסום חפצים אחרים.

גורי צאן אנגלי עתיק - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

גורי צאן אנגלי עתיק – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

 חשיבות חשיפה נכונה מגיל צעיר
חשוב להוציא את כלב הצאן האנגלי לטיולים מיד לאחר שיקבל את כל החיסונים המאפשרים לו לצאת מהבית. הקפידו לטייל איתו במסלולים שונים בכל פעם, וחשפו אותו למקומות בעלי קולות וריחות שונים. טיילו איתו ליד גני ילדים ובתי ספר, ברחובות סואנים ובגינות שקטות וכמובן טיילו איתו ליד אנשים, ילדים וכלבים. ככל שתחשפו את רועה הצאן האנגלי לגירויים רבים , כך הוא יגדל להיות כלב שמח ובטוח בכל סביבה ומול כל גירוי.

כלב צאן אנגלי עתיק חייב שחרור בשטח פתוח על בסיס יומי - LADOG - אילוף מקצועי

כלב צאן אנגלי עתיק חייב שחרור בשטח פתוח על בסיס יומי – LADOG – אילוף מקצועי

אילוף כלב צאן אנגלי עתיק
כלבי צאן אנגלים עתיקים אוהבים לרצות את בעליהם. החריצות,האינטילגנציה הגבוהה ואופיים הנחוש מהווים יתרונות בתהליך האילוף. יחד עם זאת אלו כלבים שובבים, ועצמאיים שמצריכים אילוף מקצועי ובעלים חזק שידע להציב גבולות ולא לוותר .
אילוף מדוייק של כלב צאן אנגלי יביא לתוצאות חשובות בשני מישורים. האחד: התקשורת ביניכם ובין כלבכם הממושמע תלך ותשתפר, והשני: כלב צאן אנגלי מאולף יהיה רגוע וטוח יותר בעצמו ובבעליו.
לדוגמא ,פקודת 'רגלי' היא פקודה שלמעשה מלמדת את כלב הצאן האנגלי העתיק לסמוך על בעליו "בעיניים עצמות" וללכת לצידו מבלי לסובב את הראש לצדדים גם אם ידע שלידו ישנם כלבים אחרים או כל גירוי מעניין אחר.  כלב שבוטח בבעליו הוא כלב שמח ונינוח..אהבתם של כלבי הצאן האנגלי למשחק מהווה גם היא יתרון בתהלי האילוף.

צאן אנגלי יכול לחיות גם בדירה - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

צאן אנגלי יכול לחיות גם בדירה – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

מאלפי הכלבים של המרכז לכלבנות לה-דוג ילמדו אתכם כיצד לקשר בין משחק לבין פקודת אילוף כך שכלב הצאן האנגלי שלכם יצפה לכל אימון. מומלץ להשתמש במשחקי נשיכה ורדיפה בתהליך האילוף. את המשחקים אל תתנו לרואה הצאן האנגלי שלכם אלא רק כפרס לאחר לימוד פקודה. במהלך הלימוד החביאו את המשחק מאחורי הגב בכיס אחורי, ורק לאחר שרועה הצאן האנגלי למד את הפקודה ומבצע אותה בצורה מושלמת, הראו לו את המשחק והחביאו מאחורי הגב מספר פעמים. רועה הצאן האנגלי יהיה להוט "לצוד" את משחק הנשיכה . עכשיו תנו לו את המשחק, למדו אותו לרוץ לצדכם כשהמשחק בין שיניו, כאילו צד כרגע ציד.  ומייד כשישחרר את המשחק קחו אותו בתנועה מהירה והחביאו שוב .
חשוב להעזר במאלף כלבים מקצועי שיראה לכם כיצד משחקים נכון עם רועה צאן אנגלי מבלי לפגוע ביצר המשחק שלו.

כלבת צאן אנגלי עתיק צעירה - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

כלבת צאן אנגלי עתיק צעירה – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

טיפוח וטיפול
לגורי הגזע נטייה להיווצרות בעיות עצם בגיל צעיר. מומלץ שלא לקחת אותם לטיולים ארוכים מדי ולשמור שלא ירוצו על משטחים קשים לפחות עד גיל 8 חודשים.
את כלב הצאן האנגלי חשוב לספר מדי פעם, ולהקפיד על גזירת שיער הגדל בין כריות הרגלים. ולקצר באופן קבוע את הפרווה שמתחת לזנבו על מנת שלא יצטברו שם שאריות של צרכים. פרוותם הארוכה של כלבי צאן אנגלים דורשת מכם להקדיש לא מעט זמן לטיפוח, הפרווה נשירה כל השנה ונוטה להתכרזל ולאסוף לכלוך, הקפידו להבריש את פרוותם לפחות פעמיים בשבוע ולהתיר קשרים. הברשת הפרווה יכולה להוות עבור כלבי צאן אנגלי שעת איכות עם בעליו. הקפידו לעודד אותו על ישיבה רגועה, והרגילו אותו למגע ברגליים ובאוזניים כדי להקל עליו את הביקורים אצל הוטרינר.

לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG, צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל LADOG.

לחצו כאן -לפרטים אודות קורס אילוף כלבים בחברת – LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הצאן אנגלי עתיק שלכם – לחצו כאן