חינוך גור לא להרוס

הכלב הורס את הבית- LADOG חינוך גורים ובוגרים

טיפים בנושא חינוך גורים למניעת הרס וכרסום

הרס החפצים וכרסום הינם בעיות הנפוצות אצל גורים – בעיה שאם לא תטופל ביסודיות, עלולה להיהפך להרסנית – הגור עלול לרכוש הרגלים אלו, ולהמשיך את ההרס גם בבגרותו.
הגור אינו יודע מה מותר לו להרוס ומה אסור לכרסם, ובעלים רבים נותנים לכלב מספר רב של צעצועים ומשחקים, ובכל זאת הגור מכרסם את כל מה שבסביבה… אז מה עושים ???

חינוך גורים למניעת הרס – LADOG אילוף כלבים מציגים בפניכם מספר טיפים בנושא:
יש לתת לגור צעצוע אחד בלבד-בתקופת חינוך גורים אין לשחק עם הגור במספר רב של צעצועים מכיוון שכך קשה לו יותר להבדיל בין הצעצועים שלו לבין שאר החפצים בבית. יש לתת לגור לשחק עם צעצוע אחד בלבד וכך לגור יהיה הרבה יותר קל להבין מה המשחק שלו ומה לא. רצוי שהצעצוע שאותו נותנים לגור יהיה "עצם", אותה קונים בחנות לבעלי חיים והיא חשובה לחיזוק והחלפת השיניים אצל גורים. כמו כן, לעצם יש ריח ומרקם שונה מחפצים אחרים המצויים בבית, דבר המקל על הגור להבין מה הוא הצעצוע שלו ומה לא. בנוסף, חשוב ליזום משחקים של הגור עם העצם ובכל פעם שיכרסם אותה יש לשבחו על כך. חינוך גורים נכון מתחיל קודם כל בלימוד גורים מה מותר להם לכרסם ומה אסור.

שחרור הגור בבית בהשגחה מלאה בלבד-בתקופת חינוך גורים כשהגור משוחרר בבית, צריכים לשים לו רצועת שרשרת דקה המחוברת לקולר וכך הגור מטייל עם השרשרת עליו בבית, ובכל פעם שהגור רוצה לכרסם חפץ כלשהו או את ידינו, יש לצעוק לגור "לא" בקול תקיף ולתת לו "תיקון" (תיקון = משיכה חזקה ברצועת השרשרת הגרורה עליו). חשוב להשתמש בשרשרת מפני שלרצועה מבד יש סיכויים גדולים יותר להיאכל ע"י הגור, וכמו כן, אסור להעניש כלב אם לא תפסנו בזמן מעשה, ולכן חשוב לזכור שבתקופת חינוך גורים על הגור להיות בהשגחה מלאה של הבעלים לפחות שלושה חודשים .

הגבלת שטח הכלב–בתקופת חינוך גורים חשוב שהגור יהיה תחת השגחת הבעלים, ובכל פעם שהכלב לא בהשגחה מלאה של בעליו, עליו להיות קשור או סגור במקום שלא יהיה חפצים העלולים לההרס. ההגבלה חשובה מאוד בגלל שאם נשאיר את הגור משוחרר, הוא עלול להרוס את הבית ואף לסגל לו הרגל זה בבגרותו. ישנם גורים שבזמן החלפת השיניים שלהם התחילו את ההרס ותופעה זו נמשכה כל חייהם. בהחלפת השיניים רצון הגור להרוס גדול יותר ואם יהיה לגור דברים זמינים שהוא יכול להרוס, תופעה זו יכולה להפוך להרגל, לכן בעלי כלבים היזהרו- גם אם לא איכפת לכם מחפץ מסויים שיהרס תדאגו שהגור לא יהרוס כלום מלבד עצמות לכלבים בכדי שלא יפתח הרס להרגל. במידה ויש ברשותכם חדר ריק בבית, שאין בו שום דבר שהכלב עלול להרוס, ניתן להגביל את הכלב לאותו שטח עד שהבעיה תפטר. במידה ואין חדר פנוי, מומלץ כלוב אילוף לכלב לשם תיחומו. כלב שלא יהיה תחום ויצליח להרוס,לא יצליח להיגמל מתופעה זו, לכן אם אין ברשותכם חדר פנוי בבית, חשוב שתקראו את המאמר –איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם וכיצד להרגילו לכלוב- לחצו כאן.

הגבלת שטח היא רק מתקופת חינוך גורים עד שילמדו מה מותר ומה אסור.
אין לגשת לגור בזמן שהוא נובח בשטח שהגבלנו לו –בתקופה הראשונית של אילוף גורים ישנו סיכוי גדול מאוד שהגור ינבח, במיוחד בימים הראשונים שהוא קשור או סגור. כאשר נוצר מצב כזה, לעולם אין לשחרר את הגור ואסור בהחלט לגשת אליו – מספיק רק מבט אחד שלכם אל עבר הגור בזמן שהוא נובח, בכדי שהגור יבין שכך משיגים תשומת לב ונביחתו משתלמת.

מומלץ בימים הראשונים להכניס את הגור לשטח המצומצם בזמן שהינכם מחוץ לבית, ורק לאחר מכן להגבילו בשטח גם בלילה כאשר הינכם ישנים, וזאת על מנת לייצור מצב שאם לכלב יש נטייה לנבוח בשטחו המצומצם – עדיף שיעשה זאת בשעות היום עד שיתרגל, וכך לא תיפגע שנתכם. לאחר מספר ימים, בהם הגור כבר התרגל לעובדה כי אין מענה לנביחותיו המפצירות, ניתן להכניסו ל"שטח המצומצם" גם בשעות הלילה, ובמידה והגור אינו מפסיק את הנביחות וקיימת בעיה רצינית המטרידה את בני הבית ואף את השכנים, יש להיוועץ עם מאלף כלבים מומחה בתחום.

סיכום מאלפי LADOG: חינוך גורים עובד ברובו מהרגלים, לכן עליכם להכניס את כלבכם להרגל של מספר חודשים שמותר לכרסם רק את העצם לכלבים ולא שום דבר אחר בביתכם. ניתן להתחיל לשחררו בהדרגה תוך מעקב אחר התנהגותו.
בקורס אילוף כלבים ב – LADOG, מאלף כלבים מקצועי יבין את הבעיות הספציפיות של הכלב, ותינתן תוכנית חינוך גורים מיוחדת בעבור כלבכם. ישנם טכנולוגיות מתקדמות לקיצור תהליך מניעת ההרס במרכז לאילוף כלבים LADOG, צרו קשר- 052-3609028 אורן אלעמרי.

כנסו למחיר ופרוט קורס אילוף גורים ב-LADOG

לחינוך גורים לא לנשוך- לחצו כאן

לחינוך גורים לצרכים בחוץ-לחצו כאן

כיצד להרגיל את הגור שלכם לגדר גורים? מה מתאים לגור שלכם יותר גדר גורים, כלוב אילוף או כלוב הטסה?-לחצו כאן

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לגידול הגור שלכם- כנסו לשיטות שונות לאילוף 

לפנסיון לכלבים LADOG -לחצו כאן