בירדד קולי – קולי מזוקן

בירדד קולי – קולי מזוקן

מידע מקיף אודות בירדד קולי – bearded collie –  אילוף מתאים לגזע, אופי ומאפיינים.  

 

כלב מסוג בירדד קולי - קולי מזוקן - LADOG - אילוף כלבים מקצועי.

כלב מסוג בירדד קולי – קולי מזוקן – LADOG – אילוף כלבים מקצועי.

היסטוריה:

מקור הגזע בירדד קולי (בעברית קולי מזוקן), הוא אנגליה. בעבר הוא שישמש את האנגלים לרעיית כבשים בלבד. את הקולי המזוקן שאנחנו מכירים היום, הוא בזכות ג'יי אוליב ווילסון. בשנת 1891הגיעה לידיו כלבת בירדד נקבה בשם ג'יני, ואחרי כמה זמן שחיפש לה זיווג הוא מצא לה זכר צאן אנגלי עתיק מרשים בשם ביילי והתחיל לעשות איתם גורים עד שהגיע למראה ולתכונות שיש לקולי המזוקן שאנחנו מכירים היום. ובשנת 1976 נבנה התקן לגזע בירדד קולי והוא הוכר כגזע רשמי שמשתתף עד היום בתערוכות, תחרויות יופי, תצוגות, ואפילו ספורט כלבני כמו פריזבי לכלבי, אג'יליטי, ריקודים עם כלבים, ועוד.

Bearded Collie Dog -גזע הבירדד קולי יכול להופיע בכל הצבעים האלה.

Bearded Collie Dog -גזע הבירדד קולי יכול להופיע בכל הצבעים האלה.

מאפיינים:

לקולי המזוקן ישנם כפות רגליים יחודייות רק להם. כפות הרגליים שלהם בצבע סגלגל. הם ערניים ויכולים להיות קצת נבחנים בגלל התפקיד המקורי שלהם ברעיית כבשיםץ הם היו הולכים במרעה ונובחים כדי לאתר כבשים שנעלמו או מסתתרים בכל מיני מקומות. הם תוססים ופעילים מאוד, לכן יעדיפו תמיד לעשות דברים ביחד עם הבעלים ולהיות תמיד בקרבתם. בירדד קולי זהו כלב יציב שמאוד בטוח בעצמו. אינטליגנט ואין בו שום תוקפנות או פחד. מעולה עם כלבים, אנשים וילדים בכל הגילאים. יש להם פרווה כפולה וחלקה, וצבע הפרווה שלהם יכולה להיות בצבעים חום, לבן, אפור ושחור.

גובה: 51-56 ס"מ. משקל: 18-27 קילו. תוחלת חיים: 14-15 שנים.

 קולי מזוקן נחשב לגזע נמרץ מאוד.- LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

קולי מזוקן נחשב לגזע נמרץ מאוד.- LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

 

אופי:

בירדד קולי ידוע ככלב מאוד ידידותי שמראה חיבה לכולם ונאמן לבעליו. פעיל בחברת הבעלים שלו ורוצה תמיד לשחק. אם לא יקבל את מבוקשו מהבעלים, הוא כבר ימצא לעצמו תעסוקה. לא תמיד התעסוקה שלו תהיה חיובית, כי מדובר בכלב אנרגטי ופעיל שחייב לפרוק אנרגיה פיזית ומנטלית. מעדיף להיות תמיד בחברת הבעלים וגם בחברת אנשים זרים, העיקר שיהיה בחברת בני אדם. אין בו שום תוקפנות או אגרסיביות והוא נוח  מאוד לגידול. גם בעלים בלי ניסיון יצליחו למצוא איתו חיבור והוא יהיה כלב נאמן. מעוללה ככלב ראשון ויתאים לבית עם ילדים וחיות משק.

טיפול – לקולי המזוקן יש פרווה כפולה וחלקה. לא מספרים את הכלב הזה בכלל! אבל הוא כן דורש שגרת טיפוח קפדנית של סירוק לפחות פעם אחת בשבוע. חשוב להקפיד להבריש את הכלב עם מסרק שמתאים לכלב ולפרווה שלו, שהמסרק יגיע גם לפרווה התחתונה. הסירוק ימנע לכלב קשרים ויעזור לו לקרר את עצמו בימים חמים, וגם נקבל כלב עם פרווה רכה ונעימה למגע. מקלחת אפשר כל שלושה חודשים.

בירדד קולי באילוף אג'ילטי - LADOG - אילוף כלבים.

בירדד קולי באילוף אג'ילטי – LADOG – אילוף כלבים.

אילוף:

הקולי המזוקן אוהב מאוד ללמוד פקודות חדשות ולרצות את בעליו. לכן תהליך האילוף שלו תמיד יהיה מהנה ועם המון הצלחות. בגלל שהם מאוד אוהבים להיות בחברת הבעלים שלהם וגם בחברת אנשים זרים, הם יכולים מהר מאוד להיות תלותיים. לכן חשוב ללמד את הכלב להתרגל גם להיות לבד כשאין לידו או בסביבתו אנשים. כך הכלב ילמד גם להסתדר לבד, וגם ימנע מחרדות כשהבעלים שלו לא יהיו בסביבה.

אנו ב-LADOG מתמחים באילוף כלבים אנרגטיים ותוססים שאוהבים ללמוד, וגם יודעים להציב גבולות ברורים כשצריך.

מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב בירדד קולי, כך שיהיה הכלב המושלם והחבר הנאמן ביותר שלכם. לקורס אילוף כלבים עד קבלת התוצאה הרצויה – לחצו כאן.