כלוב אילוף לכלב

 

כלוב אילוף לכלב- LADOG

מה עדיף לכלבכם- גדר גורים, כלוב אילוף או כלוב טיסה. שימושים שונים של כלובים אלו. כיצד להרגיל את הגור או הכלב הבוגר לאותו תיחום. 

למה צריך לתחום את הכלב בכלל- בכדי לפתור בעיית צרכים לכלבים מסוימים. לכלבים הרסניים, עוזר לפתור בעיות הרס. עוזר לפתור חרדת נטישה. אך זכרו הכלוב אינו פותר את הבעיה.תיחום הכלב בלבד כמובן לא יפתור את הבעיה. תיחום הכלב או הגור נועד בכדי לעזור בזמן שאתם מבצעים פעולות לפתרון הבעיה במקביל. לנושא איך לחנך כלב לצרכים בעזרת כלוב אילוף- לחצו כאן , במידה וכלבכם הורס את הבית, כנסו לאילוף למניעת הרס בעזרת כלוב אילוף. במידה ולכלבכם יש חרדת נטישה- כנסו לטיפול בחרדת נטישה בעזרת כלוב אילוף. בהמשך המאמר נדבר על איזה כלוב עדיף לאיזה כלב וכיצד להרגיל כלב לתיחום.

שוק גדרות התיחום  כיום בישראל מוצף בהרבה סוגים, לכן נעשה קצת סדר בבלגן ונבין מה הם החסרונות והיתרונות של כל אחד מהם.מה באמת עדיף, בין גדר הגורים, לכלוב אילוף, לכלוב הטסה שהם למעשה יכולים לשמש למטרה דומה, אך בחירה שגויה של אחד מהם יכולה להוביל לבעיות רבות בעתיד. צריך לבחור על סמך הכלב הספציפי שלכם, מה שתבינו במאמר זה. פעמים רבות בעלי כלבים שואלים, האם הם חייבים גדר עבור הכלב בביתם. ישנם כלבים שמטבעם הם לא הרסניים ונקיים מאוד, כלבים אלו אינם צריכים כלוב לגורי כלבים או כלוב אילוף. אך אם מאלף המליץ כי כלבכם צריך כלוב, אז עדיף להתחיל את התהליך בכדי לסיים עם כלוב כמה שיותר מהר. באילוף נכון גדר הגורים או כלוב טיסה, צריכים למעשה להיות לתקופה קצרה בבית. באילוף נכון תקופת הכלוב צריכה להיות בין חודשיים לשלושה חודשים.

גדר גורים - LADOG

גדר גורים – LADOG

גדר גורים

האם לכלב שלך מתאים גדר גורים : גדר גורים עשויה מצלעות רשת דקות שלמטה ולמעלה אין כלום. אין תחתית לגדר ואין גג. גדר גורים נקראת גם גדר תיחום לכלב. יתרונות של גדר גורים- ניתנת לשליטה על הגודל, ניתן לשחק עם מספר הצלעות ובכך לקבוע את גודל הגדר, זולה באופן יחסי לכלוב הטסה. חסרונות של גדר גורים- לא עמידה לכלבים חזקים, מתאימה לכלבים עדינים יחסית. גור שאמור להיות גדול פיזית, יוכל לקפוץ מהגדר החוצה כיוון שהיא פתוחה מלמעלה. במידה וכל התהליכים של החינוך עבדו מהר, אז גדר הגורים יכולה להיות טובה. אך במידה והבעלים לא מספיק לסיים את תהליך הלימוד שלצורכו נעזרו בכלוב. יכול להיות שהגור כבר יגדל ופשוט יתחיל לצאת מהגדר. טרם סיימתם את תהליך החינוך, ואז תצטרכו לרכוש כלוב הטסה או כלוב אילוף. לגדר הגורים יש גבול לגודל שניתן להקטין אותה. לכלבים עם בעיית צרכים רצינית, יכול להיות שגם אחרי ההקטנה הגור עדיין יעשה את צרכיו בתוך גדר הגורים. מצב זה משתנה מגור לגור ותלוי ברמת הניקיון הטבעי שלו. ישנם גורים נקיים יותר מטבעם שגדר הגורים יכולה לעבוד טוב, וישנם גורים שאם לא מצמצמים את השטח למידה המדויקת הגור עדיין יעשה את צרכיו בכלוב. לסיכום גדר גורים: אם כלבכם נקי יחסית מטבעו ולא מגזע גדול, אז גדר גורים הינו פתרון מצוין, אך לגורים שעתידם להיות גדולים או לגורים שמטבעם לא ממש נקיים עדיף כלוב אילוף או כלוב הטסה. על ההבדל ביניהם נדבר בהמשך.

כלוב אילוף כלבים

האם הכלב שלך צריך דווקא כלוב אילוף לכלב : כלוב אילוף כלבים עשוי מרשת ברזל דקה עם מגש פלסטיק מלמטה וישנם כלובי אילוף שמגיעים גם עם מחיצה. יתרונות של כלוב אילוף כלבים-מתאים לכלבים שיש להם בעיה קשה של צרכים או כלבים שלא נקיים מטבעם. כיוון שרוב כלובים אלה מגיעים עם מחיצה, כך ניתן לשחק עם גודל הכלוב ממש עד מידה קטנה. בתחילת האילוף לצרכים פעמים רבות מחלקים את כלוב האילוף לשניים, ולאחר שהכלב התחיל ללמוד להתאפק ניתן להוציא את המחיצה. כלוב אילוף זול יחסית לכלוב הטסה. יש לו רשת מלמעלה, כך שהוא טוב גם לכלבים שיכולים לקפוץ מהגדר גורים. יש לו מגש מלמטה, מה שעוזר לניקיון הכלוב. חסרונות כלוב אילוף לכלב- לא מתאים לכלבים חזקים מאוד, כיוון שרוב כלובי האילוף הנמכרים כיום בארץ, הם כלובי רשת עדינים יחסית שכלבים חזקים מניסיוננו הרב מצליחים לשבור אותם. שבירת הכלוב יכולה גם לפצוע את הכלב. לסיכום כלוב אילוף : כלובי רשת טובים לכלבים עדינים גם פיזית וגם נפשית. הכלבים לא יוכלו לקפוץ מהכלוב כיוון שיש לו גג. אך לא מתאים לכלבים עם חרדת נטישה חזקה. לא מתאים לכלבים מאוד נמרצים וחזקים. כלבים עם אופי כזה יכולים לפרוץ את הכלוב ולהיפצע.

כלוב טיסה

האם הכלב שלך צריך דווקא כלוב טיסה-כלוב טיסה עשוי כולו מפלסטיק עם רשת חזקה מקדימה, וחורים בחלק העליון של הכלוב. רבים מכנים את כלוב הטיסה, כלוב הטסה. יתרונות של כלוב טיסה- מתאים לכלבים חזקים מאוד. כיוון שלכלוב זה יש תקנים של הטסה, אז בתקן זה לא ניתן לפרוץ בקלות. לכן מתאים לכלבים חזקים או כלבים עם חרדת נטישה שעלולים לנסות לברוח מהכלוב. כמובן שבמקרים נדירים ישנם כלבים העלולים לפרק גם את כלוב ההטסה ואז צריך לבנות כלוב אצל מסגר, אך כלוב טיסה מנסיוננו הרב חזק יותר מכלוב האילוף ומגדר הגורים. מתאים לנסיעה ברכב. ישנם בעלי כלבים רבים שלא רוצים שהכלב ישתולל ברכב, ולא רוצים לנקות שערות מכל הרכב. כלוב טיסה הוא פתרון אידיאלי. למרות שקוראים לו כלוב טיסה הוא יכול לשמש לאותם מטרות שיכולים לשמש כלובי האילוף או גדר הגורים וכמובן גם להטסת כלבים. הוא יותר סגור מכלובי הרשת לכן נותן לכלב ביטחון, מזכיר לכלב קצת מלונה. חסרונות בכלוב טיסה- יקר בהרבה מכלוב רשת וגדר גורים. לא ניתן לשנות את מידותיו ולחלק אותו. קשה יותר לנקיון כיוון שאין לו מגש כמו בכלוב אילוף. לסיכום כלוב טיסה: מתאים לכלבים חזקים עם חרדת נטישה, כיוון שהוא כלוב חזק עם תקן להטסה.

כיצד להרגיל את הכלב לגדר גורים, לכלוב אילוף או לכלוב טיסה

נסביר תחילה כיצד להרגיל את הגור או את הכלב הבוגר לכל אחד משלושת התיחומים בנפרד, ישנם הרבה דברים משותפים לשלושתם שנסביר בהמשך ונקרא למשותף בינהם פשוט כלוב אילוף.

כיצד להרגיל את הכלב לגדר גורים או לכלוב אילוף: את גדר הגורים ניתן להקטין בכדי לפתור את בעיית הצרכים, ככל שהכלוב קטן יותר כך הכלב מתאפק יותר. בשבוע הראשון תנו לכלבכם להיות בכל הגודל של גדר הגורים ואז תקטינו בהדרגה את גודל הגדר במידה וישנה בעית צרכים. הקטנה הדרגתית של הגדר תקטין את הלחץ של הכלב בתוך הגדר. לקראת סיום האילוף לצרכים ניתן להגדיל חזרה בהדרגה את גדר הגורים. אותו הדבר ניתן לעשות גם בכלוב האילוף, כיוון שרוב כלובי האילוף באים עם מחיצה. בהתחלה יש לתת לכלב להיות בכל הכלוב ורק לאחר שבוע לשים את המחיצה, לקראת סוף הגמילה מצרכים יש להוציא את המחיצה ולתת לו שוב כלוב גדול. כמובן הכנסת המחיצה אם בכלל תלויה בגודל הכלב. אם הכלב גדול ביחס לכלוב אין צורך להכניס את המחיצה.

כיצד להרגיל את הכלב לכלוב אילוף– הכוונה כאן גם לגדר גורים ולכלוב טיסה

  • כלוב פתוח עם צ'ופרים-בשבוע הראשון יש להשאיר את הכלוב פתוח ולתת לכלב את האוכל שלו בפנים. יש לפזר מספר פעמים ביום חטיפים על מנת שהתרגל להיכנס לכלוב. מומלץ גם לקשור את עצם הלעיסה לכלבים בתוך הכלוב, בצורה זו יהיה לזמן ממושך יותר בתוך הכלוב ויתרגל למקום ויקשר אותו כדבר חיובי.
  • סגרו את הכלוב שאתם קרובים לזמן קצר-לאחר שבוע שהכלב יתרגל להכנס לכלוב מכל הצ'ופרים שקיבל בפנים,  צרו מצב בו הכלב אוכל בכלוב ואז שבו על כסא קרוב לכלוב וסגרו את דלת הכלוב למספר שניות. לאחר מכן במשך מספר ימים בצעו את אותה פעולה ועלו את הזמנים עד שלוש דקות.
  • צאו לזמן קצר, אך הישארו בבית-לאחר שהרגלתם את הכלב שהדלת יכולה להיות סגורה לידכם, צאו מהחדר למשך מספר דקות ואז חזרו. רק שאתם יוצאים מהחדר תשאירו בחדר טלוויזיה פתוחה, קול הטלוויזיה ושינוי התמונות מוריד לכלב את הלחץ בכלוב. במידה ויצאתם מהחדר והכלב נובח או בוכה, אסור כמובן לחזור לכלב עד שהכלב יפסיק לפחות לשתי דקות. במידה ותחזרו אל הכלב שהוא נובח או בוכה הוא יתרגל שכך חזרתם אליו ואז התהליך מתחיל להסתבך.
  • צאו מהבית לזמנים קצרים- לאחר מספר ימים שיצאתם משדה הראיה של הכלב  אך נשארתם בבית שהכלב יכל להריח את הבעלים. תתחילו לצאת מהבית לזמנים קצרים. בימים בראשונים צאו עד שעה שעתיים ולאחר מכן תוכלו כבר לצאת רגיל.
  • זמן ההרגלה לכלוב-תהליך ההרגלה של הכלב לכלוב לוקח בדרך כלל בין 14-21 ימים, ואז כבר הכלב רגיל לכלוב וניתן להתחיל את כל תהליך החינוך והאילוף לשמו רכשתם את כלוב האילוף.
  • זכרו שתחילת התהליך לפעמים קצת קשה, אך כלב שהתרגל לכלוב בסוף לרוב ירגיש בטוח בכלוב וירצה להכנס מעצמו. .
  • נביחות יתר-במידה והכלב נובח מאוד בכלוב וכבר מהווה הפרעה לשכנים, צריך להיוועץ עם מאלף כלבים לצורך הפסקת הנביחות שיהיה ניתן להתקדם בחינוך הכלב.

חברת LADOG-אילוף כלבים, מתמחה בפתרון בעיות גורים ובוגרים. לקורס אילוף מקיף. צרו קשר 052-3609028 אורן אלעמרי.

כנסו לקורס אילוף גורים בחברת – LADOG

כנסו לקורס אילוף כלבים בוגרים בחברת – LADOG

כיצד אילוף יכול להפוך את כלבכם לכלב שמח יותר- לחצו כאן 

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכלבכם-לחצו כאן

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

איך לטפל ולמנוע תוקפנות כלבים-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

נוסעים לחופשה, דואגים היכן לשים את הכלב שלכם-לחצו כאן לפנסיון לכלבים LADOG 

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".