דוגו קנאריו

דוגו קנאריו – LADOG

 דוגו קנאריו – אופי, טיפול, היסטוריה ואילוף המתאים לדוגו קנאריו. במרכז לאילוף כלבים LADOG ידע מקצועי באילוף כלבי דוגו קנאריו.

אילוף מקצועי לכלבי דוגו קנאריו - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי דוגו קנאריו – LADOG

דוגו קנאריו
הדוגו קנאריו או בשמו הנוסף פרסה-קנריו (preca canario) הוא כלב גדול ממשפחת כלבי המסטיף. זהו כלב חזק במיוחד, מבנה ראשו ריבועי, רחב, גדול ולסתותיו חזקות. פרוותו המנומרת קצרה וסיבית, גופו שרירי ומסיבי, ורגליו ארוכות. . כמרבית הגזעים הגדולים, גם הדוגו קנריו נוטה לרייר לאחר משחק או אוכל. הדוגו קנאריו קיים כבר מעל חמש מאות שנה, מקורו באיים הקנריים, שם הגזע סייע לחקלאים בהגנה ובשמירה על רכושם. לתקופה מסוימת הגזע כמעט והוכחד עד שמגדלי כלבים פעלו כדי לשמר את הגזע. זהו איננו כלב נפוץ בארץ, כמעט ולא ניתן למצוא אותו. במדינות שונות הוא כלול ברשימת הכלבים המסוכנים שאסורים לגידול.

משקל הזכר –  נע בין  55-65 ק"ג, וגובהו בין 60-67 ס"מ

משקל הנקבה –  נע בין 42-53 ק"ג ,וגובהה נע בין 55-65 ס"מ

תוחלת חיים –   11-13 שנים.

לכלבי דוגו קנריו יצר משחק מעולה, אותו חשוב לקשר לפקודות המשמעת לקבלת תקשורת גבוהה - LADOG אילוף כלבים מקצועי

לכלבי דוגו קנאריו יצר משחק מעולה, אותו חשוב לקשר לפקודות המשמעת לקבלת תקשורת גבוהה – LADOG אילוף כלבים מקצועי

אופיו של הדוגו קנאריו
דוגו קנאריו הוא כלב עבודה אנרגטי, דומיננטי ועירני במיוחד, חזק פיזית ובעל אופי נחוש ועיקש. כלב שמירה טריטוריאלי מאוד. יצר המשחק של כלבים אלו גבוה, והם כמהים לתשומת לב. חשוב למנף תכונות אלו לאילוף למשמעת, קישור של משחקים ועידוד הם כלי מרכזי באימון המשמעת. כלבי דוגו קנאריו מתאימים מאוד גם לאילוף להגנה אישית ותקיפה.

זה אינו כלב שמתאים לכל אחד, ובמיוחד לא למי שמתקשה להציב גבולות. בעליו של דוגו קנאריו חייב להיות אסרטיבי וחזק פיזית. חשוב שהבעלים של הדוגו קנריו יהיה דומיננטי ומקצועי בגידולו, בצורה זאת יהיה ניתן למנוע את הפיכתו לתוקפן כלבי זרים וכלפי המשפחה.
משפחה שרוצה לאמץ דוגו קנאריו, חייבת לקחת בחשבון שמדובר בכלב מאסיבי בעל אופי ייחודי שמחייב אילוף וחינוך למשמעת קפדנית על מנת למנוע מקרי תוקפנות כלפי בני הבית. אנחנו ממליצים שזו תהיה נקבה ולא זכר, וזאת מפני שנקבות על פי רוב פחות דומיננטיות. אם בחרתם לאמץ דוגו קנאריו זכר, חשוב לסרסו בזמן לפני שיאמץ תכונות של זכר אלפא תוקפני ודומיננטי שיקשו על גידולו בקרב המשפחה.

דוגו קנאריו מנומר - LADOG

חשוב לתת לדוגו קנאריו שחרור על בסיס יומי בשטח פתוח – LADOG – אילוף מקצועי

אילוף כלב מגזע דוגו – קנאריו
אילוף הדוגו קנאריו מחייב התייחסות לגודלו המסיבי ולאופיו הייחודי. שלא כמו רוב כלבי המסטיף, הדוגו קנריו אנרגטיים מאוד. הנמרצות של הגזע ביחד עם המשקל הכבד עלולה להוות קושי בגידול, ולכן תרגילי משמעת בגיל צעיר הם תנאי הכרחי בגידול הדוגו קנאריו. לדוגו קנאריו נטייה לדומיננטיות עם בעלים עם קושי בהצבת גבולות, ולכן צריך לבצע תרגילי היררכיה. הנמרצות של הדוגו קנאריו גורמת לו להרס של הבית, ולכן צריך להתחיל גמילה מהר בגיל שלושה חודשים. לדוגו קנאריו יצר משחק מפותח ביחס לכל כלבי הענק האחרים, אותו חשוב לקשר לפקודות המשמעת לקבלת תוצאה מירבית. כלבים אלו נמרצים מאוד וחסרי סבלנות, פקודות כמו 'שב-השאר' – עוזרות מאוד להרגיע את אופיו של הקנאריו. בבגרותם כלבים אלו חזקים מאוד ולכן מומלץ לאמן אותם להליכה נכונה ו'רגלי'. חשוב מאוד לתרגל עם הכלב בגיל צעיר בכדי שיהיה ניתן ללכת איתו לטיול מהנה בחוץ. בקורס אילוף ב LADOG שמים דגש על עיצוב אופיו של הדוגו קנריו באמצעות עבודה נכונה של פקודות המשמעת, הגורמות לכלב חזק זה להיות בשליטה, בתקשורת ופיתוח הסבלנות והעדינות.
את האנרגיה הרבה של הדוגו קנאריו צריך לפרוק באמצעות טיולים יומיומיים בשטחים פתוחים, בטבע או בפארק. חשוב להימנע מריצות ארוכות ובמיוחד מריצות על כביש, שעלולות לגרום לשחיקת מפרקים ופגיעה באגן השכיחה אצל רוב הכלבים המאסיביים.

דוגו קנריו חום מנומר - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

דוגו קנריו חום מנומר – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

כיצד למנוע נטייה להרס חפצים אצל גורי הדוגו קנאריו
גורי הגזע אנרגטיים במיוחד, בשילוב הלסתות החזקות ויצר המשחק החזק, כל אלה יחדיו מהווים שילוב הרסני במיוחד. הם נוטים לכרסם ולפרק כל דבר שימצאו. חשוב לתת לגור הדוגו – קנאריו עצמות דחוסות לכרסום, ולפזר כמות גדולה של עצמות כאלו בסביבתו. העצמות הדחוסות, שאינן דומות לשום דבר אחר שהכלב יכול למצוא בבית, מה שעוזר לתהליך הגמילה. חשוב לתת לכלב חיזוק חיובי, כאשר הוא מכרסם את העצם ותיקון כאשר הוא מנסה לכרסם כל דבר אחר בבית או בחצר. כרסום העצמות הדחוסות ייתן פורקן. ריבוי העצמות בסביבתו ירגיע את הדוגו קנאריו הצעיר בבית ובחצר. בזמן הטיולים חשוב לשחק עם הדוגו קנאריו במשחקי נשיכה כמו פפירול או כדור. המשחק בחוץ יהיה תמיד נמרץ יותר, כך ילמד כלבכם שבבית עליו להיות רגוע, כשהוא עסוק בכרסום, ובחוץ מותר לשחק ולפרוק אנרגיה.

כלבי דוגו קנריו יכול להתקבל גם בצבעים של קרם חום עם מסכה שחורה - LADOG אימון כלבים מתקדם

כלבי דוגו קנריו יכול להתקבל גם בצבעים של קרם חום עם מסכה שחורה – LADOG אילוף מקצועי

חשיבות ההיררכיה ומניעת דומיננטיות
אופיו הדומיננטי של הדוגו קנאריו ועוצמתו, יכולים לגרום בקלות להשתלטות של הכלב על בעליו. בכל קבוצת כלבים תמיד יש היררכיה מעצם היותם בעלי חיים סוציאליים וההיררכיה מאפשרת להם תקשורת ברורה ביחסים שבתוך הקבוצה / להקה ובלכידותה. כלב דומיננטי הוא מעין בוס בעל מעמד גבוה. כמנהיג הלהקה הוא יאכל ראשון, יגלה תוקפנות כלפי מי שיתקרב למזון וכך גם כלפי מי שיתקרב למקום השינה שלו. בשל אופיו וגודלו, כלב מסוג דוגו קנאריו חייב להבין באמצעות אילוף נכון שמקומו אינו בראש המשפחה אותה הוא מפרש באופן אינסטינקטיבי כלהקתו. דוגו קנאריו מאולף, יודע שבראש ה"להקה"  (המשפחה בה הוא גדל) נמצאים בני הבית. אילוף מקצועי ילמד את הכלב שהבית, החצר, אזורי השינה והמזון הם לפני הכל של בני הבית, ורק אחר כך הם שלו, במצב כזה הכלב יהיה רגוע ומאוזן.

נקבה בוגרת של דוגו קנריו - LADOG - אילוף כלבים מקצועי

נקבה בוגרת של דוגו קנריו – LADOG – אילוף מקצועי

טיפ חשוב לבנית היררכיה נכונה בבית המגדל דוגו קנאריו

למדו את כלבכם לגשת אל קערת האוכל רק לאחר שקיבל אישור לעשות זאת. מדי פעם הכניסו יד לקערת האוכל בזמן שהוא אוכל ותנו לו לאכול מהיד, אם הדוגו קנאריו שלכם ינהם, או יחשוף שיניים, תקנו אותו. בהדרגה כלבכם ילמד שגם כאשר מישהו מתקרב לקערת המזון, אין בכך איום ועליו להתרחק מהמקום.
כדי למנוע טריטוריאליות של הדוגו קנאריו כלפי אזור השינה שלו חשוב לבצע את התרגיל הבא: כאשר הכלב שלכם ישן במקומו הקבוע, מדי פעם הקימו אותו, אם הוא יביע אי שביעות רצון, ינהם, או יחשוף שיניים, חשוב לתקנו. התיישבו במקומו על מנת שיקבל את המסר שהבית הוא קודם כל של הבעלים ואחר כך של הכלב. תנו לו להרגיש בנוח עם הסיטואציה. מאלפי הכלבים של לה-דוג ידריכו אתכם כיצד לבצע נכון תרגילים חשובים, אלו שמטרתם להעניק לכלבכם ביטחון ולגרום לו להבין את מיקומו הנכון בהיררכיה המשפחתית.

כיצד לאזן את התנהגותו של הדוגו קנריו
משחקי הגורים של כלבי הדוגו קנאריו נראים כמשחקים חביבים. הם קופצים על בעליהם כדי לזכות בתשומת לב, נושכים כדי לקבל אהבה ועוד. לכאורה אלו נראים משחקים "לגיטימיים" של גורים, אבל במקביל לפעולות המשחק, נבנית לכלב הבנה שבעליו חלש ובעתיד הקרוב ניתן יהיה לתפוס את מקומו ההיררכי ולהיות הוא "מנהיג" הלהקה. מסיבה זו חשוב לאסור על הדוגו קנאריו משחקים שיש בהם קפיצה או נשיכה.

הדוגו קנריו עלול להיות דומיננטי וחסר שליטה עם בעלים חלש - LADOG - אילוף מקצועי

הדוגו קנריו עלול להיות דומיננטי וחסר שליטה עם בעלים חלש – LADOG – אילוף מקצועי

חשיבות המשחק בתהליך אילוף הדוגו-קנאריו

יצר המשחק של הכלב חשוב מאוד, כיוון שאת המשחקים מקשרים לפקודות המשמעת. על כן חשוב לשפר את יכולת המשחק שלו ולקשר את המשחק לפקודות בלבד. לדוגמא: בכל  פעם תקראו לדוגו קנריו שלכם 'אלי', תנו לו משחק מיד בהגעתו. המשחק יכול להיות כדור או משחקי נשיכה כמו פפירול וכו'. בשלב הבא, כאשר הכלב יציית לפקודה , הראו לו את המשחק והסתירו מאחורי הגב, חזרו על הפעולה מספר פעמים, תנו לו לנשוך את המשחק ומשכו אותו מצד לצד (בזהירות כשמדובר בגורים ששיני הלב עדיין לא התחלפו להם) , שיטת משחק זו תשפר את יצר העבודה של הכלב ותגביר באופן משמעותי את המוטיבציה שלו לציית לפקודות כדי לזכות ב"ציד" המשחק.
משחק נכון עם הכלב ישפר את אהבתו למשחק וישפר מאד את רמת האילוף שלו. יש להתייעץ עם מאלף כלבים המכיר היטב את הגזע כדי ללמוד את הדרך הנכונה לעשות זאת.

חשיבות החשיפה הנכונה של הדוגו קנאריו 

 חשוב לחשוף את הדוגו קנאריו כבר מגיל שלושה חודשים לאזורים רועשים, מקומות חדשים, לאנשים רבים, לילדים ולכלבים. החשיפה חשובה שהקנאריו ירגיש בטוח ורגוע בכל מקום, ולמנוע התפתחות של תוקפנות הנובעת מפחד. ככל שהקנאריו ירגיש רגוע ובטוח בכל סביבה ובנוכחות אנשים וכלבים, כך הוא לא יהיה תוקפן כלפי הסביבה.
יש לקחת בחשבון שבשל אופיו התקיף של הדוגו קנאריו, הוא עלול לפרש לא נכון אפילו מחווה של לחיצת יד או חיבוק ולהגיב לכך בתקיפה אלא אם עבר חשיפה נכונה ואולף להגיב רק בפקודת בעליו.

אילוף דוגו קנאריו להגנה

הדוגו קנאריו מתאים לקורס אילוף כלבים לשם הגנה, והוא יכול גם לשמש גם ככלב אבטחה. תכונות השמירה של הכלב נובעות בעיקרן מיצר ההגנה הטריטוריאלי שבו הוא ניחן, המתבטא בטבע בסימון ברור של טריטוריית הלהקה. זהו השטח המספק מזון ומחסה החיוניים להישרדותה, והגנה בחירוף עליה תוך כיבוד טריטוריות של להקות אחרות. כאשר מדובר בכלב הביתי, יצר זה הוא הבסיס לרצונו של הכלב לשמור על מתחם בעליו. אילוף דוגו קנאריו לצרכי הגנה, חייב להיות אצל מאלף המכיר היטב את הגזע. מומלץ להתחיל את תהליך האילוף להגנה עם משחק פפירול העשוי מבד יוטה. הכלב יתרגל לתחושת הנשיכה וייחס אותה למשחק מהנה, בתהליך האילוף יעביר אותו המאלף לעבוד עם שרוול נשיכה, עשוי גם הוא יוטה וממנו למעיל נשיכה.

טיפול – מומלץ להבריש את פרוותו של כלב מגזע זה, לפחות פעם אחת בשבוע. רצוי מאוד להתחיל להבריש את פרוות הכלב עוד בהיותו גור, על מנת שיתרגל למגע.

בריאות – כמו כל הגזעים הענקיים גם הוא סובל בבגרותו מבעיות מפרקים ואגן. חשוב לשמור על משקל תקין בכדי למנוע בעיות ככל הניתן, ולתת לו לרוץ באזור של דשא או חול. ריצה על בטון מגבירה את השחיקה של המפרקים והאגן בגזע גדול זה.

חשוב לזכור – רק אילוף מקצועי של דוגו קנאריו יהפוך אותו לכלב ממושמע שלא יאיים לתקוף את בעליו.
במדינות מסוימות חל איסור על פי חוק לגדל כלבים מגזע זה.

צלצלו אלינו לקבלת פרטים אודות קורס אילוף כלבים מקיף המתאים לכלבי דוגו קנריו : 0523609028 , אורן אלעמרי מאלף כלבים מקצועי ומנהל LADOG – כנסו לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

 

גידול נכון של גורי דוגו קנריו- לחצו כאן

חשיפה נכונה של הדוגו קנריו שלכם- לחצו כאן

האם הדוגו קנריו שלכם נחשב לכלב עבודה-לחצו כאן

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לדוגו קנריו שלכם – לחצו כאן 

לדף הבית של LADOG -לחצו כאן