בדלינגטון טרייר

בדלינגטון טרייר

בדלינגטון טרייר 

 בדלינגטון טרייר  – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

היסטוריה – בדלינגטון טרייר  –  Bedlington terrier

באמצע המאה ה-18 קבוצת כורי פחם מצפון מזרח אנגליה החליטו לפתח גזע כלבים שיענה על הצרכים שלהם. לקחו כלבת וויפט ועשו זיווג מבוקר עם כלבי טרייר מקומיים, וכך יצרו את גזע הבדלינגטון טרייר. הוא הוכר כגזע רשמי על ידי ה-FCI בשנת 1869. באותה שנה, הוא כבר היה בעל מעמד גבוה של צייד אמיץ שמחסל בקלות רבה מזיקים וצד ארנבות. לכן הוא גם זכה לכינוי כלב הצוענים בזכות העזרה שלו לצוענים לשמור ממסיגי גבול לא קרואים. עד היום, גזע הבדלינגטון נחשב לספורטאי מצטיין. יש לו את כל התכונות שיש לצייד אמיתי.

מאפיינים

מי שמכיר את הגזע הזה, יודע שמדובר בכלב מאוד מרשים ובעל חושי ראיה ושמיעה מדהימים. הם גם מהירים מאוד, ויכולים לרוץ בלי הפסקה עד שיתפסו את הטרף שאחריו הם רצים. כשמסתכלים עליהם במבט ראשון, גזע הבדלינגטון נראה כמו טלה קטן. וזה בגלל הפרווה הצמרירית והמלאה שלהם. יש להם גוף רזה, אוזניים שמוטות, גולגולת ארוכה וצרה, ורגליים ארוכות שמסייעות להם לרוץ מהר ולגמוע מרחקים. הם בעלי מזג טוב ומראים חיבה רבה. נותנים אמון מלא בבעלים שלהם ונותנים לו את הכבוד של מנהיג הלהקה. כלב מאוד אינטליגנט ואמיץ. אך מלא ברוח משחק ושובבות. צבע הפרווה שלהם על פי התקן צריכה להיות בצבעים לבן, אפור, כחול.

גובה: 38-43 ס"מ. משקל: 8-10 קילו. תוחלת חיים: 12-14 שנים.

 תספורת גזע בדלינגטון טרייר - LADOG

 תספורת גזע בדלינגטון טרייר – LADOG

אופי

בדלינגטון טרייר הוא כלב חכם מאוד, בעל רצון משלו, ודומיננטיות. לכן חשוב מאוד להפגיש אותו עם כלבים אחרים בכדי לבסס מעמד בהיררכיה החברתית. כשהמעמד ההיררכי ברור ויד הבדלינגטון טרייר על העליונה, לא יהיו עוד אתגרים. כלבי הבדלינגטון טרייר יכולים לחיות בדירה, אבל הבעלים חייב לספק לכלב כמות מספקת לפריקת אנרגיה פיזית ומנטאלית. בדרכך כלל הבדלינגטון יעדיף בנאדם אחד מתוך בני המשפחה, הוא יראה לו חיבה יוצאת דופן ויסמוך עליו יותר מכולם. בגלל הערנות שלו לסביבה והיכולת שלו לתריע על התקרבות זרים לבית ולהרחיק אותם מהר על ידי נביחות, הוא יכול להיות כלב שמירה מצוין.

אילוף

מאחר וכלבי הבדלינגטון טרייר ידועים כציידים מעולים ובעלי רצון משלהם, הם חייבים תהליך אילוף אינטנסיבי ולאורך זמן. על ידי תהליך האילוף הכלב יקבל אותנו כמנהיגים של הלהקה ויתן בנו אמון מלא. בכדי לגרום לכלב להנות מהאילוף ולבצע את הפקודות בהצלחה תוך כדי שמחה והתלהבות של הכלב, כדאי להתחיל מסשנים קצרים של אילוף, ובין הסשנים לעשות הפסקה קצרה של משחק עם חבל או כדור,  ולאט להעלות את משך הזמן של האילוף.

אנו ב-LADOG מתמחים באילוף כלבים עקשנים ויודעים להוציא מהם את היצרים החזקים שבהם.

מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב בדלינגטון טרייר. לקורס אילוף מקיף לפתרון בעיות התנהגות ומשמעת.

Bedlington terrier standing - מרכז לאילוף כלבים - LADOG

Bedlington terrier standing – מרכז לאילוף כלבים – LADOG

טיפוח הכלב

גזע הבדלינגטון טרייר זקוק לשגרת טיפוח רבה. חשוב מאוד להבריש את הפרווה שלו כל יום בכדי לשמור על הפרווה שלו רכה ונעימה למגע. את התספורת יש לבצע כל חודשיים על ידי ספר מקצועי שמכיר ויודע איך צריכה להיות התספורת של הגזע בדלינגטון טרייר.