אקיטה אמריקאי

אקיטה אמריקאי – LADOG

 

אקיטה אמריקאי – American Akita – מידע מקצועי אודות הגזע, אופי, היסטוריה, אילוף מקצועי לכלבי אקיטה אמריקאי. בחברת LADOG ניסיון רב באילוף כלבי אקיטה אמריקאי .

רוי – גור של אקיטה אמריקאי בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת – LADOG

בוס – אקיטה אמריקאי בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת – LADOG

ג'וי – נקבה מסוג אקיטה אמריקאי בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת – LADOG

קיטה – נקבה מסוג אקיטה אמריקאי בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת – LADOG

ליאו – גור של אקיטה אמריקאי בסיום קורס אילוף למשמעת בחברת – LADOG

אופי האקיטה האמריקאי

מדובר בכלב שקט ונוח, כלב לא נבחן ויכול להסתגל בקלות לדירה. יחד עם זאת בבגורתו יכול להפוך בקלות לכלב מסוכן ביותר לגידול. ללא היררכיה נכונה במשפחה, עלול האקיטה האמריקאי להפוך תוקפני למי שהכי חלש מבני הבית. ללא חשיפה נכונה , עלול האקיטה לפתח אגרסביות כלפי אנשים זרים וכלבים. האקיטה לא נחשב לכלב הגנה או שמירה טוב כמו הרועה גרמני המפורסם, אך עדיין יכול להיות מסוכן לסביבה, מסיבות אחרות ובעייתיות. אקיטה אמריקאי בדרך כלל תוקפן מחשדנות, רכושנות והיררכיה.

אילוף מקצועי לכלבי אקיטה אמריקאי - LADOG

אילוף מקצועי לכלבי אקיטה אמריקאי – LADOG

בשונה מחלק גדול מהכלבים שמבצעים הגנה ושמירה מיצר הצייד או מתוך הגנה על הטריטוריה. זכר של אקיטה אינו מומלץ לגידול במשפחה. בדרך כלל הזכרים פחות מתאימים אך  שמדובר באקיטה אמריקאי הסיכון גדול בהרבה. אם כבר לקחתם זכר מומלץ לסרסו עד גיל שבעה חודשים. סירוס בגיל נכון ממתן את אופיו הדומיננטי של האקיטה. אך זכרו –  זכר מסורס עדיין לא יציב כמו נקבה. רבים אינם באמת מכירים את אופיו של האקיטה אמריקאי ומתפתים לרכוש אותו בשל יופיו הנדיר. כלבים אלו עקשנים מאוד. אילוף מקצועי בגיל חודשיים וחצי הוא תנאי הכרחי בגידולו, אילוף בגיל מאוחר נחשב למשימה מורכבת ולתוצאות לא בטוחות. כמו כן, מדובר בכלב עירני, אולם כזה שכמעט אינו נובח אלא אם כן קיים גירוי גדול בסביבה. עם אילוף נכון, האקיטה מגיב באיפוק, שליטה וביטחון בסיטואציות מגוונות. זהו לא כלב אשר מתאים לכל אדם, רק לבעלים דומיננטני וחזק.

חשוב מאודל לאלף את האקיטה אמריקאי מגיל צעיר מאוד- LADOG

חשוב מאודל לאלף את האקיטה אמריקאי מגיל צעיר מאוד- LADOG

אילוף נכון של הגזע

מומלץ להתחיל את האילוף עם חשיפה נכונה של הכלב לסביבה הכוללת ילדים, כלבים אחרים ובני אדם זרים לבני הבית. כלבי האקיטה נוטים להיות חשדניים ללא חשיפה נכונה. ולכן יש לדאוג לכך עוד כשהם גורים, מהשלב שניתן כבר להוציא אותם החוצה. ניתן לחשוף אותם לרחובות סואנים, גני ילדים וכד'. יש להגיב להתנהגות חששנית בביטחון, אך גם בסבלנות. אם הגור מתקשה בהתחלה, ניתן להעניק לו צ'ופרים, לשחק איתו ועוד.

כלבי האקיטה אמריקאי נחשבים לכלבים הדומיננטיים ביותר - LADOG

כלבי האקיטה אמריקאי נחשבים לכלבים הדומיננטיים ביותר – LADOG

מבחינת אילוף מקצועי, יש להתחיל בגיל מוקדם,  ולהקפיד על חינוך למשמעת, מכיוון שמודבר בכלב עקשן ודעתן שבמידה ולא יחונך כראוי, יוכל להגיע לבגרות עם תכונות אלו, שיהפכו עם הזמן לאגרסיביות מסוכנת. שימו לב שאתם לא מקלים ראש בקפיצות על הבעלים ובנשיכות קטנות, מכיוון שמשחקים תמימים אלו יוכלו להפוך לתחושת שליטה בכם בהמשך. אם אתם מתקשים לעשות זאת נכונה מבלי לפגוע בשמחתו של הגור או הכלב, היוועצו עם מאלף מומחה כדי שיכוון אתכם, אבל שוב – מומלץ לקחת את כלב האקיטה לאילוף בגיל צעיר.

LADOG - American Akita 

 LADOG – American Akita – בצבע שחור לבן

היסטוריה של הגזע

מקורו של גזע זה הינו באקיטה היפני, אשר אנו מכירים אותו בערך מהמאה ה-17 לספירה בה שימש הכלב לצייד וגם לקרבות. לאחר מחצית המאה ה-19, החלו להרביע כלבי אקיטה עם גזעים אחרים, כמו טוסה ומסטיף וכתוצאה מכך השתנה מבנה גופו של האקיטה. בין היתר באופן בו איבד את מאפייני כלבי השפיץ שלו. בתחילת המאה ה-20, חל איסור על קרבות כלבים, מפנה אשר ייתכן שסייע בשמירת האקיטה היפני כמו שהוא, מכיוון שכבר לא היה צורך בשיפור הגזע לטובת הקרבות.

גור של אקיטה אמריקאי - LADOG - מרכז מקצועי לאילוף כלבים

גור של אקיטה אמריקאי – LADOG – מרכז מקצועי לאילוף כלבים

בזמן מלחמת העולם השניה, היה נהוג ללכוד כלבים ולהשתמש בפרוותם עבור הצבא. אולם כלבי רועם גרמניים היו מוגנים מכיוון שנעשה בהם שימוש צבאי. בהתאם, מגדלי כלבים ניסו לעקוף את הגזירה ולהרביע את כלבי האקיטה עם הרועה הגרמני על מנת שיוכלו להגן עליו מפני לכידת המשטרה. לאחר מלחמת העולם השניה, נותרו 3 גזעי אקיטה עיקריים שכללו את האקיטה המקורי, האקיטה המשולב במסטיף והאקיטה המשולב ברועים. היות ומספר כלבי האקיטה נותר קטן מאוד לאחר המלחמה, מצב זה הקשה על שמירת הגזע המקורי. במקביל, כלבי אקיטה מעורבים עם מסטיף ורועים (כלבים שהיו צאצאים של ההרבעות המקוריות עם הגזעים האחרים) הובאו לאמריקה על ידי חיילים מקומיים וזכו שם לפופולריות גדולה. עם הזמן, הוקם מועדון כלבי האקיטה האמריקאי בשנת 1965, והתקבלו מאפייני הגזע כפי שהתפתחו באמריקה. הגזע החל לצבור תאוצה עוד יותר, מה שגרם לו להתרחק עוד ועוד מהאקיטה המקורי שאליו אגב, ניסו לחזור באמצעות הרבעות כלבים מעורבים עם אקיטה מטג'י.

 

אקיטה אמריקאי חום לבן - LADOG - אילוף כלבים

אקיטה אמריקאי חום לבן – LADOG – אילוף כלבים

לקורס אילוף כלבים מקיף בחברת LADOG, צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל LADOG.

לחצו כאן -לפרטים אודות קורס אילוף כלבים בחברת – LADOG

לחצו כאן – למחירים ומסלולים של קורסי האילוף בחברת LADOG

לטיפים מקצועיים לאילוף האקיטה אמריקאי שלכם – לחצו כאן