9 – טיפים לאילוף גורים

9 טיפים לאילוף גורים ממאלף כלבים – LADOG

 

1 – להוציא את הגור אחרי החיסון השלישי – בכדי שהגור לא יהיה פחדן בבגרותו , חשוב מאוד לחשוף את הגור לסביבת אנשים, כלבים ומקומות חדשים בגיל צעיר ככל שניתן. הבעיה מתחילה בסיכון להידבקות ממחלות גורים שהן נפוצות. לכן חשוב מאוד לעשות את החיסונים בזמן, דחיה של מספר שבועות בחיסונים עלולה לסבך את כל תהליך החשיפה של הגור. במידה והגור עוד לא חוסן ניתן לקחת אותו על היידים, ובכך תרוויחו עוד מספר שבועות של הגיל הכי קריטי. לחשיפה נכונה של גורים – לחצו כאן. 

2 – הרגילו את הגור לתיחום – כלוב אילוף או גדר גורים –  מטרת התיחום של הגור : כדי שלא יאכל דברים מסוכנים, ללמד אותו לא להרוס את הבית ולימוד אילוף לצרכים. ללא כלוב אילוף, כלבים עלולים לפתח הרגל להרס חפצים והרגל לעשיית צרכים באזורים לא רצויים בבית.  איך מרגילים לכלוב אילוף לחצו כאן.  לאחר שהורגל נכון לכלוב חשוב  כנסו לכתבה – אילוף גורים לצרכים  וגם חשוב – אילוף גורים למניעת הרס.

3 – הרגילו לרצועה בגיל צעיר – בכדי שהגור ישמח לצאת לטיול יש תחילה לקשר את רצועת ההליכה כדבר כיפי, קחו צ'ופר ביד וכל פעם שהגור הולך לידכם בצורה תקינה, צ'פרו אותו תוך כדי תנועה. חשוב מעוד לא לתת את האוכל בעצירה. כאשר עוצרים לתת את האוכל הגור לומד לעצור במקום ללכת. במידה וקשה לגור עם רצועה קצרה, ניתן להשתמש בפלקסי (רצועה מתארכת) לימים הראשונים של הטיול.

4 – לא ליצור לגור תלות בבעלים – גורים שנמצאים רוב הזמן בסביבת אנשים עלולים לפתח תלות בבעלים שזה למעשה חרדת נטישה. הרגילו את הגור שכל יום הוא צריך להיות לבד לפחות חמש שעות ביום. יהיה קשה רק בהתחלה ולאחר מכן הגור יתרגל. זכרו שהרבה יותר קשה לפתור חרדת נטישה אצל כלב בוגר – חרדת נטישה בכלבים – לחצו כאן.

5 – הרגילו את הגור למשחקים רק בחוץ – הגור צריך ללמוד היכן מותר להשתולל והיכן צריך להיות רגוע. שחקו עם הגור בפארק מחוץ לבית . ובעדיפות ליצור פקודת משחק, בצורה כזאת יבין הגור שבחוץ מותר להשתולל. בבית תנו לגור רק עצמות לכלבים(עצם קשר לגורים). במידה והגור מתחיל לרוץ בבית, יש לתקנו על כך. אך מחוץ לבית שחקו עם הגור כל יציאה ובמיוחד אחרי פקודות אילוף. בצורה כזאת גם התקשורת עם הגור תתחזק וגם הוא יהיה רגוע יותר בתוך הבית. לקורס אילוף גורים בחברת LADOG  – לחצו כאן. 

6 – לא לתת לגור לנשוך את הבעלים גם תוך כדי משחק – נשיכת הידיים של הבעלים נראית לפעמים כמשחק גורי מתוק, אך חשוב להבין כי משחק זה הוא גם משחק גורי וגם נסיון שליטה של הגור. בלהקת כלבים המנהיג יגיב באופן תקיף לגור המנסה לנשוך אותו, גם אם זה במשחק. לחצו כאן – להיררכיה בלהקת כלבים. 

7 – תרגול פקודות המשמעת מגיל 12 שבועות –בגיל זה הגור לומד מאוד מהר, ויצירת התקשורת איתו היא המומלצת ביותר. חשוב לאלף את הגור על בסיס יומי למשמעת. ללא משמעת הגור עלול להפוך לפראי וחסר שליטה. אילוף למשמעת חשוב לא רק לפקודות עצמם אלה גם לעיצוב האופי של הגור. לקורס מקיף של אילוף גורים בחברת LADOG – לחצו כאן. 

8 – להיות עם הגור בהשגחה מלאה – גורים ללא השגחת הבעלים יכולים לסכן את עצמם בבליעת חפצים, ובהרס של חפצים בבית וגם בעשיית צרכים. חשוב שתדעו שכלב שלא נתפס על חם לא יבין למה הבעלים כועס, הוא עלול לקשר למעשה אחר שעשה באותו הרגע. במידה ולא תוקן בזמן על התנהגות לא רצויה, יהפוך הגור את מעשיו להרגל. התייעצו עם מאלף כלבים מקצועי כיצד ללמד את הגור התנהגות נכונה בבית ורק לאחר מכן יהיה ניתן לשחררו בביטחה.

9 – חזקו את התקשורת עם הגור – תרגלו עם הגור קשר עין בטיולים. קחו איתכם חטיף לטיול, החזיקו את החטיף בין העיניים שלכם ואמרו "כלב טוב" במידה והגור מסתכל שלוש שניות ברצף לעיניי הבעלים ותנו לו את החטיף. במידה והגור לא מסתכל שלוש שניות לא נותנים לו את הצ'ופר. לאחר מספר חודשים של התמדה קשר העין משתפר מאוד. בקורס אילוף גורים בחברת LADOG נותנים דגש חזק על שיפור קשר העין עם הבעלים – לפרטים – קורס מקיף לאילוף גורים.