כלבי עבודה

כלבי עבודה-LADOG

אילוף כלבי עבודה LADOG- בתמונה רועה גקמני קו דם עבודה

אילוף כלבי עבודה LADOG- בתמונה רועה גרמני קו דם עבודה

LADOG- אילוף כלבים מסבירה במאמר זה מי נחשבים כלבי עבודה. לדוגמא, כלב עם יצר עבודה חזק- לסרטון של רועה גרמני עבודה-לחצו כאן.

מי נחשבים כלבי עבודה ? והאם כלבכם נחשב לכלב עבודה?
רבים מהציבור נוטים לכנות כלבי צבא, כלבי משטרה וכלבי תחרויות אילוף בשם- כלבי עבודה. יש לציין שלא רק כלבים אלו הם כלבי עבודה בלבד, אלא גם כלבי בית רבים יכולים להיות כלבי עבודה מצויינים. הכל תלוי בהבנת המושג "כלב עבודה". כלב עבודה בשפה פשוטה הוא כלב האוהב מאוד משחקים, ובעל אופי הדבק במטרה. בעזרת המשחקים, ניתן להגיע עם כלבכם לרמות הגבוהות ביותר באילוף. לדוגמא : בכל פעם שכלב עבודה (כלב שאוהב משחקים) מוצא חומר נפץ, הוא מקבל באותו רגע משחק. לכן, כדי שהכלב ימצא חומרי נפץ, הוא צריך לאהוב מאוד משחקים. ככל שכלבכם אוהב משחקים, פוטנציאל האילוף שלו הרבה יותר גבוה.

פיתוח יצר המשחק לכלבי ג'ק ראסל-LADOG

פיתוח יצר המשחק לכלבי ג'ק ראסל-LADOG

בכל פעם שהכלב מבצע פקודה, ניתן לתת לו משחק, בצורה הזאת הכלב יקשר את האילוף לאופן חיובי. לדוגמא: בכל פעם שאתם קוראים לכלב "אלי", תנו לו משחק מיד בהגעתו (המשחק יכול להיות- כדור או משחקי נשיכה כמו פפרול וכו). לצורך הבנת הצורה הנכונה "כיצד לשחק עם הכלב" יש להתייעץ עם מאלף כלבים מקצועי על מנת לקבל הסבר כיצד לשחק בצורה נכונה עם הכלב. יש לציין שבמשחק נכון עם הכלב, ניתן לשפר מאוד את אהבתו למשחק וכך לשפר את רמת האילוף שלו.
כאשר בוחנים כלבי עבודה ניתן לראות רמות עבודה שונות. לדוגמא: רמת העבודה של כלב התופס לשניה אחת את המשחק ומיד עוזב, שונה מרמת העבודה של כלב התופס משחק ולא עוזב אותו למשך שעה שלמה.

אחת הדרכים לבדוק האם הכלב שלכם הוא כלב עבודה היא: לשים משחק מעל הכלב, במקום שבו הכלב לא יוכל להגיע אליו, ויש לבדוק האם הכלב נשאר במקום זה זמן רב, או לחלופין שהוא נובח כדי לקבל את המשחק. אם הכלב מבצע פעולות אילו, סביר להניח שכלבכם הינו כלב עבודה.

בחברת LADOG ישנה חשיבות רבה לקישור המשמעת למשחקי האילוף לכלבי בורדר קולי.

בחברת LADOG ישנה חשיבות רבה לקישור המשמעת למשחקי האילוף. בתמונה כלב בורדר קולי.

 

לסיכום: גם אם כלבכם הוא כלב האוהב לשחק ברמה בינונית, ניתן לשפר זאת על ידי משחק נכון ותקין עם כלבכם. יש לקשר את מתן המשחק בקשר ישיר לפקודות האילוף, וכך ניתן יהיה להגיע לתוצאות מדהימות עם הכלב. כדאי להטמיע את המשחקים לכלבכם עוד בהיותו גור, מאחר וההתנהגות הטבעית של גורים היא אהבת משחקים, וכך לגדלו בצורה הנכונה ביותר של פקודות אילוף ומתן משחקים.

סרטון של כלב רועה אוסטרלי שעבר קורס אילוף בחברת-LADOG-כלב עם יצר עבודה חזק

לקידום היצרים של כלבכם ולקורס אילוף כלבים ניתן לפנות למאלפי הכלבים של LADOG
LADOG – הינו מרכז מקצועי לאילוף כלבים המתמחה בכלבי עבודה.
ליצירת קשר :מאלף הכלבים אורן אלעמרי 052-3609028 –כנסו לקורס אילוף בחברת LADOG

איזו שיטת אילוף מתאימה לכלבם-לחצו כאן 

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן