אזוואק

אזוואק 

מידע מקיף אודות הגזע אזוואק- היסטוריה, אופי, אילוף המתאים לאזוואק.

 

אזוואק - בצבע חום לבן - LADOG - אילוף כלבים

אזוואק נחשב לכלב מהיר מאוד – LADOG – אילוף כלבים מקצועי

 

היסטוריה

אזוואק זהו כלב צייד שהגיע מצפון אפריקה. שם הם שימשו ככלבי צייד ושמירה במחנות של שבטים נוודים. השם אזוואק ניתן לו על שם נהר ניג'ר בעמק המקומי, ושם קראו לו המקומיים בשני שמות אידי אידי, וגם אסקאס. בשנות ה-70 הגיע דיפלומט יוגוסלבי אשר קיבל במתנה כלבת אזוואק, ומשם החל הגזע להתפתח ולהיות פופולרי בשאר מקומות בעולם כמו צרפת וארצות הברית. בשנת 1891 הוכר האזוואק כגזע רשמי על ידי ה-FCI. בארצות הברית ובאירופה ישנו ארגון בשם A.B.I.S אשר שם לו למטרה לשמר את הגזע ולדאוג להמשך הקיום שלו על פי כל התקנים של גזע האזוואק. בישראל יש בית גידול אחד לגזע האזוואק בבעלותו של ד"ר צחי נבו.

 

אזוואק - כלב צייד חשדן מטבעו- LADOG - אילוף מקצועי

אזוואק – כלב צייד חשדן מטבעו- LADOG – אילוף מקצועי

 

אופי ומאפיינים

כלבי האזוואק מאוד פעילים ואתלטים. הם דורשים המון פעילות כדי לפרוק אנרגיה והם מתעייפים אחרי הרבה מאוד זמן. בגלל זה צריך לחשוב טוב מאוד אם כלב כזה מתאים לכם ולאורח החיים שלכם. אחרי הכל מדובר בכלב בעל יצר צייד מוגבר, בשילוב עם חשדנות כלפי זרים. וזה מה שהופך אותו גם לכלב שמירה מעולה. ואם צריך, הוא יגן על הבעלים שלו בחירוף נפש. כי כלבי האזוואק ידועים ככלבים שמאוד אוהבים את הבעלים שלהם, אך מתחברים חזק יותר רק עם אדם אחד מבני הבית. אם יגיע זר לבית, יהיו לכלב רק שתי אפשרויות, או לנבוח ולנסות להרחיק את הזר. או להתעלם ממנו ולהיות אדיש כלפיו. אבל הוא לעולם לא יגש מעצמו לבנאדם זר כדי להתלטף. בגלל המורכבות שיש לכלב יצר ציד מוגבר והוא חשדן כלפי זרים, חשוב מאוד להעביר לכלב חשיפה טובה לאנשים, ילדים, כלבים, חתולים וכל מיני חיות קטנות. רק ככה תוכלו לטייל עם הכלב ולגדל אותו בצורה נוחה.

גובה: 60-74 ס"מ. משקל: 15-25 קילו. תוחלת חיים: 10-15 שנים.

כלב אזוואק בחוף הים – LADOG

 

אילוף

אזוואק זהו כלב עצמאי מאוד ובעל יצר ציד מוגבר. לכן, כמו כל הכלבים העצמאים חשוב לתת להם תמיד תעסוקה ותמיד לגוון כדי שהכלב לא ישתעמם. עם יצר הציד הגבוה שיש לגזע האזוואק אנחנו יכולים לעבוד עם הכלב בצורה טובה יותר, וכך לגרום לכלב להנות מהתהליך על ידי משחק משותף עם הבעלים. אפשר לשחק איתו במשחקי נשיכה ומשיכה, אבל הוא תמיד יעדיף שיזרקו לו כדור והוא ירוץ להביא אותו. הגלגול של הכדור מדמה לו ציד, וזה מה שמניע לו את האינסטינקט לרוץ אחרי הכדור ולתפוס אותו. בגלל זה חשוב מאוד להתחיל תהליך אילוף כבר מגיל צעיר כדי ללמד אותו שלא רצים אחרי כל דבר, וכך נשמור על הכלב שלנו.

אנו ב-LADOG מתמחים באילוף כלבי ציד שדורשים המון הפעלה.

מאלף מקצועי מצוות LADOG ילווה אתכם באופן אישי על מנת להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שניתן לקבל מכלב אזוואק יציב ובעל ביטחון. לקורס אילוף מקיף למשמעת מתקדמת עד קבלת התוצאה – לחצו כאן 

טיפול – אזוואק אינו דורש טיפול מיוחד, רק חשוב לזכור תמיד שיש לו עור ממש דק ועדין. הוא יכול להיפצע בקלות. בגלל שסף הכאב שלהם ממש גבוה, לא תשמעו אותם מייללים מכאב וחשוב לבדוק כל פעם כשחוזרים מטיול שלא נפצע איפשהו ושאין לו קוצים ברגליים או בגוף. אחרת זה יכול לגרום לבעיות חמורות יותר. מקלחת כל שלושה חודשים והברשה לפחות פעם בשבוע וחצי יספיקו להם.