באסט האונד

באסט האונד – LADOG

 באסט האונד – Basset Hound – אופי ומאפיינים, היסטוריה, גידול נכון, אילוף המתאים לכלבי באסט האונד. בחברת LADOG ידע מקצועי באילוף כלבי באסט האונד. 

אילוף מקצועי לכלבי באסט האונד - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי באסט האונד – LADOG

כלבי הבאסט האונד משתייכים לגזע כלבי הציד.במבט ראשון הבאסט לא נראה כמו כלב ציד טיפוסי, זהו כלב גדול ונמוך,  אזניו ארוכות במיוחד ונפולות והן אחד סימני ההיכר שלו , אותן כינה שייקספיר " אוזניים המטאטאות את טל הבוקר" , פרצופו נראה עצוב בשל עודפי העור הרבים שיוצרים קמטי הבעה אנושיים.  מקורו של הבאסט האונד הוא בצרפת , שם יעודו היה למצוא עקבות של  בעלי חיים

ולסמן לצייד את מקום מסתורן ללא צורך לצוד אותן. עודפי העור שעל פניון, ואוזניו הארוכות עוזרות עוזרים לבאסט האונד להעצים את חוש הריח, ואכן גזע זה נחשב כבעל חוש הריח הגבוהה ביותר מבין כל הגזעים. כישורי הציד שלו רבים, הוא מסוגל לצוד בעלי חיים קטים כמו שועלים וארנבות הן בשטח פתוח והן במאורות, כצייד בודד או כחלק מלהקה.

כלבי הבאסט האונד אוהבים ים - LADOG

כלבי הבאסט האונד אוהבים ים – LADOG

שמו של הבאסט מעיד על מראהו ועל תפקידו:  bas- בצרפתית- נמוך, והמילה האונד מעידה על יעודו ככלב ציד.

הבאסט ידוע ככלב עקשן ודעתן ועל כן חשוב להתחיל בתהליך האילוף כבר בגיל צעיר על מנת שמקומו בהררכיה המשפחתית יהיה מובן לו.

תוחלת חייו של ב\הבאסט היא בין 10- 13 שנים,

משקלו יגיע עד 32 ק"ג

גובהו כ 30 ס"מ

פרוותו קצרה  מתחלפת כל השנה, וצבעיו הם לבן – שחור- חום עם כתבים גדולים, לבן עם כתמי דבש.

את אזניו הארוכות חשוב לנקות היטב מבחוץ ומבפנים בשל נטייתן לאגור לכלוך ולהווצרות של דלקות.

חשוב לנקות גם את כפלי העור שעל פניו כדי למנו דלקות אוזניים.

לכלבי הבאסט האונד נטיה להיפול קיבה, ועל כן חשוב לתת להם את הארוחות לאחר הטיול ולא לפניו.

לכלבי הבאסט יצר משחק חזק - LADOG

לכלבי הבאסט יצר משחק חזק – LADOG

לכלבי הבאסט נטייה להשמנה. חשוב להקפיד על תזונה נכונה כבר מגיל צעיר ועל הליכות לטיולים לפחות פעמיים ביום, אחרת עלול הבאסט שלכם להשמין וכתוצאה מכך יסבול מבעיות מפרקים ואגן.
על אף עקשנותו, מזגו של הבאסט האונד נח, והוא כלב משפחה מצויין שמסתדר מצויין עם ילדים. הוא יכול לחיות טוב בדירה ואינו זקוק לשעות רבות של הוצאת אנרגיה.

הבאסט האונד עקשן וזקוק לא פעם ליחס קשוח מצד בעליו. יחד עם זאת בעליו של הבאסט זקוק לסבלנות ועיקביות ולשדר לכלב בטחון על מנת שתהליך האילוף יהיה אפקטיבי . אהבה ויחס חם שתעניקו לבאסט שלכם, לצד אילוף  מקצועי, יגרמו לו להאיות מאושר ולהחזיר אהבה בכמווית נדיבות.  קל יהיה ללמדו טריקים, אבל הבאסט האונד לא "פראייר" ויבין מהר מאד שבלימוד טריקים אין תיקונים, ועל כן לא יגיב אלא אם יקבל את הממתק שלו בתמורה.זכרו  שאין לשחרר את הבאסט האונד במקומות פתוחים ובטיולים – אם הוא יתחיל לעקוב אחר שביל ריח מעניין יהיה קשה להסב את תשומת לבו וייתכן שהוא בכלל לא ישמע את בעליו.. בבית הבאסט האונד הוא על פי רוב רגוע ועצלן , אלו כלבים נאמנים בעלי מזג נעים וידידותי ,לאנשים ולכלבים, כלבי להקה מובהקים שאינם אוהבים להיות שעות רבות לבד בבית.

כלבי באסט האונד בצבע קלאסי - LADOG

כלבי באסט האונד בצבע קלאסי – LADOG

כיצד להתמודד עם עקשנותו  של הבאסט

חשוב לאלף את כלב הבאסט  כבר מגיל שלושה חודשים כדי להגיע לרמת אילוף גבוהה. בגיל שלושה חודשים אישיותו של הבאסט עדין לא מגובשת ולכן זה הגיל המדויק להתחיל אילוף מקצועי ומדויק המשלב תרגילי היררכיה ושימוש במשחקים. אם תתחילו לאלף את הבאסט בגיל מאוחר יותר, התהליך עלול להיות מורכב יותר.

לפקודות המשמעת שלומד הבאסט יש חשיבות גבוהה בעיצוב אופיו. לדוגמא: פקודת 'שב' אומרים פעם אחת. אם הכלב לא ביצע את הפקודה יש לתקנו ולעמוד על כך שיישב וגם יישאר במקום. אי הויתור לאחר השמעת הפקודה פעם אחת בלבד תלמד את הבאסט לוותר על  עקשנותו. אילוף למשמעת יתרום לכך שכלב הבאסט  יבין כבר מגיל צעיר שאתם אלו שמובילים אותם, וקובעים את חוקי המשפחה. באסט שלא אולף מגיל צעיר עלול להבין שבעליו חלש וקשה יהיה להתמודד עם עקשנותו. בתהליך האילוף של כלב הבאסט חשוב לפתח את אהבתו למשחק ולהשתמש ביצר הציד, מאלפי הכלבים המקצועיים של המרכז לכלבנות ladog  ידריכו אתכם כיצד לאלף נכון את כהבאסט האונד שלכם והתוצאה תהיה כלב מאולף וממושמע שנהנה מתהליך האימון.

חשוב שהבאסט יפרוק אנרגיה למרות המראה המטעה שלו - LADOG

חשוב לתת לבאסט שחרור על בסיס יומי למרות המראה העצל שלו- LADOG

כיצד להתמודד עם הדומיננטיות של כלב הבאסט -האונד

דומיננטיות יכולה להתבטא בבגרותו של הבאסט בחשיפת שיניים לעבר הבעלים, שעלולה להגיע לידי נשיכה. חשוב להבין שגורי הבאסט משחקים במשחקי שליטה. בעלי הכלב עלולים לטעות ולחשוב שמדובר במעשים חביבים. והבעת שמחה כמו : קפיצה על אנשים, נראית כמחווה חמודה . זו אמנם יכולה להיות הבעת שמחה והתרגשות של הבאסט האונד או בקשה לתשומת לב, חום ואהבה. אבל במקביל מתחיל ההבאסט להבין שבעליו חלש . כתוצאה מכך ינסה בעתיד הקרוב לעבור את בעליו בסולם ההיררכי של ה"הלהקה". זכרו שלא משנה מה הסיבה שההבאסט קופץ, תמיד חשוב לתקנו על כך. תיקון נכון של תופעת הדומיננטיות בגיל מוקדם תביא לכלב מאוזן בעתיד. כך גם חשוב לאסור נשיכות במהלך משחק .   תרגיל הכרחי הוא תרגיל שליטה בקערת האוכל של הבאסט.  כאשר הבעלים קרוב לקערה אסור לכלב  להתקרב עד שהבעלים מתרחק. חשוב שמאלף מקצועי ידריך את כיצד לעצב את אופיו של הבאסט מגיל צעיר כך שתוכלו להנות מגידולו.

באסט האונג בצבע חום לבן - LADOG

באסט האונג בצבע חום לבן – LADOG

איך לאזן את הנמרצות של הבאסט מבלי לפגוע באופיו השמח

חשוב ללמד את הבאסט שבאזור המגורים עליו להתנהג בצורה רגועה ועדינה. , רצוי לתת לו עצמות דחוסות לכלבים, ולפזר לו מספר עצמות ברחבי הבית. הבאסט האונד ילמד שהעצמות הדחוסות הן שלו, מותר לו לח\כרסם אותם ברוגע, וללא חשש שכן עצמות נוספות מחכות לו בעוד מקומות.  לעצם הדחוסה מרקם וריח יחודיים שאינם דומים למרקמו של שום חפת אחר בבית, כך שהבאסט יתרגל אל העצם ויחפס רק אותה כשישעמם לו. זמן המשחק יוגדר תמיד כחלק משגרת השהייה והבילוי שמחוץ לבית. רק מחוץ לבית מותר לבאסט להשתולל עם בעליו, ולשחק במשחקי כדור ונשיכה  ועל כן את פקודת המשחק יש לתת לבאסט רק באזורים פתוחים מחוץ לבית . ללא לימוד נכון היכן ומתי ניתן לשחק ומתי אסור, יהפוך הבאסט לחסר שליטה ויקשה על החים בסביבת המגורים. חשוב לזכור שללא הוצאת אנרגיה מחוץ לבית הבאסט יפתח תיסכול .

אילוף מקצועי לכלבי באסט האונד - LADOG

לכלבי באסט עם עור עודף עלול להתפתח בעיות בעיניים – LADOG

כיצד למנוע הרס חפצים

לגורי הבסאט האונד נטייה להרס חפצים בבית. חשוב ללמד את גור הפודל  שהדבר היחיד שמור לו לכרסם בבית הן עצמות דחוסות אותן ניתן לרכוש בחנויות לבעלי חיים.  חזקו את הפודל שלכם בכל פעם שיתקרב לעצמות הדחוסות שתפזרו עבורו בבית, ותקנו אותו בכל פעם שינסה לכרסם כל דבר אחר. בהדרגה הוא יתרגל לטעם ולמרקם הייחודיים של העצמות הדחוסות והצורך לכרסם כל דבר אחר יעלם. כדי למנוע הרגל שגוי ובלבול המנעו מלתת לגור הבאסט משחקים אחרים בבית אם תתנו לבאסט האונד שלכם משחקים אחרים בתוך הבית, הוא עלול לטעות ולכרסם כל דבר בעל מרקם דומה כמו נעליים ורהיטים . טיפול נכון ומקצועי מגיל צעיר בבעית הרס החפצים יהיה תהליך מהיר וקל.

כלבי הבאסט אוהבים להריח את הקרקע, פקודת רגלי יכולה למתן את התופעה- LADOG - אילוף כלבים

הבאסט אוהב להריח את הקרקע, פקודת רגלי יכולה למתן את התופעה- LADOG -אילוף כלבים

חשיבות ההיררכיה ומניעת דומיננטיות

אופיו העיקש והעצמאי של הבאסט האונד  עלולים להוות קושי עבורו בהבנת מיקומו ביחס לבעליו. בכל קבוצת כלבים תמיד יש היררכיה מעצם היותם בעלי חיים החיים בלהקה . כלב דומיננטי הוא מעין בוס , המוביל את הלקה, הוא יהיה מי שיכתיב את סדר היום, יאכל ראשון ויהיה הראשון למצוא לעצמו מקום שינה. הוא יגיב בתקפנות כלפי מי שינסה לערער את מעמדו, גם אם מדובר בבני הבית. באסט האונד מאולף, יודע שבראש ה"להקה" (המשפחה בה הוא גדל) נמצאים בני הבית. מאלף המכיר את גזע הבאסט האונד ילמד את הכלב שהבית, החצר אזורי השינה, והמזון הם לפני הכל של בני הבית, ורק אחר כך הם שלו, במצב כזה הכלב יהיה רגוע ומאוזן.

כלבי באסט ללא היררכיה נכונה, עלולים להפוך דומיננטיים- LADOG - אילוף מקצועי

כלבי באסט ללא היררכיה נכונה, עלולים להפוך דומיננטיים- LADOG – אילוף מקצועי

טיפ חשוב שיעזור לבאסט האונד להבין את מיקומו בהיררכיה המשפחתית:: למדו את כלבכם לגשת אל קערת האוכל רק לאחר שקיבל אישור לעשות זאת. מדי פעם הכניסו יד לקערת האוכל בזמן שהוא אוכל ותנו לו לאכול מהיד, אם הבאסט האונד יחשוף שינים,  תקנו אותו . בהדרגה כלבכם ילמד שגם כאשר מישהו מתקרב לקערת המזון, אין בכך איום ועליו להתרחק מהמקום., נהגו באופן דומה גם ביחס למקום השינה הקבוע שלו. כאשר הכלב שלכם ישן במקומו הקבוע, מדי פעם הקימו אותו, אם הוא יביע אי שביעות רצון, חשוב לתקנו. התיישבו במקומו על מנת שיקבל את המסר שהבית הוא קודם כל של הבעלים ואחר כך של הכלב. תנו לו להרגיש בנוח עם הסיטואציה. מאלפי הכלבים של לה-דוג ידריכו אתכם כיצד לבצע נכון תרגילים חשובים אלו שמטרתם להעניק לכלבכם ביטחון ולגרום לו להבין את מיקומו הנכון בהיררכיה המשפחתית.

כלבי באסט ללא היררכיה נכונה, עלולים להפוך דומיננטיים- LADOG - אילוף מקצועי

הבאסט כל ציד חזק, על אף המראה הבובתי שלו – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

שימוש ביצר הציד של הבאסט האונד לפקודות האילוף

יצר הציד של הבאסט האנוד יבוא לידי ביטוי באהבתו למשחק וזהו יתרון גדול בתהליך האילוף למשמעת . משחקי הכדור אותם יקבל הבאסט מידש לאחר שביצע פקודה אילוף יהוו עבורו צ'ופר, דבר שיגרום לו לחכות בכליון עיניים לשעורי האילוף .  לדוגמא: בכל פעם שהבאסט יגיב  לפקודה 'אליי' יש לתת לו כדור או משחק נשיכה כפרס. הקשר הישיר בין פקודת ה'אליי' והמשחק יגרום לבאסט האונד לבוא בשמחה והתלהבות..

קחו כדור גומי שמחובר אליו חבל. את הכדור יש להחביא מאחורי הגב תוך תזוזה לאחור, התזוזה המדמה חיה בורחת תעודד את הבאסט למרדף, והחבאת הכדור מאחורי הגב תגרום להעלאת יצר הציד ובכך ליותר התלהבות מהכדור. חשוב שמאלף כלבים ידריך אתכם כיצד לפתח את יצר המרדף אחרי הכדור וכיצד לקשר באופן מקצועי לפקודות האילוף השונות. חשוב לזכור שאילוף לא מקצועי עלול לדכא את יצר המשחק של הבאסט ולהפוך אותו לכלב מדוכא וחסר שמחת חיים.

חשוב מאוד לחשוף את הבאסט בגיל צעיר למקומות חדשים -LADOG - אילוף מקצועי

חשוב מאוד לחשוף את הבאסט בגיל צעיר למקומות חדשים – LADOG – אילוף מקצועי

חשיבות החשיפה של כלבי הבאסט האונד

מידלאחר שהבאסט האונד שלכם קיבל את החיסונים המאפשרים לו לצאת מהבית, חשוב שתטיילו איתו במקומות רבים ככל האפשר, על מנת שיתרגל לכל סוג של ריח, קולות, אנשים, ואזורים וירגיש בנח . כך הבאסט שלכם לא יפתח נטייה לפחדנות אותוקפנות כלפי אנשים , ובעלי חיים שאינו מכיר. ככךל שתקדימו לחשוף את הבאסט שלכם, כך הוא יגדל להיות כלב מאוזן ורגוע.

במרכז לאילוף כלבים LADOG תלמדו את הדרכים המקצועיות ביותר להתמומד עם עקשנותו של הבאסט, להעלוות את יצר המשחק שלו , למנוע את נטיית הגורים להרס חפצים ולגרום לו לאהוב את אימוני המשמעת.

לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG, צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל LADOG.

לחצו כאן -לפרטים אודות קורס אילוף כלבים בחברת – LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף הבאסט האונד שלכם – לחצו כאן