כלב האוונד פרעה

 

כלב האוונד פרעה – LADOG

האוונד פרעה – Pharaoh Hounds – אופי ומאפיינים, גדיול נכון ואילוף המתאים לכלבי האוונד פרעה.

שמם הנוסף של כלבי ההאוונד פרעה הוא "כלב טל-פאנק" (כלב ארנבות).

כלבי האוונד פרעה - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

כלבי האוונד פרעה – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

ההסטוריה של גזע האוונד פרעה

בעמק הנילוס התגלו שרידים של כלבים הדומים לכלב ההאוונד פרעה, מומחים מעריכים כי שרידים אלו קיימים מלפני 4,000 שנים לפני הספירה, אך יש סבורים שאפילו קודם לכן. מהתקופה המצרית בה הפינקים סחרו בכלבים אלו, והשאירו אחריהם באיים מרוחקים באיזור מלטה כלבים מסוגי צייד שונים. כך סבורים שנוצר הגזע האוונד פרעה, עלי ידי הרבעה טבעית של אותם הכלבים שנשארו מאחור באיים המבודדים.

לאחר זמן מה הפינקים חזרו לאיים באיזור מלטה ו"אימצו להם" את הגזע שנוצר(ההאונד פרעה). כלבים אלו זכו להערצה רבה בשל יכולתם לצוד ארנבות ומשום כך שמם השני נוצר "טל- פאנק-כלב ארנבות".כלבי ההאוונד פרעה צצו בבריטניה בשנות השלושים ועד שנות השישים, רק לאחר מכן הוכרו כגזע.

כלבי האוונד פרעה שימשו גם לתחרויות ריצה - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

כלבי האוונד פרעה שימשו גם לתחרויות ריצה – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

 

מאפיינים ואופי של כלבי האוונד פרעה

כלבי ההאוונד פרעה ביינוניים בגודלם, ובעלי פרווה קצרה ואוזניים עומדות. צבעם הוא חום-אדמדם בהיר עד כהה. כלבים אלו מביעים התרגשות בדרך ייחודית אשר נראת כמו הסמקה בלחיים וקבלת צבע ורדרד באפם ובצידם הפנימי באוזניהם.

משקלם הממוצע: 21-30 ק"ג

גובהם הממוצע:  55 – 65 ס"מ

תוחלת חיים ממוצעת 12-15 שנים.

חשוב מאוד לאמן את האוונד פרעה למשמעת מתקדמת - LADOG - אילוף כלבים

חשוב מאוד לאמן את האוונד פרעה למשמעת מתקדמת – LADOG – אילוף כלבים

 

אילוף כלבי האוונד פרעה

ההאונד פרעה הוא כלב בעל יצר צייד גבוה ,עקשן, מצריך חשיפה מרובה, גזע עם אופי דומיננטי ונמרץ. ללא חשיפה מרובה עלול להיות פחדן בבגרותו. יש לו יצר משחק טוב שאותו ניתן לשלב באילוף למשמעת. גזע זה מתאים גם לגידול בדירה בתנאי שלפחות שעה ביום יכול להיות משוחרר בחוץ. כלב זה חייב בעלים סמכותי שיחנך אותו עוד מגיל צעיר. גזע זה חייב חשיפה מוקדמת מהרגע שקיבל את כל חיסוניו הראשונים. כלב האוונד פרעה יכול לראות בבעלי חיים קטנים ממנו טרף, וחשיפה נכונה יכולה למנוע זאת וההכלב יכול לחיות בקירבה לחיות אחרות.

כלבי האוונד פרעה הם כלבים אנטילגנטים במיוחד ובעלי יכולת הבנה גבוהה מאוד. הם מוכרחים שבעליהם יהיה סמכותי על מנת לקבל סדר חיים נוח ללא בעיות תוקפנות או אי ציות. ברגע שהאוונד פרעה ירגיש שבעליו הם בעלי הסמכות, יהיה יחסית קל לאלפו . זהו גזע בעל יצר צייד גבוה מאוד. באימון מקצועי ניתן להשתמש ביצר זה בעבודת המשמעת לכלב. כלבי צייד אוהבים לשחק עם חבל נשיכה, כאשר הוא בתנועה אחורה. את החבל מקשרים לפקודה "אליי", וכך גורים לגזע פרעה לרוץ לבעלים בהתלהבות.

 

לכלבי האוונד פרעה מבנה אידיאלי מבחינה בריאותית - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

לכלבי האוונד פרעה מבנה אידיאלי מבחינה בריאותית – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

חשוב מאוד לאלפו לפקודת 

כלבים אלו מלאי אנרגיות וצריכים שחרור בשטח פתוח על בסיס יומי. לכלבי פרעה נטייה לרדוף אחרי חתולים. חשיבות השחרור של האוונד פרעה בשילוב עם יצר המרדף אחרי חתולים וכלבים, גורמים לכך שחייבים לאלף אותו לפקודת "אליי" ברמה גבוהה. ללא פקודת "אליי" יהיה מסוכן מאוד לשחרר את האוונד פרעה.

לכלבים אלה נטייה למשוך חזק ברצועה, כיוון שההליכה הטבעית שלהם מאוד מהירה. חשוב להרגיל אותם להליכה נכונה ולפקודת "רגלי". ללא פקודות אלה יהיה קשה מאוד לצאת איתו לטיול עם רצועה.

חשוב מאוד לתת להאוונד פרעה שחרור בשטח פתוח על בסיס יומי - LADOG - אילוף כלבים

חשוב מאוד לתת להאוונד פרעה שחרור בשטח פתוח על בסיס יומי – LADOG – אילוף כלבים

חשיפת כלב האוונד פרעה

כלבי האונד פרעה צריך יותר חשיפה מרוב הגזעים האחרים, ללא חשיפה מרובה יהפוך בבגרותו לכלב פחדן ואף תוקפן מפחד.  חשיפת כלבי ההאוונד פרעה בשלב הגורות חשובה מאוד כדאי שילמד להתרגל לסביבה רועשת, לכלבים חדשים ולאנשים חדשים. החשיפה אמורה להתבצע בשלב הגורות ממש אחרי החיסונים הראשונים. בשלב הגורות חשוב לקחת את הגור למקומות רועשים כמו מרכז העיר ותחנות אוטובוס. לגבי כלבים חדשיםת כל האוונד פרעה צריך חשיפה חיובית מול כלב חביב ולא כלב תוקפני כדי שיראה הגור שאין ממה לפחד או לפתח תוקפנות.ובנוסף, חשוב מאוד לגוון בין המקומות והכלבים כדי שלא יתרגל לרעש מסויים או לכלב אחד.

גור של כלב האוונד פרעה - LADOG - אילוף מקצועי

גור של האוונד פרעה – LADOG 

 

טיפוח ומחלות לכלבי האוונד פרעה

כלבי האוונד פרעה רגישים לחומרי הדברה מסויימים ולכן מומלץ להתייעץ עם וטרינר לפני. הטיפוח של כלבי האוונד פרעה די נוח מהסיבה שפרוותם קצרה, ולכן ניתן לסרק אותם אחת לשבוע.

 

לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG, צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל LADOG.

לחצו כאן -לפרטים אודות קורס אילוף כלבים בחברת – LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף האוונד פרעה שלכם – לחצו כאן 

האוונד פרעה צעיר - LADOG - אילוף כלבים

האוונד פרעה צעיר – LADOG