טוי טרייר רוסי

 

טוי טרייר רוסי קצר שיער / ארוך שיער 

טוי רוסי – russian toy terrier  – אופי, היסטוריה, אילוף המתאים לטוי רוסי, מאפיינים של הגזע.

טוי טרייר רוסי קצר שיער - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

טוי טרייר רוסי קצר שיער – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

היסטוריה

שמו המקורי של הגזע הוא בכלל "טוי טרייר אנגלי". בשנת 1917 הגזע הזה כמעט נכחד ונעלם. בשנות ה-50 עלה הביקוש לכלבם אלו, אבל בגלל המהפכה שהיתה באותן שנים, אי אפשר היה לייבא את הגזע הזה בכלל, והרוסים נאלצו לשחזר את הגזע מהתחלה. התקן של הגזע החדש היה שונה מהגזע הישן, אך מאותו הזמן החל להתפתח גזע חדש ששרד עד היום ונקרא טוי רוסי.

 

טוי רוסי ארוך שיער - חום ושחור - LADOG - אילוף כלבים

טוי רוסי ארוך שיער – חום ושחור – LADOG – אילוף כלבים

 

מאפיינים

לגזע הזה יש שני סוגי פרוות, פרווה קצרה (כמו של צ'יוואווה) ופרווה ארוכה (כמו של פפיון). המראה שלהם מאוד מרשים. האוזניים ארוכות וזקופות, הראש כדורי והרגליים גבוהות ודקות. לפי התקן, צבע הפרווה שלהם צריך להיות שחור, חום, וחום בהיר. הצבע השחור נפוץ יותר בישראל. בריאותם של כלבי הטוי רוסי קצר או ארוך שיער יציבה. אך חשוב מאוד להמנע ממזג אוויר קיצוני של חום או קור ומשקל עודף בגלל הרגליים הדקות שלהם.

גובה: 22-28 ס"מ. משקל: 1.5-3 קילו. תוחלת חיים: 14-16 שנים.

A dog on a tree branch. Two little toy Terrier

אופי

גזע שמתאים מאוד לגידול בדירה, ערני מאוד ונובח כשמתקרבים זרים. יכול להיות לפעמים רכושני גם כלפי בני הבית.. כבר מגיל צעיר כלבי הטוי רוסי חייבים חשיפה טובה לאנשים וכלבים בשביל לחזק ולהעלות להם את הביטחון. חוסר חשיפה יכול ליצור מצב שבו הכלב חושש מכל דבר ויכול להגיע גם למקרה של נשיכה. הטוי רוסי אנרגטי ביחס לגזע קטן ונהדר עם בני אדם וילדים. חשוב מאוד לגדל את הטוי בצורה נכונה, מבחינת חשיפה והיררכיה.  לגידול גורים נכון – לחצו כאן. 

טיפול – חשוב להבריש את הכלב כבר משלב הגורות על מנת שיתרגל להרגשה ולא ילחץ מזה בבגרותו. התחילו עם הברשה עדינה ולאט לאט יהיה ניתן לבצע הברשה רגילה.

גור של טוי רוסי קצר שיער - LADOG - אילוף גורים

גור של טוי רוסי קצר שיער – LADOG – אילוף גורים

אילוף

בכדי להצליח באילוף של טוי רוסי יש להשקיע בחשיפה באופן עקבי על מנת שהכלב יוכל לבצע את הפקודות ויתקשר עם הבעלים באופן מלא. כלב שלא עבר חשיפה כמו שצריך יתקשה לתקשר עם הבעלים מחוץ לבית ויהיה עסוק בסביבה.

אנו ב-LADOG מתמחים באילוף כלבי טוי רוסי קצר / ארוך שיער.

מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב טוי רוסי. לקורס אילוף מקיף עד קבלת התוצאה – לחצו כאן .

טוי טרייר רוסי - LADOG - המרכז המוביל בישראל לאילוף כלבים

טוי טרייר רוסי – LADOG – המרכז המוביל בישראל לאילוף כלבים