דוגו קנאריו

דוגו קנאריו – LADOG

מידע מקיף ומקצועי אודות דוגו קנאריו- אופי, טיפול, היסטוריה ואילוף המתאים לדוגו קנאריו. במרכז לאילוף כלבים LADOG ידע מקצועי לאילוף כלבי הדוגו קנאריו.

אילוף מקצועי לכלבי דוגו קנאריו - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי דוגו קנאריו – LADOG

דוגו קנאריו
הדוגו קנאריו או בשמו הנוסף פרסה-קנריו  (preca canario) הוא כלב גדול ממשפחת כלבי המסטיף. זהו כלב חזק במיוחד, מבנה ראשו ריבועי רחב וגדול ולסתותיו חזקות. פרוותו המנומרת קצרה וסיבית, גופו שרירי ומסיבי, ורגליו ארוכות. חלקו הקדמי מפותח ורחב יותר מפלג גופו האחורי. כמרבית הגזעים הגדולים, גם הדוגו קנריו נוטה לרייר לאחר משחק או אוכל. הדוגו קנריו קיים כבר מעל חמש מאות שנה, מקורם באיים הקנריים, שם הם סייעו לחקלאים בהגנה ובשמירה על רכושם. לתקופה מסוימת הגזע כמעט והוכחד עד שמגדלי כלבים פעלו כדי לשמר את הגזע. זהו איננו כלב נפוץ, בארץ כמעט ולא ניתן למצוא אותו, ובמדינות שונות הוא כלול ברשימת הכלבים המסוכנים שאסורים לגידול.
משקלו של דוקו קנריו זכר נע בין 40 -55 ק"ג וגובהו בין 60-67 ס"מ
משקלה של נקבת דוגו קנריו נע בין 38 -48 ק"ג וגובהה נע בין 55-65 ס"מ
תוחלת חייו הממוצעת היא 10-13 שנים.

לכלבי דוגו קנריו יצר משחק מעולה, אותו חשוב לקשר לפקודות המשמעת לקבלת תקשורת גבוהה - LADOG אילוף כלבים מקצועי

לכלבי דוגו קנריו יצר משחק מעולה, אותו חשוב לקשר לפקודות המשמעת לקבלת תקשורת גבוהה – LADOG אילוף כלבים מקצועי

אופיו של הדוגו קנריו
דוגו קנריו הוא כלב עבודה אנרגטי, דומיננטי וערני במיוחד, חזק פיזית ובעל אופי נחוש ועיקש, יכולת הלמידה של פקודות חדשות גבוהה ולאחר הלמידה יבצע באופן מדויק את הפקודות. יצר המשחק של כלבים אלו גבוה, והם כמהים לתשומת לב, חשוב למנף תכונות אלו לאילוף למשמעת. כלבי דוגו קנאריו מתאימים מאוד גם לאילוף להגנה אישית ותקיפה.

זה אינו כלב שמתאים לכל אחד, ובמיוחד לא למי שמתקשה להציב גבולות. בעליו של דוגו קנריו חייב להיות אסרטיבי וחזק פיזית, ובעל אופי חזק כדי לגדל אותו מבלי שיהפוך לכלב תוקפן שעלול לאיים ואף לתקוף את משפחתו.
משפחה שרוצה לאמץ דוגו קנריו, חייבת לקחת בחשבון שמדובר בכלב מאסיבי בעל אופי ייחודי שמחייב אילוף וחינוך למשמעת קפדנית על מנת למנוע מקרי תוקפנות כלפי בני הבית, אנחנו ממליצים שזו תהיה נקבה ולא זכר, וזאת מפני שנקבות על פי רוב קטנות יותר פיזית, ובגזע זה גם רגועות יותר. אם בחרתם לאמץ דוגו קנריו זכר, חשוב לסרסו בזמן לפני שיקבע תכונות של זכר אלפא תוקפני ודומיננטי שיקשו על גידולו בקרב המשפחה.

דוגו קנאריו מנומר - LADOG

דוגו קנאריו מנומר – LADOG

אילוף כלב מגזע דוגו-קנריו:
אילוף הדוגו קנריו מחייב התייחסות לגודלו המסיבי ולאופיו הייחודי. שלא כמו רוב כלבי המסטיף, הדוגו קנריו נשארים אנרגטיים גם לאחר בגרותם, על כן חשוב להתחיל ולאלף את כלבי הגזע כבר מגיל צעיר. לדוגו קנריו נטייה לדוניננטיות עם בעלים חלש. במידה ולא גומלים נכון מהרס, עלול הדוגו קנאריו להיות הרסני מאוד.לדוגו קנאריו יצר משחק מפותח ביחס לכל כלבי הענק האחרים, אותו חשוב לקשר לפקודות המשמעת לקבלת תוצאות ברמרות הגבוהות ביותר. כלבים אלו נמרצים מאוד וחסרי סבלנות, פקודות כמו 'שב-השאר'- עוזרת להרגיע מאוד את אופיו של הקנריו. בבגרותם כלבים אלו חזקים מאוד לכן מומלץ לאמן אותם להליכה נכונה ורגלי, חשוב מאוד לתרגל בגיל צעיר בכדי שיהיה ניתן ללכת איתו לטיול מהנה בחוץ. בקורס אילוף ב LADOG שמים דגש על עיצוב אופיו של הדוגו קנריו באמצעות עבודה נכונה של פקודות המשמעת, הגורמות לכלב חזק זה להיות בשליטה, בתקשורת ופיתוח הסבלנות והעדינות.
את האנרגיה הרבה של הדוגו קנריו צריך לפרוק באמצעות טיולים יומיומיים בשטחים פתוחים, בטבע או בפארק. חשוב להימנע מריצות ארוכות ובמיוחד מריצות על כביש, שעלולות לגרום לשחיקת מפרקים ופגיעה באגן השכיחה אצל רוב הכלבים המאסיביים.

כיצד למנוע נטייה להרס חפצים אצל גורי הדוגו קנריו
גורי הגזע אנרגטיים במיוחד. הלסתות החזקות, יצר המשחק והמרץ ה'גורי' הוא שילוב הרסני והם נוטים לכרסם ולפרק כל דבר שימצאו. חשוב לתת לגור הדוגו-קרניו עצמות דחוסות לכרסום, ולפזר כמות גדולה של עצמות כאלו בסביבתו. העצמות הדחוסות, שאינן דומות לשום דבר אחר שהכלב יכול למצוא בבית. חשוב לתת לכלב חיזוק חיובי, כאשר הוא מכרסם את העצם ותיקון כאשר הוא מנסה לכרסם כל דבר אחר בבית או בחצר. כרסום העצמות הדחוסות ייתן פורקן לצורך בכרסום, ריבוי העצמות בסביבתו ירגיע את הדוגו קנריו הצעיר בבית. בחצר הבית, ובזמן הטיולים, חשוב לשחק עם הדוגו קנריו במשחקי נשיכה כמו פפירול וכדור. המשחק בחוץ יהיה תמיד נמרץ יותר, כך ילמד כלבכם שבבית עליו להיות רגוע גם כשהוא עסוק בכרסום, ובחוץ מותר לשחק, לרוץ ולפרוק אנרגיה.

כלבי דוגו קנריו יכול להתקבל גם בצבעים של קרם חום עם מסכה שחורה - LADOG אימון כלבים מתקדם

כלבי דוגו קנריו יכול להתקבל גם בצבעים של קרם חום עם מסכה שחורה – LADOG אימון כלבים מתקדם

חשיבות ההיררכיה ומניעת דומיננטיות
אופיו הדומיננטי של הדוגו קנריו ועוצמתו, עלולים להוות קושי עבורו בהבנת מיקומו ביחס לבעליו. בכל קבוצת כלבים תמיד יש היררכיה מעצם היותם בעלי חיים סוציאליים וההיררכיה מאפשרת להם תקשורת ברורה ביחסים שבתוך הקבוצה / להקה ובלכידותה. כלב דומיננטי הוא מעין בוס בעל מעמד גבוה. כמנהיג הלהקה הוא יאכל ראשון, יגלה תוקפנות כלפי מי שיתקרב למזון וכך גם כלפי מי שיתקרב למקום השינה שלו. בשל אופיו וגודלו, כלב מסוג דוגו קנריו חייב להבין באמצעות אילוף נכון שמקומו אינו בראש המשפחה אותה הוא מפרש באופן אינסטינקטיבי כלהקתו. דוגו קנריו מאולף, יודע שבראש ה"להקה" ( המשפחה בה הוא גדל) נמצאים בני הבית. אילוף מקצועי ילמד את הכלב שהבית, החצר אזורי השינה, והמזון הם לפני הכל של בני הבית, ורק אחר כך הם שלו, במצב כזה הכלב יהיה רגוע ומאוזן.

טיפ חשוב לבנית היררכיה נכונה בבית המגדל דוגו קנריו : למדו את כלבכם לגשת אל קערת האוכל רק לאחר שקיבל אישור לעשות זאת. מדי פעם הכניסו יד לקערת האוכל בזמן שהוא אוכל ותנו לו לאכול מהיד, אם הדוגו קנריו שלכם ינהם, או יחשוף שיניים, תקנו אותו . בהדרגה כלבכם ילמד שגם כאשר מישהו מתקרב לקערת המזון, אין בכך איום ועליו להתרחק מהמקום.
כדי למנוע טריטוריאליות של הדוגו קנריו כלפי אזור השינה שלו חשוב לבצע את התרגיל הבא : כאשר הכלב שלכם ישן במקומו הקבוע, מדי פעם הקימו אותו, אם הוא יביע אי שביעות רצון, ינהם, או יחשוף שיניים, חשוב לתקנו. התיישבו במקומו על מנת שיקבל את המסר שהבית הוא קודם כל של הבעלים ואחר כך של הכלב. תנו לו להרגיש בנוח עם הסיטואציה. מאלפי הכלבים של לה-דוג ידריכו אתכם כיצד לבצע נכון תרגילים חשובים אלו שמטרתם להעניק לכלבכם ביטחון ולגרום לו להבין את מיקומו הנכון בהיררכיה המשפחתית.

כיצד לאזן את התנהגותו של הדוגו קנריו
משחקי הגורים של כלבי הדוגו קנריו נראים כמשחקים חביבים. הם קופצים על בעליהם כדי לזכות בתשומת לב, נושכים כדי לקבל אהבה, מניחים רגל על בעליהם ועוד. לכאורה אלו נראים משחים "לגיטימיים" של גורים, אבל במקביל לפעולות המשחק, נבנית לכלב הבנה שבעליו חלש ובעתיד הקרוב ניתן יהיה לתפוס את מקומו ההיררכי ולהיות הוא "מנהיג" הלהקה. מסיבה זו חשוב לאסור על הדוגו קנריו משחקים שיש בהם קפיצה, נשיכה או גירגור. חשוב להיעזר במאלף מקצועי שידריך אתכם כיצד לתקן את הכלב בזמן המשחק מבלי לפגוע ביצר המשחק.

חשיבות המשחק בתהליך אילוף הדוגו-קנריו.-על כן חשוב לשפר את יכולת המשחק שלו ולקשר את המשחק ללמידת פקודות. לדוגמא: בכל  פעם תקראו לדוגו קנריו שלכם "אלי", תנו לו משחק מיד בהגעתו ,המשחק יכול להיות- כדור או משחקי נשיכה כמו פפרול וכו. בשלב הבא, כאשר הכלב יציית לפקודה , הראו לו את המשחק והסתירו מאחורי הגב, חזרו על הפעולה מספר פעמים, תנו לו לנשוך את המשחק ומשכו אותו מצד לצד ( בזהירות כשמדובר בגורים ששיני הלב עדיי לא התחלפו להם) , שיטת משחק זו תשפר את יצר העבודה של הכלב וגביר באופן משמעותי את המוטיבציה שלו לציית לפקודות כדי לזכות ב"ציד" המשחק.
משחק נכון עם הכלב ישפר את אהבתו למשחק וישפר מאד את רמת האילוף שלו. חשוב להיוועץ לצורך הבנת הדרך הנכונה יש להתייעץ עם מאלף כלבים המכיר היטב את הגזע כדי ללמוד את הדרך הנכונה לעשות זאת.

חשיבות החשיפה הנכונה של הדוגו קנריו-חשוב לחשוף את הדוגו קנריו כבר מגיל שלושה חודשים לאזורים בעלי אופי, קולות וריחות שונים וכן לאנשים, לילדים ולכלבים על מנת שהכלב ירגיש בטוח ורגוע בכל מקום, ולמנוע התפתחות של תוקפנות הנובעת מפחד. ככל שהדוגו קנריו ירגיש רגוע ובטוח בכל סביבה ובנוכחות אנשים וכלבים, כך יהיה פחות תוקפן כלפי רחשים ואנשים שאינם נמצאים באופן קבוע בסביבת הטריטוריה הדריכות של כלבי הדוגו קנריו, הטריטוריאליות, והנכונות לגונן, עלולות להפוך לנטיות תוקפניות ללא חשיפה נכונה. החל מגיל שלושה חודשים,
יש לקחת בחשבון שבשל אופיו של הדוגו קנריו, הוא עלול לפרש לא נכון אפילו מחווה של לחיצת יד או חיבוק ולהגיב לכך בתקיפה אלא אם עבר חשיפה נכונה ואולף להגיב רק בפקודת בעליו.

אילוף דוגו קנריו להגנה
הדוגו קנאריו מתאים לקורס אילוף כלבים לשם הגנה ברמה בינונית והוא יכול גם לשמש ככלב אבטחה. תכונות השמירה של הכלב נובעות בעיקרן מיצר ההגנה הטריטוריאלי שבו הוא ניחן, המתבטא בטבע בסימון ברור של טריטוריית הלהקה, זהו השטח המספק מזון ומחסה החיוניים להישרדותה, והגנה בחירוף עליה תוך כיבוד טריטוריות של להקות אחרות כאשר מדובר בכלב הביתי, יצר זה הוא הבסיס לרצונו של הכלב לשמור על מתחם בעליו. אילוף דוגו קנריו לצרכי הגנה חייב להיות מקצועי של מאלף המכיר היטב את הגזע, ויביא את כלבכם לרמת תקשורת גבוהה, ולאהוב את ת הליך האילוף בעזרת צ'ופרים ומשחקים. מומלץ להתחיל את תהליך האילוף להגנה עם משחק פפירול העשוי מבד יוטה. הכלב יתרגל לתחושת הנשיכה וייחס אותה למשחק מהנה, בתהליך האילוף יעביר אותו המאלף לעבוד עם שרוול נשיכה, עשוי גם הוא יוטה וממנו למעיל נשיכה. באופן הזה ילמד הדוגו קנריו שלכם ליהנות מפקודות האילוף ולהפוך לכלב הגנה ממושמע.
מאלפי הכלבים במרכז הכלבנות להדוג ידריכו אתכם כיצד לתרגל עם הדוגו קנריו שלכם את פקודת שב-השאר שמטרה להרגיעו ולהקנות לו בטחון בבעליו. הליכה נכונה והליכת רגלי שתומכת ביכולות של הדוגו קנריו להתרכז בבעליו, הן פקודות הכרחיות ללמידה מגיל צעיר, במיוחד כשמדובר בכלב שמשקלו מגיע לכ60 קילו.

טיפול- מומלץ להבריש את פרוותו של כלב מגזע זה, לפחות פעם אחת בשבוע. רצוי מאוד להתחיל להבריש את פרוות הכלב עוד בהיותו גור, על מנת שיתרגל למגע. הברשת פרוות הכלב מעניקה חלק מתשומת הלב שהדוגו קנריו מאד אוהב לקבל, ועוזרת לכלב להישאר רגוע גם כאשר נוגעים בפניו וברגליו.

בריאות- משקלו הכבד של הדוגו קנריו עלול לגרום לו לבעיות בריאותיות כמו דיספלסיה של המפרקים ודיספלסיה של האגן. בעיה האופיינית לגזעים גדולים נוספים. הבעיות הללו נובעות מפגמים במבנה עצמות הכלב, ולעיתים רבות הן גורמות לו לייסורים רבים, עד לכדי כך שמתעורר הצורך להרדים אותו. את הבעיות הללו ניתן לגלות עוד בעת שהכלב צעיר באמצעות צילום רנטגן אותו מבצע ווטרינר מומחה בתחום. כמו כן, כלבים אלה נוטים לסבול מבעיות עור שונות. על מנת לשמור על בריאות הכלב ועל איכות חייו, יש להקפיד ולרכוש בעבורו מזון איכותי ברמה גבוהה, ולשמור על משקלו התקין כבר מגיל צעיר. ניתן להבחין שבמבנה גופו של דוגו קנריו במשקל תקין יש שקע בחיבור שבין הצלעות לבין האגן. אם השקע הולך ונעלם, זהו אחד הסימנים לכך שכלבכם במשקל עודף וחשוב מייד לטפל בבעיה.

חשוב לזכור- רק אילוף מקצועי של דוגו קנריו יהפוך אותו לכלב ממושמע שלא יאיים לתקוף את בעליו.
במדינות מסוימות חל איסור על פי חוק לגדל כלבים מגזע זה.

צלצלו אלינו לקבלת פרטים אודות קורס אילוף כלבים מקיף המתאים לכלבי דוגו קנריו : 0523609028 , אורן אלעמרי מאלף כלבים מקצועי ומנהל LADOG – כנסו לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG

גידול נכון של גורי דוגו קנריו- לחצו כאן

חשיפה נכונה של הדוגו קנריו שלכם- לחצו כאן

האם הדוגו קנריו שלכם נחשב לכלב עבודה-לחצו כאן

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לדוגו קנריו שלכם – לחצו כאן 

לדף הבית של LADOG -לחצו כאן