זכר אלפא – התנהגות כלבים בלהקה

זכר אלפא – התנהגות כלבים בלהקה – LADOG

התנהגות כלבים בלהקה- LADOG

התנהגות כלבים בלהקה- LADOG

חשיבות האדם כמנהיג הבית , כזכר אלפא- אורן אלעמרי מאלף כלבים מקצועי ומנהל LADOG מדגיש את חשיבות האדם כמנהיג הבית השולט בראש ההיררכיה של הלהקה. אחד הדברים המעסיקים כיום את בעלי הכלבים, הוא הפרסום בתקשורת בנוגע לתקיפות כלבים. השאלות הנשאלות הן האם לגדל כלב מגזע מסוים? האם הכלב שבידינו הוא אמין? איך קורס אילוף כלבים למשמעת הופך את הבעלים למנהיג הבית? בכדי להבין את בעיות אלו, אנו צריכים להבין קודם מהיכן הן נובעות.

לאורך השנים עבר הכלב תהליך של ביות, אך למרות זאת עדיין ניתן לראות בו התנהגות כלבים קדמונית מסוימת המאפיינת את מורשתו– משפחת הכלביים הפראיים. גם כיום כלבנו מנסה לתפוס את מקומו כ"מנהיג להקת כלבים", כלומר כמנהיג בבית. בדומה לדפוס של להקת כלבים ובעבר זאבים שממנה מוצאו ובה ההיררכיה ברורה, פרט למנהיג, כל חבר בלהקה נכנע לגבוה ממנו ומכניע את הנמוך ממנו.
מכאן אנו מבינים שכל כלב עלול לתפוס את המקום של המנהיג בבית. גזע וגודל הכלב הם לאו דווקא הגורם המרכזי והייחודי אותו בעל הכלב צריך לקחת בחשבון בגידול כלבו, אלא את הבדל המעמדות ביחס לכלבו-הבדל מעמדות בהיררכיה שהבעלים הוא השולט (המנהיג). התפקיד המרכזי של הבעלים הוא לקיחת תפקיד של מנהיג הבית(מנהיג להקת כלבים), אך מנגד לזה חשוב להדגיש שיש גזעי כלבים דומיננטים יותר ודומיננטים ברמה נמוכה יחסית.
אך בכל מצב שהבעלים מאפשר לכלבו שליטה, גם אם כלבו מפגין התנהגות כלבים שנראית יחסית לא דומיננטית , עלול כלבו "הלא דומיננטי" להשתלט על בני הבית ולהפוך למנהיג דומיננטי ביחס לבעליו במידה והבעלים לא מודע להתנהגות כלבים בחיי להקת כלבים ויאפשר לכלבו חופש מוחלט ללא הצבת גבולות ברורים ביניהם, הכל תלוי בהבנת דפוסי התנהגות כלבים בסיסית, ובהבחנה מה גורם לכלב לכלב להפוך דומיננטי, הפיכת הכלב המשפחתי למנהיג יכולה לגרום לבעיות משמעת חמורות , לאגרסיביות כלפי המשפחה. לכן זכרו כי תפקידם החשוב ביותר של הבעלים הוא אופן הביצוע של תרגילי אילוף כלבים למשמעת , כך יבין הכלב שהבעלים הוא המנהיג וילמד איך מתנהגים בתוך חברה אנושית.

תרגלי משמעת ליצירת מנהיגות-LADOG

תרגלי משמעת ליצירת מנהיגות-LADOG

אסור לכלב לקפוץ על בעליו– קפיצת הכלב על בעליו מעלה אותו בהדרגה בסולם ההיררכי מולו. בלהקת כלבים קפיצה על המנהיג (זכר אלפא)תסתיים בתגובה תקיפה מצד המנהיג על הכלב הקופץ. כך גם הבעלים צריך להגיב בכדי לתפוס את המנהיגות בבית.

תפיסת מקום הכלב בבית- חשוב להראות לכלב כי כל פינה בבית שייכת לבעלים. ישנם כלבים שבבגרותם עלולים לאיים על הבעלים שמתקרב לאזור מסויים בבית. בלהקת כלבים כל חברי הלהקלה מפנים לזכר האלפא את המקום. מנהיג הלהקה דואג תמיד להזכיר את מיקומו ביחס לשאר חברי הלהקה, לכן השתלטות על מקום ישיבתו של הגור תגרום לכך שלא יפתח טריטוריאליות על אזורים מסויימים בבית.

אסור לכלבים בלהקה להתקרב לאוכל כאשר המנהיג קרוב למזון- בלהקת כלבים, הכלבים האחרים לא יגשו למנהיג כאשר הוא אוכל. חברי הלהקה יחכו שהמנהיג יזוז כמה מטרים ורק אחר כך יגשו למזון. בכדי שהבעלים יהפוך למנהיג של כלבו, חשוב לעשות תרגילי שליטה על האוכל בדומה למנהיג הלהקה. כאשר הבעלים קרוב לקערה אסור לכלב לאכול אך כאשר הבעלים מתרחק מותר לו.

אילוף למשמעת מתקדמת- באילוף מקצועי למשמעת מרוויחים לא רק כלב שמקשיב לבעלים, באימון למשמעת מתקדמת נוצרת מנהיגות בין הכלב לבעלים.

לסיכום: אפשרי לגדל את כל גזעי הכלבים במידה והבעלים מגדל את כלבו בצורה נכונה והופך למנהיג מוחלט של הלהקה בעייני הכלב- קורס אילוף כלבים מקצועי למשמעת חשוב מאוד על מנת שהכלב יבין כי הבעלים הוא מנהיג להקת הכלבים(המשפחה) .

פקודת ארצה מרחוק בקורס אילוף כלבים בחברת-LADOG

פקודת ארצה מרחוק בקורס אילוף כלבים בחברת-LADOG

הכלבים בתמונה בקורס אילוף סטנדרטי מתרגיל ארצה הישאר שבו הכלבים לומדים גם את הבדלי ההיררכיה מול הבעלים.
להבנה מדוייקת של התנהגות כלבים בחיי להקת כלבים ולקורס אילוף , צרו קשר: 052-3609028 אורן אלעמרי מומחה התנהגות כלבים ומאלף מקצועי.

כנסו לקורס אילוף כלבים בחברת -LADOG

לטיפים חשובים לאימון כלבכם – כנסו- טיפים חשובים לאילוף כלבים

איזו שיטת אילוף מתאימה לכלבכם- כנסו לשיטות אילוף כלבים

לקורס אילוף כלבים בחברת LADOGכנסו לסרטון סיום קורס אילוף כלבים המשלב את כל שיטות האילוף בחברת-LADOG

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לחצו כאן- לטיפים רבים לאילוף כלבכם

קשר עין- חשיבות קשר עין באילוף

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכלבכם-לחצו כאן

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

נוסעים לחופשה, דואגים היכן לשים את הכלב שלכם-לחצו כאן לפנסיון לכלבים LADOG 

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".