דוגו ארגנטינו

דוגו ארגנטינו 

מידע מקיף אודות דוגו ארגנטינו  – היסטוריה, אילוף המתאים לדוגו, אופי ומאפיינים. 

מומחים באילוף כלבי דוגו ארגניטינו - LADOG

מומחים באילוף כלבי דוגו ארגניטינו – LADOG

 

היסטוריה

מקורו של הגזע דוגו ארגנטינו הוא כמובן ארגנטינה, ונחשב ככלב הלאומי שלהם. בשנת 1920 האחים מרטינז רצו לפתח גזע כלבים חזק ואמיץ על מנת שיוכל להתמודד ולצוד חיות בר גדולות כמו חזירי הבר וכו'. הם עשו הרבעה סלקטיבית וערבבו לפחות 10 סוגי כלבים עד שהגיעו לדוגו ארגנטינו. וכבר בשנת 1964 נרשם הדוגו ארגנטינו כגזע רשמי ונהיה נפוץ מאוד בעולם וגם בישראל.

גור של דוגו ארגנטינו - LADOG - אילוף כלבים

גור של דוגו ארגנטינו – LADOG – אילוף כלבים

 

מאפיינים

מבנה גופו של הדוגו ארגנטינו שרירי וחזק. הכלב הזה מאוד אתלטי, זריז ואמיץ ואף ניחן בחוש ריח מפותח. העור שלו עבה אך גם גמיש, וגם הצוואר שלו כזה. זאת על מנת למנוע פציעות חמורות בבשר ובעצמות אלא רק בעור שלו. הדוגו ארגנטינו לפי התקן צריך להיות רק בצבע לבן. אך יכול להיות גם עם כתם אחד בודד על הראש. בשל פרוותו הקצרה הוא אינו דורש הרבה טיפוח. רק הברשה טובה לפחות פעם בשלושה שבועות ובמעברי עונות קצת יותר פעמים.

גובה: 60-68 ס"מ. משקל: 40-45 ק"ג. תוחלת חיים: 10-14 שנים.

חשוב לתת לכלבי דוגו ארגנטינו, לפחות שעה לרוץ כל יום בשטח פתוח - LADOG

חשוב לתת לכלבי דוגו ארגנטינו, לפחות שעה לרוץ כל יום בשטח פתוח – LADOG

אופי

הדוגו ארגנטיו מאוד טריטוריאלי ואינו מוכן לקבל פולשים זרים כמו בני אדם וחיות לשטח המחייה שלו. יודע לשמור ולהגן אך לא מחפש להתגרות ולתקוף סתם. למרות שהוא נחשב לכלב אגרסיבי ואף נמצא ברשימת הגזעים המסוכנים, הוא מאוד ידידותי ונאמן לבעלים שלו. הדוגו ארגנטינו ידוע גם כמעט חששן אך גם די סקרן ושקט. אוהב במיוחד משחקי נשיכה (כמו פפירול, חבל, כדור עם חוט וכ'ו..) לחוק הכלבים המסוכנים – לחצו כאן. 

 

דוגו ארנטינו בוגר ללא קיצוץ אוזניים - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

דוגו ארנטינו בוגר ללא קיצוץ אוזניים – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

אילוף

דוגו ארגנטינו הוא גזע חזק מאוד ומלא מרץ. חשוב מאוד לבצע עם הכלב חשיפה טובה לאנשים וכלבם כבר מגיל צעיר. לחשיפה נכונה של כלבים – לחצו כאן.  אילוף למשמעת ברמה גבוהה חשוב מאוד לגידולו של הדוגו ארגנטינו. בגלל שהם מלאי מרץ ואוהבים לשחק, אפשר לנתב את זה לטובת משמעת. למשל את הפקודה "אלי" נבצע בסביבה מלאה גירויים (כמובן לא על ההתחלה), כך שבכל סיטואציה הכלב ילמד להגיע כדי לקבל את המשחק המשותף שלו עם הבעלים.

אנו ב-LADOG מתמחים באילוף כלבי דוגו ארגנטנו. לקורס אילוף בחברת LADOG – עד קבלת התוצאה הרצויה – לחצו כאן. 

מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר מכלבכם.