כלב מאולף זה כלב שמח

כלב מאולף זה כלב שמח

כיצד אילוף מקצועי יגרום לכלבכם להרגיש הרבה יותר שמח, בטוח, יציב ורגוע יותר. מאת LADOG אילוף כלבים מקצועי.

כשיש מנהיג בבית – כשכלב לא מאולף ואין לו מנהיג ברור בלהקה, שבמקרה שלכם זה בני הבית, הכלב כל הזמן מחפש את מקומו בהיררכיה, הוא מנסה להתקדם במיקום שלו בבית. הכלב מנסה את בעליו כל הזמן. תופעה זו של נסיון להתקדם במיקום הבית גורמת לכלב לא להיות שלם ושמח במקום בו הוא נמצא. בצורת גידול כזו יחשוב הכלב לחץ תמידי, שיש לו סיכוי להתקדם בסולם ההיררכי. בצורה זו הכלב אף פעם לא ירגיש מסופק ויחוש כי תמיד ישנה הזדמנות לעלייה בהיררכיה. תופעה של עלייה בהיררכיה היא תופעה לא נעימה גם לבעלים וגם לכלב. הכלב יחוש שמקומו אינו נקבע ועליו לנסות את הבעלים,  בתגובה הבעלים כל הזמן ינסה להלחם בכלב המורד. מלחמה תמידית של הבעלים לכלב גם לא פותרת את הבעיה וגם גורמת לתיקונים אין סופיים של הכלב. לאחר קביעת המנהיגות הכלב לא צריך להיות כל הזמן בתיקונים,  כשיש מנהיג בבית הכלב ירגיש ביטחון עצמי. כאשר כלבכם נמצא בקרבת המנהיג הוא מרגיש מוגן, כיוון שהמנהיג מסמל בעיניי הכלבים ביטחון ושמירה על הלהקה. את מנהיג הלהקה לא מנסים כל הזמן, מה שגורם לכלב ליציבות ולרוגע פנימי.

אילוף למשמעת נכון יגרום לכלב להיות מאושר- אילוף מקצועי למשמעת בגיל צעיר יגרום לכלב להינות מהאילוף. עצם לימוד הכלב פקודות חדשות ותרגול הפקודות הקיימות גורמות לכלב לסיפוק רב. הפעלתו של הכלב יוצרת קשר עם הבעלים, יוצרת עניין בחיים של הכלב בכלל. זכרו כי רוב הגזעים פותחו לעבודה עם האדם. כלבי ציד, כלבי רועים, כלבים של הצבא, כלבי משטרה, כלבי קרקס וטריקים. מקטן ועד גדול כמעט כל הכלבים יועדו למטרות אילוף. כיום כלבי בית מתורגלים באילוף יחושו משועממים וחסרי תקשורת. באילוף נכון מקשרים לכלב את הפקודות עם המשחקים אותם הכלב אוהב. לדוגמא: שקוראים לכלב לאליי, יש לתת לו מיד לאחר מכן כדור או משחק נשיכה אחר. קישור ישיר של אותו משחק יגרום לכלב להינות בפקודות המשמעת. כלב מאולף שנשמע לאליי ברמה גבוהה יכול גם להיות משוחרר הרבה יותר ובכך יהיה כלב שמח יותר. כלב שמאולף לשב הישאר ברמה טובה יוכל להצטרף לבעלים לכמעט כל מקום, לחברים, בתי קפה ועוד, ועדיין לא להוות הפרעה להתנהלות השותפת של הבעלים. בצורה זו הכלב יוכל להיות הרבה בסביבת הבעלים ויהנה ממקומות חדשים. פקודת רגלי והליכה נכונה יגרמו לבעלים גם כן להוציא את הכלב יותר ובכך להפוך לכלב שמח יותר.

שחרור של הכלב בבית – כלב שמאולף לא לעשות צרכים ולא ולהרוס יוכל בשלב מוקדם יותר של חייו להיות משוחרר בבית, מה שירגיע מאוד את הכלב ולא יפגע באיכות חייו. אך לצערינו אילוף לא מקצועי של הכלב יגרום לכלב להיות תקופות ארוכות בחייו מוגבל בחדר או במרפסת או בכלוב אילוף. כאשר מגבילים לכלב את השטח צריך במקביל לבצע אימון נכון של הכלב להפסקת ההרס והצרכים. ללא אימון נכון ישנם בעלי כלבים שפשוט מגדלים את הכלב בהגבלה תמידית של האיזור התחום. זכרו שמטרת ההגבלה של שטח הכלב צריכה להיות כמה שיותר קצרה בכדי שרמת החיים של הכלב לא תיפגע.

במרכז לאילוף כלבים LADOG ,תצרו מנהיגות לכלבכם, תעברו אילוף למשמעת ללא רצועה וכלבכם יהיה משוחרר בכל הבית לאחר תקופת האילוף. לסרטוני אילוף שלנו- לחצו כאן

לפרטים אודות קורס האילוף שלנו -לחצו כאן

לגידול נכון של גורים, כיצד לעצב את האופי של הגור- לחץ כאן 

התחשלות כלבים לתיקונים מאמר חשוב לכל בעל כלב- לחצו כאן 

מה נחשב למשחק נכון בין כלבים- לחצו כאן 

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכלבכם- לחצו כאן 

איך לאלף כלב להביא חפצים-לחצו כאן 

 איך מאלפים כלבים שלא יהיו פחדנים בעתיד-לחצו כאן 

איך לאלף כלב להסתדר עם ילדים קטנים בבית ותינוקות- לחצו כאן