בקר אוסטרלי

 

כלב בקר אוסטרלי – LADOG

בקר אוסטרלי – אופי ומאפיינים, היסטוריה, גידול נכון, אילוף המתאים לכלב בקר אוסטרלי. בחברת LADOG ידע מקצועי באילוף כלבי בקר אוסטרלי. 

אילוף מקצועי לכלב בקר אוסטרלי - LADOG

אילוף מקצועי לכלב בקר אוסטרלי – LADOG

כלב בקר אוסטרלי (Australian cattle dog) הוא כלב רועים, מוצאו מאוסטרליה ומכאן גם שמו. שימש לרעות בקר בתנאי שטח לא קלים. כך זה היה בעבר. כיום כלב בקר אוסטרלי, הוא כלב לוויה אידיאלי, הוא בעל מבנה גוף אתלטי, בעל רמת אינטליגנציה גבוהה מאוד, חרוץ, בנוי לעבודה קשה וכמובן שהוא גם חיית מחמד הנקשרת לבני הבית. זהו כלב שובב אשר עלול לנשוך כאשר לא מתנהגים אליו כיאות, והוא עלול לגלות תוקפנות כלפי כלבים אחרים. כלב הבקר האוסטרלי הינו נאמן לבעליו ובעל רמת משמעת גבוהה ונוח לאילוף.

כלב בקר אוסטרלי נחשב לאחד הגזעים המובילים בעולם מבחינת יצר המשחק שלו - LADOG

כלב בקר אוסטרלי נחשב לאחד הגזעים המובילים בעולם מבחינת יצר המשחק שלו – LADOG

היסטוריה

כלב הבקר האוסטרלי עבר תהליך של הרבעה עוד במאה ה- 19. זה קרה באוסטרליה. תפקידו היה לרעות בקר בתנאי שטח קשים וגדולים. הוא סייע לחקלאים בשל יכולת הרעייה המצוינת שלו. הגנים של כלב זה, מקורם מהדינגו האוסטרלי ומקולי סקוטי עתיק. אולם יש לו גם גנים של בול טרייר וכלב דלמטי ולכן, נוצר זן של כלב רועים מן המעלה הראשונה, בעל כושר עבודה מעולה. ביכולתו לרעות בקר בשטחים גדולים ותנאי שטח קשים, והוא גם יכול לתפקד כאשר שוררים תנאי חום קיצוניים. לעולם הוא לא מרים ידיים. כל זה איננו טוב רק למטרות רעייה, הוא משמש גם ככלב שמירה מצוין, והוא נחשב לאחד הכלבים החכמים והאינטליגנטים. כמו כן, עוד תכונה שמאפיינת אותו היא עצמאות.

גור כלב בקר אוסטרלי - LADOG

גור כלב בקר אוסטרלי – LADOG

אופי ותכונות של כלב הבקר האוסטרלי

מכיוון שכלב הבקר האוסטרלי הינו כלב עבודה, הוא אנרגטי מאוד, עצמאי, חושב בצורה מהירה, ומגיב בצורה טובה לאילוף. זהו איננו כלב בעל תכונות תוקפניות, אולם הוא יוצר קשר חזק מאוד עם בעליו, נוטה לגונן עליו ועל הרכוש שלו. את הכלבים הללו קל מאוד לטפח. זהו כלב חסון ושרירי, רמת הסיבולת שלו גבוהה במיוחד. הוא עלול לפתח בעיות התנהגות שכן הוא נוטה להשתעמם די מהר, הוא חייב לעסוק בכמה שיותר פעילות פיזית. כלב הבקר האוסטרלי נוטה לחשדנות בכל הקשור לבעלי חיים אחרים ואנשים שאיננו מכיר. זהו כלב הנאמן לבעליו, עם נטייה להגן עליו, ולכן הוא יכול לשמש ככלב שמירה מצוין. גובהו הממוצע נע בין 43-51 ס"מ והמשקל הממוצע נע בין 15-16 ק"ג.

כלב בקר אוסטרלי מתאים מאוד לטריקים באילוף - LADOG

כלב בקר אוסטרלי מתאים מאוד לטריקים באילוף – LADOG

אילוף

מכיוון שמדובר על כלב אינטליגנטי, קל מאוד לאלף אותו. הוא אוהב ללמוד ולהפנים פקודות חדשות ומסוגל ליישמן על הצד הטוב ביותר. בעל הכלב חייב לגלות כישורי מנהיגות, ולהרגיל אותו לאימונים לא קלים, כמו כן עליו לאפשר לו כמה שיותר פעילות פיזית. יש ללמד את כלב הבקר האוסטרלי, שבעליו, הוא מנהיג הלהקה, ואין לאפשר לו בשום צורה התנהגות בעלת מאפיינים אגרסיביים כלפי כלבים אחרים. כדאי מאוד לא לגלות חולשה בפני הכלב, מה שעלול ליצור בעיות.

חשוב מאוד חקשר בצורה נכונה את המשחקים לפקודות האילוף לכלב הבקר האוסטרלי- LADOG

חשוב מאוד חקשר בצורה נכונה את המשחקים לפקודות האילוף לכלב הבקר האוסטרלי- LADOG

טיפוח

לכלב הבקר האוסטרלי פרווה קצרה, ולכן נוח ופשוט לטפח אותה. מידי פעם יש לסרקו ולהבריש את פרוותו, ולקלח אותו רק כאשר עולה הצורך. הכלב משיר את הפרווה פעם אחת או פעמיים במשך השנה ובצורה מתונה.

מחלות

כלב הבקר האוסטרלי נחשב לכלב בריא יחסית. עם זאת הוא עלול לסבול ממחלות ירכיים, ממחלות עיניים המובילות לעיוורון וגם מחירשות. בעיות העיוורון והחירשות מקורן בגנטיקה של הכלבים הללו. לעיתים הם עלולים גם להיפצע באופן אקראי. עם כל זאת, מדובר כל גזע כלבים חזק וחסון, תוחלת החיים שלהם נעה בין 12-14 שנה. כלבים אלה לוקחים חלק בפעילויות שונות, למשל תחרויות משמעת, יכולות זריזות ורעייה, אירועים המצריכים סיבולת והם גם משמשים ככלבי סיוע וכלבי תרפיה.

אימון מתקדם לכלב בקר אוסטרלי - LADOG

אימון מתקדם לכלב בקר אוסטרלי – LADOG

אוכל

כלב בקר אוסטרלי נדרש לאוכל מזין על מנת שימשיך לשמור על כושר. מכיוון שכלבים אלה הם אנרגטיים מאוד ונועדו לרוץ למרחקים ארוכים ולעבוד שעות מרובות, מומלץ לרכוש בעבורם מזון פרימיום, כאשר היצרן מציג תווית עם פרופיל תזונתי. כל אוכל המיועד לכלב הבקר האוסטרלי, בין אם מדובר על מזון יבש או בין אם מדובר על מזון "רטוב", יש לבדוק שהוא מכיל את המרכיבים התזונתיים האידיאליים בעבור גזע זה. אפשר גם להכין בעבור הכלב אוכל ביתי, כגון: בשר שריר, עוף, טונה, סלמון ועוד.

משחקים

לא כדאי שכלב הבקר האוסטרלי יתגורר בתוך הבית. יותר נוח לו בחצר גדולה. כך שאם אין לכם בית פרטי, לא רצוי לגדל כלב מסוג זה. הוא זקוק להרבה מאוד פעילות פיזית, ריצה, משחקים ועבודה. הכלבים הללו חייבים לשחרר כמה שיותר אנרגיות, כאשר לא תינתן להם ההזדמנות לעשות זאת, ההשפעות עלולות להיות קשות.

לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG, צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל LADOG.

לחצו כאן -לפרטים אודות קורס אילוף כלבים בחברת – LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הבקר אוסטרלי שלכם – לחצו כאן