כלבי שמירה

כלבי שמירה

LADOG- מציגה כלבי שמירה מאולפים למכירה, קורס אילוף כלבים לתקיפה ואילוף למטרת שמירה.

 לרכישת כלבים מאולפים לשמירה הגנה ומשמעת לחץ כאן

לקורס אילוף כלבי שמירה, לקורס אילוף כלבים לתקיפה 052-3609028

 אילוף כלבי שמירה,אילוף כלבים לתקיפה הוא תחום נפוץ מאוד בקרב אילוף הכלבים כיום. רבים הם המקרים של פריצות בתים, מפעלים, ובתי עסקים, לכן אחד הפתרונות הטובים ביותר הם כלבי שמירה מאולפים .
כמו כן, ישנם מקרים רבים של תקיפה ברחוב ובמצב כזה, כלב שמאולף לתקיפה, יכול לתרום רבות לביטחון האישי של כל אדם ואדם.

למכירה כלבי שמירה מאולפים מסוג רועה גרמני  

יצריו הבסיסיים של הכלב, מתאימים מאוד למלא אחר מטרות אלו. אודות לחוש הריח המפותח שלו, מרדף אחד גופים המבצעים תנועה חדה ובנוסף היכולת לזהות פחד ולחץ (פורצים וגנבים בדרך כלל משדרים פחד ולחץ מעצם ביצוע המעשה, הכלב יודע לזהות את התכונות הללו).

אילוף כלבים לתקיפה –רבים מהאוכלסייה של בעלי הכלבים, משתמשים במשפט "אני רוצה שהכלב שלי יהיה מאולף להגנה אך לא לתקיפה". חשוב להבהיר כי אין הבדל רב בין הגנה לתקיפה. אך עם זאת ההבדל הוא: באילוף להגנה, על הכלב להגיב ולהגן על הבעלים כלפי אדם שמטרתו היא לפגוע בבעליו, ואילו בתקיפה, על הכלב לרדוף אל אותו אובייקט ולנטרלו. בפועל, התחומים הללו מבוצעים ביחד מאחר ובאימונים מנסים לדמות מצבי אמת, ואלו דורשים שילוב של הגנה ותקיפה יחדיו.

לאחר שהבנו את ההבדל בין אילוף כלבים לתקיפה והגנה, ושהשוני ביניהם הוא מזערי, נבחן מהו אילוף לתקיפה?

אילוף לתקיפה הוא אילוף שבו הכלב לומד להגן על בעליו בפקודה בלבד! כאשר אנו דורשים מכלב פקודת הגנה, עליו לעבור למצב של "דריכות, ועירנות יתר" כלפי הסביבה. לאחר ש"דרכנו" את הכלב בפקודה, במידה ואדם זר מנסה לתקוף אותנו, יש לחזור על הפקודה ובכך הכלב יבין שזהו האופייקט שיש לנטרלו. מומלץ באימוני הגנה ללמד את הכלב לנטרל אובייקט על ידי נשיכה בידו, מאחר שתוקפים שמגיחים לפתע, מחזיקים ביידם מקל, סכין או כלי נשק אחר. ובכך, לימוד הכלב לנשיכה בידיו של התוקף, מנטרל אותו מנשק. מנגד, לימוד כלב נשיכה באיזור הרגליים, עדיין משאיר אתכם ואת הכלב בסכנה, מאחר ואותו אדם עדין יכול לתקוף את הכלב בעזרת חפצים שבידיו (מקל, סכין וכו).

חשוב מאוד לעבוד משלבים נכונים ובהדרגתיות, בכל הקשור לאילוף לתקיפה. אילוף מהיר מידי לתקיפה עלול לפתח לכלב תגובה הפוכה, ובמקרים מסויימים, במקום ללמד את הכלב להתמודד מול אדם המתקיף אותו, הוא יכול לפחד מאנשים. לכן מומלץ מאוד באילוף הגנה, שהכלב יאומן בסמוך לכלבים אחרים היודעים את עבודת ההגנה, וכך ילמד מהכלבים האחרים, דבר הגורם לבנייה הנכונה ביותר של הכלב בתחום זה.

מטרתו העיקרית של אילוף לתקיפה הוא: כלב שיודע בפקודה בלבד, לעמוד מול אדם זר המנסה לתקוף את בעליו, ללא פחד ממנו. כלב שלא עבר אימון להגנה, ברוב המקרים יפחד בסיטואציה שבה אדם זר ירים את ידו לעבר בעליו.

כלבי שמירה
אילוף כלבי שמירה הוא אילוף שבו מפתחים את יצר הטריטוריאליות של הכלב באזור משכנו. אך ראשית על הכלב לעבור אילוף להגנה, ורק לאחר שעבר אימוני הגנה, ניתן לאמנו לשמירה על שטח. ישנם כלבים המתאימים באופיים הטבעי לשמירה, ואינם זקוקים לאימונים של שמירה על טריטוריה, אלא שדי בכך שיעברו אימוני הגנה (שהכלב ידע לפעול במקרה שאדם זר תוקף, ולנטרלו). כל אלו מתחזקים במהלך בגרותו של הכלב, דבר המאפשר לכלב להפוך להרבה יותר טוב ויעיל בכל נושא השמירה .
ישנם גזעים המצויינים למטרת כלבי שמירה, ואין צורך לאלפם כלל באימונים אלו. החיסרון בכלבים אלו הוא, שהם פחות מתאימים ככלבי בית ומשפחה. גזעים כמו רועה קווקזי ורועה אסיאתי הם דוגמא לכלבים טריטוריאלים מאוד מטבעם, אך כלבי שמירה אלו אינם אוהבים שליטה, אילוף למשמעת ואילוף להגנה אישית. לכן גזעים אלו מתאימים בעיקר לעבודת שמירה במשקים חקלאים, מפעלים וכו. עם זאת ישנם גזעים שמתאימים לשמירה, להגנה אישית ומצויינים ככלבי בית. דוגמא לגזעים אילו: רועה גרמני, רועה בלגי ועוד.
במידה וביצעתם עם כלבכם אילוף להגנה, ויש ברצונכם להמשיך לאימוני שמירה על שטח, ודאו כי לכלבכם יש באופן טבעי לפחות יצר בסיסי של טריטוריאליות. ניתן לוודא זאת על ידי בחינה של סיטואציות כגון: הכלב נובח כאשר מישהו זר מתקרב לגדר. בדיקה זו מאפשרת לזהות האם לכלב יש אינסטינקט טריוטריאלי. ובמידה וכן, ניתן לפתח לו את רמת החשד על השטח עצמו. יש לזכור כי אימון הגנה מוגזם של כלבי שמירה, יכול לגרום לכלב להיות תוקפן כלפי כלל האנשים שמגיעים לביתכם, כולל לאורחים. לכן יש לבצע אימונים בשלבים נכונים בהתייעצות עם מאלף כלבים מקצועי. רוב הכלבים מתחילים לשמור בגיל שנתיים ומעלה, וישנם כלבים המתחילים לשמור רק בהגיעם לגיל שלוש או ארבע שנים. בבגרותו של הכלב, הוא נעשה רציני, קשוח יותר ובעל פחות תכונות של גור.

מאמרי חובה לבעלי כלבים

LADOG-  אילוף כלבים מקצועי למטרת הגנה ושמירה,אספקת כלבי שמירה. לפרטים נוספים אודות קורס אילוף כלבים לתקיפה.
צרו קשר: 052-3609028    אורן אלעמרי, מאלף כלבים מקצועי המתמחה בכלבי עבודה.
חזרה לדף הבית – אילוף כלבים