גריפון בריסלי

 

גריפון בריסלי

 

מידע מקצועי אודות גריפון בריסלי   –  Griffon Bruxellois  – אילוף המתאים לגזע, היסטוריה, אופי ומאפיינים. 

גריפון בריסלי בוגר - LADOG - מרכז מקצועי לאימון כלבים

גריפון בריסלי בוגר – LADOG – מרכז מקצועי לאימון כלבים

 

היסטוריה

ארץ המוצא של הגריפון בריסלי היא בלגיה. הגזע מורכב מכמה גזעים קטנים בעלי אופי זהה. בין הגזעים שמרכיבים את הגריפון הבריסלי אפשר למצוא קינג צ'ארלס ספניאל ופאג סיני. הכלבים הקטנים האלה מאוד ערניים. הם פותחו כדי לשמור על כרכרות ואורוות נקיות ממכרסמים. בערך בשנת 1900 הם הפכו להיות מאוד פופולרים בזכות מלכת בלגיה מארי הנרייט. היא עזרה לגזע להיות פופולרי בבלגיה וגם בכל רחבי העולם. יש לגזע גריפון בריסלי עוד 2 סוגים. גריפון בלגי וברבסון זעיר. שלושת הגזעים זהים בגודל, באופי ובהתנהגות שלהם, חוץ מצבע הפרווה שלהם.

 

גריפון בריסלי בצבע שחור חום - LADOG - אילוף כלבים

גריפון בריסלי בצבע שחור חום – LADOG – אילוף כלבים

אופי ומאפיינים

כלבי הגריפון בריסלי מאוד אינטלגנטים, ערניים וחזקים. מבנה גופם קצת מרובע, וזקנקן קטן מכסה את אזור הפנים שלהם. יש להם יצר ציד גבוה במיוחד, והם לא מסתדרים כל כך עם ילדים קטנים. אבל הם כן מחוברים מאוד לבעלים שלהם. ברמה שהם כמעט תלותיים. יכולים להסתדר מצוין עם כלבים קטנים, אך לא עם חיות משק (כמו תרנגולות, ארנבים וכו'..). כלב גריפון בריסלי יכול "להעלב" אם כועסים עליו. לכן חשוב למצוא את האיזון בין כעס לשמחה כשמאלפים אותם, על מנת לקבל שליטה מלאה בכלב. ברגע שהכלב יקבל את מלוא תשומת הלב שלכם, הוא יהיה הכי שמח בעולם וילמד לבטוח בכם בכל סיטואציה ובכל מקום.

גובה: 18-20 ס"מ. משקל: 2-5 קילו. תוחלת חיים: 12-15 שנים.

טיפול – גריפון בריסלי אינו דורש שגרת טיפוח מיוחדת, רק הברשה אחת פעם בשבוע למניעת נשירה ומקלחת כל שלושה חודשים. כמובן שאת זקן הפנים שלהם גם חשוב להבריש ולספר רק עם מספריים.

גור של גריפון בריסלי - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף.

גור של גריפון בריסלי – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף.

אילוף

גריפון בריסלי הוא כלב אנרגטי ובעל יצר ציד גבוה. בגלל שהוא לא מסתדר עם ילדים וחיות משק, הוא חייב לעבור חשיפה הכי טובה שאפשר. אחרת יהיה ממש קשה לעבוד ולהתאמן איתו. אפילו החיים איתו בבית יהיו מאתגרים. בעזרת יצר הציד שלו, אפשר לעזור לו יותר בחשיפה ולהגיע איתו לרמת אילוף גבוהה מאוד. משחקי נשיכה ומשיכה הם מושלמים עבורו, והוא יהנה מזה מאוד.

אנו ב-LADOG מתמחים באילוף כלבים בעלי יצר ציד גבוה כמו הגריפון בריסלי.

מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת שתוכלו להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר ועם תקשורת מעולה שלכם עם הגריפון בריסלי שלכם. לקורס אילוף עד קבלת התוצאה הרצויה – לחצו כאן.