אייריש וולפהאונד

 

אייריש וולפהאונד

אייריש וולפהאונד – הכלב הגבוה ביותר בעולם – מידע מקצועי אודות אילוף וטיפול באייריש וולפהאונד-  Irish Wolfhound.

היסטוריה 

הגזע אייריש וולפהאונד עתיק מאוד ונחשב כיום לגזע הגבוה ביותר. ארץ המוצא שלו היא אירלנד. שם היו משתמשים בכלבים האלה לציד זאבים וצבאים. ועד המאה ה-19 ניתנו כמתנות על ידי מלוכות ובני אצולה. נדרשו להחזיק לפחות 24 כלבי אייריש וולפהאונד כדי להגן על עדרי החקלאים מפני להקות זאבים. במאה ה-19 כמעט ונכחד הגזע. אך קפטן ג'ורג' גרהם הסקוטי אסף כמה פרטים בודדים מכל מיני מדינות אחרות וכך הציל את הגזע גם באירלנד.

 אייריש וולפהאונד – הכלב הכי גבוה בעולם

מאפיינים

כלבי האייריש וולפהאונד גבוהים מאוד ויכולים להגיע לגובה של סוס פוני. יש להם פרווה מקורזלת, מחוספסת וקשה והם יכולים להגיע בצבעים שחור, אפור, חום כהה, קרם ולבן.

גובה: 78-96 ס"מ. משקל: 65-80 קילו. תוחלת חיים: 9-11 שנים.

אופי

על אף גודלו של האייריש וולפהאונד, הם נחשבים לגזע מאוד עדין. מסתדרים מעולה עם אנשים, כלבים אחרים וילדים קטנים. הורים לילדים קטנים יכולים להשאיר את הילדים בחברת הכלב ולהיות רגועים כשהוא נמצא איתם בסביבה. הוא לא ממש אנרגטי אבל אוהב לרוץ ולהשתולל. בגלל גודלו של האייריש וולפהאונד, צריך לתת לרוץ בשטחים פתוחים. כשמגדלים אייריש וולפהאונד בדירה, צריך לשים לב לזנב הארוך שלהם שלא יפיל דברים בבית.

טיפול – אייריש וולפהאונד אינו זקוק ליותר מידי טיפוח, כי לא מספרים אותם בכלל. רק הברשה לעיתים די רחוקות או במידת הצורך.

אילוף מרצועי של כלבי אייריש וולפהאונד – LADOG

אילוף

אירש וולפהאונד הוא גזע בעל מזג נוח מאוד וקשוב לבעלים. התקשורת שלהם עם הבעלים כל כך טובה שאפשר ללמד אותם כל כך הרבה דברים בגבול היכולת שלהם והם יבצעו את הפקודות בהתלהבות רבה. בגלל הגובה שלהם והזנב הארוך, מומלץ ללמד אותם להיות רגועים בבית כדי שלא יהרסו ויפילו כל מיני דברים עם הזנב. לכן המשחק איתם צריך להיות אך ורק מחוץ לבית.

אנו ב-LADOG נעזור לכם להגיע לרמת אילוף גבוהה ביותר עם כלב האייריש וולפהאונד שלכם,

ומאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי בתהליך עד לתוצאות אליהן תרצו להגיע – לקורס אילוף כלבים עד קבלת התוצאה הרצויה – לחצו כאן 

גור של אייריש וולפהאונד – LADOG