יורקשייר טרייר

יורקשייר טרייר – LADOG

יורקשייר טרייר – Yorkshire terrier – אופי, גידול נכון, היסטוריה, אילוף המתאים לכלבי יורקשייר טרייר. בחברת LADOG ידע מקצועי באילוף כלבי יורקשייר טרייר. 

יורקשייר טרייר לפני תערוכה - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

יורקשייר טרייר לפני תערוכה – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

 

אופי ומאפיינים – יורקשייר טרייר

היורקשייר הוא כלב אינטליגנטי, עקשן בדומה למשפחת הטריירים, מתחבר מאוד לאילוף, סקרן, בעל אינסטינקטים מפותחים, זריז ומסתגל במהירות למשפחתו המאמצת. מתאים מאוד לגידול בדירה. אין לו נשירה כלל מה שהופך אותו לכלב מועדף לגידול בבית. פרוותם היא היפואלרגנית ומתאימה גם לאנשים רגישים. נובח שמתקרבים זרים, מה שהופך אותו גם לכלב התרעה יעיל. יורקשייר נחשב לכלב פעיל מאוד, ללא הוצאת אנרגיה ופעילות משותפת כמו משחקי כדור או אימוני צייתנות עלול להפוך היורקשייר למתוסכל. האינטרקציה עם היורקשייר טרייר למטרה זו צריכה להיות לפחות עשרים דקות בכל יום.

ליורשייר טרייר יצר משחק חזק - LADOG - אילוף מקצועי

ליורשייר טרייר יצר משחק חזק – LADOG – אילוף מקצועי

בשונה מרוב הכלבים הקטנים ליורקשייר יכולת לימוד מדהימה באילוף.  בגידול שגוי עלול היורקשייר להפוך למתוח ורגיש. כלבי היורקשייר אוהבים לרצות את בעליהם, וזקוקים לקרבתם. משפחה עם ילדים קטנים שרוצה לאמץ כלב מגזע יורקשייר, מומלץ לאמץ נקבה, מכיוון שהזכרים מעט יותר דומיננטיים. גם כיום נחשב היורקשייר טרייר לאחד הכלבים הטובים בעולם למטרות טריקים וקרקס (אהבתו לאילוף מאוד מזכירה את הפודל הננסי). חשוב להבין שהיורקשייר אינו כלב רגוע לבית, אך תרגילי משמעת בשילוב פעילות משחקים, תגרום ליורקשייר טרייר להיות יציב ושמח, ולשמש ככלב משפחה מדהים.

יורקשייר טרייר טריקולר - אפור, חום ולבן - LADOG - אילוף כלבים

יורקשייר טרייר טריקולר – אפור, חום ולבן – LADOG – אילוף כלבים

גידול ואילוף – יורקשייר טרייר
כלבי היורקשייר חכמים, עקשנים, שמחים ומלאי אנרגיה. לכלבי היורקשייר טרייר יכולת קליטה מדהימה באילוף. יש להם רצון לרצות את הבעלים. באילוף משתמשים הרבה בעידוד, ובשל אהבתם לתשומת לב קל מאוד לאלף אותם. הם מתאימים מאוד לאימוני משמעת, אילוף לטריקים וקרקס. היורקשייר הוא אמנם כלב נוח ושמח, אבל כמו רוב משפחת הטריירים הוא עקשן לא קטן עם נטיה לדעתנות כבר מגיל צעיר. לכן חשוב להציב לו גבולות וחוקים מהרגע הראשון ולא לתת למראה הבובתי שלו לבלבל אתכם. יורקשייר טרייר שלא אולף באופן מקצועי עלול להפוך בבגרותו לכלב אגרסיבי. כלבים אלו יכולים לשמש למטרת שמירה והרתעה בשל ערנותם ויצר הטריטוריאליות הטבעי שלהם. נקבות היורקשייר טרייר רגועות יותר ואופיין יציב יותר משל הזכרים, ולכן בבית עם ילדים קטנים עדיף לגדל נקבת יורקשייר. אם בחרתם לגדל זכר, מומלץ לסרסו לפני שיפתח נטייה לדומיננטיות.

ליורקשייר טרייר קפיצות גבוהות מאוד ביחס לגודלו - LADOG - אילוף מקצועי

ליורקשייר טרייר קפיצות גבוהות מאוד ביחס לגודלו -LADOG – אילוף מקצועי

היסטוריה – יורקשייר טרייר

ההכלאות הראשונות של הגזע היו בצפון אנגליה ,במחוז יורקשייר לשם הגיעו עם טריירים שונים מכל רחבי בריטניה, לחפש עבודה בתקופת המהפכה התעשייתית. הטריירים הראשונים היו רבים אך בעיקר ממשפחת הסקוטיש טרייר וכלבי המלטז.

העדות הראשונה ליורקשייר טרייר הייתה בשנת 1865 בעיר האגרבפילד באנגליה. עד שנת 1880 הגזע נקרא סקוטש טרייר  ובשנת 1886 שינו את שמו ליורקשייר טרייר על ידי המועדון הכלבנות הבריטי. בתחילת המאה ה19 שימש הגזע לצייד חולדות בבתים, בשדות ומאוחר יותר גם במפעלים. עם השנים הקטינו את המימדים של היוקשייר טרייר, מ-8 ק"ג  ל-5 ק"ג.

בסוף התקופה הויקטוריאנית, סביב שנת 1900 הפך היורקשייר טרייר מכלב עבודה (העוזר בצייד מזיקים) של המעמד הנמוך,  לכלב של מעמד האצולה ונקרא גם בשם יורקי.

יורקשייר לאחר זמן ממושך של הכנת הפרווה לתערוכה - LADOG - אילוף מקצועי

יורקשייר לאחר זמן ממושך של הכנת הפרווה לתערוכה – LADOG 

כיצד להתמודד עם עקשנותו של היורקשייר טרייר
מומלץ לאמן את היורקשייר טרייר למשמעת  מגיל שלושה וחצי חודשים, בכדי לממש את הפוטנציאל המרבי באילוף. בגיל צעיר אישיותו של היורקשייר עדיין לא מגובשת ולכן קל להתקדם באילוף, ולשלב תרגילי היררכיה ושימוש במשחקים. אם תתחילו לאלף את היורקשייר בגיל מאוחר, האילוף עלול להיות מורכב יותר וארוך יותר.
לאימוני המשמעת שלומד היורקשייר טרייר יש חשיבות גבוהה בתקשורת וביצירת היחסים עימו. לדוגמה: פקודת 'שב' אומרים פעם אחת. אם הכלב לא ביצע את הפקודה יש לתקנו ולעמוד על כך שיישב וגם יישאר במקום. אי הויתור לאחר השמעת הפקודה פעם אחת בלבד תלמד את היורקשייר לוותר על עקשנותו. אילוף למשמעת יתרום לכך שהיורקשייר טרייר  יבין כבר מגיל צעיר שאתם אלו שמובילים אותם, וקובעים את חוקי המשפחה. יורקשייר שלא אולף מגיל צעיר עלול להבין שבעליו חלש וקשה יהיה להתמודד עם עקשנותו. בתהליך האילוף של כלב היורקשייר חשוב לפתח את אהבתו למשחק ולהשתמש ביצר הציד שלו. מאלפי הכלבים המקצועיים של המרכז לכלבנות LADOG  ידריכו אתכם כיצד לאלף נכון את כלב היורקשייר טרייר שלכם, והתוצאה תהיה כלב מאולף וממושמע שנהנה מתהליך האימון.

ליורקשייר אין נשירה, לכן מתאים מאוד לגידול בדירה - LADOG

ליורקשייר אין נשירה, לכן מתאים מאוד לגידול בדירה – LADOG

מניעת דומיננטיות של כלב היורקשייר טרייר
דומיננטיות יכולה להתבטא בבגרותו של הכלב באיום לעבר הבעלים ואף נשכנות. חשוב להבין כי גורי היורקשייר טרייר משחקים במשחקים הנקראים משחקי שליטה. בעלי הכלב עלולים לטעות ולחשוב שמדובר במעשים חביבים. חשוב לאסור נשיכות במהלך משחק. בנוסף תרגיל הכרחי הוא תרגיל שליטה בקערת האוכל של היורקשייר. כאשר הבעלים קרוב לקערה אסור ליורקשייר להתקרב עד שהבעלים מתרחק. חשוב שמאלף מקצועי ידריך אתכם כיצד לעצב את אופיו של היורקשייר טרייר מגיל צעיר.

חשוב להרגיל את היורקשייר לתספורות - LADOG - אילוף מקצועי

חשוב להרגיל את היורקשייר לתספורות – LADOG – אילוף מקצועי

שימוש ביצר הציד של היורקשייר טרייר לפקודות האילוף
ליורקשייר יצר ציד חזק אשר בא לידי ביטוי באהבתו למשחק. יצר זה מצויין לאילוף למשמעת, כיוון שבאילוף למשמעת ניתן לתת לכלב את משחקי הכדור מיד לאחר ביצוע פקודות האילוף. לדוגמה: בכל פעם שהיורקשייר טרייר נענה לפקודה 'אליי', יש לתת לו כדור או משחק נשיכה כצ'ופר. הקשר הישיר בין פקודת ה'אליי' והמשחק תגרום ליורקשייר לבוא בשמחה והתלהבות. לדוגמה: קחו כדור גומי שמחובר אליו חבל, את הכדור יש להחביא מאחורי הגב תוך כדי תזוזה לאחור, התזוזה תעודד את היורקשייר טרייר למרדף, והחבאת הכדור מאחורי הגב תגרום להעלאת יצר הציד ובכך ליותר התלהבות מהכדור. חשוב שמאלף כלבים ידריך אתכם כיצד לפתח את יצר המרדף אחרי הכדור וכיצד לקשר בצורה מקצועית לפקודות האילוף השונות. אילוף לא מקצועי עלול לדכא את יצר המשחק של היורקשייר טרייר ולהפוך אותו לכלב כבוי וחסר שמחת חיים.
במרכז לאילוף כלבים LADOG תלמדו את הדרכים המקצועיות ביותר להתמומד עם עקשנותו של היורקשייר, איך להעלות את יצר המשחק שלו, איך למנוע את נטיית הגורים להרס חפצים ולגרום לו לאהוב את אימוני המשמעת.

מומלץ לתת ליורקשייר שחרור יומי בחוץ- LADOG- אילוף מקצועי

מומלץ לתת ליורקשייר שחרור יומי בחוץ- LADOG- אילוף מקצועי

איך לאזן את המרץ של היורקשייר טרייר מבלי לפגוע בשמחת החיים שלו

חשוב ללמד את היורקשייר שבאזור המגורים עליו להתנהג בצורה רגועה, עדינה ושקטה. אך מחוץ לבית הוא יכול להשתולל ולשחק עם בעליו, במשחקי כדור ונשיכה. את המשחק יש לתת ליורקשייר מחוץ לאזור המגורים ובכך יבין שזה הזמן שמותר להשתולל ולשחק. ללא לימוד נכון היכן ומתי ניתן לשחק ומתי אסור, יהפוך היורקשייר טרייר לחסר שליטה ולא נעים לגידול בבית המגורים. אך זכרו שללא הוצאת אנרגיה של חצי שעה לפחות ביום , היורקשייר יהפוך לכלב מתוסכל. חשוב שמאלף שמבין בגזע ידריך אתכם כיצד לשחק נכון עם היורקשייר טרייר.  בבית ניתן לתת ליורקשייר רק עצמות המיועדות לכלבים, עם עדיפות לעצמות דחוסות . משחקי כדור בתוך הבית יגרמו ליורקשייר שלכם להפוך לנמרץ בתוך הבית.

גור יורקשייר טרייר - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף

גור יורקשייר טרייר – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף

כיצד למנוע הרס חפצים לכלבי יורקשייר טרייר
לגורי היורקשייר טרייר נטייה להרס חפצים בבית. חשוב ללמד את הגור שהדבר היחיד שמותר לו לכרסם בבית הן עצמות דחוסות אותן ניתן לרכוש בחנויות לבעלי חיים.  חזקו את היורקשייר שלכם בכל פעם שיתקרב לעצמות הדחוסות שתפזרו עבורו בבית, ותקנו אותו בכל פעם שינסה לכרסם כל דבר אחר. בהדרגה הוא יתרגל לטעם ולמרקם הייחודיים של העצמות הדחוסות והצורך לכרסם כל דבר אחר יעלם. כדי למנוע הרגל שגוי ובלבול המנעו מלתת לגור משחקים אחרים בבית מלבד עצמות הכרסום. חשוב שמאלף מקצועי שמבין בגזע ידריך אתכם כיצד לגמול את היורקשייר מהרס החפצים בבית. כיום ישנם שיטות אילוף מתקדמות לצורך הפסקת בעיית ההרס. חשוב לזכור כי טיפול בגיל צעיר בבעיית הרסנות, יכולה להיות פשוטה וקלה.

יורקשייר טרייר צעיר - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

יורקשייר טרייר צעיר – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

טיפוח ובריאות – יורקשייר טרייר

פרוותו של היורקשייר דורשת טיפוח וטיפול, אחת ל6-8 שבועות יש לרחוץ את הכלב ומומלץ להבריש את פרוותו על בסיס יומי, חשוב לנקות את אוזניו משערות שחודרות אליהן, ולהקפיד לנקות את עיניו ולספר את השיער שמסתיר אותן בשל נטייתם לדלקות חוזרות. חשוב לספר את היורקשייר אחת לחצי שנה כיוון שהוא לא משיר את שיערו, שיערו של היורקשייר טרייר כל הזמן מתארך. חשוב לספר אותו שיהיה לו נעים יותר בקיץ הישראלי.

מומלץ לשים ליורקשייר גומיה מעל העיניים או לספר את האזור - LADOG

מומלץ לשים ליורקשייר גומיה מעל העיניים או לספר את האזור – LADOG

משקל – 3-5 ק"ג.

גובה – 17-23 ס"מ.

תוחל חיים – 13-17 שנים.

לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG, צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל LADOG.

לחצו כאן -לפרטים אודות קורס אילוף כלבים בחברת – LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף היורקשייר טרייר שלכם – לחצו כאן 

יורקשייר טרייר עם תספורת גזע קלאסית - LADOG- אילוף מקצועי

יורקשייר טרייר עם תספורת גזע קלאסית – LADOG- אילוף מקצועי