אילוף כלבים בקבוצה

 אילוף כלבים בקבוצה-כלביית LADOG

 

LADOG- מציגה מאמר העוסק בחשיבות האילוף בגירויים שהוא למעשה האילוף הקבוצתי.

אילוף כלבים בקבוצה
ישנה חשיבת רבה לאילוף כלבים בקבוצה של אנשים ושל כלבים לרמת האילוף שתתקבל בסוף. המטרה הראשונית של אילוף כלבים בקבוצה היא ליצור קשר משמעותי עם הכלב בזמן שהוא מבצע פקודות שונות ממצבים שונים וליד אנשים רבים וכלבים רבים. ישנם עוד היבטים שונים בחשיבות האילוף הקבוצתי שבהם נדון בהמשך.

לפרטים אודות קורס אילוף בקבוצה ב-LADOG , אורן אלעמרי 052-3609028

למה חשוב אילוף בקבוצה?
האילוף הקבוצתי הוא מענה מדויק לבחינת הכלב בפקודות האילוף בסמוך לגירויים. אינספור אנשים מספרים כי על אף שכלבם יודע את פקודות האילוף, הוא אינו מבצע אותם בנוכחות כלבים אחרים. דרך מצוינת לפתרון בעיה זו, היא אילוף קבוצתי. באילוף קבוצתי ישנה עבודה של כמה כלבים במקביל ובמספר פקודות שונות, דבר המאפשר סיטואציה שבה כלבכם יעבוד מסביבת לחץ (רבויית גירויים), ובסופו של דבר יקשיב לכם גם בפארק הומה כלבים. האילוף הקבוצתי תורם רבות לרמת האילוף מאחר ובקבוצה של כלבים ניתן לתרגל שלל פקודות ולהעמיד את הכלב בעוד ועוד מצבים מסובכים, דבר היוביל לשליטה מירבית בכלב. יתרון נוסף שקיים באילוף קבוצתי הוא שהכלב עובד עם כמה כלבים שונים ואינו מתקבע על כלב ספציפי בעבודה, ולכן כשהכלב יפגוש כלבים אחרים ברחוב, הוא ישמע לפקודות בעליו גם כאשר אילו יהיו כלבים שלא פגש מעולם.

מתי משחק עם כלב אחר נחשב לסביר ומתי המשחק יכול להפוך לתוקפנות-לחצו כאן- משחק נכון בין כלבים


קורס אילוף כלבים קבוצתי ב- LADOG ,הכלבים מבצעים פקודות ארצה השאר בקרבת כלבים אחרים

חיזוק ושיפור הביטחון של הכלב כלפי כלבים שונים (מינים שונים, גדלים שונים וגזעים שונים). אילוף קבוצתי מעניק את האפשרות לחזק את הביטחון של הכלב כאשר הוא בחברת כלבים רבים. ישנם מצבים רבים שבהם הכלבים מגיבים בפחד או בתוקפנות כלפי כלבים אחרים. הבעיה הזו ניתנת לפיתרון בעזרת אילוף קבוצתי. לדוגמא: כלבים רבים שמתהלכים עם בעליהם ברחוב פוגשים כלבים אחרים (יכולים להיות גדולים מהם, קטנים מהם או מגזעים שונים), פעמים רבות הכלב שהתהלך עם בעליו מתחיל להראות בעיית התנהגות של פחד מאותו כלב, ומיד כפעולה טבעית שרבים מן האנשים מבצעים, הם מרחיקים את הכלב שלהם מהכלב ש"איים" על כלביהם וכך הם פותרים את בעיית ההתנהגות של הכלב שלהם. ישנם מצבים נוספים שאנשים מרחיקים לכת ומרימים את כלבם על ידיהם והולכים איתו לסמטה אחרת. יש לזכור שפעולות אלו אינן נכונות ואין מסייעות בפתרון בעיית ההתנהגות אלא להפך, בעיות אלו הופכות לבעיות יותר קשות ככל שעובר הזמן והבעלים ממשיך לנקוט בפעולות אלו. הפיתרון האידיאלי הוא חשיפה למצב ה"מאיים" שהכלב נקלע אליו בסיטואציה הקודמת. חשיפה זו מתאפשרת באילוף קבוצתי בצורה מבוקרת ונשלטת על ידי מאלפי כלבים מנוסים, ובמהלך פרקי הזמן בהם הכלב יחשף לכלבים אחרים שנמצאים בחברתו הוא ילמד שהם אינם עוד "איום" עבורו.

אילוף כלבים קבוצתי יוצר תקשורת גבוהה מאוד בין הבעלים לכלבו
בנוסף אילוף כלבים בקבוצה מחזק לכלב את הביטחון מפחד ותוקפנות לאנשים זרים. רבים הם המקרים שבעלים הולך עם כלבו ולפתע מגיע אדם זר ללטף את הכלב. ישנם כלבים רבים שפוחדים מאנשים זרים או שהם רוצים לתקוף אותם. אילוף קבוצתי הוא אחד הפיתרונות הטובים לבעיית התנהגות זו מאחר ובקבוצה הכלב נחשף לכמות גדולה של אנשים וגם בסיטואציה זו בדומה לקודמת, הכלב מבין שהאנשים לא "מאיימים" עליו אלא להפך, מלטפים אותו וכו.

אילוף קבוצתי תורם רבות לתקשורת מעולה בין הכלב לבין בעליו. בקבוצות אילוף רבות ישנם מספר רב של אנשים המתרגלים במקביל מספר פקודות עם כלביהם, כתוצאה מכך הכלב לומד לתקשר אך ורק לבעלים ולא להתבלבל מפקודות שנותנים בעלי כלבים אחרים לכלביהם.

לבעלי כלבים שמעוניינים באילוף להגנה, אילוף קבוצתי להגנה הוא דבר מומלץ מאוד מאחר והכלבים רגילים לחקות כלבים אחרים בפעולותיהם, ולכן כשכלבים מבצעים אימון הגנה קבוצתי, הכלבים מתחילים ללמוד את המטרה ומתקדמים בראיה אחד של השני.

לפרטים אודות קורס אילוף כלבים קבוצתי ,ניתן לפנות למאלפי הכלבים של LADOG
צרו קשר: מאלף הכלבים אורן אלעמרי 052-3609028

לחצו כאן- לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכלבכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

קשר עין- חשיבות קשר עין באילוף

מתי משחק עם כלב אחר נחשב לסביר ומתי המשחק יכול להפוך לתוקפנות-לחצו כאן- משחק נכון בין כלבים

כיצד ללמד כלב לאיזה אזורים בבית מותר ואסור להיכנס –לחצו כאן -שטחים אסורים בבית

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן